Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

Če imaš prov si mi prišparal mnogo sivih las :D!

Za vsak vpis v homo. kartonček plačaš 31 € in ne samo enkrat!

Če pogledaš par postov nazaj boš videl kaj so mi napisali in iz tega sklepa da je tako in to tudi velja kar so napisali... :)

Lej dobr teden nazaj sem ga na LPP-ju homologiral, pa je postopek točno tako potekal kot je uporabnik Kmet2 opisal. Ko boste šli na LPP in stvar dejansko homologirali, takrat povejte kako proces poteka. Zdej če so meni rekli, da rabim potrdilo o vgradnji in se izkaže, da ga dejansko ne potrebuješ, ja pol pa tok bolje za druge, bodo vsaj vedeli kako pa kaj.

P.S.: Nekateri so že povedali, da ga na AvtoKrki ne rabiš, samo to je že pol druga zgodba.

Vsekakor če bi zdaj imel za iti gor in bi mi kaj težili bi jim lepo razložil kaj je bilo meni rečeno pa pol naj se med seboj zmenijo kdo ima prav in kdo ne..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Dober dan. Jaz pa nisem naredil homologacije, ker mi manjka samo potrdilo o strokovni vgradnji. Problem je v tem, da sem motor kupil z že namontiranim loncem in papirja nimam. Sem pa kupil rabljen orginal, vendar mi ni več zanimiv.

Ali kdo pozna koga v okolici Celja, ki bi zamenjal žig in podpis za eno konkretno "malico"?

Prosim za hiter odgovor, ker že pogrešam brnenje pod ritjo :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober dan. Jaz pa nisem naredil homologacije, ker mi manjka samo potrdilo o strokovni vgradnji. Problem je v tem, da sem motor kupil z že namontiranim loncem in papirja nimam. Sem pa kupil rabljen orginal, vendar mi ni več zanimiv.

Ali kdo pozna koga v okolici Celja, ki bi zamenjal žig in podpis za eno konkretno "malico"?

Prosim za hiter odgovor, ker že pogrešam brnenje pod ritjo :-)

Pojdi k svojemu mehaniku. Jaz sem ga tako dobil zastonj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pojdi k svojemu mehaniku. Jaz sem ga tako dobil zastonj.

Če pa sem sam svoj mehanik (mam celo spričevalo- ga nisem kupil :-) )

Ne resno, rabil bi sam štempl yamaha servisa in podpis uradnega mehanika. Malo je smotano ker sem se preselil iz MB v CE in je jeba ko me poznam nobenga in sem za vse sam kolko se pač znajdem. Res bi bil hvaležen za kakršnokoli pomoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pa sem sam svoj mehanik (mam celo spričevalo- ga nisem kupil :-) )

Ne resno, rabil bi sam štempl yamaha servisa in podpis uradnega mehanika. Malo je smotano ker sem se preselil iz MB v CE in je jeba ko me poznam nobenga in sem za vse sam kolko se pač znajdem. Res bi bil hvaležen za kakršnokoli pomoč.

Ima kdorkoli kakšno idejo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem to uredil pri Yogi-ju. Sicer je meni podpisal zadevo zastonj, ker je moj serviser, tam sem kupil motor,..., ti pa vseeno lahko poskusiš. Moto Mario npr. mi je hotel to zadevo zaračunati 100€!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bil včeraj na tehničnem pregledu in mi itak zateži zaradi izpuha češ homologacija stane 27 eur in da jo lahko naredim takoj pri njih .rabim tuv od izpuha in potrdilo o strokovni ugradnji po potrdilo se zapeljem do prvega avtomehanika mi izpolni brez problema zastonj .na tehničnem poslikajo zadevo in pošljejo v ljubljano naslednj teden dobim homologacijo problem rešen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdorkoli kakšno idejo?

To potrdilo ti lahko napiše vsak mehanik (avto,moto), ki ima registirano delavnico. Ni treba, da je pooblaščen za določen tip (tukaj pa potrdilo izgubi smisel...ampak ok, če tako hčejo imet, bojo pač imeli). Tako so meni rekli na tehničnem, ko sem letos

homologiral vzmeti za avto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja edini pogoj ki ga mora delavnica imeti je piše na potrdilu da so primerno opremljeni in usposobljeni :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem to uredil pri Yogi-ju. Sicer je meni podpisal zadevo zastonj, ker je moj serviser, tam sem kupil motor,..., ti pa vseeno lahko poskusiš. Moto Mario npr. mi je hotel to zadevo zaračunati 100€!

100€ za en bogi štempl? Pa kaj se mu je prpelalo, al kaj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A lohk uprašam kok cajta ste tisti ki ste šli na homologacijo, potem čakali na papirje po pošti??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A lohk uprašam kok cajta ste tisti ki ste šli na homologacijo, potem čakali na papirje po pošti??

Ene 2-3 dni....tolk so pr men rabli..je blo kar hiter,poznam pa ljudi ko je trajal teden in več.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aaa tnx ... sam je res dobra una ta črna na Lpp-ju :OK: , bomo vidl kaj bojo poslal :grrr

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aaa tnx ... sam je res dobra una ta črna na Lpp-ju :OK: , bomo vidl kaj bojo poslal :grrr

Sem ji obljubil vožnjo,če bo v redu in hitro zrihtala homologacijo........zdej sem dolžen :grim
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem urejal prepis za prejšnji motor z novim lastnikom. Kupec je tudi hotel opraviti tehničnega za podaljšanje registracije. Oba sva bila nemalo presenečena, ko je uslužbenec zahteval homologacijo in kje je v njej vpisan izpuh (je originalni) in manjši žmigavci. Sicer se je vse izteklo OK in moped je registriran, vendar pa so naju opozorili, da moraš imeti poleg prometnega dovoljenja pri sebi obvezno tudi homologacijski kartonček, saj drugače lahko pride do komplikacij če te ustavi policija in to zahteva pa tega nimaš - kazni niso majhne. Je pa to potrebno pri kateremkoli registriranem vozilu. Očitno bomo morali s seboj poleg prometnega in vozniškega dovoljenja nositi tudi homologacijski kartonček! To je tudi menda zato, da lahko policaj takoj ugotovi če imaš nehomologirano opremo na vozilu (žmigavci, izpuh in podobno). Kot vem prejšnja leta niso tako komplicirali - ne vem kam gredo ti predpisi? :wallbash:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem urejal prepis za prejšnji motor z novim lastnikom. Kupec je tudi hotel opraviti tehničnega za podaljšanje registracije. Oba sva bila nemalo presenečena, ko je uslužbenec zahteval homologacijo in kje je v njej vpisan izpuh (je originalni) in manjši žmigavci. Sicer se je vse izteklo OK in moped je registriran, vendar pa so naju opozorili, da moraš imeti poleg prometnega dovoljenja pri sebi obvezno tudi homologacijski kartonček, saj drugače lahko pride do komplikacij če te ustavi policija in to zahteva pa tega nimaš - kazni niso majhne. Je pa to potrebno pri kateremkoli registriranem vozilu. Očitno bomo morali s seboj poleg prometnega in vozniškega dovoljenja nositi tudi homologacijski kartonček! To je tudi menda zato, da lahko policaj takoj ugotovi če imaš nehomologirano opremo na vozilu (žmigavci, izpuh in podobno). Kot vem prejšnja leta niso tako komplicirali - ne vem kam gredo ti predpisi? :wallbash:

Homolomo kartonček bi moral že (do sedaj) vseskozi seboj ga nosit.

Vsaj tako piše na njemu.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Homolomo kartonček bi moral že (do sedaj) vseskozi seboj ga nosit.

Vsaj tako piše na njemu.

lp

Res je, a tega nisem prakticiral in tud nobenih težav doslej glede tega nisem imel. Verjetno tud še kdo drug razen mene ni imel pri sebi "homo" kartončka? Bom ga odslej imel zraven - ne mislim še za take stvari plačevati kazni! :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je, a tega nisem prakticiral in tud nobenih težav doslej glede tega nisem imel. Verjetno tud še kdo drug razen mene ni imel pri sebi "homo" kartončka? Bom ga odslej imel zraven - ne mislim še za take stvari plačevati kazni! :ninja:

Kaj pa kopija kartončka in zložena lepo pod zic?bi šlo skozi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!