Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

Homo lomo plahta lepo zložena in je v prometnem dovoljenju......

Tud jaz sem tako napravil kot ti - za moped in avto! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na ,da še jest podam mojo štorijo :klicaj: : greš na LPP, sabo vzameš: homolog. karton

papirje od auspuha

prometno... in pa €€...danes po pošti dobu izpolnjen kartonček

to je to...jest sm že po telefonu uprašal če rabim kakšno potrdilo o vgradnji, so rekl ,da ne!! par minut prej sm klical na AvtoKrka v Postojno, pa so rekli da brez tega potrdila ne bo šlo ( ta država je čist preveč zbirokratizirana :headbang: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na ,da še jest podam mojo štorijo :klicaj: : greš na LPP, sabo vzameš: homolog. karton

papirje od auspuha

prometno... in pa €€...danes po pošti dobu izpolnjen kartonček

to je to...jest sm že po telefonu uprašal če rabim kakšno potrdilo o vgradnji, so rekl ,da ne!! par minut prej sm klical na AvtoKrka v Postojno, pa so rekli da brez tega potrdila ne bo šlo ( ta država je čist preveč zbirokratizirana :headbang: )

Pa,da ti še jaz povem,da sem prav na LPP potreboval potrdilo o vgradnji,ki mi ga je zatem dostavil prodajalec A-Cosmos,ki še sam ni vedel o kakšnem potrdilu trobijo in so mu na LPP dali navodila kako naj napiše ......ves proces sem bil prisoten,tako,da govorim iz lastnih izkušenj z luštno črno na okencu... :grim

Res ne vem,pri vsakemu imajo drugačne kriterije...... :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mal so čudni, jaz sem bil na homologaciji 2 tedna nazaj pa so mi kartonček na napačen naslov poslal pa račun niso nardil na tapravga človeka, tko da :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lansko leto so na AvtoKrka v Ljubljani za homologacijo izpuha želeli RAČUN izpuha... Tko da čudni so povsod, zato sem odšel na LPP, kjer sm nakoncu samo s TUV certifikatom in homologacijskim kartončkom naredil homologacijo. Homologacijski kartonček dobil 3. delavni dan in to je to :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lansko leto so na AvtoKrka v Ljubljani za homologacijo izpuha želeli RAČUN izpuha... Tko da čudni so povsod, zato sem odšel na LPP, kjer sm nakoncu samo s TUV certifikatom in homologacijskim kartončkom naredil homologacijo. Homologacijski kartonček dobil 3. delavni dan in to je to :)

Na LPPju sem jaz 2x enako opravil. Računa ne morjo zahtevat! Čene pa rečeš dobil za darilo. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa kopija kartončka in zložena lepo pod zic?bi šlo skozi?

Jaz imam kopijo homologacijskega kartončka v prometni. Če bo pa kdo hotel original, mu ga pa naknadno dostavim, ker so mi prometno od motorja že ukradl in če bi takrat imel notri homologacisjki kartonček, bi biu velk problem. Ker pa sem homologacijski kartonček prinesel na upravno enoto, so mi brez težav izdali duplikat prometnega dovoljenja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno vprašanje, ko greš na homologacijo ker hočeš homologirati izpuh a tam samo pogledajo in preverijo papirje poslikajo in to je to.. Al merijo tudi kakšne decibele pa nabijajo gas u nedogled ? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno vprašanje, ko greš na homologacijo ker hočeš homologirati izpuh a tam samo pogledajo in preverijo papirje poslikajo in to je to.. Al merijo tudi kakšne decibele pa nabijajo gas u nedogled ? :D

Poslikajo in pogledajo papirje :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno vprašanje, ko greš na homologacijo ker hočeš homologirati izpuh a tam samo pogledajo in preverijo papirje poslikajo in to je to.. Al merijo tudi kakšne decibele pa nabijajo gas u nedogled ? :D

Ker papir je dokument, ki je vezan na tudi na predpise o decibelih, tako da če je papir ok, so tudi cebibeli ok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom kar tukaj vprašal-kako je v primeru, da so dokumenti motornega kolesa izgubljeni oz. se jih ne da najt, gre pa za oldtajmera jawa 90? Se da registrirat tak motor po normalni poti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So že komu pregledovali notranjost izpuha (beri: morebitne predelave snemljivega dbKillerja)?

Je kdo pogruntal kakšno (skoraj legalno) alterantivo glede aftermarket nosilca tablic (osvetlitev, naklon, odsevnik)?

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Hondi VFR l. 1998 imam Akrapovičev slip-on izpuh, Street verzija z db-killerjem. Izpuh nima homologacije, ker takrat niso bili potrebni. Sem se pozanimal pri Akrapoviču. Pravtako mi je bivši inženir od Akrapoviča zatrdil, da se za izdelke, ki so bili narejeni pred določenim letom ne zahteva vpis v homologacijski karton, če v času nastanka izdelka to ni bilo potrebno, v smislu "novi zakoni niso retrogradni".

Ima še kdo podoben problem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vas imam vprašanje ki se tiče homologacije...moje motorno kolo je uvoženo iz italije in ŠE ni bilo registrirano v SLO. Homologacijo so naredili v Avto Celje, ipavčeva ulica 21. Čeprav je po vseh eu in tujih spletnih straneh zapisano, da ima motorno kolo 34kw, jih ima moje 36kw. Torej ga ne morem registrirat nase. Obstaja kakšna možnost, da mi uradni zastopnik Husqvarne da nek dokument, kateri mi služi kakor dokaz, da je v homologaciji napaka?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

khm ... recimo da mam nelegalen izpuh; recimo da nardim zanjga dušilce; recimo da imam potrdilo o strokovni vgradnji; kakšen (in če je sploh možno) bi bil postopek za pridobitev homologacijskega kartona?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

khm ... recimo da mam nelegalen izpuh; recimo da nardim zanjga dušilce; recimo da imam potrdilo o strokovni vgradnji; kakšen (in če je sploh možno) bi bil postopek za pridobitev homologacijskega kartona?

khm...recimo,da maš nelegalen izpuh,na takšnem izpuhu ni vtisnjenih oz. vgraviranih številk,oznak ...itd..,ki pomenijo EU standarde in tuki si ti zaključil z hoimologacijo,imeti bi moral tudi dokumentacijo ,ki ti jo ob prodaji legalnega izpuha izstavi prodajalec in jo ob homologaciji priložiš zraven(kartonček).

Druga prepreka ti je ,da moraš motor fizično pripeljat na pregled,da ti zgoraj navedeno preverijo in ponavadi tudi poslikajo....

Potrdilo o vgradnji pa itak sam veš,da ni problem,če le ni človek butast in se mal znajde....

Tako,dušilec ne rabiš delat,ker ti ne bo ama nič pomagal...škoda časa :P

Glede postopka pa....Hajo dej ne seri,sam par strani obrn nazaj pa maš opisano vse :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobr no, sam vprašam ... kva je :P sam tko me je zanimal; okej, začenjam gruntat kterga graverja poznam ... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pravkar sem bil na avto-celje , da bi homologiral akrapote in mi je tam rekel model, da rabim potrdilo o vgradnji (katerega pa jaz nimam). Jutri grem od mehanika do mehanika :dry:

Imam pa novejši kartonček , tako da me homologacija košta 27€, če sem ga prav razumel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slab mesec nazaj....interservice-ljubljana... prpeljal tja motor z "novim" loncem in papirji, plačal homologacijo, mojstr mi je pogledal lzpuh, poslikal, preveril papirje in to je blo to. Plačal cca 35€ počakal da mi vpiše v homologacijski listek in šel "homologiran domov" vse skupaj vzelo mogoče pol urce, pa je blo poštimano :) Rabiš pa zraven met prometno, homologacijski kartonček, homologacijske papirje za lonec, pa nekaj €

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej sem pa že tolk varijant slišal z mojo vred,da je to že smešno,sej nio čudno,da gre Slovenija v qrac :evilgrin:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta homologacija je eno čudo... pri enih tak, pri drugih drugače, kak se komu da zajebavat. jaz tudi nisem rabo papirov o vgradnji, me sploh noben ni vprašal za njih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!