Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

ta homologacija je eno čudo... pri enih tak, pri drugih drugače, kak se komu da zajebavat. jaz tudi nisem rabo papirov o vgradnji, me sploh noben ni vprašal za njih.

če že imaš papir za auspuh te to nobeden ne vpraša, saj pa ne moreš ga drugače vgradit kot oni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hecno je tudi, da ror ni street legal, gor so pa na veliko nalepke akrapovic, da gre kdo se z vecjim veseljem utikat v zadevo. Ker ce ni nalepke, pol ni taprav. :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če že imaš papir za auspuh te to nobeden ne vpraša, saj pa ne moreš ga drugače vgradit kot oni

sam ga nemoreš vgradit? in to hočejo preprečit... js sem meu vse papirje za avspuh pa so hotli tut potrdilo o vgradnji, tk da... res kokr se kermu sprdne...mam občutek da privat firme ki se ukvarjajo z homologacijo bol komplicirajo, ... LPP in podobni ko dajo več teh stvari čez pa manj..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam ga nemoreš vgradit? in to hočejo preprečit... js sem meu vse papirje za avspuh pa so hotli tut potrdilo o vgradnji, tk da... res kokr se kermu sprdne...mam občutek da privat firme ki se ukvarjajo z homologacijo bol komplicirajo, ... LPP in podobni ko dajo več teh stvari čez pa manj..

Ja pa men so glih na LPP kompliciral in tud zakompliciral......
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en kolega mi je pravil, da tam kjer sem jaz delal homologacijo ni tabil potrdila ... cudni so vsi skup. Poleg tega da je pri meni zahteval potrdilo mi je se original certifikat hotel pobrat pa sem mu rekel, da si nej skopira in kopijo poslje v lj... je prvo trdil da more original poslat .... ampak sem bil tolk trmast, da se zadovolil z kopijo :)))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en kolega mi je pravil, da tam kjer sem jaz delal homologacijo ni tabil potrdila ... cudni so vsi skup. Poleg tega da je pri meni zahteval potrdilo mi je se original certifikat hotel pobrat pa sem mu rekel, da si nej skopira in kopijo poslje v lj... je prvo trdil da more original poslat .... ampak sem bil tolk trmast, da se zadovolil z kopijo :)))

pri mni so vse rabli in vse pobrali, pri kolegu so pa rabli prejšn tedn samo papirje za avspuh, pobrali pa mu tut vse papirje.. :))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

zivjo!

sem nov uporabnik tukaj. pred kratkim sem kupil yamaho xt125x sem 3 lastnik problem pa imam zaradi tega ker ima gor že gianelli-ja ampak brez papirjev,brez homologacije... se da to kako rešiti izpuh naj nebi bil ukraden saj tako je zatrjeval 1.lastnik mojemu prodajalcu. baje pa se nekako da prek serijske številke dobiti papirje? čim prej bi ga rad homologiral da nebi imel problemov z :BUA: policijo. in kaksno je tveganje da se takole vozim okoli?

imam tudi original izpuh samo saj verjetno vam ni tuje ko enkrat slišiš ne moreš brez tega zvoka :)

lep pozdrav,zan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče ie bilo že vprašano, samo se mi neda iskat čez 63 strani :P torej : kaj pa piaggio ciao? Potrebuje kakšen dokument, homologacijo,itd.? Ali je dovolj da imaš npr. Kupoprodajno pogodbo, da policija (če te vstavi) pogleda serijsko da ni zbita in preveri če je moped ukraden?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ve kdo kje bi lahko dobil tuv certifikat za leovince?po možnosti na netu, ker pri lindempa hočejo računat 25€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem jim tudi pisal, pa vedno odgovorijo iz linde, da tega zastonj ne morejo narediti, direkt kontakta z njimi pa zgleda ne moreš imeti...da bi pa imeli kar tako certifikate na spletni strani pa nisem najdel...

vem da sem predlani imel isto težavo z akrapovičem, pa sem jim direkt pisal in so mi lepo na dom poslali papirje, prav tako za kolega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem jim tudi pisal, pa vedno odgovorijo iz linde, da tega zastonj ne morejo narediti, direkt kontakta z njimi pa zgleda ne moreš imeti...da bi pa imeli kar tako certifikate na spletni strani pa nisem najdel...

vem da sem predlani imel isto težavo z akrapovičem, pa sem jim direkt pisal in so mi lepo na dom poslali papirje, prav tako za kolega

Sem ti dal direktno povezavo do te strani...

Kakšen pecikel imaš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala :D jaz na celi strani nisem zasledil kak bi pršo do pdf datoteke :P

edit: treba drugič probat izpolnit polja :blush:

Popravljeno . Popravil Aless
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

je kdo od vas homologiral izpuh na avto Krki?za tam namreč rabiš potrdilo o vgradnji pa me zanima če ga ma kdo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je kdo od vas homologiral izpuh na avto Krki?za tam namreč rabiš potrdilo o vgradnji pa me zanima če ga ma kdo?

Potrdilo o vgradnji tudi če ga ma kdo ti nič ne pomaga,ker je na njem identifikacijska št, vgradnjega izpuha...itd...svetujem ti,da greš do poblaščenega serviserja tvoje znamke motorja in ga poprosiš,da ti to napiše na list,saj največkrat tudi poblaščeni serviserji ne vejo kaj želijo na okencu za homologacijo,daj mu za kako dobro malico pa bo vse lažje steklo :D
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je kdo od vas homologiral izpuh na avto Krki?za tam namreč rabiš potrdilo o vgradnji pa me zanima če ga ma kdo?

Jaz sem lani tak cas tam homologiral pa nisem rabil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je kdo od vas homologiral izpuh na avto Krki?za tam namreč rabiš potrdilo o vgradnji pa me zanima če ga ma kdo?

Pred mesecem sem Lea namontiral, Marčelo mi je izpolnil potrdilo o vgradnji+račun+original LeoVince dokumentacija+prvi obisk s foto jam+drugi obisk s 31€ in vpisom v homologocijo. S seboj vozim fotokopijo, naj bi zadostovalo pri varuhih reda in miru. Tako, pa še težko ni bilo.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj me še zanima za kolega...ve kdo kak je s homologacijo izpuha na 96 letniku?namreč homologacijskiga kartončka nima

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

V SLO: homologacija predelav malodane misija nemogoče. Drugač pa morš homologirat vse kar zamenjaš. To pa ne bo šlo zaradi tega, ker pri nas zahtevajo, da je v certifikatu (npr.: TUV) menjanega dela naveden točen model motocikla na katerega vgrajuješ stvari. Ker pa so ti deli univerzalni in v drugih državah EU zadostuje splošna navedba namembnosti dela, pri nas homologacija z temi certifikati ni možna (ker niso navedeni točni tipi motocikla-maske itd. ki jih kupiš npr na e-bayu so univerzalne)...vsaj tko je blo kako leto do 2 nazaj...

Z starodobnim motociklom je zadeva mal lažja...

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Polcaji pa na tehnilčnem ne komplicirajo tolk za starodobnike. Itak pa je v certifikatu opis stanja motocikla (neoriginalni deli etc.) Hvatanje krivin pač. Brez tega pri nas žal skorajda ne gre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem šel homologirati avzpuh in je tako da če nimaš potrdila o vgradnji ti pregledajo in poslikajo avzpuh in motor in ti pol vpišejo v homologacijo. Če pa imaš potrdilo o vgradnji pa moraš samo nesti tam papirje (prometno, homologacijo, certifikat in potrdilo o vgradnji ) in ti brez pregleda vpišejo v homologacijo saj mehanik garantira (z izdajo potrdila o vgradnji) da je res montirano kar piše.

Seveda za obe opciji moraš imeti certifikat da je avzpuh homologiran.

lp

Popravljeno . Popravil forfeitt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!