Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

pozdravljeni...

 

imam namen zablokirat motor yamaho r6 na 35kw... v sloveniji dobim samo 25kw blokado in me pride 200€ gledal sem pa iz nemčije pride pa 35kw blokada 100€

zanima me če ustreza tista blokada za homologacijo pri nam oz. ka mora vsebovati da lahko homologiraš??

 

lp. sašo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni...

 

imam namen zablokirat motor yamaho r6 na 35kw... v sloveniji dobim samo 25kw blokado in me pride 200€ gledal sem pa iz nemčije pride pa 35kw blokada 100€

zanima me če ustreza tista blokada za homologacijo pri nam oz. ka mora vsebovati da lahko homologiraš??

 

lp. sašo

Po moje rabiš potrdilo o strokovni vgradnji, ki ti ga izda servis, kateri je to blokado montiral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja to vem da rabis samo zanima me ce blokada ustreza ce jo z nemcije narocim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo bi prosu, ce je komu kdaj uspelo homologirat svetila samo z E-oznakami (EU style) naj me privat kontaktira.

Zal sem en tistih bedakov k sem verjel, da pasemo v EU, beri montiral ECE ohne TUV papieren zadeve preden sem se dobr pozanimal...

Hvala:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja to vem da rabis samo zanima me ce blokada ustreza ce jo z nemcije narocim?

Najbrž misliš iz alphatechnik.de, te ustrezajo, samo še potrdilo o strokovni vgradnji rabiš pa greš lahko homologirat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ma kdo kakšno nalepko za na avspuh viška? Nism zbirčen :)

 

imam nekaj različnih akrapovič nalepk, ki jih ne potrebujem.

ne vem pa, če bodo dolgoročno vzdržale vročino.

um... pa MASS nalepke bi se menda še tudi našle.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

 

danes sem kupil V-Stroma 650, ki ga je pred mano nekaj let vozil starejši gospod iz Primorske, ta pa je motor pripeljal iz Italije.

 

Pri registraciji motorja mi je postalo čudno, ko sva z žensko na šalterju ugotovila, da ima motor v prometni napisano moč motorja 25 kw. Sem klical gospoda, ki si je prej lastil motor in pravi, da možno, da je nekje doma še homologacija in jo bo poskušal poiskat in poslat po pošti. Motor sicer gre brez problema in primerno 49 ali koliko kw bi pač moral imeti, tako da blokade skoraj sigurno nima. Gospod pravi, da sam ni delal nobenega posega v motor, da bi karkoli blokiral ali odblokiral, kar mu verjamem. Je možno, da je na homologaciji napisana prava moč motorja? Kaj v primeru, da homologacije ne najde? Motor sigurno nima blokade, ker sem brez problema prehiteval in na avtocesti pognal čez 170 brez kakšne muke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem, ja...ampak ne bi rad kakšne pizdarije :) Verjetno je vse fajn dokler se kaj ne zgodi. Kje in kako pa dobim duplikat homologacije? In v kolikšnem času?

Je torej možno, da je v homologaciji zapisana prava moč motorja?

Popravljeno . Popravil Kiri
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, zdaj sem govoril z bivšim lastnikom. Našel je homologacijo, ampak pravi, da tudi tam piše 25kw moč motorja. Jutri mi jo pošlje. Je torej možno, da je bila blokada odstranjena že v Italiji in je bil potem motor pri nas pač registriran s 25kw? Kako zdaj to zadevo rešit s čim manj stroški in problemi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, zdaj sem govoril z bivšim lastnikom. Našel je homologacijo, ampak pravi, da tudi tam piše 25kw moč motorja. Jutri mi jo pošlje. Je torej možno, da je bila blokada odstranjena že v Italiji in je bil potem motor pri nas pač registriran s 25kw? Kako zdaj to zadevo rešit s čim manj stroški in problemi?

Ignoriraš ? Je popolnoma zastonj ;) . Edino, če te skrbi, da bi povzročil nesrečo pri kasneje dokazani hitrosti, ki je višja od tega kar razvije 25kw..... v glavnem, če je stari čiča bil na izi in se ni sekiral, zakaj se bi potem ti :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker stari ni vedel, da je sploh kaj narobe... Jaz pa vem, da ne štima in to se potem običajno ne konča dobro :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ampak če že v homologaciji piše moč 25kW in niso navedene nobene predelave...kakšne probleme pa sploh lahko imaš? Če bi bil motor kao zablokiran (kar bi bilo navedeno v homologaciji), ampak v resnici not ne bi imel blokade, kar bi po prometni nesreči lahko ugotovili - tu bi potem bile komplikacije. Ti pa imaš moč motorja napisano povsod 25kW in nikjer napisano, da bi morala bit not kakršna koli blokada.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj to me ravno skrbi. Če se kaj zgodi, so verjetno lahko precejšnje sitnosti. Zavarovalnica ne krije škode...to pa potem zna bit dragi hec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tiste mass nalepke mam tud jaz, pa so temp. vzdržljive? To nam bo gospod Igor lahko povedal :)

ta srebrna je vzdržljiva, drugače pa imamo ta prave , na alu podlagi z posebnim lepilom, ampak so po 10€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

 

Imam eno vprašanje. Nameravam si pridobiti počasi chopper oz cruizer Yamaho DragStar 1100, ali pa Hondo Shadow 750 ter še ena opcija Yamaha XVS 950...

1100 ima zadovoljiv sound oz. grmenje iz izpuhov, sedaj me pa zanima za morebitna ostala dva, ki imata z serijskim izpuhom otroški zvok.

Se da v Sloveniji dobiti kakšne izpuhe ki so homologirani zaradi naših prelepih policajev npr. firme Remus, Silvertail, Cobra, Vance and Hines ali pa tudi od Akrapoviča? :mellow:

 

Na akrapoviču sem gledal, sam se on ne preveč ukvarja z takšnimi motorji, razen z harleyi....

 

Mislim če je že tak motor pod nogami moram slišati grmenje, drugače preprosto ni tistega norega filinga surovega navora :ninja:

 

Upam da mi boste povedali pozitivna dejstva

 

Hvala za odgovore  :smoke:

 

 

 

 

 

Just drive EASY :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Danes sem šel homologirati avzpuh in je tako da če nimaš potrdila o vgradnji ti pregledajo in poslikajo avzpuh in motor in ti pol vpišejo v homologacijo. Če pa imaš potrdilo o vgradnji pa moraš samo nesti tam papirje (prometno, homologacijo, certifikat in potrdilo o vgradnji ) in ti brez pregleda vpišejo v homologacijo saj mehanik garantira (z izdajo potrdila o vgradnji) da je res montirano kar piše.

Seveda za obe opciji moraš imeti certifikat da je avzpuh homologiran.

lp

Tole drži?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsepovsod imajo drugačen način,na LPP sem mogu prinesti potrdilo o vgradnji + vse je poslikal in pregledal.Prvo homologacijo na LPP sem naredil januarja prejšnje leto in eno letošnje v aprilu,isti postopek.

So pa nekateri omenili ,da gre na LPP tudi drugače,no pri meni je bila edina varijanta opisana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsepovsod imajo drugačen način,na LPP sem mogu prinesti potrdilo o vgradnji + vse je poslikal in pregledal.Prvo homologacijo na LPP sem naredil januarja prejšnje leto in eno letošnje v aprilu,isti postopek.

So pa nekateri omenili ,da gre na LPP tudi drugače,no pri meni je bila edina varijanta opisana.

Enako na Avto Krka v NG, le da so meni še v homologacijo vpisali, pa tudi tkwin sem moral odpreti, a ti pa nč, al kaj?

Sighurno si kej po kmečko zrihtu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

žIVIJO, ZA xvs 950 imamo pri MASS-u lonec, za ostale ne. Poišči mojo spletno stran ( google - Izpuhi mass )

Pozdravljeni!

 

Imam eno vprašanje. Nameravam si pridobiti počasi chopper oz cruizer Yamaho DragStar 1100, ali pa Hondo Shadow 750 ter še ena opcija Yamaha XVS 950...

1100 ima zadovoljiv sound oz. grmenje iz izpuhov, sedaj me pa zanima za morebitna ostala dva, ki imata z serijskim izpuhom otroški zvok.

Se da v Sloveniji dobiti kakšne izpuhe ki so homologirani zaradi naših prelepih policajev npr. firme Remus, Silvertail, Cobra, Vance and Hines ali pa tudi od Akrapoviča? :mellow:

 

Na akrapoviču sem gledal, sam se on ne preveč ukvarja z takšnimi motorji, razen z harleyi....

 

Mislim če je že tak motor pod nogami moram slišati grmenje, drugače preprosto ni tistega norega filinga surovega navora :ninja:

 

Upam da mi boste povedali pozitivna dejstva

 

Hvala za odgovore  :smoke:

 

 

 

 

 

Just drive EASY :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole se da homolofirat? kakšne izkušnje? v opisu je omenjeno da se da homologirat, samo pri nas imamo zmerm nekakšne "težave" :)

 

http://tinyurl.com/p7e2pj4

Po moje je vse v redu z loncem. Mamo jih pa tudi mi za ta motor ( od 260e naprej )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima kje bi dobil papir da bi homologiral izpuh leovinci...kupil sem namreč gilero nexus 250 in je bil omenjen izpuh že nameščen in ni homologiran

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!