Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

  • 1 mesec pozneje...

So kakšni problemi na tehničnih, če je lonec homologiran s papirji, noter db-killerji, ni pa vpisan v homologaciji?

L.p.

 

homologiran je sam tisto kar je v homologacijskem kartonu in v tem primeru ne bos naredu tehnicnega.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

zdravo!

v načrtu imam malce predelati svoj motor (novo krmilo, žmigavci, zadnja luč) in me zanima, kako je z homologacijo oziroma tehničnim pregledom.
Namreč večina delov, ki sem jih kupil nima nobenih papirjev, kar pomeni da tudi homologacije ne morem narest... kako pa je s tehničnim pregledom? Ali preverjajo te stvari?
predvsem me zanima glede balance...

 

hvala za vaše odgovore!

lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo!

v načrtu imam malce predelati svoj motor (novo krmilo, žmigavci, zadnja luč) in me zanima, kako je z homologacijo oziroma tehničnim pregledom.

Namreč večina delov, ki sem jih kupil nima nobenih papirjev, kar pomeni da tudi homologacije ne morem narest... kako pa je s tehničnim pregledom? Ali preverjajo te stvari?

predvsem me zanima glede balance...

 

hvala za vaše odgovore!

lp!

 

Če ti ni odveč tipkanje po tipkovnici, potem lahko vse informacije dobiš na internetu oziroma preko telefona. V nasprotnem primeru pa pot pod noge in obisk tehničnega pregleda, kjer boš prav tako z novimi informacijami odšel novim zmagam naproti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo!

v načrtu imam malce predelati svoj motor (novo krmilo, žmigavci, zadnja luč) in me zanima, kako je z homologacijo oziroma tehničnim pregledom.

Namreč večina delov, ki sem jih kupil nima nobenih papirjev, kar pomeni da tudi homologacije ne morem narest... kako pa je s tehničnim pregledom? Ali preverjajo te stvari?

predvsem me zanima glede balance...

 

hvala za vaše odgovore!

lp!

NA tehničnem si lepo tih pa gre čez :). Znajo pa na enih bol komplicirat kot na drugih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

mogoče kdo ve, če se na Netu dobijo homologacijski papirji za Termignoni DMR e1 0548, so me nategnil :) :) :)

stebricek, a ti je mogoče uspelo dobiti homologacijski kartonček. Tudi jaz ga nimam in bi rad homologiral izpuhe DMR e1 0548.

 

Hvala,

Toni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje se splača kupit tole za mojo fzs1000 fazer l.2001? http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=7711749

Rad bi zamenjal ker pri mojem mi je samo glas všeč vse ostalo ...... fuj, obtolčen je, krivina je narobe narejena.... in bi popravilo prišlo 150€

Kar pa iz principa nedam....

Kupil bi nekaj do 200-220€ pa da se da homologirat

Popravljeno . Popravil gasperX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje se splača kupit tole za mojo fzs1000 fazer l.2001? http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=7711749

Rad bi zamenjal ker pri mojem mi je samo glas všeč vse ostalo ...... fuj, obtolčen je, krivina je narobe narejena.... in bi popravilo prišlo 150€

Kar pa iz principa nedam....

Kupil bi nekaj do 200-220€ pa da se da homologirat

mogoče MASS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje se splača kupit tole za mojo fzs1000 fazer l.2001? http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=7711749

Rad bi zamenjal ker pri mojem mi je samo glas všeč vse ostalo ...... fuj, obtolčen je, krivina je narobe narejena.... in bi popravilo prišlo 150€

Kar pa iz principa nedam....

Kupil bi nekaj do 200-220€ pa da se da homologirat

Hitro ga kupi,ker za ta gnar in če ima res homologacijo za tvoj model motorja ga neboš nikjet dobil,jaz sem mojga Akrapoviča z homologacijo prodal pred ca enim mesecem za 300 € v Nemčiji  (ebey) Akrapoviča pod 500€ ++ ne najdeš !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče MASS

ga imam zdej gor......

 

 

Hitro ga kupi,ker za ta gnar in če ima res homologacijo za tvoj model motorja ga neboš nikjet dobil,jaz sem mojga Akrapoviča z homologacijo prodal pred ca enim mesecem za 300 € v Nemčiji  (ebey) Akrapoviča pod 500€ ++ ne najdeš !

Napisan nima da bi imel homologacijo za moj motor, potem je tu še problem ali bi pasal na mojo fazerco....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja kako ga boš pa potem homologiral, če praviš da iščeš nekaj kar se da homologirat? ker ta model 0407 je namenjen samo za tiste motorje, ki so navedeni že v oglasu.

 

http://www.jamparts.com/main/abe/upload/M-H5-5%20-%20e1%200407.pdf

Sej zato pa sprašujem kako in kaj, ker nevem, če bi vedel nebi spraševal .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej zato pa sprašujem kako in kaj, ker nevem, če bi vedel nebi spraševal .....

 

(2) V vozilo smejo biti vgrajeni samo homologirani oziroma odobreni deli, če se zanje zahteva homologacija oziroma odobritev.

 

Če je tisti izpuh homologiran za tvoj motor, potem ne bo nobenih težav pri urejanju papirjev za homologacijo. V nasprotnem primeru imej pri sebi kakšen evro več za :kava: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(2) V vozilo smejo biti vgrajeni samo homologirani oziroma odobreni deli, če se zanje zahteva homologacija oziroma odobritev.

 

Če je tisti izpuh homologiran za tvoj motor, potem ne bo nobenih težav pri urejanju papirjev za homologacijo. V nasprotnem primeru imej pri sebi kakšen evro več za :kava: .

Ma niti nisem vedel kako te stvari potekajo, sem potem malo brskal po tisti strani z homologacijskimi pdf-ji. Po pravici povedano sem mislil da če je auspuh

za homologirat greš tja prineseš papirje plačaš in to je to. Nisem vedel da je za vsak model posebaj homologiran ror. No ja zdej vem da moram gledat na te 

homologacijske številke...... bolše vprašat in pri nekaterih izpadt budala kot pa zapravit denar za brez veze ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma niti nisem vedel kako te stvari potekajo, sem potem malo brskal po tisti strani z homologacijskimi pdf-ji. Po pravici povedano sem mislil da če je auspuh

za homologirat greš tja prineseš papirje plačaš in to je to. Nisem vedel da je za vsak model posebaj homologiran ror. No ja zdej vem da moram gledat na te 

homologacijske številke...... bolše vprašat in pri nekaterih izpadt budala kot pa zapravit denar za brez veze ....

neumnih vprašanj ni, so samo neumni odgovori !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JST MAM ROR GIANELLI RACING ZA KAWASAKI NINJA 600 SAM ROR NIMA NOBENIH ŠTEVILK CIFRE BI ŽE ZRIHTAL SAM ZA PAPIRJE ME ZANIMA KJE BI DUBU PAPIRJE DA BI DAU TISTE CIFRE GOR PA DA B GA LOH POL ŠE HOMOLOGIRU

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupi homologiran linec in nato te iste cifre ugraviraj v onega drugega. boš pa mogel narediti tudi luknjico za pritrditev dušilca, saj ti brez tega tudi homologacija ne koristi.

lahko pa si papirje narediš sam ;)

lp

Popravljeno . Popravil tintin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No zdej se učimo pa ponarejanja :OK:če mlad začneš lahko končaš kot miljonar....Bavčar,Jankovič..itd... :grim

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, kako je s tem, da bi ti tuj servis izven SLO vgradil ECE izpuh. Pa da dobis njihovo potrdilo o vgradnji in mas vse ostale TUV papirje... A je problem pol to homologirat pri nas?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, kako je s tem, da bi ti tuj servis izven SLO vgradil ECE izpuh. Pa da dobis njihovo potrdilo o vgradnji in mas vse ostale TUV papirje... A je problem pol to homologirat pri nas?!

 

Zakaj ne vprašaš podjetje, kjer opravljajo homologacije ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima če ma kdo veze - poznanstva na uradih kjer se lahko homologira preglasne izpuhe :)  papirje bom zrihtal tako da bo prav, samo da bi šlo čez.pa tehnični seveda :)

dobi za pivo dva tri štrii...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima če ma kdo veze - poznanstva na uradih kjer se lahko homologira preglasne izpuhe :)  papirje bom zrihtal tako da bo prav, samo da bi šlo čez.pa tehnični seveda :)

dobi za pivo dva tri štrii...

 

Tiste dve tri štiri pive nesi na urad, pa boš takoj imel poznanstva. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!