Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

No ker mi ni dalo miru sem šel osebno preverit kako je s temi homoligacijami. Na Avtokrki so mi rekli, da rabiš potrdilo o vgradnji vendar ga v primeru, da si izpuh sam montiral tudi sam izpolneš. Razloženo mi je bilo tako, da v primeru npr. izpuh pade iz motorja so oni zavarovani, da ni njihova napaka temveč tistega, ki je izpuh vgradil. Cena je pa 35€. Pol smo še skočl do LPPja kjer so pa rekli, da če nimaš potrdila o vgradnji pride samo dražje 32€, namesto 19€ če imaš potrdilo.

Seveda pa pri obeh rabiš dokaz o lastništvu, certifikat in motor moraš fizično pokazat.

V naslednjih dneh imam plan izpuh homoligirat in bomo videli če je kej na tem. Bom pa šel na LPP (3€ so le 3€ :D).

A si potem takem mislu 29€? Ali si pač mislu razliko med Krko pa LPP-jem. Ker če je res to glede potrdila da je 19€ se pa splača it to zrihtat v primeru da ti un na servisu za kafe podpise  Moram v kratkem it homologirat smernike

Popravljeno . Popravil Ervin93
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ker mi ni dalo miru sem šel osebno preverit kako je s temi homoligacijami. Na Avtokrki so mi rekli, da rabiš potrdilo o vgradnji vendar ga v primeru, da si izpuh sam montiral tudi sam izpolneš. Razloženo mi je bilo tako, da v primeru npr. izpuh pade iz motorja so oni zavarovani, da ni njihova napaka temveč tistega, ki je izpuh vgradil. Cena je pa 35€. Pol smo še skočl do LPPja kjer so pa rekli, da če nimaš potrdila o vgradnji pride samo dražje 32€, namesto 19€ če imaš potrdilo.

Seveda pa pri obeh rabiš dokaz o lastništvu, certifikat in motor moraš fizično pokazat.

V naslednjih dneh imam plan izpuh homoligirat in bomo videli če je kej na tem. Bom pa šel na LPP (3€ so le 3€ :D).

 

Res lepo si tole spisal...vse drži, razen ene zadeve, ki pa jo je že nekdo goraj omenjal.

na LPP za 19 eur, se pravi če imaš potrdilo o strokovni vgradnji in izpolnjeno še en njihov obrazec sploh ne potrebujejo motorja,

dovolj je da imaš vse papirje, vse ostalo štima, se pravi brez potrdila je cena 32 eur in priti moraš z motorjem....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res lepo si tole spisal...vse drži, razen ene zadeve, ki pa jo je že nekdo goraj omenjal.

na LPP za 19 eur, se pravi če imaš potrdilo o strokovni vgradnji in izpolnjeno še en njihov obrazec sploh ne potrebujejo motorja,

dovolj je da imaš vse papirje, vse ostalo štima, se pravi brez potrdila je cena 32 eur in priti moraš z motorjem....

Ja res je, nekoliko nerodno sem napisal t.j. v primeru, da si sam vgradil izpuh moraš motor pripelajat in jim ga fizično pokazat, da poslikajo in preverijo. Če pa imaš potrdilo o vgradnji od pooblaščene osebe potem neseš samo papirje in vse zrihtaš, brez pregleda motorja.

Ervin93 ne, AK 35€ LPP 32€, tuki je ta razlika. Ja lahko bi šel, samo sem računal če imajo 30€ uro, od tega 22%  t.j. okol 6€ in seveda mu daš še neki za uslugu in smo takoj na 10-15€ (jst sem dal 2,5 leti nazaj 20€, se mi je nekako zdelo fer in še hotel sem čimprej homologirat), odvisno kok si škrt :D. Okej, 15+19=34€. Ampak če plačaš 32€ na LPPju potem nimaš problema z iskanjem serviserjev in fehtanjem.

Sem pa trenutni izpuh sam vgradil in bom teorijo probu v praksi, kot sem rekel, v nadaljnih dneh (predvidoma v sredo/četrtek).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

super, hvala za info, upam da bo tudi v mb na RTI nekaj podobnega, ker zadnja stvar ki se mi zaj da je letanje okrog serviserjev, pa prosjačenje za 1 žig :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal pobrskej po temi, mas vse napisan. Drgac je pa isto k da si brez auspuha ;) motor pac ni tehnicno izpraven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če misliš vožnjo brez db eaterja, potem dvomim da je kdo kar tako dobil kazen. kako bo pa vedel da je motor dejansko preglasen, zagotovo ne s "super ušesom"...

merjenje glasnosti izpuha pa je že druga zgodba (v avstriji standard, pojavlja se tudi pri nas). ali pa napotilo na izredni tehnični pregled

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej če jst mam naprimer Leo Vince izpuh in pač original dušilce se smem po cesti vozit samo z dušilci gor i ne brez njih, saj me bodo policisti kaznovali. Torej je vožnja brez dušilcev dovoljena le na dirkališču? Torej če ne misliš hodit na dirkališča je nakup takega izpuha brezvezen saj ne prides do tistega globljega zvoka ki bi si ga človek želel. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Db killer sem dal vn 1000km po tem ko sm dal auspuh na motor, se pravi se brez killerja vozim že leto in pol oz 19.000 km in nisem še imel problema s policijo, niti pri kontroli. Ga mam pa vedno pod sedežem just in case.  :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej če jst mam naprimer Leo Vince izpuh in pač original dušilce se smem po cesti vozit samo z dušilci gor i ne brez njih, saj me bodo policisti kaznovali. Torej je vožnja brez dušilcev dovoljena le na dirkališču? Torej če ne misliš hodit na dirkališča je nakup takega izpuha brezvezen saj ne prides do tistega globljega zvoka ki bi si ga človek želel. :)

 

v bistvu je tako ja. vendar če imaš izpuh vpisan v homol. karton, menim da ti brez meritve glasnosti ne more nekdo kar tako napisati kazni, zgolj s pogledom ali je dbkiller vstavljen ali ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Db killer sem dal vn 1000km po tem ko sm dal auspuh na motor, se pravi se brez killerja vozim že leto in pol oz 19.000 km in nisem še imel problema s policijo, niti pri kontroli. Ga mam pa vedno pod sedežem just in case.  :grrr

Jst mam na moji yamahi dva lonca in kako naj spravim pod sedez dva db killerja.:D:D:D Eno tank torbo nabavit pa notr spravit. :D

 

Bom spet malo smetil po temi. Ve kdo za koga na forumu ki nabavlja po ugodni ceni Leo Vince izpuhe. Vem da se je omenjal uporabnik Scoscho al nekaj takega sam tega uporabnika ni že dolgo gor na forumu. Če ne pa grem po novega.:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej js ga mam tudi u tank torbi, pod sedežem nimam placa niti za PP. :D

Js sm mojga vinčeja dobu poceni pri motomaxx-u v Izoli, poglej na ebay.it al pa ebay.de ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ebay.it jst sm ga za 260€ dobu skupi s poštnino za prejšno Hondo (slip on). Sam gledi kdaj majo kakšne popuste, sej jim piše na sliki -10% itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na LPP pride vpis izpušnega sistema 31€  od papirjev pa potrebuješ samo certifikat od izpušnega sistema pa ne nabijajte z tem potrdilom o vgradnji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na LPP pride vpis izpušnega sistema 31€  od papirjev pa potrebuješ samo certifikat od izpušnega sistema pa ne nabijajte z tem potrdilom o vgradnji

Pa z motorjem moraš pridt tja da te mau preslikajo ane?! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa z motorjem moraš pridt tja da te mau preslikajo ane?! :grim

ja bayk je treba obvezno  sem pripeljat ker slike morajo bit zaradi kasnejših reklamacij

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Darko ne bodi pameten :grrr.......Na LPP sem moral prinesti potrdilo o vgradnji,drugače ni šlo,motor smo pripeljali direkt iz A-Cosmos(nov) ,zraven pa prodajalec Darko Kavčič ,ki se je čudil o kakšnem potrdilu govori baba za okencem!!

Zgleda da v naši Banana republiki tud sami za sebe ne vejo kaj bi radi,ker čisto vsak ima nek drug sistem homologacije :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odobritve predelanih vozil:

Gre za izvajanje postopkov posamične odobritve predelanih vozil vseh kategorij. Predelana vozila so vsa vozila, ki so že registrirana v Republiki Sloveniji in se jim je naknadno s predelavo spremenila njihova namembnost, tehnične lastnosti ali oblika. Med predelave spadajo vgradnja vlečne naprave, zamenjava platišč ali pnevmatik, vgradnja vzmeti, vgradnja izpušnega sistema, zatemnitev stekel, zamenjava svetlobnih teles, vgradnja cevne zaščite, spojlerji …). Za izvedbo postopka posamične odobritve predelanega vozila lastnik vozila vloži vlogo, ki se glasi na lastnika vozila, ki mora vlogo tudi podpisati.

 

Vlogi je potrebno priložiti:

- potrdilo o skladnosti vozila ali izjavo o ustreznosti vozila ali registracijski dokument (prometno dovoljenje),
- potrdilo o homologaciji vgrajenih delov pri predelavi ali poročilo o odobritvi (npr. TUV) ali potrdilo o odobritvi proizvajalca vozila,
- tehnično poročilo predelave vozila o vgradnji odobrenih delov,
- prometno dovoljenje oziroma dokazilo o lastništvu vozila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer z zamudo vendar bolje pozno kot nikoli an :D.

Danes sem šel homologirat svoj auspuh (LPP), katerega sem SAM vgradil t.j. NISEM imel potrdila o vgradnji. Ko sem prišel not je slučajno na okencu poleg gospe bil še inženir in sem mu objasnil, da sem dobil dvoumne informacije nekaj iz interneta, nekaj iz njihove spletne strani, nekaj pa dejansko od vas (prejšni teden sem se pozanimal). Razložil sem mu, da auspuh ni vgradila pooblaščena oseba, saj sem zraven izpuha dobil vsa navodila za montažo in certifikat, kar pomeni da ti proizvajalec dejansko, da navodila kako zamenjati izpuh, brez potrebne kvalfifikacije. Nato sem mu še razložil, da so mi prejšni teden točno to povedali njihovi uslužbenci, vendar s to izjemo, da če izpuh sam vgradiš, da je homologacija dražja (31€) s potrdilom o vgradnji pa ceneje (19€). Da ne pozabim, v slednjem primeru motorja ne rabiš fizično pripeljat na pregled, temveč sami papirji in poročilo serviserja zadostujeta. V nasprotnem primeru, pa morajo fizično preslikat motor in preveriti če se vse številke ujemajo s prometno oz. s certifikatom.

Moram pa gospoda pohvalit, saj je bil zelo prijazen (danes so taki že izjeme) in si je vzel čas da posluša mojo stran zgodbe t.j. moje razumevanje njihovega postopka homologiranja.

Tko, da to je to. Mene so tud 3 leta nazaj naplahtal, da rabim potrdilo o vgradnji in še 31€ sem moral plačat. Na žalost sem to pozabil danes omenit na LPP-ju, ampak vse je za neki dobr.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Darko ne bodi pameten :grrr.......Na LPP sem moral prinesti potrdilo o vgradnji,drugače ni šlo,motor smo pripeljali direkt iz A-Cosmos(nov) ,zraven pa prodajalec Darko Kavčič ,ki se je čudil o kakšnem potrdilu govori baba za okencem!!

Zgleda da v naši Banana republiki tud sami za sebe ne vejo kaj bi radi,ker čisto vsak ima nek drug sistem homologacije :slap:

 tudi meni ni bilo potrebno pokazati potrdila o vgradnji , sem povedu da sem sam zmontiru. ko je pa sla moja homologirat 2 tedna pred mano  je pa morala pokazati potrdilo ker so ji ga v elisi zmontirali, kar me je tudi zenska v elisi vprasala ce mi da potrdilo o vgradnji. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nej se javi zdej še edn k mu je uspelo po postopku za 19€ homologirat, me prav zanima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nej se javi zdej še edn k mu je uspelo po postopku za 19€ homologirat, me prav zanima.

verjetno so vsi tisti ki so mel po postopku za 19€ placal 31€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!