Skoči na vsebino

GARMIN naprave - kartografija / Software, izdelave rut..


NumLock

Priporočene objave

Objavljeno (popravljeno)

Kaj si posodobil, bi bilo prvo vprašanje, da so se spremenili parametri prikaza? Obstajajo programi, da se prikaz spremeni z obdelavo zemljevidov in s tem njihov prikaz. 

Glede na to, da iz slike sklepam, da je zumo tipa 660 in da zemljevid ni ravno "original".

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm.. Obnovil sem ga samo preko Garmin express. Moral bi biti original. Je pa res slabe kvalitete

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnji uradni zemljevid EU NT 2024,10 je datiran 3.4.2023. Da bi bila razlika v kvaliteti prikaza dvomim, je pa zastarela, saj so vneseni podatki stari več kot 2 leti. Novejše za to verzijo še ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Širino margenta sledi poti mogoče navidezno zoži prikat parametrov na desnem robu. Če ta prikaz postavič na spodnji rob, se bo slika zemljevida razširila na cel zaslon in bo videti širša.

images.jpg.2f6f4045f1a87471a6c259a4e010db15.jpg

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, raza said:

Širino margenta sledi poti mogoče navidezno zoži prikat parametrov na desnem robu. Če ta prikaz postavič na spodnji rob, se bo slika zemljevida razširila na cel zaslon in bo videti širša.

images.jpg.2f6f4045f1a87471a6c259a4e010db15.jpg

Ne. ISto je široka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je pa nastavljeno v Zemljevidi / Themas? Garmin , GarminHV ali kaj drugega?

Samo tu lahko še kaj narediš na izgledu zemljevida, vse ostalo je poseg s programi, kjer se spreminjajo parametri prikazov, barve, senčenja itd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, raza said:

Kako je pa nastavljeno v Zemljevidi / Themas? Garmin , GarminHV ali kaj drugega?

Samo tu lahko še kaj narediš na izgledu zemljevida, vse ostalo je poseg s programi, kjer se spreminjajo parametri prikazov, barve, senčenja itd

Vse sem probal v nastavitvah v Garminu. Edino če probam čisti reset pa na novo? Je pa res, da sem se igral in nalagal neke karte, kar sem potem opustil. Kako narediti poln restore?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

z ugasnjene naprave prst v desni spodnji kot ekrana in vklop garmina, dokler se ne prikaže napis

 

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Običajno reset naprave ne predlagam kar tako s prve, ker sem jih potem dostikrat "slišal" na račun izgube podatkov in potrebnih ponovnih nastavitev, BT parjenj... Sam običajno pred posodobitvijo shranim zgodovino in po posodobitvi vedno naredim reset. Sploh pa takrat, ko kaj sumljivega instaliram ali preizkušam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravzaprav je vse po tem resetu ostalo isto, razen zgodovine naslovov in BT povezave.. Karte so ostale iste in jih ni bilo treba nalagati ponovno. Tudi POI-i so ostali. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri trdem resetu napravo v bistvu postaviš v tovarniško stanje s tem, da se naloži zadnji instalirani SW, ki ga ima naprava shranjenega. Pred vsem gre lahko za izgubo sledi prevoženih in shranjenih poti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 7. 5. 2024 ob 9:35, avtobus72 pravi:

reset je pomagal. hvala

Sicer se da spreminjati barve prikaza, rute, itd.

"Garmin(oziroma ime naprave)"->"Themes"->"Map"

Izbere se jo v meniju "nastavitve -> zemljevid in vozilo -> Tema zemljevida"

To je en primer:

Lična tema.kmtf

AC rdeče, gozdovi bolj močno zeleni, ruta vijola in bolj debela

Lahko si nastaviš svašta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Zdravo, imam BMW Navigator V (dobil sem ga zraven motorja). Posodobil sem napravo in karte preko programa Garmin express. Sedaj pa imam eno vprašanje, na navigatorju je naložen samo italjanski jezik tipkovnice, potreboval bi slovenščino ker sedaj ni šumnikov. Lahko kdo pomaga, kje bi lahko dobil SLO KDB datoteko? Zanima me tudi če obstaja jezik SLO za napravo ali mogoče HR ker bo navigacijo uporabljal oče in ni ravno vešč angleščine.  Hvala

Popravljeno . Popravil xrider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, xrider pravi:

Zdravo, imam BMW Navigator V (dobil sem ga zraven motorja). Posodobil sem napravo in karte preko programa Garmin express. Sedaj pa imam eno vprašanje, na navigatorju je naložen samo italjanski jezik tipkovnice, potreboval bi slovenščino ker sedaj ni šumnikov. Lahko kdo pomaga, kje bi lahko dobil SLO KDB datoteko? Zanima me tudi če obstaja jezik SLO za napravo ali mogoče HR ker bo navigacijo uporabljal oče in ni ravno vešč angleščine.  Hvala

 Edino kar je treba storiti je, da se naprava preko USB kabla priključi na PC na katerem je nameščen GarminExpress in se navigatorja posodobi ter v dodatnih menijih Expressa (orodja in vsebina) posodobi tudi jezike oziroma se jih doda, če so bili odstranjeni - izbrisani. V kvadratke se s klikom  vstavi kljukice pred željene jezike in izbereš namesti. 

Ko je namestitev končana se v napravi pod nastavitve izbere ustrezen jezik in je zadeva končana.

Predlagam še popolni reset naprave,  kar izbriše zgodovino in vse predhodne nastavitve starega lastnika, ter se potem naprava na novo nastavi. Ob ponovnem zagonu se izbere državo in naprava sama določi jezik in ostale merske enote. Po želji je potrebno samo še "spariti" želene BT povezave (telefon, interfon).

GE.JPG.b2a89e2c79dd04192966bba0977e83c0.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za hitre odgovore, preverim popoldan ko bom doma 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

imam GARMIN ZUMO XT in me zanima kako se dobi nazaj teme? Namreč nekako mi je jih je ratalo zbrisat, še sam ne vem kako. 

Kot drugo, ko sem narejeno traso prenesel v Garmin, mi je to razdelilo na 28 potovanj. Trasa je bila dolga cca 1600 km.

Kot tretje, bi rabil nekoga, ki bi mi pokazal kako se dela z Garmin BaseCamp in kako se pravilno prenese traso v napravo..

Zgleda, da nekaj delam narobe, ker mi traso naredi čisto po svoje. Za risanje trase uporabljam svinčnik.

image.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Teme: Če si jih pobrisal, se ponovno naložijo iz bekapa, ki pa ga seveda nisi naredil. So v priponki. V Temas/map

2.Trasa je predolga. Omeji se na dnevne domete. Za vsak dan svoja pot.

3. Če se ti ljubi na Gorenjsko....

4. Traso naredi po prednastavljenih zahtevah v nastavitvah programa BC, XT prenešeno pot izračuna po svojih nastavitvah. Za točno določeno traso moraš poskrbeti z dovolj vnesenih točk (zastavic in usmerjevalnih), da ga v bistvu prisiliš da gre po tvoje. V mestih mu pa prepusti vodenje po njegovo v izogib vožnjam v prepovedano smer (enosmerne ulice).

5. Za risanje je več metod. Od programa, kjer vnašaš željene destinacije, točke, do svinčnika in na koncu še prestavljanje poti z vlečenjem na točno določene ceste.

Ponavadi je zima dovolj dolga za trening. Med sezono pa vse to povzroča samo težave in frustracije, ko ugotoviš, da naprava fura po svoji vdelani umetni inteligenci.

Belgium.kmtf Danmark.kmtf Deutschland.kmtf France.kmtf Garmin.kmtf Italia.kmtf Luxembourg.kmtf Navigon.kmtf Nederland.kmtf Osterreich.kmtf Polska.kmtf Russia.kmtf Slovakia.kmtf Suomi.kmtf United Kingdom.kmtf

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Raza hval za obširno obrazložitev.

1. Ja res je, nisem naredil bekaupa.

2. bom naslednjič naredu traso po dnevih, tko da upam, da bo ok.

3. Seveda se bi prišel na Gorenjsko, če imaš čas, da bi mi dal nekaj napotkov.

 

LP

hoyla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!