Skoči na vsebino

GARMIN naprave - kartografija / Software, izdelave rut..


NumLock

Priporočene objave

Kot izgleda ima Garmin spet težave pri izdaji posodobitev. Karta 2024,20 je umaknjena, izdali pa so posodobitev za GarminExpress 7.18.3.0, le ta pa nove verzije karte ne ponudi več.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnji zemljevid, ki je bil izdan ta teden je bil hroščast, zato so ga začasno umaknili. Tudi preko WIFI ga ne ponudi več. Ni se pametno takoj zagnati v posodobitev zemljevidov, jaz vedno počakam vsaj kakšen teden ali več. 

Garmin express 7.18.3.0 pa tudi nima vpliva na nove zemljevide. Zadnji popravki za to verzijo;

  • Resolved an issue with TT 15 Mini Dog Collar devices not being detected. 
  • Resolved an issue with SD cards for Kenwood devices not being detected.
  • Resolved a crash specific to Windows 7 that could occur when launching Garmin Express.
    • Note: Windows 7 and Windows 8 are no longer supported. This will not prevent future versions of Garmin Express from being downloaded. However, any bugs or other issues specific to these OSes will not be resolved. 7.18.3 will be available to download at any time under the System Requirements.

 

Uporabniki oken 7 in 8 bodo ostali brez nadaljnih posodobitev za GE, zato si stari GE ne odmeščajte, ker vam nova verzije na bo delala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 9/12/2023 at 8:21 PM, raza said:

 Karta 2024,20 NTU je nazaj na GarminExpress-u. 

Tokrat deluje. Danes stestirana.

Zdravo, ali ob ponovni namestivi (update) povozi staro karto ali enostavno namesti novo. kot vidim ima nova karta 10GB. Na napravi imam le še 4GB prostora. Ali vse skupaj pustim kot je. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Update odstrani  staro verzijo in namesti novo. Se pa dogaja, da kakšna datoteka ostane od stare verzije, vendar so to majhne zanemarljive zadeve. 

Sicer pa update preveri razpoložljivi prostor in v primeru manjka opozori, da vstaviš SD kartico, v kolikor je ni, ali na njej ni dovolj prostora. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 4 tedne pozneje...

Po priklopu Navigatorja V na PC, sem v  Garmin expressu ugotovil, da bi bilo potrebno posodobiti programsko opremo naprave in seveda karto. Verzija kartografije je še prva iz l. 2016 in je trenutno nameščena v pomnilniku naprave, ki je cca. (če se prav spomnim) 10GB. Za posodobitev karte bo torej potreben večji pomnilnik, ki se ga razširi (po navodilih) z micro SD kartico. 

Sedaj me zanima: 

- katero mikroSD kartico priporočate, oz. kakšna naj bo hitrost branja SD kartice. Kolikor gledam ponudbo obstaja en kup različnih microSD kartic tipa  SD HC, SDXC, ipd ... 

- ali je velikost, pomnilnika SD kartice omejena na navigatorju V? Sicer planiram 32GB, kar je po mojem mnenju več kot dovolj (celotna posodobitev zahteva se mi zdi da okoli 16GB)... 

- torej če prav razumem prebrano v postih zgoraj, vstavim mikro SD kartico (predhodno formatirano na FAT32) v navigacijo, ter avtomatsko v GE izvedem posodobitev ?  Ali je boljše (v izogib potencialnim zapletom) če iz pomnilnika naprave odstranim datoteke in jih prenesem v micorSD ter izvedem posodobitev? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pejva po vrsti:

Velikost kartice - zadosti bo 32 GB. Hitrost ni pomembna. Vsaka, ki bo legla v slot bo OK, če ne, bo javil napako pri branju kartice.

Velikost kartice je omejena na 64 GB, poglej specifikacije. 

Če ne želiš komplikacij predlagam, da za enkrat vstaviš kartico formatirano FAT32 v napravo, priklopiš na PC in pustiš, da Garmin Express opravi svoje. Če bo šlo po pričakovanjih ( včasih se tudi kaj zaplete) bo odstranil kar je odveč in naložil kar manjka.

Če nisi vešč dela z premetavanjem datotek v Garminu, boš kvečjemu sam sebi zagrenil življenje.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, raza pravi:

Pejva po vrsti:

Velikost kartice - zadosti bo 32 GB. Hitrost ni pomembna. Vsaka, ki bo legla v slot bo OK, če ne, bo javil napako pri branju kartice.

Velikost kartice je omejena na 64 GB, poglej specifikacije. 

Če ne želiš komplikacij predlagam, da za enkrat vstaviš kartico formatirano FAT32 v napravo, priklopiš na PC in pustiš, da Garmin Express opravi svoje. Če bo šlo po pričakovanjih ( včasih se tudi kaj zaplete) bo odstranil kar je odveč in naložil kar manjka.

Če nisi vešč dela z premetavanjem datotek v Garminu, boš kvečjemu sam sebi zagrenil življenje.

 

Hvala za info 👍 ... očitno sem v dokumentaciji spregledal podatek o omejitvi in vrsti SD kartice ... skratka, grem v akcijo in javim  ... 🙂

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, robicom pravi:

Po priklopu Navigatorja V na PC, sem v  Garmin expressu ugotovil, da bi bilo potrebno posodobiti programsko opremo naprave in seveda karto. Verzija kartografije je še prva iz l. 2016 in je trenutno nameščena v pomnilniku naprave, ki je cca. (če se prav spomnim) 10GB. Za posodobitev karte bo torej potreben večji pomnilnik, ki se ga razširi (po navodilih) z micro SD kartico. 

Sedaj me zanima: 

- katero mikroSD kartico priporočate, oz. kakšna naj bo hitrost branja SD kartice. Kolikor gledam ponudbo obstaja en kup različnih microSD kartic tipa  SD HC, SDXC, ipd ... 

- ali je velikost, pomnilnika SD kartice omejena na navigatorju V? Sicer planiram 32GB, kar je po mojem mnenju več kot dovolj (celotna posodobitev zahteva se mi zdi da okoli 16GB)... 

- torej če prav razumem prebrano v postih zgoraj, vstavim mikro SD kartico (predhodno formatirano na FAT32) v navigacijo, ter avtomatsko v GE izvedem posodobitev ?  Ali je boljše (v izogib potencialnim zapletom) če iz pomnilnika naprave odstranim datoteke in jih prenesem v micorSD ter izvedem posodobitev? 

Hitrost kartice mora biti obvezno od class 6 naprej. Drugače ti bodo zemljevidi zaostajali, trzali, itd. Vzemi class 10, niso več tako drage.

Vzemi 32 gb, bo več kot dovolj.

Ni ti treba predhodno nič odstranjevati iz naprave, če pa hočeš, pa daj datoteko garmindevice v mapo Garmin in to mapo na kartico. Sedaj ti bo GE kartico prepoznal kot napravi in namesti zemljevide. Potem pa vse ročno prestavljaš na napravo, seveda pa vse kar je starega v napravi pobrišeš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Popravljam.....Mapo GARMIN, v katero si dal garmindevice xml datoteko daš na ključek in ključek v PC. In potem ročno prestavljaš iz ključa na napravo. Jaz pač dajem na kartico, ker imam eno staro in čitalec kartic. Ampak vseeno raje naredi po prvem postopku, torej avtomatsko.

Popravljeno . Popravil motoGPSfan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poročam 🙂

Za povečanje pomnilnika naprave sem uporabil 64Gb SDXC kartico. Malo več priprave in manjših začetnih težav sem imel pri pripravi datotečnega sistema FAT 32 na kartici (exFAT ali NTFS datotečnega sistema kot že ugotovljeno Garmin ne zazna).

Torej, direktne spremembe na FAT 32 v WIN 10 ni bilo mogoče izvesti (win mi je ponudil le možnost formatiranja v exFAT ali NTFS). Zato sem uporabil FAT32 format tool, ki pa je dovolil formatiranje na FAT 32 šele po predhodni spremembi v datotečni sistem NTFS (ni šlo direktno iz exFAT v FAT 32). Pred spremembo v NTFS sem za vsak slučaj izvedel še brisanje particije. 

Rezultat:  projekt posodobitve uspešno izveden v cca. 40 minutah.  🙂

Različica programske opreme: 3.50 prej 3.20

Naložen: City Navigator Evrope 2024.20

Pri posodobitvi sem postopal kot je predlagal @raza. Vse datoteke sem pustil pri miru. Spominska kartica je, kot sem preveril po posodobitvi (v mojem primeru) le podaljšek pomnilniku naprave, saj je na SD kartici naložena le razlika od zahtevanih Gb.   

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Imam BMW Navigator V in mi sedaj noče posodobit map, ker ni prostora. Imam vstavljeno kartico 16GB ki je prazna (14,4 GB prostega). Ko priključim GPS na računalnik jo vidim, ko pa zaženem posodobitev map pa GPS javi da ne najde kartice.

Enako je ko vstavim 32GB kartico.

Kaj zdaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravilen format FAT32? 

Serijsko formatirane znajo delat težave.

Probaj jo na novo formatirat z SD kart formatter. izberi overwrite format.

Pri nekaterih modelih si SD kartico moral formatirati v napravi in ne v raznoraznih čitalcih kartic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, raza pravi:

Če se kartico vstavljeno v garmina da formatirati preko kabla  in jo tudi dejansko formatira (ne javi napake) jo bo tudi bral.

Po cca.40min formatiranje uspešno končalo, pa vendar ob posodobitvi javi da ne najde kartice.

A je dovolj 16GB kartica ali rabi več za delovanje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kartica je dovolj velika, saj na kartico namesti samo eno od kart, za katero v notranjem pomnilniku zmanjka prostora.

Si formatiral v čitalcu ali v napravi?

Probaj na karico skopirati eno manjšo xy datoteko. In če jo zapiše in po tem prebere je OK

 

 

 

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če posodabljaš z preko Garmin Express programa, potem namesti zadnjo verzijo, ker nekatere prejšnje verzije so imele težavo z prepoznavanjem kartic v napravi. Če ne bo šlo, se da zadeva urediti tudi preko usb ključa in potem ročno prenašaš datoteke na napravo. Ni komplicirano, je pa zamudno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za foro na SD kartici kreiraj mapo z imenom Garmin, ker novejši garmini ko prepoznajo SD ob zagonu avtomatsko kreirajo to mapo in na rut fajl Id.txt

Probaj pred posodobitvijo še resetirat napravo, da se ponovno zbudi z vstavljeno SD, kajti pri "pobiranju" čekira SD slot.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!