Skoči na vsebino

GARMIN naprave - kartografija / Software, izdelave rut..


NumLock

Priporočene objave

Datum kart poglej...Staro....Zadnje uradne karte so CNEUNTU 2024.20

Zajetas.JPG.74aeae316002733f483d2dbda72f2243.JPG

Če mate v Navigatorjih kako drugo verzijo posodobitev pa ne bi vedel...

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, tomash pravi:

Kaj bi to pomenilo?

Je verzija zemljevida pod vprašajem?

Pa še to, kje bi dobil zemljevid za Maroko? kot razumem ga po defoltu ni.

 

image.png.0a022fc7ebaea103a2a788870afba9af.png

Že po dveh postih je bil problem zaznan in rešen, ampak, ok, dajmo še enkrat;

 

Imaš naložen zemljevid EVROPE, ki nima pokritosti za Maroko!

City Navigator® Europe NTU | Garmin

Seveda ti posledično zato program javi napako, saj nima od kje namestiti podatkov.

Takoj sem ti dal predlog, da če nisi kompliciran uporabnik, namesti OSM za Maroko. Z namenom ti nisem dal linka, ker nisi napisal, za katero napravo gre, poleg tega pa še google najde več OSM možnosti za namestitev. Izbiro sem prepustil tebi, ker res ne morem vedeti, kaj točno rabiš, ker tega nisi nikjer napisal. Povdarek je na OSM zemljevidih, ki so zastonj ! Kaj rabiš, izberi sam, možnosti je ogromno.

Če si zahteven uporabnik, potem išči City Navigator® Middle East & Northern Africa NT | Garmin, kjer je Maroko pokrit !

Verzija GE nima popolnoma nobene veze z zemljevidi, ker če nimaš kupljene CN verzije zemljevida ( seveda obstaja tudi " kupljena", ki jo GE zazna ), potem ti to nič ne pomaga.

Glede na tvoje podatke in prebrano iz tvojih postov, še enkrat, išči ( z namenom ne dam linka, ker ne vem, kaj sploh rabiš (( cestno, topo, kataster, platnice...)), OSM za Garmin.

 

Problem že zdavnaj rešen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, motoGPSfan pravi:

Če nisi prezahteven, ti bo OSM za Maroko že dovolj. Niso to več tako slabi zemljevidi, si kar lahko pomagaš z njimi.

OSM so kar vredu karte. Nas je po Iranu pripeljal do vrat prav vseh izbranih hotelov.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, ftp pravi:

OSM so kar vredu karte. Nas je po Iranu pripeljal do vrat prav vseh izbranih hotelov.

 

Ja no...saj to sem že povedal v drugem postu. OSM ni več tako slab, kot pred leti. Imam kar nekaj uporabnikov, ki sem jim namestil OSM zemljevide in so zadovoljni. Če nočejo "kupiti" CN, je tudi OSM povsem dober. Pa še zastonj je in redno se posodablja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OSM je natančnejši in po podatkih sodobnejši, saj se sproti dopolnjuje in popravlja. Ta trenutna posodobitev na spletu ima datum 1.1.2024, dočim uradna ima oznako 2023.10 kar zna biti vsaj 2 leti star nabor podatkov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
pred 1 uro, raza pravi:

Datum kart poglej...Staro....Zadnje uradne karte so CNEUNTU 2024.20

Če mate v Navigatorjih kako drugo verzijo posodobitev pa ne bi vedel...

 

Kaj pa vem. Tudi na 2024.20 vidim enako... Da ni kaj narobe s tvojimi mapami...

image.png.f80915afbcf2fce54fbf74c96caf1186.png

Popravljeno . Popravil Joker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Joker pravi:

 

Kaj pa vem. Tudi na 2024.20 vidim enako... 

image.png.f80915afbcf2fce54fbf74c96caf1186.png

Kot sem že napisal in sedaj je moj odziv samo.....OMG....!!!!! 🙄🤮😫😫😫

Citiraj

Imaš naložen zemljevid EVROPE, ki nima pokritosti za Maroko!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, motoGPSfan pravi:

Kot sem že napisal in sedaj je moj odziv samo.....OMG....!!!!! 🙄🤮😫😫😫

 

 

OMG!!! A se ti zdi, da na mojem prtscr Maroko ni pokrit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Joker pravi:

 

Kaj pa vem. Tudi na 2024.20 vidim enako... Da ni kaj narobe s tvojimi mapami...

image.png.f80915afbcf2fce54fbf74c96caf1186.png

zumiraj :) boš videl da ni detajlof

eni ste fejst nervozni tu gor, @motoGPSfan

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Govora je bilo o tem, da Tomash ne vidi Maroka. Raza je povedal, da je pokrito samo majhno območje okrog pristanišča. Jaz pa pač pravim, da pri sebi vidim večino maroških cest, po katerih se vozijo "svetovni popotniki".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Joker pravi:

Govora je bilo o tem, da Tomash ne vidi Maroka. Raza je povedal, da je pokrito samo majhno območje okrog pristanišča. Jaz pa pač pravim, da pri sebi vidim večino maroških cest, po katerih se vozijo "svetovni popotniki".

jaz tudi jih vidim pri sebi, a ko zumiras vidiš žalost

cn eu nima maroka, razen ce kaksna popasena custom mapa z dodano afriko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Če bi s tole sliko na navigaciji prišel v Tangir, bi si ne mogel pomagati prav veliko

Tan.JPG.f5b0746f2429bd757ba1ac7522dc5c65.JPG

Z tole free, bi pa že šlo, ane?

Tangir.JPG.2509b657213421928836a2ec5e299c88.JPG

 

Popravljeno . Popravil raza
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ma kdo za šenkat kakšen lavor pepela? :)

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 hours ago, motoGPSfan said:

Že po dveh postih je bil problem zaznan in rešen, ampak, ok, dajmo še enkrat;

 

Imaš naložen zemljevid EVROPE, ki nima pokritosti za Maroko!

City Navigator® Europe NTU | Garmin

Seveda ti posledično zato program javi napako, saj nima od kje namestiti podatkov.

Takoj sem ti dal predlog, da če nisi kompliciran uporabnik, namesti OSM za Maroko. Z namenom ti nisem dal linka, ker nisi napisal, za katero napravo gre, poleg tega pa še google najde več OSM možnosti za namestitev. Izbiro sem prepustil tebi, ker res ne morem vedeti, kaj točno rabiš, ker tega nisi nikjer napisal. Povdarek je na OSM zemljevidih, ki so zastonj ! Kaj rabiš, izberi sam, možnosti je ogromno.

Če si zahteven uporabnik, potem išči City Navigator® Middle East & Northern Africa NT | Garmin, kjer je Maroko pokrit !

Verzija GE nima popolnoma nobene veze z zemljevidi, ker če nimaš kupljene CN verzije zemljevida ( seveda obstaja tudi " kupljena", ki jo GE zazna ), potem ti to nič ne pomaga.

Glede na tvoje podatke in prebrano iz tvojih postov, še enkrat, išči ( z namenom ne dam linka, ker ne vem, kaj sploh rabiš (( cestno, topo, kataster, platnice...)), OSM za Garmin.

 

Problem že zdavnaj rešen.

No ja. Nisem ravno vešč pri tovrstnih zagatah.

Šel bi v Maroko . Posodobil sem Garmin Express in javljena je bila napaka v BaseCamp proogramu. Ne vem kaj to pomeni. Za potrebe navigacije bi si rad na BMW Navigator VI skreiral pot po dnevih, tako kot to običajno počnem za poti po Evropi. V BaseCampu sem videl, da je pokritost z mapami samo v Evropi. Ne vem kaj pomeni OSM. 

Torej kaj naj naredim, da bo v BaseCamp in na navigaciji ustrezna mapa za navigacijo po cestah?

Hvala za podporo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 hours ago, raza said:

Če bi s tole sliko na navigaciji prišel v Tangir, bi si ne mogel pomagati prav veliko

Tan.JPG.f5b0746f2429bd757ba1ac7522dc5c65.JPG

Z tole free, bi pa že šlo, ane?

Tangir.JPG.2509b657213421928836a2ec5e299c88.JPG

 

to rabim

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Garmin Express in BaseCanp sta dva programa, ki medsebojno nista povezana.

Če si z Expresom prenesel karto EU v PC je lahko prišlo do napake pri prenosu ali pri pravilni registraciji zemljevidov. V GE imaš možnost ponovne namestitve zemljevidov, da odpraviš napako.

V priponki imaš karto za Maroko. Skopiraj kot sem opisal zgoraj. 

morocco-contours.img morocco.img

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno ima tale OSM karta marocco.img  napako, in jo naprave ne vidijo, dočim conture so OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadevo sem s pomočjo "raza" rešil. Kot je napisal je OSM karta na garmin portalu poškodovana. Nadomestil sem jo z drugo in sedaj vse deluje.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Rešil problem (napako) ne zaznavanja Garmin naprav pri karti OTM - Marocco

Naj za potrditev še nekdo drug preizkusi to karto, hvala.

 

otm-morocco.img

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Edina karta, ki kaj velja za Morocco je ena od teh dveh:

https://www.gmaptool.eu/en/content/africa-north-osm-topo-routable -

https://www.openmapchest.org/maps/north-africa/

kaj se pač menimo, po puščavi pa pričakuj, da je precej več kilometrov kot pa jih kaže GPS ... Letos odpalim 7862km stare trase Dakarja, ki je potekala čez Marocco in Mauretanio (jaz se držim bolj peska ;)) zagotovo jih bo 1000 več ... Pa knjigo Morroco Overland ti priporočam ... Če jo boš uspel kje dobit ... no link ti pa pripalim https://sahara-overland.com/2014/12/27/morocco-routes/ ... Če pa hočeš kakšno routo pa Wikilocs pa kombiniraj z svojimi željami ... Thats all folks ...

 

Popravljeno . Popravil Samuell
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Nova karta za Garmin CNEUNTU2025.10 je na voljo na GarminExpress ali preko WiFi če naprava podpira to.

Na voljo je tudi posodobitev Garmin Expressa na 7.20.0.0 vendar ga NE posodabljajte, ker nova verzija ne namesti kart v PC. Javi napako. Verzija 7.19.0.0 dela OK.

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolje počakat kak dan ali dva.

Drugače pa novosti in popravki za GE 

Version 7.20.0.0 is available.

  • Fixed the progress bar going over 100% for certain map updates.
  • Made an improvement for handling an exception that could cause Express to freeze on a grey screen.
  • Resolved an issue with map updates failing to install to the computer.
  • Resolved a server error that could occur for marine chart updates.
  • Resolved an exception that could occur when prompting a user to do a restart after a software update.
  • Resolved an issue with Express not updating the date and time on a vivosmart 4.
  • Other minor bug fixes and improvements.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj tu rabimo čakat? Če izdajo popravke, naj ti delujejo, ne da čakajo nas testne magarce, da jim javimo programerske napake.

 Že drugič nove mape z isto napako GE. Že pri verziji pred izdajo kart 2024,20 je bil isti pofl. Najprej izdali posodobitev GE, nato karte, ki se niso prenesle na PC, oz. je bil problem z registracijsko kodo - odklepanjem v računalniku in je javljalo napako, s starejšo ver. GE je pa šlo BP. Tokrat isto. Če bo šlo tako naprej bojo počasi zaprli trgovino, ker tudi posodobljena karta ni nek biser popravkov.

Z natančnostjo so OSM karte daleč boljše.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!