Skoči na vsebino

GARMIN naprave - kartografija / Software, izdelave rut..


NumLock

Priporočene objave

 

Še zadnjič :)

image.png.ea51b19b9421bbf2ed2c063f0161f1bd.png

Nuvi765 sem tam nekje 2007 nabavil, lifetime torej pomenilo 17 let... ni slabo. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro so držali. Garmin na področju cestne navigacije zadnjih nekaj let, 4-5 let recimo, ni niti izdal kakšne cestne navigacije. Zadnji "premium" model je iz serije drive smart. Se prav spomnim, kako je nekje 10-15 let ali več nazaj Garmin vedno na CES sejmu v januarju vsako leto izdal kakšen nov model cestne navigacije. Kartografija ista, kot za vse ostale modele nazaj, razlika je bila samo v "funkcijah". Zdaj pa že nekaj let nič. Pa saj niti nimajo kaj novega dodati, glede na to, da še stare naprave z novimi kartografijami vedno delujejo brez problema.

Garmin se je v zadnjih letih preusmeril bolj v športne naprave in zbiranje in obdelavo podatkov iz njih.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za športne naprave je kupcev vedno več, dočim za cestno navigacijo ni več povpraševanja, saj v avte in na motorna kolesa proizvajalci sami vgrajujejo sisteme, ki to omogočajo. Nekdaj so mnogo zaslužili z dodatno ponudbo kartografije, katera pa trenutno v poplavi zastonjskih kart ni več aktualna. Od kvartalne posodobitve smo prišli na letne, pa še te niso zanimive zaradi zastarelosti ob izdaji.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav.

Ali se še komu dogaja podobno? Ko zavijem s planirane rute, me Garmin vpraša, če preračuna pot. Seveda pritisnem NE, a vprašanje ne izgine. Pritisnem 2x, 3x,... 10x, nič. Ali je potrebno držati gumb določen čas, ali kaj? Gumb NE jasno "zasveti" oranžno, a zgodi se nič. Po navadi uspe v cca dvajsetem poizkusu...

G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali še kje drugje nagaja izbira, potrjevanje, tapkanje?

Kalibracija zaslona? deluje dotik natančno in vedno neglede na jakost pritiska. Rokavice včasih niso ravno odzivne na starejših napravah.

A potrditev z DA pa deluje?

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me če je mogoče radarje naložiti v originalno navigacijo na bmw rt1250 letnik 2022, torej v aplikacijo bmw connected. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Mogoče čisto enostavno pa vseeno.

 

Kako dodam skupino mojih točk (POI) na navigacijo?

Naprimer če si pdoma izdelam nabor hotelov v Maroku, kako jih dam na navigacijo, da jih potem lahko vidim ko sem v dotičnem kraju?

 

Hvala, lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, tomash pravi:

Mogoče čisto enostavno pa vseeno.

 

Kako dodam skupino mojih točk (POI) na navigacijo?

Naprimer če si pdoma izdelam nabor hotelov v Maroku, kako jih dam na navigacijo, da jih potem lahko vidim ko sem v dotičnem kraju?

 

Hvala, lp

Narediš si seznam POI v Basecamp ali Mapsource in shraniš kot Hoteli Maroko.gpx

Shraniš v poddirektorij (da bo na Garminu v svoji skupini in ne nametano z ostalimi).

npr........\Hoteli Maroko\Hoteli Maroko\Hoteli Maroko gpx.

Nato s programom POI loader uvoziš .gpx datoteko v Garmina, kjer boš seznam POI našel med ostalimi uporabniškimi seznami (npr. med radarji).

https://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=927

Ali pa:

Preprosto v Basecamp/Mapsource narediš seznam in ga pošlješ v Garmina, kjer pa ne bo med POI ampak pod waypoints...

Ti izbiraš.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!