Skoči na vsebino

STOP policija (vse kar ni v zvezi z motorizmom, zdravljenje frustracij, ter nabijanje do nezavesti)


Borutt

Priporočene objave

pred 20 minutami, DAMI34 pravi:

Nimajo se kaj mali pa črni šetat po Bovcu.

 

Zato sem pa raj siu :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, isarajli1 pravi:

Hahaha. Sem te imel za bolj pametnega, razgledanega, ampak očitno so ti nadrejeni prbili, da se uboga samo njih. A ti resno, da župani nimajo besede in vpliva pri policiji ?? Tisti, ki se jih politično treba znebit res ne, ostali pa veliko.

A greš stavit, da ne bodo rabli plačat kazni ? Dajma ajd!

Zdaj pa že mešaš stvari. Prvo je bilo govora o kaznovanju tujcev brez dokumentov, sedaj pa že vpletaš politiko in plačilo kazni. Odloči se, o čem bomo nabijali.

Ker sedaj bo zadeva na sodišču in bo tam padla odločitev glede kazni. Torej bo sodišče odločilo in utemeljilo.

 

pred 9 minutami, Vin pravi:

Ne dlakocepi.

Ti že nekdo drugi poskuša dopovedati, da se moraš ti prilagoditi cesti in ne obratno. Ampak očitno neuspešno.

Očitno misliš, da bi ti nekdo moral s prstom kazati, kje in kakšen ovinek je pred teboj. Pravzaprav ravno to želiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, Borutt said:

Očitno misliš, da bi ti nekdo moral s prstom kazati, kje in kakšen ovinek je pred teboj.

A drugih ukrepov za povečanje reda na cesti ne poznate? A ste res omejeni samo na kazanje s prstom in vodenjem za roko??? :eek:

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, Borutt pravi:

Zdaj pa že mešaš stvari. Prvo je bilo govora o kaznovanju tujcev brez dokumentov, sedaj pa že vpletaš politiko in plačilo kazni. Odloči se, o čem bomo nabijali.

Ker sedaj bo zadeva na sodišču in bo tam padla odločitev glede kazni. Torej bo sodišče odločilo in utemeljilo.

 

 

Jaz mešam ? Se hecaš ? Veš o čem nabijaš, al samo želiš odgovornost preložit na sodišče, kot to prepogosto počnete, obenem pa se bunite, da so počasni in neučinkoviti ?! Če bi z ovadbo bli sposobni zbrat dovolj dokazov, bi bilo njim lažje, ne ? Tudi s tem primerom so samo obremenili sodišče, nič drugega.

Zato so se nekateri začeli trudit, da se spremeni zakon o zaposlitvi in izobrazbi policistov. Trajalo bo, vemo zakaj, ampak enkrat bo, vemo zakaj.

Me ima, pa ne bom napisal več, ker bom tud sam sebe za...

Grem raj mma teraso na pir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, ftp pravi:

A drugih ukrepov za povečanje reda na cesti ne poznate? A ste res omejeni samo na kazanje s prstom in vodenjem za roko??? :eek:

Kdor ni sposoben voziti po cesti, brez, da ga preseneti vsak ovinek, naj bo lepo doma, ker bo tako najbolj varno zanj in za ostale. O tem je tekla beseda in ne o tem, kar ti sedaj pišeš.

Da pa še tebi nekaj pojasnim; za red na cesti smo odgovorni vsi udeleženci. Zaradi nas vseh je stanje takšno, kot je. Pred kratkim sem napisal, da mora biti nekaj narobe z nekom, da ga samo batine pripravijo na upoštevanje pravil (z drugimi besedami in vprašajem na koncu).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, Borutt said:

Da pa še tebi nekaj pojasnim; za red na cesti smo odgovorni vsi udeleženci. Zaradi nas vseh je stanje takšno, kot je.

Pa smo spet tam. Čemu vi obstajate?????   :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, isarajli1 pravi:

Jaz mešam ? Se hecaš ? Veš o čem nabijaš, al samo želiš odgovornost preložit na sodišče, kot to prepogosto počnete, obenem pa se bunite, da so počasni in neučinkoviti ?! Če bi z ovadbo bli sposobni zbrat dovolj dokazov, bi bilo njim lažje, ne ? Tudi s tem primerom so samo obremenili sodišče, nič drugega.

Zato so se nekateri začeli trudit, da se spremeni zakon o zaposlitvi in izobrazbi policistov. Trajalo bo, vemo zakaj, ampak enkrat bo, vemo zakaj.

Me ima, pa ne bom napisal več, ker bom tud sam sebe za...

Grem raj mma teraso na pir.

Govora je bilo o kaznovanju s strani policije. Ti si sedaj sem noter vtaknil politiko oziroma županovo vmešavanje. Je jasno, kaj mešaš?

Spet mešaš stvari, katere ne poznaš in omenjaš neke ovadbe. O čem ti sedaj sploh pišeš?

Kdo je s tem primerom obremenil sodišče? Sploh veš, kaj pišeš? Policija je napisala plačilne naloge in s tem je zadeva zaključena. V primeru zahteve za sodno varstvo bodo kršitelji obremenili policijo s pisanjem obdolžilnih predlogov in sodišče z obravnavo le-teh (obremenili po tvoje). Razumljivo?

Piši o stvareh, katere poznaš in ne o teh, katere ne poznaš. Ker nisi zaposlen pri nas in nimaš znanja o tem. Ampak za vtikati se in mešati si pa vseeno dovolj podkovan, kajne. 

pred 1 minuto, ftp pravi:

Pa smo spet tam. Čemu vi obstajate?????   :?

Napiši, prosim, koliko si dal za izpit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 minutes ago, Borutt said:

Kdor ni sposoben voziti po cesti, brez, da ga preseneti vsak ovinek, naj bo lepo doma, ker bo tako najbolj varno zanj in za ostale. O tem je tekla beseda in ne o tem, kar ti sedaj pišeš.

A beseda je tekla o tem, da voznika preseneti VSAK ovinek? Očitno je teklo več besed hkrati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, Borutt said:

Napiši, prosim, koliko si dal za izpit.

Kolikor so zahtevali. Saj veš da ni nič brezplačno, plačaš tako ali drugače. 

Zakaj vedno na vprašanja odgovarjaš z vprašanji? A argumeti vam ne gredo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, Borutt said:

Kdo je s tem primerom obremenil sodišče? Sploh veš, kaj pišeš? Policija je napisala plačilne naloge in s tem je zadeva zaključena. V primeru zahteve za sodno varstvo bodo kršitelji obremenili policijo s pisanjem obdolžilnih predlogov in sodišče z obravnavo le-teh (obremenili po tvoje). Razumljivo?

Ja, ubogi reveži policaji, ki bodo zdaj zaradi pritožbe obremenjeni in grdi Kubanci, ki se bodo pritožili. Vsak ima pravico do sodnega varstva. Tudi Kubanci. Noben pa ne bi bil obremenjen, niti s pisanjem plačilnih nalogov, če bi policaji imeli vsaj malo razuma.

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Snecer pravi:

Kubanci: prečkali mejo brez papirjev, zakaj zdaj jok? A kar vsi so pozabili dokumente? zanimivo...

Kakšno mejo so prečkali, a nismo v Evropi? ...:hmm:

Popravljeno . Popravil vandrovec
  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...morda si si policaji le želeli svoj mali ego dvignit. Me je enkrat ustavil policaj na Pelješcu, možakar po moje okrog 210 cm v višino in širok kot omara, v omejitvi 50 sem vozil nad 70,.... sem si mislil, pečen sem. "Dokumente, ...v redu, pripazite za naprijed, vozili ste toliko in toliko, omejitev je 50." "V redu, hvala..." Lahko bi kaznoval pa ni...

Popravljeno . Popravil vandrovec
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, vandrovec pravi:

Kakšno mejo so prečkali, a nismo v Evropi? ...:hmm:

meje so še vedno, le režim prehoda je Šengenski...

al sem kaj zamudil?

al zakaj se pol z ndh kregamo okol meje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, Borutt pravi:

Napiši, prosim, koliko si dal za izpit.

a men, k sm plaču z dinarji, še vela :huh: 

sicer pa .. js se itak vozm penzionistićno turistićki lagani :P

 

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, vandrovec pravi:

Kakšno mejo so prečkali, a nismo v Evropi? ...:hmm:

Med Italijo in Slovenijo. Schengen velja samo za prebivalce EU, z ostalimi državami so vizumska pravila ali podedovana s strani EU ali dogovorjena neposredno. Kubanci za vstop v Slovenijo rabijo vizo. In tu je verjetno osnovni predmet zajeba, precej bolj kot manjko dokumentov. Če si iz ene X države prišel v državo EU to ne pomeni da se lahko prosto giblješ po schengenskem območju. Če si državljan EU, pa se lahko. Ni izključeno da so prišli naokoli na zagotovilo lokalnih veljakov v stilu vse je to naše in pogruntali da ni.

Vsekakor bi se dalo zadevo urediti drugače. Sam zdaj je za to prepozno, sodišča bojo mlela kolker bojo mlela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, jskrablin said:

Schengen velja samo za prebivalce EU, z ostalimi državami so vizumska pravila

:hmm: A si preprican? Torej bi morali na meji iskat policijo? 

 

http://www.mzz.gov.si/si/vstop_in_prebivanje/vizumski_rezim_in_vizumi/

 

Schengensko vizo izda primarna drzava, nisi pa z njo omejen na samo tisto drzavo. Ne smes se preselt, lahko pa pohajas. 

 

(Tako so men pred cajtom tolmacli Srbi, ko so lovili sapo po Trstu.....) 

 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, jskrablin pravi:

Med Italijo in Slovenijo.

Ampak na meji kontrole ni. Kako naj ve nekdo, da ne sme preko meje, če mu to nihče ne brani? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Kugelschreiber pravi:

:hmm: A si preprican? Torej bi morali na meji iskat policijo? 

Sem precej prepričan. Ampak... in to je precej velik ampak. Ne vem 100% kak je režim v primeru da ti država znotraj EU in Schengena izda vizum. Logično bi bilo, da le-ta velja potem za izdano območje in ne samo državo. Sam lej, logika in pravo dostikrat nimata veliko skupnega. Zato sem omenil pravila podedovana s strani EU. Bi razumel kazen v kolikor dokumentov ne bi imeli sploh.

V kolikor velja tvoja predpostavka (viza za državo EU znotraj Schengena velja za celotno področje EU in Schengena) je tole pa resen primer Slovenistana in obešanje na vejice. Ker v tem primeru imajo papirje in s tem dovoljenje za vstop v Slovenijo in je dejansko edin problem zgolj to, da jih niso imeli pri sebi ko se je policaj zapičil v njih.

Pravkar, vandrovec pravi:

Ampak na meji kontrole ni. Kako naj ve nekdo, da ne sme preko meje, če mu to nihče ne brani? 

Ignorantia iuris nocet 

Probaj se na to izgovarjati pri vstopu na recimo vojaško območje v kaki bolj zajebani državi. Jaz se ne bi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, jskrablin pravi:

Ignorantia iuris nocet 

Probaj se na to izgovarjati pri vstopu na recimo vojaško območje v kaki bolj zajebani državi. Jaz se ne bi...

Če ni nikjer nobene prepovedi in če ne poznaš, da je tam nekaj drugače...je potem to past. Kamor je prepovedano it je potrebno tudi primerno označit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Kugelschreiber pravi:

 

 

Ampak kaj tebi pomeni ni vazno. Dejstvo je, da zupan neko veljavo ima. Ni cist isto, al nek rece Franci, al ce rece zupan Franci. Pac ni. 

 

Ce parafraziram, mene za fuzbal res res RES boli kurac. Al dejstvo ostane. To je najpomembnejsi sport na svetu. In nikoli ne bo nobena domaca dirka bol pomembna od tekme mb lj. 

Zupana voli lokalna skupnost in ima zgolj lokalne pristojnosti. Zakone pa sprejema parlament. A je torej po tvojem lahko zupan nad zakonom in do katere mere? Policija je v primeru, ce so presli mejo brez dokumentov ravnala pravilno. Jaz ga tudi moram imeti s seboj. Kazen pa naj placa ta Bovski pavliha, ce si ze toliko zene k srcu. Srz problema je ravno v tem, da si vecina zupanov zakonodajo prilagaja kot jim pase ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, vandrovec pravi:

Če ni nikjer nobene prepovedi in če ne poznaš, da je tam nekaj drugače...je potem to past. Kamor je prepovedano it je potrebno tudi primerno označit?

meja je označena

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, vandrovec pravi:

Če ni nikjer nobene prepovedi in če ne poznaš, da je tam nekaj drugače...je potem to past. Kamor je prepovedano it je potrebno tudi primerno označit?

Ja, lahko je tudi past. Sej ne pravim da je to ok. Sam po drugi strani marsikje med državami meja ni jasno označena... se sprehodiš skoz hosto pa ti namesto Janeza začne Hans težit. V tem primeru dejansko ni druge kot da se vsak zase prepriča kaj lahko in kaj ne.

 

pred 3 minutami, IZTOK pravi:

Zupana voli lokalna skupnost in ima zgolj lokalne pristojnosti. Zakone pa sprejema parlament. A je torej po tvojem lahko zupan nad zakonom in do katere mere?

 

pred 3 minutami, IZTOK pravi:

Srz problema je ravno v tem, da si vecina zupanov zakonodajo prilagaja kot jim pase ...

Ene malo se kregaš sam s sabo :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, IZTOK said:

Zupana voli lokalna skupnost in ima zgolj lokalne pristojnosti. Zakone pa sprejema parlament. A je torej po tvojem lahko zupan nad zakonom in do katere mere? Policija je v primeru, ce so presli mejo brez dokumentov ravnala pravilno. Jaz ga tudi moram imeti s seboj. Kazen pa naj placa ta Bovski pavliha, ce si ze toliko zene k srcu. Srz problema je ravno v tem, da si vecina zupanov zakonodajo prilagaja kot jim pase ...

No dej, zmen se najprej sam s sabo. Pol lahk se mal debatirava. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

50 minutes ago, vandrovec said:

...morda si si policaji le želeli svoj mali ego dvignit. Me je enkrat ustavil policaj na Pelješcu, možakar po moje okrog 210 cm v višino in širok kot omara, v omejitvi 50 sem vozil nad 70,.... sem si mislil, pečen sem. "Dokumente, ...v redu, pripazite za naprijed, vozili ste toliko in toliko, omejitev je 50." "V redu, hvala..." Lahko bi kaznoval pa ni...

To so dalmatinci. Si jih videl kdaj kaj delat? Enkrat srm jih opazoval ko delali neko skarpo. Me je zabavalo celo popoldne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!