Skoči na vsebino

STOP policija (vse kar ni v zvezi z motorizmom, zdravljenje frustracij, ter nabijanje do nezavesti)


Borutt

Priporočene objave

pred eno uro, solorider pravi:

Na vsa tvoja vprasanja te jaz isti sprasujem!

Ampak ti še sedaj ne veš, kaj je redar kršil. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, DAMI34 pravi:

se bom samo na točko 3 in 8 skoncentriral. Moje zaviranje je sunkovito, saj sem ob uočenju radarja v zelo veliki nevarnosti, da sem ali bom prehiter. Vidiš zato ne kršim zakona, ker sem v veliki nevarnosti.

Sicer pa kazni baje za moderatorje MS ne veljajo. Baje celo lahko oni izklopijo MS in delijo kazni :ras:

Kar preberi si. 

(1) Udeleženec cestnega prometa mora ravnati tako, da poteka promet nemoteno, umirjeno in varno.

(2) Udeleženec cestnega prometa mora ravnati tako, da ne ovira ali ogroža drugih udeležencev cestnega prometa ali jim ne povzroča škode.

Ti je oblast stopila v glavo  ? Da ne bo sladko in kratko. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kmet2 pravi:

Samo odgovarjal sem , če ne želiš odgovora ne postavljaj vprašanj ! 

P.S. 

Včasih si zaželim tisto tvojo robo. Ampak samo včasih.

 

Kaj naj bi bilo to ? O parkiranju redarja? ...........prvo pometi pred svojim in pred policijskim pragom , pol pa nabijej ......

 

Če ne veš, kaj je redar kršil, ni potrebe po mešanju vsega in vsakogar.

pred eno uro, HD-Dyna pravi:

Prepovedano za mene ali drugega normalnega državljana brez posebnih pooblastil ...

ZA Policijo in redarje pačni prepovedano :P

S čim je prepovedano ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, Borutt pravi:

Ampak ti še sedaj ne veš, kaj je redar kršil. 

 

pred 3 minutami, Borutt pravi:

Če ne veš, kaj je redar kršil, ni potrebe po mešanju vsega in vsakogar.

S čim je prepovedano ?

Lahko lastnik zemljišča natera policijo iz zemljišča? da/ne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Borutt pravi:

Kar preberi si. 

(1) Udeleženec cestnega prometa mora ravnati tako, da poteka promet nemoteno, umirjeno in varno.

(2) Udeleženec cestnega prometa mora ravnati tako, da ne ovira ali ogroža drugih udeležencev cestnega prometa ali jim ne povzroča škode.

Ti je oblast stopila v glavo  ? Da ne bo sladko in kratko. 

lahk me zamenjaš :P pa uč se od mene, jaz poste brišem, ti bi lahko tudi točke :P

Keri car sm zdej :D

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, Borutt pravi:

Je parkiranje na vašem parkingu dovoljeno samo vam oziroma je označeno z ustrezno prometno signalizacijo, katera prepoveduje parkiranje ostalim udeležencem cestnega prometa ? Če je označeno z ustrezno prometno signalizacijo, si preberi spodnji odstavek.

(2) Policisti smejo pri opravljanju nujnih nalog policije za nujno potreben čas parkirati vozilo tudi na mestih, kjer je to prepovedano s prometnim pravilom ali postavljeno prometno signalizacijo.

Kaj je tko nujnega pri merjenju hitrosti? Ali to res spada med nujne naloge? In ja, parkirisce je oznaceno s tablo, da je parkiranje dovoljeno samo zaposlenim xy podjetja.

Popravljeno . Popravil Frenk 67
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, solorider pravi:

 

Lahko lastnik zemljišča natera policijo iz zemljišča? da/ne

Ker je preveč različnih primerov, ponujeni možnosti ne moreta dati pravilnega odgovora. 

pred 11 minutami, DAMI34 pravi:

lahk me zamenjaš :P pa uče se od mene, jaz poste brišem, ti bi lahko tudi točke :P

Keri car sm zdej :D

 

 

Vsaki dve leti ti jih zbrišem. Bodi hvaležen za to.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Ker je preveč različnih primerov, ponujeni možnosti ne moreta dati pravilnega odgovora. 

Vsaki dve leti ti jih zbrišem. Bodi hvaležen za to.

sj počas pa delaš počas :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Frenk 67 pravi:

Kaj je tko nujnega pri merjenju hitrosti? Ali to res spada med nujne naloge? In ja, parkirisce je oznaceno s tablo, da je parkiranje dovoljeno samo zaposlenim xy podjetja.

Zakaj jih nisi vprašal, kaj tako nujnega opravljajo ? Ker jaz bi te vprašal, kdo in kaj si, ker trdiš, da je parkirišče od vaše firme. Kajti, vsakdo se lahko zlaže in se predstavlja za nekoga drugega. 

Je parkirišče označeno s predpisano prometno signalizacijo  ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Zakaj jih nisi vprašal, kaj tako nujnega opravljajo ? Ker jaz bi te vprašal, kdo in kaj si, ker trdiš, da je parkirišče od vaše firme. Kajti, vsakdo se lahko zlaže in se predstavlja za nekoga drugega. 

Je parkirišče označeno s predpisano prometno signalizacijo  ?

Se nista zgovarjala na nujne naloge ampak sta odpeketala. Aja, pa vratar je prsu zraven in me nagovoril z "gospod direktor".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

Če ne veš, kaj je redar kršil, ni potrebe po mešanju vsega in vsakogar.

S čim je prepovedano ?

:lol1:taprav se je oglasu . Iz preprostega vprašanja si naredil znanost v biokraciji :cool: ti si čisti primer biokracije ,ki duši Slovenijo .......si edinček ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kmet2 pravi:

:lol1:taprav se je oglasu . Iz preprostega vprašanja si naredil znanost v biokraciji :cool: ti si čisti primer biokracije ,ki duši Slovenijo .......si edinček ? 

Si že ugotovil, kaj je redar kršil ? Enostavno vprašanje. Zakaj kompliciraš, če je vprašanje tako enostavno ? 

pred 35 minutami, Frenk 67 pravi:

Se nista zgovarjala na nujne naloge ampak sta odpeketala. Aja, pa vratar je prsu zraven in me nagovoril z "gospod direktor".

Ne vem, katero podjetje je in, ne vem, kako zgleda okolica oziroma parkirišče. Daj naslov, da si ogledam situacijo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Si že ugotovil, kaj je redar kršil ? Enostavno vprašanje. Zakaj kompliciraš, če je vprašanje tako enostavno ? 

A sem jaz postavil vprašanje kaj je kršil in trdil ,da je nekaj kršil .....prosim postrezi mi , kje sem to napisal , spet nabijaš . 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Kmet2 pravi:

A sem jaz postavil vprašanje kaj je kršil in trdil ,da je nekaj kršil .....prosim postrezi mi , kje sem to napisal , spet nabijaš . 

 

Šlo se je za parkiranje enega vozila. Pa si ti vse sorte stvari vmešal vmes. Ker pač rad nabijaš po tipkovnici. Spet. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4. 2. 2017 ob 22:19, Borutt pravi:

Kar poišči označbe. Ker morajo biti. 

Kazen je za koga in za kaj ? Kar preberi si še enkrat. 

ni nujno da so..mogoče kršijo nek predpis s tem , da jih niso narisali..

Ob 4. 2. 2017 ob 22:25, Borutt pravi:

Vidim, da ti spomin dela težave. Prvo vprašanje je bilo, kaj krši. Pa ni bilo nobenega odgovora. Tudi tisto z gasilci je kar nekaj, saj ni nihče pokazal nobenih talnih označb ali pa prometnega znaka. 

Kakšno parkiranje, ki ni predvideno ? Kaj to sploh pomeni ? V zakonu piše, kaj in, kako je s parkiranjem. 

ni nujno da so..mogoče kršijo nek predpis s tem , da jih niso narisali..

upoštevati je potrebno vse zakone in predpise v tej državi - ne samo zakonov in predpisov , ki se tičejo prometa ..

pred 19 urami, Borutt pravi:

Če jaz nekomu očitam storitev prekrška, mu moram povedati, kakšen prekršek je storil. Zato se ne izmotavaj z nekimi izgovori, ampak razloži in obrazloži, kaj je voznik tistega vozila kršil, ker se že ves čas debatira o storitvi prekrška, vendar nihče ne zmore pojasniti, kakšen prekršek je storil. 

 

pred 19 urami, Borutt pravi:

Še vedno nisi pojasnil, kaj je redar kršil. Kaj sta vidva medsebojno debatirala je vajina stvar. Pojasni, kaj redar krši. 

Ne mešaj zakonodajo in pametnjakoviče. 

 

pred 19 urami, HD-Dyna pravi:

Jaz sem ga preganjal, ker je ogrožal s svojim plehom mojega otroka ! Pa se ni pustil, ampak je še naprej stal z vozilom na šolskem dvorišču.

tvoja hčera uči tam? 

pred 18 urami, Borutt pravi:

Tebe zanima, če je lahko tisto vozilo tam parkirano ? Odgovoril ti bom z vprašanjem; je mogoče parkiranje tam prepovedano ? Do sedaj še nihče ni dokazal nasprotno oziroma ni napisal, kaj je redar kršil. Torej, si boš lahko sam odgovoril. Kajti, imetnik veljavnega vozniškega dovoljenja naj bi vedel, kje in kako se lahko parkira. 

Moje mnenje ? Nekdo je napisal, da je redar storil prekršek. Pa me je zanimalo kakšen. Da ga zakonito oglobimo. Štekaš ?

 

pred 18 urami, Borutt pravi:

Šiba zakonodajna vedno nekaj najde. Tisto vozilo ne predstavlja nevarnosti. Tega ti ne bo nihče verjel, saj je parkirano izven cestišča med ostalimi vozili. 

 

pred 18 urami, Borutt pravi:

Globa mora biti izrečena zakonito. Vse ostalo je velika veselica. Bi želel biti kaznovan, ker se nekomu tako zdi ? Se mi je zdelo. Zato pa razložim, kako je napisano in, kakšen je postopek. Da je zadeva jasna in zakonita. Poslikaj lokacijo, da bomo vsi videli, kaj je na tleh. Ker v primeru snega oziroma neočiščene površine talnih označb ni videti, kar pomeni, da jih nihče ne more upoštevati. 

Stoječe vozilo je ogrožalo tvojega otroka ? Kaj pa je počelo stoječe vozilo tvojemu otroku ? Ga je žalilo, kričalo nanj, mu blendalo, ga špricalo ... ? Ker je vozilo stalo, ga verjetno ni moglo povoziti.  Na šolskem dvorišču ? Kaj pa je tista površina za staro šolo ? Parkirišče za letala ? 

 

 

pred 18 urami, Borutt pravi:

Se opravičujem, če si dobil občutek jeb... v glavo.

Nekdo je trdil, da je redar storil prekršek. Pa me je zanimalo, kakšen prekršek je storil. Torej bi lahko ta oseba v enem samem zapisu odgovorila, da je redar kršil neko določbo nekega zakona, pa bi bila stvar zaključena. Ampak je bilo lažje pametovati in dokazovati svoj prav brez neke pravne podlage. Zato je nastalo toliko strani tega pametovanja. Ker ni bilo odgovora na enostavno vprašanje. 

Če jaz trdim, da si ti storil nek prekršek, ti bom to razložil in tudi pokazal, kje in kako je to tvoje ravnanje navedeno, kot prekršek. V nasprotnem primeru nabijam. 

 

pred 18 urami, Borutt pravi:

Si govoril z lastnikom parcele ? Kar postrezi nam s podatkom o lastništvu in o domnevni prepovedi parkiranja z njegove strani. Je to prekršek ? Mogoče zasebna tožba ? Kakšen epilog je bil, če je bil v primeru tvoje domneve ? Ali so to samo vaše domneve, gospod ? Lahko bo nekdo domnevam, da ti počneš nekaj, kar ne bi smel. Domnevno počneš nekaj nezakonitega. Saj ni pomembno, če ne počneš nič nezakonitega, glavno, da nekdo nekaj domneva. Še vedno domnevaš, da je lastnik parcele redarju prepovedal parkiranje ? 

 

pred 18 urami, GoBobi pravi:

Tole sva z @Frenk 67 napisala že na strani 14 :lol1:...

 

pred 17 urami, Borutt pravi:

Ampak ti še sedaj ne veš, kaj je redar kršil. 

 

pred 16 urami, Borutt pravi:

Če ne veš, kaj je redar kršil, ni potrebe po mešanju vsega in vsakogar.

S čim je prepovedano ?

 

pred 16 urami, Borutt pravi:

Zakaj jih nisi vprašal, kaj tako nujnega opravljajo ? Ker jaz bi te vprašal, kdo in kaj si, ker trdiš, da je parkirišče od vaše firme. Kajti, vsakdo se lahko zlaže in se predstavlja za nekoga drugega. 

Je parkirišče označeno s predpisano prometno signalizacijo  ?

zapomni si kaj si zapisal - vsakdo ....

pred 15 urami, Borutt pravi:

Si že ugotovil, kaj je redar kršil ? Enostavno vprašanje. Zakaj kompliciraš, če je vprašanje tako enostavno ? 

zakaj kompliciraš , če je odgovor tako enostaven...

http://www.szpv.si/assets/attachments/18/TSG-2010.pdf?1350217754

4.3.2 površine za gasilce ob stavbi

odstavki (1) , (2) , (3) in

(4)  delovne površine za potrebno število gasilskih vozil je treba zagotoviti ob stavbah na tisti strani,kjer je vhod v stavbo .

sam praviš , da nepoznavanje zakonov in predpisov ne izključuje odgovornosti !!!

ta odstavek pravi , da je vseeno kaj si kdo zaželi in kaj naj bi pisalo ali bilo označeno na tleh :

tam se pač ne sme parkirati in ne pomaga nič od tvojega vrtenja okoli kaše.. 

torej neglede na to , kaj je in kaj ni narisano ter ali je lastnik dvorišča mogoče celo dovolil parkiranje redarjem - to vse je irelevantno glede na požarno varnost objekta..

če ga krši lastnik in povrhu vsega še redar obstajajo za kršitve kazni - ne kršitve zaradi parkiranja temveč zaradi kršitve predpisov - o požarni varnosti - od 1300e naprej si pa ti zapisal kajne..

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, Borutt pravi:

S čim je prepovedano ?

Z argumentom moči namesto moči argumenta Borutt. 

Če razumeš razliko ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, Borutt pravi:

Kajti, vsakdo se lahko zlaže in se predstavlja za nekoga drugega. 

Kolikor je meni jasno, je to tudi kaznivo dejanje :P

Ali boste ukrepali proti predsedniku vlade ?????

Je treba imeti cohones, saj vem ... Proti meni gre vse skupaj mnogo lažje :blush:

 

CERAR.pdf

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, HD-Dyna pravi:

Z argumentom moči namesto moči argumenta Borutt. 

Če razumeš razliko ...

Ne nakladaj. Ker s tem tvojim argumentom ne moreš nekoga zakonito oglobiti. In ravno to me zanima, zakonitost glede parkiranja. Pa ne pozabi, da si ti ugotovil prekršek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Ne nakladaj. Ker s tem tvojim argumentom ne moreš nekoga zakonito oglobiti. In ravno to me zanima, zakonitost glede parkiranja. Pa ne pozabi, da si ti ugotovil prekršek.

OK, bom zadevo dodatno preučil ter slikal ... kaj pa Cerar ?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, HD-Dyna pravi:

OK, bom zadevo dodatno preučil ter slikal ... kaj pa Cerar ?

Ne rabiš, pr nas je zakonitost, če si organi prisile spomnijo, da je zakonito. Recimo civilni opazovalci v križiščih so zakoniti. Oni strokovno ugotovijo, da si šel skozi rdečo luč. Zadeva je podprta s členi in zakoni, kazen se lahko nabije. A razumeš zdej, kaj je to zakonitost?

Zakonito se jebe z vrha dol. Kontra ni zankonito, kapiš? :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, HD-Dyna pravi:

Kolikor je meni jasno, je to tudi kaznivo dejanje :P

Ali boste ukrepali proti predsedniku vlade ?????

Je treba imeti cohones, saj vem ... Proti meni gre vse skupaj mnogo lažje :blush:

 

CERAR.pdf

To zadevo že poznam. In upam, da bodo ukrepali tudi zoper tistega, ki je to dovolil oziroma dopustil. Da pa ne boš preveč pameten, pa si prvo preberi, kdo ima pooblastilo opravljati nadzor oziroma ukrepati. Takoj pod tem besedilom piše. 

 

(1) Prometni inšpektorat Republike Slovenije izvaja inšpekcijski nadzor nad izvajanjem določb tega zakona in na njegovi podlagi izdanih predpisov, TSI in drugih predpisov Evropske unije s področja varnosti železniškega prometa, ki neposredno veljajo v Republiki Sloveniji.

(2) Inšpekcijsko nadzorstvo opravljajo inšpektorji za železniški promet (v nadaljnjem besedilu: inšpektorji).

 

(1) Izvršilni železniški delavci morajo biti za dela, ki jih bodo opravljali v železniškem prometu, strokovno usposobljeni in se morajo stalno strokovno izpopolnjevati. Njihova strokovna usposobljenost se mora redno in izredno preverjati z izpiti.

(1) Dovoljenje za strojevodjo je dokument, ki ga izda varnostni organ. Dovoljenja za strojevodjo, izdana v drugih državah članicah Evropske unije veljajo tudi v Republiki Sloveniji.

(1) Spričevalo je dokument, iz katerega je razvidna praktična usposobljenost izvršilnega železniškega delavca za posamezno delovno mesto, glede na kraj dela, vrsto naprave oziroma tirnega vozila.

(1) Z globo od 2.000 do 20.000 eurov se kaznuje za prekršek pravna oseba, samostojni podjetnik posameznik in posameznik, ki samostojno opravlja dejavnost, če:

...

9.     dovoli opravljanje del izvršilnemu železniškemu delavcu, ki ni uspešno opravil preverjanja strokovne usposobljenosti ali čigar strokovna usposobljenost ni preverjena (enajsti odstavek 74. člena);

...

Z globo od 200 do 500 eurov se kaznuje za prekršek izvršilni železniški delavec, če:

...

8.     opravlja dela in naloge izvršilnega železniškega delavca brez dovoljenja ali spričevala, ki se zahteva za to delovno mesto (75. in 75.a člen);

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, HD-Dyna pravi:

OK, bom zadevo dodatno preučil ter slikal ... kaj pa Cerar ?

Glede Cerarja sem ti odgovoril. Si zadovoljen z odgovorom ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, DAMI34 pravi:

Ne rabiš, pr nas je zakonitost, če si organi prisile spomnijo, da je zakonito. Recimo civilni opazovalci v križiščih so zakoniti. Oni strokovno ugotovijo, da si šel skozi rdečo luč. Zadeva je podprta s členi in zakoni, kazen se lahko nabije. A razumeš zdej, kaj je to zakonitost?

Zakonito se jebe z vrha dol. Kontra ni zankonito, kapiš? :P

 

Ti pa sedaj mešaš kompot in gobovo juho. 

 

15. člen

(načelo zakonitosti)

Pri opravljanju policijskih nalog smejo policisti uporabiti policijska pooblastila na podlagi in v obsegu, ki ga določa zakon, ter na način, določen z zakonom ali podzakonskim predpisom, izdanim na podlagi in v skladu z zakonom.

 

22. člen

(enako varstvo pravic)

Vsakomur je zagotovljeno enako varstvo njegovih pravic v postopku pred sodiščem in pred drugimi državnimi organi, organi lokalnih skupnosti in nosilci javnih pooblastil, ki odločajo o njegovih pravicah, dolžnostih ali pravnih interesih.

23. člen

(pravica do sodnega varstva)

Vsakdo ima pravico, da o njegovih pravicah in dolžnostih ter o obtožbah proti njemu brez nepotrebnega odlašanja odloča neodvisno, nepristransko in z zakonom ustanovljeno sodišče.

Sodi mu lahko samo sodnik, ki je izbran po pravilih, vnaprej določenih z zakonom in s sodnim redom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Papir vse prenese, tut mešanje gobove in čemaževe juhe. Važno, da je tako napisano, pa gre skozi. Tut sušilnica sadja :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!