Skoči na vsebino

Maroko - Tajin, pesek in kamele (potopis by Mac)


mac

Priporočene objave

Zanimivo branje, hvala.

Sam se odpravljam, že tretjič v Maroko. Tokrat je v programu še več makadama kot prejšnjič, ko sem odpeljal skoraj 2000 od 5000km. TKC 80 so zdržale vso kilometrino, letos pa poizkušam anakee wild. Štartam 11.5. iz Genove, 24.5. povratek v Savono.

Popravljeno . Popravil smukec12
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, bambi61 said:

Čudovit in slikovit potopis je zbudil oziroma obnovil  zanimanje za Maroko pri meni in zato sem se odločil da  tudi sam odpotujem 15.4. v Maroko pa me zanima če mi lahko kdo pomaga z nasvetom kakšne gume ste imeli oziroma boste dali gor?!

Sam sem v Mongoliji vozil Metzeler Karoo vendar sem jih v 3.000 km popolnoma uničil in se nato komaj prišlepal do Barnaula še 1.200 km po asvaltu do novih.Planiram cca 3.000 km asvalta in kakih 2.000 km makadama.Seveda je v tem asvaltu zajeta tudi pot tja in nazaj domov!

Lep pozdrav,Bambi!

Me veseli, da si ob prebiranju tega potopisa dobil reise fiber za Maroko, čeprav težko razberem ali greš 14.4. iz Savone ali 15.4. iz Genove. Ne glede nato - uživaj!

Glede gum sem že nekaj napisal v prejšnjem postu, ampak se bojim, da za tvoj stil in način vožnje nimam odgovora. Če na 3.000 km popolnoma uničiš Karoo, potem boš mogoče dobil prave napotke pri Stanovniku ali Marčiču, v skrajnem slučaju pri Gajserju.

Asfaltu lahko po mojem mišljenju dodaš še kakšen km več, saj je samo do Genove in nazaj cca 1.250 km, odvisno od kje štartaš.

Predvidevam, da imaš hud plan, ki bo združil 2.000 km makadama z 1.750 km asfalta. Na Jbel Toubkalu boš skoraj sigurno rabil verige (sneg, ... pa to)

Se srečamo

Lp

Mac

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah, pejt se solit. Kliknil sem na link, misleč, da si tam prilepil kak video o potovanju. Ne vem sicer, kdaj bi ga snemal, ker ni bilo nič opaziti, a pri tebi je vse možno, nabašem pa na cik-cak.

Drgač pa, Marjan vsa čast, potrudil si se.

Evo, poglej še ti nekaj.

https://www.youtube.com/watch?v=2AWsMTFuoto&list=PLaSTD-pyMRbGVfWTrWJHM3NU94eaRd8O6&index=14

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, bambi61 pravi:

Čudovit in slikovit potopis je zbudil oziroma obnovil  zanimanje za Maroko pri meni in zato sem se odločil da  tudi sam odpotujem 15.4. v Maroko pa me zanima če mi lahko kdo pomaga z nasvetom kakšne gume ste imeli oziroma boste dali gor?!

Zavisi kaj boš vozil. Če greš z njimi, so ti dovolj klasične cestno makadamske gume. Lahko pa natakneš kompromis, Hidenau Scout K60. Če boš pa vozil po pistah, potem daj gor npr. Conti TKC80. Za pesek pa imaš pretežek motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni pa moji dragi je bilo tudi zanimivo in sva z veseljem prebrala :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro  da  so  se  dimni  ucinki razblinili  in   je   razumljivo   napisano .

uživaj

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, AK84 pravi:

Mi štartamo v četrtek. Motorji nas čakajo v Sevili, mi do tja z avionom pol pa gasa. :kva2:

V marcu, aprilu, maju, .... ?

Kdo bo pa letos jugo vozil, razen Soloriderja?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, mac pravi:

V marcu, aprilu, maju, .... ?

Kdo bo pa letos jugo vozil, razen Soloriderja?

 

Se bomo pa kaki novinci najdli :dry:....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, mac pravi:

V marcu, aprilu, maju, .... ?

Kdo bo pa letos jugo vozil, razen Soloriderja?

 

Ta četrtek zdj ko pride 23.2.2017

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, mac pravi:

V marcu, aprilu, maju, .... ?

Kdo bo pa letos jugo vozil, razen Soloriderja?

 

jaz, pa še kdo se bo našel :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, AK84 pravi:

Ta četrtek zdj ko pride 23.2.2017

Super - vi boste pa uporabna informacija ob vrnitvi, predvsem za kakšne gorske ceste čez Atlas v smislu koliko so poškodovane od zime in deževnih obdobij. Pa tudi to bi znalo biti zanimivo, kako boste (ste) spravili motorje do Seville !? (?? eur ??)

Tam dol pa uživajte do daske in SREČNO !!!

Mac

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, mac pravi:

Super - vi boste pa uporabna informacija ob vrnitvi, predvsem za kakšne gorske ceste čez Atlas v smislu koliko so poškodovane od zime in deževnih obdobij. Pa tudi to bi znalo biti zanimivo, kako boste (ste) spravili motorje do Seville !? (?? eur ??)

Tam dol pa uživajte do daske in SREČNO !!!

Mac

Ti si dal kakšne uporabne podatke v tej temi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snecer pravi:

Ti si dal kakšne uporabne podatke v tej temi?

Imam občutek, da se praskaš po moji riti, čeprav te srbi tvoja. Spomnim se, da si že na začetku tega potopisa pisal o nekih kvalitetnih podatkih, ki naj bi jih strnil na koncu prispevka. Baje, da te je še celo naslov teme hudo motil. Čeprav sem si iz tvojih postov in objav v zadnejm letu ali dveh ustvaril svoje mnenje, ti bom namenil še par besed.

V potopisu sem z fotkami in če se je le dalo, z čim krajšimi komentarji predstavil našo pot po Maroku in kako smo preživeli teh 14 dni.  Nekaj informativnih podatkov npr. o nočitvah ter ceni nočitev, goriva, hrane, pijače in še o čem sem omenjal v komentarjih, nekaj sem jih poskusil strniti na koncu. Verjamem, da sem kaj izpustil, ampak kogar zanima kaj bolj konkretnega, bo to tudi vprašal. V nobenem primeru pa nisem imel namena objaviti "Priročnik za moto potovanje v Maroko", kjer bi navedel tudi dnevno povprečno porabo wc papirja. Komur se je zdelo dolgočasno, si te teme v minulih dneh sploh ni odpiral. Razen tebe, ki si čakal na konec in priložnost, da boš "eno špiknil" v tvojem, že znanem stilu.

Že kar nekaj potopisov sem prebral, tudi o moto izletih v Maroko. Brez lastne hvale lahko trdim, da nisem nikjer zasledil kaj bistveno več uporabnih informacij, kot sem jih navedel sam. Vendar takim kot si ti, očitno ni nikoli nič dovolj dobro in zadovoljivo. Sploh pa, kakšne informacije pa ti potrebuješ?  Saj do Trojan si se že nekajkrat zapeljal, dalj pa tvoj domet tako ne seže!

Ob koncu sem podal celo info glede cene trajektne karte iz naše poti, letošnjega januarja in še ceno, ki je trenutno aktualna. Zato mi je vsekakor zanimiva informacija, kako in za koliko denarja je AK84 spravil motorje do Seville. Siguren sem, da to zanima še koga.  In zato ne mi boldat takšne bučke nazaj, ker se smiliš lastni tipkovnici.  Mogoče pa nekega dne le prideš do tega, da utrujaš in si ciničen do vsega in vsakogar.

Ne trudi se z odgovorom - prosim!

Mac

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa ponovno napišem, glede na naslov teme, so informacije za potovanje v Maroko precej skromne.

Bolj gre za potopis.

Jaz sem čakal, da bo kaj v tej smeri in tudi predlagal avtorje pa očitno ne bo nič iz tega.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snecer pravi:

Jaz pa ponovno napišem, glede na naslov teme, so informacije za potovanje v Maroko precej skromne.

Bolj gre za potopis.

Jaz sem čakal, da bo kaj v tej smeri in tudi predlagal avtorje pa očitno ne bo nič iz tega.

Kr smilis se mi, ker mors ves cas sam sebe prenasat.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snecer pravi:

Jaz pa ponovno napišem, glede na naslov teme, so informacije za potovanje v Maroko precej skromne.

Bolj gre za potopis.

Jaz sem čakal, da bo kaj v tej smeri in tudi predlagal avtorje pa očitno ne bo nič iz tega.

 

pred eno uro, mac pravi:

Imam občutek, da se praskaš po moji riti, čeprav te srbi tvoja. Spomnim se, da si že na začetku tega potopisa pisal o nekih kvalitetnih podatkih, ki naj bi jih strnil na koncu prispevka. Baje, da te je še celo naslov teme hudo motil. Čeprav sem si iz tvojih postov in objav v zadnejm letu ali dveh ustvaril svoje mnenje, ti bom namenil še par besed.

V potopisu sem z fotkami in če se je le dalo, z čim krajšimi komentarji predstavil našo pot po Maroku in kako smo preživeli teh 14 dni.  Nekaj informativnih podatkov npr. o nočitvah ter ceni nočitev, goriva, hrane, pijače in še o čem sem omenjal v komentarjih, nekaj sem jih poskusil strniti na koncu. Verjamem, da sem kaj izpustil, ampak kogar zanima kaj bolj konkretnega, bo to tudi vprašal. V nobenem primeru pa nisem imel namena objaviti "Priročnik za moto potovanje v Maroko", kjer bi navedel tudi dnevno povprečno porabo wc papirja. Komur se je zdelo dolgočasno, si te teme v minulih dneh sploh ni odpiral. Razen tebe, ki si čakal na konec in priložnost, da boš "eno špiknil" v tvojem, že znanem stilu.

Že kar nekaj potopisov sem prebral, tudi o moto izletih v Maroko. Brez lastne hvale lahko trdim, da nisem nikjer zasledil kaj bistveno več uporabnih informacij, kot sem jih navedel sam. Vendar takim kot si ti, očitno ni nikoli nič dovolj dobro in zadovoljivo. Sploh pa, kakšne informacije pa ti potrebuješ?  Saj do Trojan si se že nekajkrat zapeljal, dalj pa tvoj domet tako ne seže!

Ob koncu sem podal celo info glede cene trajektne karte iz naše poti, letošnjega januarja in še ceno, ki je trenutno aktualna. Zato mi je vsekakor zanimiva informacija, kako in za koliko denarja je AK84 spravil motorje do Seville. Siguren sem, da to zanima še koga.  In zato ne mi boldat takšne bučke nazaj, ker se smiliš lastni tipkovnici.  Mogoče pa nekega dne le prideš do tega, da utrujaš in si ciničen do vsega in vsakogar.

Ne trudi se z odgovorom - prosim!

Mac

V zadnjem postu sem trikrat (3 X ) omenil besedo potopis, ne bom štel, kolikokrat sem to omenil že na začetku. Tebi pa še vedno ni nič jasno. Piši mi na ZS, da ti pošljem naslov in ti bom doma narisal, napisal, razložil, ....    vmes ti bom dal še kaj za pojest in za popit, pokazal ti bom vseh 7.000 fotografij, potem pa te pospremim še do Trojan in ti častim še krem šnito.

Ajde dost je !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo predlagal sem, že večkrat, se je brisalo in nekulturen odziv osivelih bmwjašev.

Tudi kritiko je potrebno znat sprejemat. Vidim, da ne bo pravih odgovorov. Vseeno hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snecer pravi:

Samo predlagal sem, že večkrat, se je brisalo in nekulturen odziv osivelih bmwjašev.

Tudi kritiko je potrebno znat sprejemat. Vidim, da ne bo pravih odgovorov. Vseeno hvala.

Tudi za to, da dočakaš čas, ko si osivel bmwjaš, moraš nekaj znati in predvsem preživeti. Pazi se mlečne kisline - baje, da ni tako nedolžna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, mac pravi:

Tudi za to, da dočakaš čas, ko si osivel bmwjaš, moraš nekaj znati in predvsem preživeti. Pazi se mlečne kisline - baje, da ni tako nedolžna.

Zimski cajt je, pa se mi zdi potopis zelo primeren za motopost, pa zelo dobr je za brat, prav tako pot treh čel na jug kot tudi dveh v Romunijo. Za nekoga, ki bi rad prvič šel sam v Maroko je informacij do vrha glave, one tehnične pa bo že našel na spletu, če jih bo rabil. Hvala Bogu, da je nekdo našel čas, voljo, energijo in sploh potrebo, da to napiše navkljub temu, da je celo pisec zapisal, da so to že prežvečene teme. Vsak vidi isto ali podobno pot drugače, ima drugo druščino, druge prigode, drugačen način podajanja.   

Ker sem tudi sam osiveli motorist, sem bolj popotnik, kot pa dirkač. Žal moraš za bemfla imeti denar (ga nimam), da si ga lahko privoščiš, za fotoaparat pa ga rabiš veliko, veliko manj, moraš pa imeti ta pravi občutek, bistro oko in mirno roko. 7.000 fotografij ima Mac, ko jih bo uredil in prebral, jih bo ostala samo desetina začetnega števila, ampak na stara leta bo to .....

Pa še to: če imate možnost pojdite na predavanje Boštjana Šifrarja o njegovi sedemmesečni odisejadi do Mongolije in nazaj, pa preberite njegovo knjigo K talibanom in piratom. Potem bo pa spet kaj za debatirat, in to kaj pametnega.   

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, Snecer said:

Jaz pa ponovno napišem, glede na naslov teme, so informacije za potovanje v Maroko precej skromne.

Bolj gre za potopis.

Jaz sem čakal, da bo kaj v tej smeri in tudi predlagal avtorje pa očitno ne bo nič iz tega.

 

Snecer, 

vsi, ki te poznajo osebno, te hvalijo, kako fenomenalen tip si, poln humorja, iskrivosti, nenazdanje znanja...

Jaz te osebno ne poznam (verjetno tudi ne precejšen del članov foruma), pa v tebi, na podlagi postov, ki jih objavljaš, ne vidim, razen tvojega odličnega poznavanja GPS/comp stuff, nič pozitivnega.

Vzemi si čas in preglej tvoje poste: sama vzvišena nadutost, zaničevanje vsega, kar ni tvoj umotvor, cinizem, omaloževanje truda forumašev, ki dobronamerno prispevajo nasvete, priporočila, in se, ne nazadnje, trudijo s potopisi, za kar je, verjemi mi,  potrebno precej dela (od tebe nisem zasledil še nobenega)...

Poskusi se zagledati vase in pretehtati, ali tvoj odklonilni stil funkcioniranja in sobivanja na forumu MS, prispeva k vsebinskemu dvigu kvalitete in privlačnosti foruma, k motivaciji članstva, da se vključuje v konstruktivno debato o zadevah, ki nas zanimajo in nas družijo.

Če bi te sodil po postih, bi dejal, da živiš v svetu, kjer imaš samo ti in edino ti PRAV in da ta tvoj PRAV vsiljuješ vsem, ki po tvojem sodilu potrebujejo tvoj PRAV. 

Mislim, da nimaš PRAV...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat, pogledam naslov teme in se vprašam ali je to to za začetnika, ki ima 100 vprašanj, ko gre prvič ali je to kaj drugega. Tisti, ki ste bili, sami veste, kaj vse ste morali naštudirat, sedaj pa teh podatkov ni, samo potopis.Praviloma je vedno tako, ko take zadeve berem.

To je bila kritika, ki se ne razume. 1000 slik, ki jih boš itak v živo videl, malo podatkov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!