Skoči na vsebino

Epska popotovanja "DUA (ex TRIA) ČELOS" (potopisi)


DAMI34
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

 

20240727_152204.jpg.57ffec79e8d356abb7baea3e8a5fdba5.jpg

Priporočene objave

pred 38 minutami, Snečer pravi:

bo knjiga?

Mislim da ne bo časa. Že nekajkrat je klical režiser J. Cameron da bi kar film posneli 😁

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
Ob 6. 8. 2024 ob 10:28, DAMI34 pravi:

Epilog tripa:

okrog 2500km sva navozila, od tega okvirno čez 150km šoderčka, oba stroja vzdržala "nadčloveške" napore. KTM sem 1x dal spat, Yamaha se pa ni hotla ulešt :P

Je pa bilo nekaj drame in sicer:

1. strah da bo bencin zmanjkal (ni zmankal :D)

2. strah, ker ni blo zjutraj zajtrka (je bil z zamudo)

3.strah pred kozlanjem in uresničitev tega strahu :P

torej 66% uspešnost pri odpravljanju strahu je pozitivno vplivala na potek izleta :D

Se pa kar splača pri planiranju vzeti kak dan rezerve na poti. Žal nama je zato Durmitor odpadel, ker sva cel dan bruhala, driskala in počivala. 

 

 

Okvirno, z nekimi malimi spremembami (saj veste, ko budala vidi kako šoder cestico, hitro zavije, sam da pogleda, kam pa kako gre, včasih so to 100m dolge cestice, včasih pa celo par km) so tule rute:

dan1

dan2

dan3

dan4

dan5 in 6

dan7

dan8 do doma.

Gibljive slikce bo pa pripopal moj kolega, sam da film razvije.

 

452846446_8123088257760655_1907546588077871028_n.jpg

Super trip, verjamem da prava moto uživancija za odklop.....samo za tisto res ta hudo, epsko moto avanturo, mi manjka 50%  ex tria čelos 😉  vidva oba skup jedva, da prideta do 50% tega legendarnega trojčka 🙃

Popravljeno . Popravil Luka66
dopolnitev
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Luka66 pravi:

Super trip, verjamem da prava moto uživancija za odklop.....samo za tisto res ta hudo, epsko moto avanturo, mi manjka 50%  ex tria čelos 😉  vidva oba skup jedva, da prideta do 50% tega legendarnega trojčka 🙃

Za ostalih 50% lahko kupiš knjigo, al pa slediš solo karieri na MSju.

Torej 50%plus 50%je 100%zadovoljstvo 😁

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 13. 8. 2024 ob 9:55, DAMI34 pravi:

Za ostalih 50% lahko kupiš knjigo, al pa slediš solo karieri na MSju.

Torej 50%plus 50%je 100%zadovoljstvo 😁

Jp, matematično in teoretično se izide :) ..... vendar nisem ravno najbolj priden pri branju knjig, me prvo čaka še dolg seznam neprebranih knjig iz naslova obveznega branja, izpred nekaj desetletij nazaj....npr. knjiga kuharja Lovra: Boj na požiralniku, prebral sem jo le do polovice in "bralno značko", dobil na "lepe oči", po naslovu knjige sem mislil, da gre za kuharsek recepte s hrano, da ti zapolni požiranik, je šlo pa za lakoto, stradnje in trpljenje za preživetje 😰   tako, da ni šlo z branjem te knjige do konca, potem mi pa osten še obvezno branje 3. in 4. letnik srednje šole 🤪 ...... kot je omenil zgoraj @Snečer skoraj normalni moto izleti, super, uživaško vse gre po planu brez problemov, lepa narava, ceste prevozne, brez trpljenja, nič polomljno, sesuto, dobra hrana, vmes kaka rakijca, da ni driske... to daje čar takim moto turam po naravi, privoščim, bi pasalo 👌..... vendar ni pa več tako epsko, v smislu vseh mogočih in nemogočih presežkov ekstremizma, no vsaj napisano ni, razumem leta so tu, pri vseh nas 😉 kar danes pali, je seštevek po prebranem 1+1=3 ..... pri vas treh čelosih, je bil rezultat v preteklosti 1+1+1= celo 5  👋 😉 

SREČNO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napisano je manj, fure so pa bolj ekstremne, več šodra, več res lepe in neokrnjene narave, kot je bilo včasih, ko je bila glavna zabava in kar pritegne k branju. 

Ni mi pa več v interesu ustvarjati dramo, da bi fejkal se mi tudi ne da, napišem pa precej manj, ker se na mojmu founu vrti navigacija, pa me moti stalno montiranje in odmotiranje telefona.

Da so skoraj normalni izleti je tudi dejstvo, saj nikol niso bili nekaj ekstremni, razen v "epskosti" zapisa. To z lahkoto trdim ,namreč rute sem vedno jaz narisal, pa roko na srce, tudi samo jaz vedel kam gremo :P

Ker vsak bend slej ko prej razpade, je razpadel tudi naš, ker pač nismo bili več kompatibilni. Mi je pa vseeno všeč 1x letno nekam zaiti za kak teden, žal za več ne znese zaradi situacije doma (žena ima ms) in zato so tudi kaki daljši prvomajski izleti odpadli. Še na morje ne morem več motorja vzeti s seboj, da bi se mal okrog Paklenice preganjal, ker moja noče več voziti tako dolge poti, oziroma ne zmore več.

Tako da, s @pik1se še vedno vsako leto zabavava in nadaljujeva tradicijo, no mogoče bolj umirjeno, vidiva pa veliko in izpolniva svoje začrtane plane.

Recimo letos sem imel samo 2 plana: TET do Šatorskega jezera, pa naprej ob livenskem polju po pogorju dokler gre, ter prevoziti TET odsek v Albaniji na relaciji Theth-Prekal.  Oba plana izpolnjena, sploh Albanski del ni bil lahek in bi marsikaj šlo lahko narobe, je pa primarna naloga (moja in mojga kompanjona) da ne gre narobe, da ne sesujeva motorja, da ostanejo vsi kolki in ostale kosti celi. Seveda bi lahko okrog obeh "podvigov" spesnil celo zgodbico, ma ne vidim več interesa zakaj. 

Namreč vsi ti zapisi so spomin, ki ga z veseljem občasno preberem in vem da sem cel, živ, da sem nekaj malega videl, ter se imel fajn. :D torej so v prvi vrsti zame. Če pa komu kaka informacija prav pride (in takih ni malo, ki me kaj konkretnega vprašajo, tako kot jaz druge) tudi ni slabo.

Drame imam pa že v real lajfu dovolj in je pri izletu ne rabim več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mini slikanico :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
pred 7 urami, Luka66 pravi:

..... vendar nisem ravno najbolj priden pri branju knjig,  .....

vendar ni pa več tako epsko, v smislu vseh mogočih 

... sej ni treba, da glih kej prebereš ... važn sam, da knjigo kupiš :kva2:

... sicer pa ... ja, odkar se je dramaturg in pisatelj glavnih uspešnic osamosvojil, ostali več ali manj sam še mal "capljamo" za bajto ... pa kdaj kakšen tranzit z redbulom ruknemo ... da je vsaj mal pridiha "pravega" motoriranja :kva2:

Popravljeno . Popravil pik1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 14. 8. 2024 ob 19:32, pik1 pravi:

... sej ni treba, da glih kej prebereš ... važn sam, da knjigo kupiš :kva2:

... sicer pa ... ja, odkar se je dramaturg in pisatelj glavnih uspešnic osamosvojil, ostali več ali manj sam še mal "capljamo" za bajto ... pa kdaj kakšen tranzit z redbulom ruknemo ... da je vsaj mal pridiha "pravega" motoriranja :kva2:

Tako nedepresivno literaturo najraje "berem", še posebej revije, če je v njih veliko slik motorjev na katerih so dekleta, ki skrbijo za zemljo in min porabo naravniih surovin, ter si posledično kupujejo le minimalistične cote 🙃      Politiki bi rekli, da ste se med sabo  "ideološko oddaljili v temeljnih ciljih motoriranja" 😉 in se odpeljali vsak na svojo pot......poenostavljeno pa, prej sta nekako sodelovala v moto misjah ranga filmov Mission impossible, polno preobratov in kritičnih situacij, ko se do zadnje sek ne ve zagotovo, če bo glavni junak preživel, običajno do sedaj je 💪.....sedaj sta pa bolj v žanru filmov Indiana Jones, veš, da bo napeto in zanimov, pa tudi, da glavni junak vedno izvleče živo glavo :)   pomembno, da vsi uživamo, vsak v svojem žanru  bajkerstva  👍  SREČNO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Luka66 pravi:

...sedaj sta pa bolj v žanru filmov Indiana Jones, veš, da bo napeto in zanimov, pa tudi, da glavni junak vedno izvleče živo glavo :)   pomembno, da vsi uživamo, vsak v svojem žanru  bajkerstva  👍  SREČNO

če ne napišem/napiševa vsega, še ni nujno da nisva vedla a bo glavni junak preživel al umrl :P

Že prvi dan je bla drama, ko sva bila na planini Šator, glavni junak pa na rezervi (jebenti rezervar yamahe), potem sva pa še obračala, ker je gugl mel eno potko v dolino, ki ne obstaja. Sem mislil da bo @pik1umrl, no ne umrl, kolabiral pa skoraj. Do pumpe 80km stran se je đamaha privlekla s stisnjenim sfinktrom :P

Drama 2: pizdun v motelu tik pred Livnim nama je obljubil, da ma zraven restoran zajtrk. No, ni ga blo. Pik je spet skoraj umrl, pol pa še jaz, k mi je jokal da na prazn želodec težko vozi. Sva nato pojedla zajtrk ob poti, pol je pa spet kmal umrl, k se je prenažrl. Evo drama št.2

Drama št. 3 in sicer tista prava, al bo kolega preživel al ne se je začela že zjutraj in sicer kmal po štartu. Kolega ni vedu, a bo kozlal v čelado, al mim vizirja, al bo spelou wawink al ne..nisi ble lahke. Škoda ker nisem ponel videa, to bi šlo v promet včasih. Sam mam občutek, da sva to prerasla. In s tako glavo, še bolj pa s takim želodcem sem ga vlekel na Boan Šavnik. K sreči je cesta bolj prazna, da lahko mal počez zašajtaš.

Drama 3a, jaz car, nobenih problemov, nabavim medikamente, smestim kolega u pojslo, ki je roko na srce, dobesedno umiral na obroke, pa grem mal okrog jezerca...super dan je bil. 

Itak sem se zvečer nažrl, pa še ene 3 ta kratke zvrnil (preventivno za zdravje). No pol se je pa začelo, sem že vedu kam moram laufat. K sreči je bla wc škojlka super blizu, edin problem je bil med laufanjem točno zaznati, al naj jo objamem al gor sedem.......v glavnem kolega bi se smejal, a je še vedno po malem umiral na obroke. :P

Evo neki drame je bilo, verjamem da bi pravi knjigopisci in dramaturgi tudi posneli, kaj vse je v školjko zletelo....sam jaz sem bil "skoraj umrl", kolega pa tut ni bil dost boljši :(

Tako da, če povzamem, komaj sva preživela :D

ps. theth-prekal je pa tut mel nekaj drame, ampak sva se odločla preživet in zgurat

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, DAMI34 pravi:

če ne napišem/napiševa vsega, še ni nujno da nisva vedla a bo glavni junak preživel al umrl :P

Že prvi dan je bla drama, ko sva bila na planini Šator, glavni junak pa na rezervi (jebenti rezervar yamahe), potem sva pa še obračala, ker je gugl mel eno potko v dolino, ki ne obstaja. Sem mislil da bo @pik1umrl, no ne umrl, kolabiral pa skoraj. Do pumpe 80km stran se je đamaha privlekla s stisnjenim sfinktrom :P

Drama 2: pizdun v motelu tik pred Livnim nama je obljubil, da ma zraven restoran zajtrk. No, ni ga blo. Pik je spet skoraj umrl, pol pa še jaz, k mi je jokal da na prazn želodec težko vozi. Sva nato pojedla zajtrk ob poti, pol je pa spet kmal umrl, k se je prenažrl. Evo drama št.2

Drama št. 3 in sicer tista prava, al bo kolega preživel al ne se je začela že zjutraj in sicer kmal po štartu. Kolega ni vedu, a bo kozlal v čelado, al mim vizirja, al bo spelou wawink al ne..nisi ble lahke. Škoda ker nisem ponel videa, to bi šlo v promet včasih. Sam mam občutek, da sva to prerasla. In s tako glavo, še bolj pa s takim želodcem sem ga vlekel na Boan Šavnik. K sreči je cesta bolj prazna, da lahko mal počez zašajtaš.

Drama 3a, jaz car, nobenih problemov, nabavim medikamente, smestim kolega u pojslo, ki je roko na srce, dobesedno umiral na obroke, pa grem mal okrog jezerca...super dan je bil. 

Itak sem se zvečer nažrl, pa še ene 3 ta kratke zvrnil (preventivno za zdravje). No pol se je pa začelo, sem že vedu kam moram laufat. K sreči je bla wc škojlka super blizu, edin problem je bil med laufanjem točno zaznati, al naj jo objamem al gor sedem.......v glavnem kolega bi se smejal, a je še vedno po malem umiral na obroke. :P

Evo neki drame je bilo, verjamem da bi pravi knjigopisci in dramaturgi tudi posneli, kaj vse je v školjko zletelo....sam jaz sem bil "skoraj umrl", kolega pa tut ni bil dost boljši :(

Tako da, če povzamem, komaj sva preživela :D

ps. theth-prekal je pa tut mel nekaj drame, ampak sva se odločla preživet in zgurat

 

 

Eto to se danes bere :) kva nista to napisala, mora bit malo drame in napeto.... tudi, če je nadlejvanju tč. 3a, pri teku do WC školjke kej ušlo zgoraj ali spodaj nič hudega, je to še hujša drama 🤪   za moške debate 😉    respect, no to je pa že precej nad nivojem filmov Indiane Jonsa  🙃   važno, da ste se fajn imela 👍 ter s hudim fajtom in trplljenjem jedva preživela 💪 

SREČNO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, DAMI34 pravi:

Tako da, če povzamem, komaj sva preživela :D

A vroče ni blo pa nič? pa klime so delale al jih ni bilo??

Samo o tem še pišejo po forumih, FB ter X-u.

Ja jebeno je ko se "kaučarji" spravjo na dve kolesi...

V glavnem DRAMA! al je mogoče AVANTURA?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, MiNa pravi:

A vroče ni blo pa nič? pa klime so delale al jih ni bilo??

Samo o tem še pišejo po forumih, FB ter X-u.

Ja jebeno je ko se "kaučarji" spravjo na dve kolesi...

V glavnem DRAMA! al je mogoče AVANTURA?

vroče? ma ni blo sile. Med 30 in 39C. Tudi v Albaniji na 1200m je bilo čez 30.

452895731_8123086487760832_7479304482510795418_n.jpg.9075842e17a17276dea976b33a788e44.jpg.245c56c08d44ed9c2d26ab7bf6250bd7.jpg

Tam sem se mal uštel, sva pa bila pripravljena, da se bo pot mal zavlekla in ne bo "bifejčkov" po poti in bila dobro založena z vodo. Jaz mam pa še kamel bag. Vso dramo nam je zjebal bife nekje sred čiste vukojebine. Je res, da je pijača x2, ampak z ozirom, kako jo gor pritovorijo (4x4 kombi ali đip) je še poceni :D in ko sem tole vidu po vseh nadčloveških naporih, sem mel usta do uh  :P

20240729_103400.jpg.b58f8e02d26ddfad20e7362ea6c1f72f.jpg.f538805478e42fd3c0bef8c70d4abb36.jpg

Potem sem pa vprašal (misleč, zdej bo šlo sam na bolje, saj sva v civilizaciji) kolko je še do Prekala, pa so mi je kelnarca odgovorila, še kake 3 ure. Pa nisem dal mira in naprej vrtal: kaka je pa kej cesta, a je boljša kot tole? Pa teta mal zavije z očmi in odgovori: same all, same all.in so se mi kotički ust povesili navzdol :( ..roko na srce, blo je še 2 urce, namreč po strmem spustu v dolino, že širijo in nasuvajo cesto za polaganje asfalta, tam pa gre hitreje.

 

 

Da se vrnem na dramatične temperature, kjerkoli sva spala (nekaj poznam, nekje sva pa res bila v hribih, ni klime. Torej Sinj-Jankovič začuda ni klime, ma ponoči je hlad. Theth, Gusinje, Plužine..nikjer klime a ponoči je bilo super, čez dan pa okrog 30.

Vsekakor bi pa rekel, temeprature so bile "avanturistične" :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Luka66 pravi:

Eto to se danes bere :) kva nista to napisala, mora bit malo drame in napeto.... tudi, če je nadlejvanju tč. 3a, pri teku do WC školjke kej ušlo zgoraj ali spodaj nič hudega, je to še hujša drama 🤪   za moške debate 😉    respect, no to je pa že precej nad nivojem filmov Indiane Jonsa  🙃   važno, da ste se fajn imela 👍 ter s hudim fajtom in trplljenjem jedva preživela 💪 

SREČNO

pa nemorem vsega napisat no :P ampak bom naslednjič. Mam že scenarij, ki je bil letos izdelan pripravljen.

Najprej bova fejkala zmanjkanje goriva sred kakega gozda. Potem bova polegla ktm na bok, vzela cevko od kamel baga in posesala 2dc goriva v flaškico. Mogoče bova mal podramatizirala in poiskala kako konzervo v gozdu :P s temi 2 dc bova odvozila še 100km :D

Naslednjič .......ah, vsega ti pa ne povem :P

ps. to je pa res, ko sem letos treščil motor v nekem klancu na bok, sem ga samo pobral in piči dalje. Ko je prišel Pik za mano se je jezil: a tko, a tko se gremo, a zdj tut slikamo ne več :P 

skor me je blo mal sram :D

Seveda sm bil ful brihten in rekel, da sem ga njemu umaknil, da ne bi bilo potrebno obeh slikat na boku :P

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekaj drame....kje so lušce?

 

 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prvi del moto turizma Theth-Prekal easy varianta del 1.

 

Drugi del z naslovom "Die Hard" izide jutri :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mr. John McClane from Die Hard, proudly presents: 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!