Skoči na vsebino

Romunija, dežela Drakule


Noise

Priporočene objave

Oy,

a se je kdo že kaj potikal po Romuniji... Bojda ima nore ceste, pa tud ni tolk zlo dalec, mogoce bom skocil pred poletjem še tja na en 14 dnevni izlet?

Zanima pa me vse !

Noise Data

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Baje so te lahko policaji zajebavajo. Moraš jih podkupiti. V glavnem mestu pa pazi, da ti moto ne vkradejo, saj je kar dosti kriminala.

Ceste so luknjaste, tako da preko 130 ni priporoceno vozit.

Stvari obvezno ogledat: Karpate, ne vem kakšni gradovi in cerkve, glavno mesto, Crno morje

Tako sem prebral/slišal , tam pa seveda še nisem bil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Oy,

a se je kdo že kaj potikal po Romuniji... Bojda ima nore ceste, pa tud ni tolk zlo dalec, mogoce bom skocil pred poletjem še tja na en 14 dnevni izlet?

Zanima pa me vse !

Noise Data

Torej jaz imam nekaj informacij od cloveka, ki se je vozil po Romuniji pred dvema letoma. V glavmen ceste so obupne, kakor mi je rekel se pelješ po avtocesti, ki zgleda kar solidna, potem pa naenkrat zaplata makedama, seveda brez znakov in samo gledaš ce še imaš kolesa na avtu. On je bil z avtom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolegi so bli pred 3. leti pa so se faj meli ampak mores povsod pazit. nekaj kriminala, slabe ceste kjer ti kaki tovornjak pred tabo hektoliter olja na cesto spusti pa podobno....

ce gres morete bit vsaj trije motorji da se med sabo pazite. pa policaji te vsakih 100 m ustavijo in si neko kazen zmislijo zato mej dosti drobiza po 2 ali 5 dem pa kako skatlo marlboro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
kolegi so bli pred 3. leti pa so se faj meli ampak mores povsod pazit. nekaj kriminala, slabe ceste kjer ti kaki tovornjak pred tabo hektoliter olja na cesto spusti pa podobno....

ce gres morete bit vsaj trije motorji da se med sabo pazite. pa policaji te vsakih 100 m ustavijo in si neko kazen zmislijo zato mej dosti drobiza po 2 ali 5 dem pa kako skatlo marlboro.

Jaz bom verjetno šel letos...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na spletni strani od mk kamnik je objavljen potopis iz Romunije in Bolgarije. Mogoče se najde kakšna dobra informacija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem se s še tremi kereljci po romunskem potikal predlani (s škodo forman)- vse kar ste do sedaj naložili je, kar se mene tiče, bolj bla bla - nekaj v stilu "mi je kulega reku..." ali pa "poznam enga ki je bil tam..."

jaz bi svetoval da se na take teme poskusijo predvsem oglasiti tisti, ki o tem kaj vedo iz prve roke!

meni je bilo 9 dni Romunije FANTASTIČNO - se mi zdi da se mi je bolj fino zdelo kot pa potovati po južni ameriki ali aziji ali pa kje drugje! Niti najmanjših problemov!!!

ceste so dobre (nič slabše od slovenskih - razen da nimajo avtocest)

policaji - razen v Bukarešti jih sploh nismo videli in zelo dvomim da bi bili zoprni

bencin in hrana poceni

preničišča - šotor ali pa bungalovi po kampih

super dežela - bi šel takoj še enkrat (ampak mogoče ne s takim motorjem kot ga ima Noise), drugače pa letos bolj biljamo na Bolgarijo!

edini minus pa so WC-ji. po kampih tako smrdijo da se jih je bolje ozogibati v radiju večje ali enako 30m!

imajo pa en tak grad, kot ga po moje še bavarci samo sanjajo (peleš) - spedenan v nulo - iz 1912 mislim da je - pa na črnomorski obali imajo super kebabe!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega, ki redno vozi tovornjaka v Romunijo pravi da so ceste v bolj slabem stanju, drugače pa je roba spodaj zelo poceni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega, ki redno vozi tovornjaka v Romunijo pravi da so ceste v bolj slabem stanju, drugače pa je roba spodaj zelo poceni...

Roba???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil v Romuniji zadnjič pred tremi leti s katrco. Enkratno, moram rečt. Folk prijazen, spanje v kampih ali kakšnih bungalovčkih poceni. Ceste so boljše, ampak še vedno bolj sama jama sistem. Glavne povezave so OK, na ostalih pa kot od Crnega Luga naprej. Ko sem mal bol pogledal prazno gumo, sem vzel kladivo :lol:, poglihal feltno in gasa.

Videt je precej stvari. Kar se kraje tiče, pa nimam nobenih slabih izkušenj in do sedaj ne poznam nobenga, ki bi jih imel. Razen Bukarešte - je pač velemesto z vsem kar spada zraven.

Obvezen ogled Peleš, Maramureš, samostani na severu, ..... en kup stvari.

Avtokato mislm da še mam, LP sem pa že oddal. Če kdo rab, nej pove!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Lansko leto sem potoval po Romuniji ko sem šel v Bolgarijo.

Nisem imel slabih izkušenj s policaji, praktično jih nisem videl, kot je nekdo že napisal.

Ceste so bile v glavnem v redu, večinoma boljše kot naše, obiskali smo drakulov grad, POZOR OB PONEDELJKIH ZAPRT. In nadaljevali pot preko Bukarešte do Črnega morja.

Cene so smešno nizke, samo kot turista te radi oberejo ( v gostilnicah mislim ) ampak še vedno poceni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Par let nazaj sem se potikal po Romuniji. Vtisov je bilo obilo.

1. Ceste so bile lepe. Vse do točke, ko so se na lepem brez opozorila končale. Običajno s kako 15 cm visoko stopničko. Avto je to nekako prenesel, za moped bi pa znala biti kriza.

2. Navdušila me je prigoda, ko smo prispeli do kraja, kjer bi po zatrjevanju avtokarte moral biti most v Bolgarijo. Mogoče ste že uganili, da mostu ni bilo. Bil pa je romunski soldat, ki nas je takole :blink: gledal.

3. Vožnja ponoči je bila posebno doživetje. Prepričan sem bil, da je uporaba prižganih luči na premikajočih se vozilih strogo prepovedana. Nekateri domorodci so zakon vseeno kršili in so imeli eno brlečo luč.

4. Po cestah se je kotalilo dobesedno vse, od gosi in precej rejenih svinj, preko oslovskih vpreg do precej zajetnih šleperjev. Vpletanje v prometne nesreče je bilo precej verjetno, ni pa se nam zdelo ravno priporočljivo.

5. V Aradu smo se pustili nasrat samozvanemu poznavalcu lokalnih razmer in smo večerjali tatarski biftek. Posledično smo se seznanili z vsemi obcestnimi stranišči na relaciji Arad->Ljubljana. Najbrž je bil tatarski biftek mišljen samo za čistokrvne Tatare. Mi smo izpadli že v kvalifikacijah.

No, tako je bilo pred par leti. Kasneje nisem več čekiral. Ni mi bilo do tega, kakor se mogoče čudaško sliši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zainteresiran nisem, je pa moj inštruktor navdušeno pripovedoval, da gre vsako leto za par tednov v to deželo.. poceni, hudo poceni.. če te zanima, ti posredujem njegovo telefonsko pa ga povprašaš o detajlih, mogoče pa ga bo zanimalo...

lp:s

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zelo verjetno pičim dol naslednjo sredo ali četrtek. Torej 13. ali 14. avgust... Računam na 14 dnevno pot.

Strictly BUDGET varianta.

Gre kdo zraven?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jep, low budget.

Danes ponoči sem nekaj kvačkal z Auto Route (dokler nisem zj*** CD-ja in ga sedaj nujno potrebujem --- a ima kdo please please please) in naračunal 3800km... LJ - Murska Sob - Romunija - ClujNapoc - severovzhod (samostani) - Brasov - TransFaragas Highway - Dracula - Sicornesti (al neki takega) - Constanta oz. črno morje - Varna (BG) - Sofija (BG) - Beograd (YU) - LJ...

Mislim, da ne bo panike v 14-16 dneh tole narest...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jep, low budget.

Danes ponoči sem nekaj kvačkal z Auto Route (dokler nisem zj*** CD-ja in ga sedaj nujno potrebujem --- a ima kdo please please please) in naračunal 3800km... LJ - Murska Sob - Romunija - ClujNapoc - severovzhod (samostani) - Brasov - TransFaragas Highway - Dracula - Sicornesti (al neki takega) - Constanta oz. črno morje - Varna (BG) - Sofija (BG) - Beograd (YU) - LJ...

Mislim, da ne bo panike v 14-16 dneh tole narest...

pred mesecem dni sem se zapeljal čez novi sad,timisoara,sibiu,sighisoara,transfaragas,brasov,ploesti,constanta,varna,vel.tarnovo,pazardžik,razlog,strumica,ohrid,skopje,kumanovo,mirovitica,rožaje,budva,split in domov. pot je bila dolga 4600 km, porabil 12 dni (od tega 2 dni počitka).

v romuniji mi je bilo super: transfaragas, odmaknjene ciganske vasi v transilvaniji,samostani -zastonj hrana in spanje, menihi izredno prijazni, žal mi je za bukovino vendar ti jo zelo priporočam-besede domačinov. bodi pazljiv na konje ob cestah, pse ki zelo radi raztrgajo hlače (preveril sam), večkrat posušajo nategniti turiste predvsem po gostilnah, v nekaterih mestih promet rahlo kaotičen, prenočišča privat moteli 10-25EUR zunaj ne priporočam če ti je kaj do motorja in sebe, ceste: zelo zelo zanimive super ali poden, bodi pazljiv na prehode čez tire.

skratka romunijo se splača obiskati!

lp matjaž ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred mesecem dni sem se zapeljal čez novi sad,timisoara,sibiu,sighisoara,transfaragas,brasov,ploesti,constanta,varna,vel.tarnovo,pazardžik,razlog,strumica,ohrid,skopje,kumanovo,mirovitica,rožaje,budva,split in domov. pot je bila dolga 4600 km, porabil 12 dni (od tega 2 dni počitka).

Kako je z Makedonijo (mislim kar se tiče vize, spanja...)... Se zna zgoditi, da tudi jaz pičim nekako takšno pot ja (je bila najprej načrtovana, pa se mi je zdelo 14 dni premalo...).. No, bom videl kako in kaj -- če se bom zadržal na kakšni plaži ali kaj takega...

Mimogrede, imaš mogoče tole svojo pot v kakšni autoroute obliki?

v romuniji mi je bilo super: transfaragas, odmaknjene ciganske vasi v transilvaniji,samostani -zastonj hrana in spanje, menihi izredno prijazni, žal mi je za bukovino vendar ti jo zelo priporočam-besede domačinov.

Ja, v Bukovino grem obvezno... Kje si to spal v samostanih???

bodi pazljiv na konje ob cestah, pse ki zelo radi raztrgajo hlače (preveril sam), večkrat posušajo nategniti turiste predvsem po gostilnah, v nekaterih mestih promet rahlo kaotičen, prenočišča privat moteli 10-25EUR zunaj ne priporočam če ti je kaj do motorja in sebe, ceste: zelo zelo zanimive super ali poden, bodi pazljiv na prehode čez tire.

Sem slišal za konje ja.... pregriznejo gumo brez problema :lol: :o :o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred mesecem dni sem se zapeljal čez novi sad,timisoara,sibiu,sighisoara,transfaragas,brasov,ploesti,constanta,varna,vel.tarnovo,pazardžik,razlog,strumica,ohrid,skopje,kumanovo,mirovitica,rožaje,budva,split in domov. pot je bila dolga 4600 km, porabil 12 dni (od tega 2 dni počitka).

Kako je z Makedonijo (mislim kar se tiče vize, spanja...)... Se zna zgoditi, da tudi jaz pičim nekako takšno pot ja (je bila najprej načrtovana, pa se mi je zdelo 14 dni premalo...).. No, bom videl kako in kaj -- če se bom zadržal na kakšni plaži ali kaj takega...

Mimogrede, imaš mogoče tole svojo pot v kakšni autoroute obliki?

v romuniji mi je bilo super: transfaragas, odmaknjene ciganske vasi v transilvaniji,samostani -zastonj hrana in spanje, menihi izredno prijazni, žal mi je za bukovino vendar ti jo zelo priporočam-besede domačinov.

Ja, v Bukovino grem obvezno... Kje si to spal v samostanih???

bodi pazljiv na konje ob cestah, pse ki zelo radi raztrgajo hlače (preveril sam), večkrat posušajo nategniti turiste predvsem po gostilnah, v nekaterih mestih promet rahlo kaotičen, prenočišča privat moteli 10-25EUR zunaj ne priporočam če ti je kaj do motorja in sebe, ceste: zelo zelo zanimive super ali poden, bodi pazljiv na prehode čez tire.

Sem slišal za konje ja.... pregriznejo gumo brez problema :lol: :o :o

vizo dobil na ambasadi v lj v 15 min -25EUR (povabilno pismo)

spanje v ohridu privat 15 EUR

plaže,mesto,nočno življenje,hrana in pijača pol ceneje, sedaj zna biti gužva

nič nimama v autoroute

mali samostan nad sinajo med brasovom in ploestijem,ga ni na karti,obisk je bil naključen,vendar sem se zelo dobro imel-tipi so res face

samostanov je menda v bukovini kar nekaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Torej, spet jaz in moja Romunija... Ker je bil odhod avgusta prestavljen zaradi objektivnih vzrokov (prežgale so se mi stranske torbe in nisem imel dati kam prtljage :D ... pa tudi zaradi vročine 40 stopinj C), spet malo razmišljam, da bi se sredi septembra odpravil v Romunijo.

Ravnokar sem namreč prebral potopis dveh nemcev v Motorradu in me je res navdušil. -- Mislim, da bo res treba iti še letos :rolleyes:

Torej, plan bi bil nekako takšen kot sem navedel zgoraj, le da bi verjetno izpustil jug - Črno morje in Bukarešto, in bi se bolj osredotočil na osrednji in severni del - Karpate in Bukovino. V Autoroute bom čez vikend naklofal pot, bo pa nekje 1500-2000km po Romuniji.

Gre kdo zraven? (PERO, nekaj si govoril, da bi morda šel?)

Low budget varianta, nekaj cest je hribovskih in neutrjenih, zato tura NI primerna za cestne-only motorje. Torej pridejo v poštev razni GS-i, Transalpke, Afrike, tudi litrske endure seveda ... V glavnem, nekaj cest bo zj**anih a res lepih...Npr. Prislop pass na severu, Trans-fagaras "higway", cesta 67C od Sibiuja do Petrosanija, cesta Targu Jiu-Orsova (dolina Cerne)...

Just in case bi jaz vzel s sabo gorilnik in šotor (ni težek, pa premoči tudi ne, pa recimo če gresta dva je dovolj en šotor za dve osebi), spalko in armaflex, čeprav je spanje predvideno po "sobah", "gostiščih", "hotelih"... Nekaj naslovov že imam (Lonely Planet), ostalo se bo do odhoda še poiskalo -- pa seveda v Romuniji sproti našlo.

Tempo: cestam primeren, torej verjetno na easy :D

A je kdo za -- jaz mislim, da bo noro fajn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je pa ena boljših ponudb zadnje čase!!! ;)

150 tisočakov servisiran motor in navali narod!!!Mislim da ob tako zanimivi ponudbi to potovanje nebi smelo ostati neopaženo!!! :P

Ostalo v PM!!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Je bil kdo v letu 05 v romuniji.Mal napišite.Razmišljam da bi se odpravil letos.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!