Skoči na vsebino

Back to motorbikin ali v srednjih letih spet na motor


Priporočene objave

pred 18 minutami, Tepko pravi:

Fajn si star 50 let, jaz nebi rad do 50. leta čakal, da bom lahko užival.

Saj jaz tudi nisem....brez skrbi. Sem imel pred tem dovolj adrenalinskih moto užitkov, pa tudi veliko družinskih, ki jih ne moreš kupit na noben lizing ali kredit....so pa zastonj, če si brihten. Motor (enoslednik) sem kupil, ker sem že v opa-letih, pa se mi ni več po blatu za kotat.

Drugače pa si vse lepo splaniral....se mi dopade. Samo izzit se ti mora, pa bo ratalo.

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak naslov teme je Mali ali veliki GS, ne pa Tepko kupuje moped, pravzaprav bi lahko novo temo odprl :P (če je že nima , aja sej jo ima....)

ps. ne vidim problema da ne bo mogel odplačat niti malega niti velikega GSA, ker če ga ne bo , ga bo tako al tako lizing pobasal nazaj. Torej, četudi izgubi službo, pa bejbo in mamo, še vedno ni nobenega tveganja.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj je takšen problem motor na kredit? Če v danem trenutku nimaš gotovine pač vzameš kredit (do nekega smiselnega zneska glede na svoje prihodke, logično), kupiš motor in uživaš že danes in ne čez dve leti, ko bi našparal dovolj € za skeširat gotovino. Če pa gre slučajno kaj narobe v službi pa spet ni takšna panika...prodaš motor in pokriješ kredit. Je večji riziko vzet kredit za stanovanje oz. hišo kot za motor kjer je znesek relativno nizek, obdobje odplačevanja pa kratko. 
Torej bi morali tudi vsi doma pri starših živet in šparat dokler se ne nabere za stanovanje? Sej vem, da je stanovanje nekako "življenskega pomena", motor pa pač luksuz. Ampak zakaj si ne privoščiti, če si lahko??

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DinDiin pravi:

Dobr  to  sluzte, ce  bi  js tok  dubu  na  racun, bi  su  po  kredo  za  2  motorja. :D 

sej jo boš rabil, eno kredo za moped, drugo pa za servis :P

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, Tepko said:

Glede na to, da že skoraj 10 let čakam na motor in da sem končno uspel prepričat punco, da mi pusti kupt spet motor, bi res rad naslednje leto na začetku sedu za balanco.

 

1 hour ago, Tepko said:

Kaj potrebujem? Motor. To je moja droga. Ampak tak motor, ki bo zmožen tudi za na kako popotovanje. Tudi punca bi rada šla mal naokol in jaz bi preprosto rad izkoristil prijetno s koristnim in ni lepšega kot iti na kako pot z motorjem v dvoje. Naslednje leto je v planu Grčija, če bodo finance stale pa mogoče tudi Anglija ali Irska. 

Fajn si star 50 let, jaz nebi rad do 50. leta čakal, da bom lahko užival. Ker gotovine trenutno nimam, gre pač na lizing, jebiga.

Droga, dvomim. Če bi bil res odvisen od motorjev ne bi čakal 10 let in si izmišljeval glede modela in opreme. Kupi 1200GS, če se finančno zaštrikaš pa punco vprašaj za nasvet. Prodaš in menjaš za cenejšega, izgubo vrednosti in stroške pa pišeš pod šolnino. Včasih je draga... 

 

9 minutes ago, Rey said:

Zakaj je takšen problem motor na kredit? Če v danem trenutku nimaš gotovine pač vzameš kredit (do nekega smiselnega zneska glede na svoje prihodke, logično), kupiš motor in uživaš že danes in ne čez dve leti, ko bi našparal dovolj € za skeširat gotovino. Če pa gre slučajno kaj narobe v službi pa spet ni takšna panika...prodaš motor in pokriješ kredit. Je večji riziko vzet kredit za stanovanje oz. hišo kot za motor kjer je znesek relativno nizek, obdobje odplačevanja pa kratko. 
Torej bi morali tudi vsi doma pri starših živet in šparat dokler se ne nabere za stanovanje? Sej vem, da je stanovanje nekako "življenskega pomena", motor pa pač luksuz. Ampak zakaj si ne privoščiti, če si lahko??

 

Preberi njegove objave pa boš videl, da gre za navadno preseravanje na lizing...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, DinDiin pravi:

Dobr  to  sluzte, ce  bi  js tok  dubu  na  racun, bi  su  po  kredo  za  2  motorja. :D 

tak pa 1 kreda za rabljenega? :) 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi tudi reden šiht, za katerega me ne bi bilo treba skrbeti, pa takšne plače se tudi ne bi branila. :cry:
Glede tega sem ti fouš, motor pa že imam tako da glede tega si mi pa lahko ti. :jezik:

Če je poba izračunal da se mu izide in je konec koncev pripravljen tudi tvegati da se mu ne, je to to. Nekateri odprejo avto.net in se v enem dnevu odločijo, nekdo drug pa dela magisterij iz tega in rabi dve leti. Vsak ima svoj gušt.
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak, js sicer ne vem zakaj se je tako razpisal, to je njegova stvar kako bo sfinanciral motor, stroske, izlete, potovanja... :)

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oprosti ampak z 1300€ na mesec si prekratek tako za malega kot velikega. Kaj ti si suženj teh premičnin ? 

Mislim da če nimaš 2000€ mesečnega dohodka o takem motorju nimaš kaj sanjat... max kar je v tem rangu je mt-07 tracer....

No ne vem jaz pač gledam da tu ni samo motor in avto. So še obleke za vsak dan, čevlji, hrana, sekret papir....

Če že sedaj daješ 450€ za avto si na 850€ + hrana na mesec 400€ + 150km z avtom na dan, predvidevam da nekje 200€ za nafto... To si na 250€ ki ti jih recimo ostane na mesec s tem da si nič ne kupiš za oblečt.... ?? Zdej ne vem a sem jaz prizadet al en kle ne zna računat.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 minutes ago, Kawl said:

Oprosti ampak z 1300€ na mesec si prekratek tako za malega kot velikega. Kaj ti si suženj teh premičnin ? 

Mislim da če nimaš 2000€ mesečnega dohodka o takem motorju nimaš kaj sanjat... max kar je v tem rangu je mt-07 tracer....

No ne vem jaz pač gledam da tu ni samo motor in avto. So še obleke za vsak dan, čevlji, hrana, sekret papir....

Če že sedaj daješ 450€ za avto si na 850€ + hrana na mesec 400€ + 150km z avtom na dan, predvidevam da nekje 200€ za nafto... To si na 250€ ki ti jih recimo ostane na mesec s tem da si nič ne kupiš za oblečt.... ?? Zdej ne vem a sem jaz prizadet al en kle ne zna računat.

 

 

Se bo treba brat naučit... punca dobi tudi plačo, ki je še večja kot moja. Torej skupaj imava nad 3000€ prihodka vsak mesec. Ona plačuje večino stroškov, jaz plačam samo zavarovanje telefon in internet. Tak sva se zmenila, dokler ne odplačam motorja v celoti, potem se bo pa denar nalagal na varčevalni račun in se ga bo porabljalo za druge stvari (potovanja, otrok če bo,...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pubec, če si se odločil, hitro v ponedeljek sklenit deal, da ti ne bo potem žal.

Po moje ne boš imel težav s financami, če že sedaj živiš na leasing in si navajen tega, tistega stotaka, dva na mesec pa bosta tudi z lahkoto pogrešila, ker nekih drugih nujnih obveznosti ni.

Ampak saj nisi menda prišel na forum spraševat za finančne nasvete? :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, DinDiin pravi:

Itak, js sicer ne vem zakaj se je tako razpisal, to je njegova stvar kako bo sfinanciral motor, stroske, izlete, potovanja... :)

Zato ker sebe ni prepričal pa proba vsaj nas. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Yoghurt pravi:

Jaz bi tudi reden šiht, za katerega me ne bi bilo treba skrbeti, pa takšne plače se tudi ne bi branila. :cry:
Glede tega sem ti fouš, motor pa že imam tako da glede tega si mi pa lahko ti. :jezik:

Če je poba izračunal da se mu izide in je konec koncev pripravljen tudi tvegati da se mu ne, je to to. Nekateri odprejo avto.net in se v enem dnevu odločijo, nekdo drug pa dela magisterij iz tega in rabi dve leti. Vsak ima svoj gušt.
 

ja, samo problem je ker fabrke vsaki 2 leti vržejo nov model na treg, potem pa spet študirat....js sm že zmatran od študiranja :D

 

pred 14 urami, Kawl pravi:

Oprosti ampak z 1300€ na mesec si prekratek tako za malega kot velikega. Kaj ti si suženj teh premičnin ? 

Mislim da če nimaš 2000€ mesečnega dohodka o takem motorju nimaš kaj sanjat... max kar je v tem rangu je mt-07 tracer....

No ne vem jaz pač gledam da tu ni samo motor in avto. So še obleke za vsak dan, čevlji, hrana, sekret papir....

Če že sedaj daješ 450€ za avto si na 850€ + hrana na mesec 400€ + 150km z avtom na dan, predvidevam da nekje 200€ za nafto... To si na 250€ ki ti jih recimo ostane na mesec s tem da si nič ne kupiš za oblečt.... ?? Zdej ne vem a sem jaz prizadet al en kle ne zna računat.

 

 

jaz sem že večkrat pojasnil, namesto da kupiš avto za 40000€, ga kupiš za 20000€ in ti 20000€ ostane za moped. Ekola, kalkulacija se izide :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, DinDiin pravi:

Pa ce je cist izi no, poof poof, pa je! :)

a ne, ane, tiste 3 obrazce podpišeš, pokažeš osebno in odpelješ moped :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, DAMI34 pravi:

jaz sem že večkrat pojasnil, namesto da kupiš avto za 40000€, ga kupiš za 20000€ in ti 20000€ ostane za moped. Ekola, kalkulacija se izide :P

Zakaj bi se prikrajšal ... Moped za 20.000 in avto za 60.000 paje, ne bomo sedaj vrtičkarl ...:P

Popravljeno . Popravil HD-Dyna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!