Skoči na vsebino

MotoGP 2018


ArcaneWater

Priporočene objave

MM nima jajc,da pride sam v garažo k Yamahi,je mogu pridit s spremstvom za vsak slučaj.Je ata lepo povedu,da MM točno ve kje je njegov avtodom,pa da lahko pride,da se pomenta,samo iz tega ni bilo nič,ker ni upal.Takim se reče PUSIČ.

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 hours ago, billy said:

Včeri na superbajki so se prehteval na pas mater po dvakret v enem ovinki,nobenga zaletavanja, prerivanja(skoraj),v glavnem vse čisto...zdej pa ne vem al ne znajo al ka je za ena p.m....Uni bedak od Marqeza pa kao super duper hitr,pa ne zna pridet mim brez podiranja??!!

 

Ja, po suhi stezi. Saj se tud v GPju cist normalno prehitevajo ko je suho...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, Marcel-F pravi:

MM nima jajc,da pride sam v garažo k Yamahi,je mogu pridit s spremstvom za vsak slučaj.Je ata lepo povedu,da MM točno ve kje je njegov avtodom,pa da lahko pride,da se pomenta,samo iz tega ni bilo nič,ker ni upal.Takim se reče PUSIČ.

Kako se razlikuje Rossi (prisel s celado na glavi) od tega kar si napisal, ko je prisel k Stonerju?

Al tist je pac OK ker je pac Rossi? 

  • Hvala 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DinDiin pravi:

Ne, vozim kot star ata, mi je pa vsec mulcev stil :)

Ja sej ti z nalepko 93 opozarjaš vse na cesti,da si ti tisti,ki jim je nevaren.....tisti,ki misli,da s cestnino plačuje,da je sam na cesti in da je možnost,da se odbijaš v ovinkih,bremzaš pa z naletom.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Burna debata samo o tem, kdo se joka, kdo je junak, kdo je kriv in kdo ne. Marquez je bil kaznovan med dirko in po njej. Ok. In pravilno. Ce bo skasiral se kaksno kazen v stilu prepovedi nastopa na naslednji dirki, ali start od zadaj, ali, .... tudi ok. On je svojo zasluzeno kazen ze dobil, Rossi pa je svoje zasluzene tocke izgubil. Ob to se nihce ni obregnil. Meni se to zdi najvecja nesreca za dirkaca. Pa me boli k.... a je to Rossi, ali pa bi bil xy dirkac. Kdo bo njemu povrnil izgubljene tocke? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

he he kak se vžigate eni in drugi..... V bistvu delate točno to, na kar vas mediji palijo. Tudi prav, če vam paše.... jaz samo vem, da ko je prišlo do incidenta bi tisti trenutek MMja nabil na kol ampak je jeza hitro minla.... postal pa sem slabe volje, ker sem vedel, da bom do druge dirke gledal kako se gnojšnica preliva sem ter tja.... za kak dober tehnični članek pa bo treba počakat, da se vse pomiri....

Priznam, da sem Rossijev navijač že od vsega začetka (125gp).... Ampak vseeno vidim, da je Rossi tukaj z veseljem izkoristil priložnost da dodatno očrni MMja, ki mu itak nikoli ne bo odpustil prejšnjih zamer. Ob vsakem naslednjem dotiku bo MM bolj pod drobnogledom kritikov kot ostali dirkači, spet se bo polemiziralo in to je voda na mlin Rossiju.... Največji zmagovalec pa je itak Dovi... on ima svoj mir in se lahko posveča dirkanju.... Petelinijo pa se naj ostali ....  

Če ste gledali F1 se je podobno zgodilo Vetlu... nabasal ga je mladi Verstapen in mu uničil dirko... Sem pričakoval podobno prelivanje gnojšnice...sploh ker Vetel je znan, da se mu pritisk hitro dvigne... In kaj smo dobili? Zelo mirnega Vetla, ki je rekel da je Verstapen pač zajebal, da se to zgodi in da je vesel da je lahko vsaj končal dirko.... Zgleda se je fant nekaj naučil ....in po medijih ni prelivanja gnojšnice... 

Skratka... Rossiju želim, da čim prej pospravi podstrešje in nadaljuje z dobrim dirkanjem, 

MMju da se malo umiri....

Zarkotu prvo zmago 

Doviju dobre borbe in nalov (če Rossiju ne rata :) ) 

itd.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rossi bi veliko več naredil za svoj PR, če ne bi zlival gnojnice po MM ampak bi malega razočarano nagovoril, da kaj takega ni pričakoval od njega, s katerim sta komaj zakopala bojno sekiro. MM bi bil moralni dolžnik, Rossi pa ostal avtoriteta.  

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pjotr tudi jaz bi bil bolj vesel, če bi to storil na tak način..... Vendar mi to itak gledamo od daleč.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej je čist simpl: bedak je bil tolk hitrejši od vseh,  da bi se okol po travniki pelu pa bi jih prefuku in bil bi velki džek ,tko je pa čist običn kreten, a zastupmo zdej??!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, billy pravi:

Sej je čist simpl: bedak je bil tolk hitrejši od vseh,  da bi se okol po travniki pelu pa bi jih prefuku in bil bi velki džek ,tko je pa čist običn kreten, a zastupmo zdej??!!!

Morm...Res si mi dobro napiso...haha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 13. 4. 2018 ob 19:48, sesir pravi:

Beseda še o Lorenzu: v tej dirki je bil 'neviden', vse glasnejša so ugibanja, da želi '99' naslednje leto k Suzukiju, pa čeprav bi moral za sedež celo plačati. In menda je pripravljen to tudi storiti.

:lol1: :lol1: :lol1: kva sm reku....

Ob 15. 4. 2018 ob 14:17, Rossi pravi:

K da rab bit, sej so drugi za njega (k ze glih brco pogrevas). Itak kot kaze je JLO last year news, Suza mu se ostane pol pa penzija (pa tko se je duval)...

ko že pogrevate brco - dejte še enkrat pogledat kroge pred to "brco" pa boste videli , da rosiju že prej nekajkrat uide noga s tačke v ovinku - pa ni nobenega na levi strani..

Ob 15. 4. 2018 ob 23:37, sergini pravi:

Mal sem zamudil zadnje dogajanje. A roko mu je dal?

bolj pinceto..

Ob 16. 4. 2018 ob 9:16, sesir pravi:

Vzgojna kazen bi bila prepoved nadaljevanje dirke....ker to niso storili bi mogu vsaj zdaj fasat prepoved nastopanja na naslednji dirki...kazni morajo biti vzgojne al čemu služijo po vaše?

 

Ob 16. 4. 2018 ob 9:26, jvalant pravi:

Ne bom se spet spuscal v to. Se enkrat pa nic vec: VSI so se bunkali na tej dirki. Po veckrat. Marc je bil pac zelo hiter, pa se Rossija je nabasal. (cudno pa je, da se Rossi pritozuje, ker ko so se drugi, je rekel da je to pac dirkanje). Nadalje; saj je dobil kazen in to tri. Po dveh kaznih, je se kar prpelu skoraj) stopnick. Kot sem rekel, ne branim ga, ker je tole vseeno bilo prevec. Kazni pa je dobil in ostal brez tock (isto kot ce bi dobil crno zastavo). V cem je torej problem? 

 

Ob 16. 4. 2018 ob 10:22, jvalant pravi:

Saj ravno to mn gre na zivce.   En kup razglabljanja o nepomembnih receh, o pravih problemih pa nic... 

ve se kaj so glavni problemi - no v resnici je samo en.. neupoštevanje pravil FIM! s strani DORNE ter s strani dirkačev!

in tukaj bi moral zaropotati in udariti po mizi FIM !!!

ugasnjen motor - štart iz boksov. vožnja v nasprotno smer - črna zastava..neupoštevanje črne zastave - kazen za dirkača in moštvo.

to je to. če komu ni kaj jasno naj si prebere najprej članek in obrazložitve v njem , potem pa FIM pravilnik preden pametuje :

https://www.asphaltandrubber.com/motogp/sunday-argentina-gp-motogp-summary-2018-part-3/#more-150161

http://www.fim-live.com/en/library/download/65609/no_cache/1/

Ob 16. 4. 2018 ob 18:27, DinDiin pravi:

Js sm tud z  Rossijevo kapco zadno feltno spucal, pa u kanto vrgu, nadel na glavo MMovo in Rossijevo nalepko na avtu prelepil z 93!!! 

nabolj se nasmehnem ko sta na zadnjem koncu avta obe nalepki - fora je zgleda v tem , da je vr46 na levi , 93 pa na desni..

Ob 16. 4. 2018 ob 21:54, GeeSXer pravi:

na SBK ni starih brez refleksov in znajo odreagirat, če te HITREJŠI prehiti v ovinku. vrju pa bi morali z modro zastavo mahati, da ga opozorijo, da ni tako hiter, kot se mu zdi. 

dej nehej .. poglej si video in ustavi sliko : pri vstopu v ovinek ima rosi 1/3 motorja prednosti. pravila so jasna : dirkač s prednostjo je tisti , ki je na ravninskem delu pred dirkačem , ki ga želi prehiteti..to je eno od redkih pravil , ki ga niso spreminjali že dolga leta..

če dirkač , ki je zadaj in želi prehiteti tistega pred sabo mora to storiti brez sekanja tirnice , po kateri pelje dirkač s prednostjo pred njim.. to je tudi finta zapiranja prvega dirkača , ker s tem legalno onemogoča tistega zadaj , ker lahko spremeni tirnico vožnje skozi ovinek in s tem oteži legalno prehitevanje tistega zadaj - ker ne sme sekati..

kršenje pravil = kazen. basta..

bom še nekaj napisal - dirkači imajo pred vsako dirko sestanek s komisarji. tam ponovijo vsa glavna pravila navezana na dirkače , ki se tičejo procedure od prvega prostega treninga do konca dirke.

tako da : dirkači morajo točno poznati in upoštevati pravila - izrecno morajo upoštevati pravila štartne procedure .. vožnja v enosmerno ?? diskvalifikacija ..  

izgovarjanje na razna mahanja stevardov je mlatenje prazne slame .. 

mm je namerno in zavestno kršil pravila . 

če jih ne pozna - ali pa jih je od brifinga do štarta pozabil  - pa ni dirkač.  je samo voznik motorja , ki ne pozna pravil in dejansko nima kaj delati na stezi..

tako komisarji kot dirkači imajo obvezna šolanja o pravilih in seveda komisarji izpite za licence  , dirkači pa preverjanje znanja .. pa ne se preveč zapenjat ker imam v družini bivšo mednarodno komisarko za motošport ..njen dedek je pa prevajal pravila še dolgo po tem , ko je šel v penzijo iz motošporta.. pojdite na FIM pravilnik pa ga preberte.. ne bo kreganja ampak normalna debata.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, thumper pravi:

Beseda še ...

Hvala za tale prispevek. :OK:

Popravljeno . Popravil schwantz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimiva tiskovka danes v Austinu...dokler so se vsi otepal konkretnega odgovora je Zarco dokaj direktno podpru Marqueza. V primerjavi z Argentino je omenil 2015 Malezijo kako je Rossi takrat brcnil Marqueza in brez takojšnje kazni vseeno dokoncal dirko na podiumu. Res da je štartal zadnjo dirko iz zadnjega mesta ampak kao vseeno imel priložnost/prišel do ponovnih točk. Očitno se res seli v Hondo. :)

Za Randy-ja Mamolo je pa špiknil, da za njega že ni legenda, ker ni nikoli osvojil nobene titule in da se prvake (njega samega) in osvojene titule premalo ceni. Dans je Zarco neki čudnga pojedu. :D

Rossija in Marqueza ni bilo na tiskovki imata vsak svojo posebej z 3 urno razliko. :lol1:

Miller je pa dozorel, dečko mi je vse bolj simpatičen.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, Spasky pravi:

Za Randy-ja Mamolo je pa špiknil, da za njega že ni legenda, ker ni nikoli osvojil nobene titule in da se prvake (njega samega) in osvojene titule premalo ceni.

Naslovov svetovnega prvaka je na voljo končno število. Pač ni prostora za vse. Tudi za nekatere zelo hitre. Tudi Schwantz bi kmalu ostal brez naslova...

Kljub temu pa je Mamola pustil večji pečat, kot prenekateri prvak. In tudi to je treba znati.

Tudi sam sem bil njegov navijač. Tudi zato, ker je vedel, po kaj pridejo gledalci na dirke.

Ko je npr. Cagivo prevrnil na hrbet med vožnjo po zadnjem kolesu v krogu za ogrevanje... Nepozabno...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja tudi meni je Mamola kul, njegov "save" je zame še vedno najbolj spektakularen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo... Colina so vprašali na bt sports kaj je razlika, da ni več toliko ameriških dirkačev... Odgovor je bil, da to, da ni več tobačnih pokroviteljev... Sedaj denar prihaja od drugod, Italije, Španije... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, Joker said:

Naslovov svetovnega prvaka je na voljo končno število. Pač ni prostora za vse. Tudi za nekatere zelo hitre. Tudi Schwantz bi kmalu ostal brez naslova...

Kljub temu pa je Mamola pustil večji pečat, kot prenekateri prvak. In tudi to je treba znati.

Tudi sam sem bil njegov navijač. Tudi zato, ker je vedel, po kaj pridejo gledalci na dirke.

Ko je npr. Cagivo prevrnil na hrbet med vožnjo po zadnjem kolesu v krogu za ogrevanje... Nepozabno...

 Torej, ker ni zmagoval, se je prevracal, ker so obiskovalci dirk prisli po to na dirke? 

  Vsi imamo nekega izbranega dirkaca, iz razlicnih razlogov... Pac, nekdo nam je vsec. Mamola je bil zanimiv, zabaven in nepredvidljiv (vcasih sploh ni padel ;)  ) in ga mnogi imamo radi. Da bi bil pa dirkaska legenda, ali pa izjemen dirkac, je pa vseeno malo prevec. Je bil zanimiv karakter... Dobri dirkaci nizajo zmage in prevenstva, to pac steje, za to dirkajo... Po moje.

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, jvalant pravi:

Da  bi bil pa dirkaska legenda, ali dober dirkac je pa vseeno malo prevec.

Ne vem kakšne rezultate mora imeti po tvojem nekdo, da dobi kvalifikacijo "dobrega dirkača".

Zame nekdo, ki sezono v najvišjem razredu motociklističnega dirkanja, 4x zaključi kot drugi in še 2x kot tretji JE dober dirkač...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Joker pravi:

 

Zame nekdo, ki sezono v najvišjem razredu motociklističnega dirkanja, 4x zaključi kot drugi in še 2x kot tretji JE dober dirkač...

Odličen!Men Mamola ali Schwant svetlobno leto boljša kot jLo recimo....druga ko motor po tleh namerno metat tak ne zna pokazat...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, Joker said:

Ne vem kakšne rezultate mora imeti po tvojem nekdo, da dobi kvalifikacijo "dobrega dirkača".

Zame nekdo, ki sezono v najvišjem razredu motociklističnega dirkanja, 4x zaključi kot drugi in še 2x kot tretji JE dober dirkač...

 Se strinjam, si zgleda odgovoril, ko sem popravljal odgovor. Slabih sploh ni v GP, bi rekel, vsaj ne izrazito slabih...  Bolj sem imel v mislih legendo in misel ki je je povedal Zarco, da vse kar ni GP je precej podcenjeno... 20 let nazaj so bili dirkaci v 250 in 125 klasah veliko bolj cenjeni. Se mi pa zdi, da sta sedaj ze sami  Moto2/3 kategoriji nekako bolj "odmaknjeni" kot vcasih 250 in 125. 250 se mi je zdela precej bolj podobna 500 klasi, kot sedaj Moto2 GPju...

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!