Skoči na vsebino

MotoGP 2018


ArcaneWater

Priporočene objave

pred 3 urami, Demon pravi:

Če so pri Dorni že uvedli kazni, potem naj bodo kazni upoštevane za VSE enako! Tako kot si napisal, Lorenzo je moral vedeti, da je Dani ZELO blizu, pa je vseeno potegnil na polno v idealno linijo, v Danija..

 

pred 2 urami, exclan pravi:

Dani na tej sliki sploh ni dojel ,da ga je izpulilo od motorja roke ima še kot da drži motor :)

Drugače bluzite poglejte si video z več kotov in boste videli da je Daniju spustila zadnja zaradi tega je usekal z zadnjim delom po JLO sta pa bila blizu drugače zadaj zmerom moraš več pazit kot spredaj Demon kako bi to vedel daj ne bluzi ZF.

 

NesreÄni Dani Pedrosa je ob bližnjem sreÄanju z Andreo Dovizioso 'poletel' visoko v zrak.

ok.. kako bi lahko lori vedel , da je dani zadaj 0,5s = tabla na ciljni ravnini ..

kako bi lahko vedel , da bo dani tam kot je bil? simpl.. ker je vedel, da je pri manevru v ovinku zgubil več kot 0,5s.. 

dej no..če bi dirkači vozili sami po progi lahko nizajo kroge v desetinko točno... zavirajo lahko na istem ovinku v razmaku par stotink od kroga do kroga .. in potem ob izgubi časa 0.5 s ne vedo , da jih bo tisti , ki je zadaj 0.5s dohitel ali prehitel? mal čudno ..

če je res , da je pedrosi spodneslo zadnjo gumo in je skantal lorija potem se ve kdo je kriv..

če daniju ni spodneslo gume zaradi trka in ga je lori naskočil se ve kdo je kriv.. in meni vseeno zgleda kot namenski naskok - iz lorijevega trenutnega položaja je bolj smiseln izhod po malo večji krivulji .. s tem bi imel na izhodu višjo hitrost in bi znal biti pred danijem...tako pa - men resno zgleda kot " ne ne boš se odpeljal mimo mene pa če te skantam" ..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, thumper said:

 

če je res , da je pedrosi spodneslo zadnjo gumo in je skantal lorija potem se ve kdo je kriv..

 

Seveda mu jo je spodneslo, saj pa je logično, da je zabremzal na polno, ko je videl kaj se bo zgodilo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, thumper pravi:

 

ok.. kako bi lahko lori vedel , da je dani zadaj 0,5s = tabla na ciljni ravnini ..

kako bi lahko vedel , da bo dani tam kot je bil? simpl.. ker je vedel, da je pri manevru v ovinku zgubil več kot 0,5s.. 

dej no..če bi dirkači vozili sami po progi lahko nizajo kroge v desetinko točno... zavirajo lahko na istem ovinku v razmaku par stotink od kroga do kroga .. in potem ob izgubi časa 0.5 s ne vedo , da jih bo tisti , ki je zadaj 0.5s dohitel ali prehitel? mal čudno ..

če je res , da je pedrosi spodneslo zadnjo gumo in je skantal lorija potem se ve kdo je kriv..

če daniju ni spodneslo gume zaradi trka in ga je lori naskočil se ve kdo je kriv.. in meni vseeno zgleda kot namenski naskok - iz lorijevega trenutnega položaja je bolj smiseln izhod po malo večji krivulji .. s tem bi imel na izhodu višjo hitrost in bi znal biti pred danijem...tako pa - men resno zgleda kot " ne ne boš se odpeljal mimo mene pa če te skantam" ..

Ma dej ti maš težave. Med njima je bil ves čas Dovi, tako da mu itak niso kazali kje je Pedrosa. Točno se ve kdo je kriv, nihče! Šlo je za dirkaški incident ne pa za kakšno nabijanje koga. Verjetno se je Lorenzo želel izločit za brezveze ja... Oh ja... Očitno si res nek novodobni gledalec, ker 10-15 let nazaj je bilo tega ogromno... Zadnja 3 leta od slavne brce na podlagi več let jokcanja Rossija in ostalih je pa vse skupaj ratalo eno sranje... Ne zaradi kazni... Ampak zaradi prepucavanja kdo je kriv tud tam kjer je to brezveze... A je Dani dobil v Estorilu 2006 kakšno kazen? Jo je dobil Elias v Jerezu istega leta? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kenny - novi časi nov pravila.ki pa zgleda veljajo samo za določene pa še to zaradi tega , ker mora dorna skrbeti za poživitve v sezoni..

uveljavljanje pravil ko to ni potrebno ali neuveljavljanje pravil ko je to potrebno - pri dorni videno že neštetokrat..

meni zgleda tako , kot da bi lorenzo namenoma spodkopaval ducatija , da bo imel drugo leto v ducatiju manjšo konkurenco ko bo kupil sedež pri suzukiju..

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, KennyJR said:

 1. Šlo je za dirkaški incident ne pa za kakšno nabijanje koga. 

 2. Zadnja 3 leta od slavne brce na podlagi več let jokcanja Rossija in ostalih je pa vse skupaj ratalo eno sranje... 

1. INCIDENT - se strinjam! Žal pa če bi bil #93 vpleten, to spet nebi bil incident ampak NAMERNO zaletavanje...

2. Tudi se strinjam. Jokcanje, brcanje in cepetanje (se ve koga), meče zelo slabo luč na ta šport...

Popravljeno . Popravil Demon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, Demon pravi:

1. INCIDENT - se strinjam! Žal pa če bi bil #93 vpleten, to spet nebi bil incident ampak NAMERNO zaletavanje...

2. Tudi se strinjam. Jokcanje, brcanje in cepetanje (se ve koga), meče zelo slabo luč na ta šport...

Je res, samo morš vedt, da če bi MM to parkrat naredil, ga noben nebi tako na trdo držal... Vse svoje bonuse je pokuril že 5 let nazaj. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, KennyJR said:

Je res, samo morš vedt, da če bi MM to parkrat naredil, ga noben nebi tako na trdo držal... Vse svoje bonuse je pokuril že 5 let nazaj. 

Tako bom rekel, res je, da navijam za #93, ampak to zdaj ni pomembno. Osebno sem mnenja, da noben dirkač na motorju ni toliko nor in da noben nima takšnih jajc, da bi se zaletaval v druge namerno. Vsi se po moje zelo dobro zavedajo, da pri teh hitrostih tvegajo tudi svoje kosti in življenje, zato dvomim, da se je kdorkoli kadarkoli namerno zaletel v koga.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@thumper, tebe in Lorenza bi poslal skupaj na en team building :D.

V tej situaciji ni blo kaj narediti. Namerno ni nihče naredil nič. Pač splet okoliščin.

pred 27 minutami, Demon pravi:

Tako bom rekel, res je, da navijam za #93, ampak to zdaj ni pomembno. Osebno sem mnenja, da noben dirkač na motorju ni toliko nor in da noben nima takšnih jajc, da bi se zaletaval v druge namerno. Vsi se po moje zelo dobro zavedajo, da pri teh hitrostih tvegajo tudi svoje kosti in življenje, zato dvomim, da se je kdorkoli kadarkoli namerno zaletel v koga.

Skor dvomim, da Marko ne izvede manever zavedno. Je pa trenutno najboljši na gridu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

38 minutes ago, bikez said:

V tej situaciji ni blo kaj narediti. Namerno ni nihče naredil nič. Pač splet okoliščin.

Skor dvomim, da Marko ne izvede manever zavedno. Je pa trenutno najboljši na gridu.

Zavedno ja, seveda, saj ima namen prehiteti. Ne verjamem pa, da zavedno in z namenom se zaleteti. Je pa jebeno ja, nekateri piloti, ko vidijo, da je nekdo hitrejši in da gre prehitevat, se umaknejo iz linije, nekateri pa pač ne popustijo niti za milimeter in potem poči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Marko prleti k komar. Voz se okol tebe, pol pa vžge. Ne moreš rečt, da prehiteva čisto oz. pokaž mi takega v mGP, ki prehiteva bolj agresivno. Sicer mu tega ni treba, ker je trenurno stopnico nad vsemi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Demon pravi:

Poskusi drugič napisati slovnično pravilno, z ločili, saj veš, to kar so nas učili v prvem razredu osnovne šole, da bo tvoje bluženje vsaj razumljivo napisano!:smoke:

Slabom kurcu i dlaka smeta - tu imaš slovnico bluzator! preskočil sem vse šole kar sem se slovnice nauču sem se tu na forumu!

Popravljeno . Popravil exclan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ja kaj pa če je odpru malo bolj da uide pa mu je zadnja odpela ne prednja bluzator!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, Demon said:

nekateri piloti, ko vidijo, da je nekdo hitrejši in da gre prehitevat, se umaknejo iz linije, nekateri pa pač ne popustijo niti za milimeter in potem poči.

Ekipe zapravljajo milijone evrov da pridobijo nekaj stotink na krog, in ti verjames, da se dirkaci pred konkurenti umikajo z linije?

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Demon pravi:

Tako bom rekel, res je, da navijam za #93, ampak to zdaj ni pomembno. Osebno sem mnenja, da noben dirkač na motorju ni toliko nor in da noben nima takšnih jajc, da bi se zaletaval v druge namerno. Vsi se po moje zelo dobro zavedajo, da pri teh hitrostih tvegajo tudi svoje kosti in življenje, zato dvomim, da se je kdorkoli kadarkoli namerno zaletel v koga.

 

Sej ne rabi bit namerno, lahko je malomarno... 

pred eno uro, Zok pravi:

Ekipe zapravljajo milijone evrov da pridobijo nekaj stotink na krog, in ti verjames, da se dirkaci pred konkurenti umikajo z linije?

:lol1:

Ne... Ne puščajo si prostora ane? Dej zresni se, večina, ko vidi, da je nekdo spredaj in da nimajo več kej dosti pustijo prostor. Sploh ker s tem tudi sami manj izgubijo... Nekateri pa z glavo skozi zid... In potem v asfalt... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ves kaj pomeni defenzivna linija?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Demon pravi:

Poskusi drugič napisati slovnično pravilno, z ločili, saj veš, to kar so nas učili v prvem razredu osnovne šole, da bo tvoje bluženje vsaj razumljivo napisano!:smoke:

Ja kar nekaj  blužijo.:lol1:pa nekaj  vejice  postavljajo .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, KennyJR pravi:

Ma dej ti maš težave. Med njima je bil ves čas Dovi, tako da mu itak niso kazali kje je Pedrosa. Točno se ve kdo je kriv, nihče! Šlo je za dirkaški incident ne pa za kakšno nabijanje koga. Verjetno se je Lorenzo želel izločit za brezveze ja... Oh ja... Očitno si res nek novodobni gledalec, ker 10-15 let nazaj je bilo tega ogromno... Zadnja 3 leta od slavne brce na podlagi več let jokcanja Rossija in ostalih je pa vse skupaj ratalo eno sranje... Ne zaradi kazni... Ampak zaradi prepucavanja kdo je kriv tud tam kjer je to brezveze... A je Dani dobil v Estorilu 2006 kakšno kazen? Jo je dobil Elias v Jerezu istega leta? 

... Zadnja 3 leta od slavne brce na podlagi več let jokcanja Rossija in ostalih je pa vse skupaj ratalo eno sranje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kdo je zdj zmagovalec k je dva naenkrat zbou :huh:

ponavad se zbija enga po enga .... ta junak je pa dva odjednom :huh:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, maus said:

in kdo je zdj zmagovalec k je dva naenkrat zbou :huh:

ponavad se zbija enga po enga .... ta junak je pa dva odjednom :huh:

Ja v kegljanju zdaj vodi Lorenco. Ipak je dva hkrati zbil po tleh, Pa glede na to, da je Rozzi sam padel na travi, nima Marc še niti ene točke v zbijanju.:smoke::kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res ne vem, kje ste videli, da je Daniju spustila guma. Dani je pripeljal popolnoma normalno, popolnoma po notranji liniji, guma je pa spustila, ko je motor po vrtenju v zraku priletel na zadnje kolo.

Prvo napako je naredil Dovi, ker se je nabremzal, vendar to ni bil vzrok za padec, drugo napako je naredil Lorenzo, ker se je pustil sprovocirati, da je tudi sam podaljšal linijo in tudi to ni bil vzrok za padec. Tretjo napako je naredil Lorenzo, ker je presekal idealno linijo in s tem zaprl pot Pedrosi - to je bil pa vzrok padca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem mislil da je mladenič exclan videl kako je daniju guma spustila - ampak oprijem.ne dušo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 7. 5. 2018 ob 11:24, KennyJR pravi:

Kr fajn dirka. V Franciji pa računam na Zarcoja in Vinalesa. Rossi se mi ne zdi dorasel. 

 A MM ne bo vozil? Meni se pa zdi, da letos Yamaha še ni konkurenčna in vprašanje, če bo. Zarco je pa dober voznik.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani  v Franciji so bile do par ovinkov pred koncem Yamahe 1,2,3... Mislim, da letos ne bo kaj dosti drugače. MM ga je položil, potem ko se je cjazil na 4. mestu. 

Mi je pa hecno, ker sta lani Vinales in Rozi jamrala, kako 2017 Yamaha v Jerezu ni konkurenčna, letos jih je pa Zarco nabil na ravno tej Yamahi in bil 2, onadva pa sta se valjala zadaj. Še dobro, da ne bo naslednjo sezono vozil Yamahe 2018, ker bi jih spet... Tako jih bo pa kak Abraham ali pa Simeon, odvisno kdo bo dobil privat Yamaho. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!