Skoči na vsebino

Iran 2018 "Kmetova online odisejada in čvek"


Kmet2

Priporočene objave

Saj tudi meni bolj malo ostane...:naughty:. Saj ni pomembno, važno, da na poti nisem obremenjen z pretirano virtualno navlako...nič, ne FB ne forumi. Morda kakšno sliko po mailu bližnjim prijateljem...pogledam pa objave drugih, včasih tud paše...:)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, vandrovec pravi:

Saj je prav, da so različni komentarji, tudi kritike ali neumestne opazke...kdor vozi zase se na to ne ozira. Sam nimam želje objavljat vtisov, ker nočem biti odvisen od odzivov...takih in drugačnih...pa slikat mi ni potrebno...vse ostane samo v lastni glavi :naughty:

 

Tudi sam nikjer ne beležim vtisov,  vse ostaja le v lastni glavi, saj vozim za tiste trenutke, ko sem na motorju.  Tudi fotografiram malo, pa še tisto včasih shranim , takrat na hitro preletim skozi fotografije,  a ne vedno. Večje veselje kot obujanje spominov, mi pedstavlja načrtovanje novih potepanj in ob tem pričakovanje, kam, kako, s kom, kdaj, kako uskladit z dopustom.....Zelo rad pa prebiram potopise drugih in tudi iz tega veliko črpam. Dobre pohvalim, manj dobre pa preletim ali izpustim. Menim, da so pomemben del potopisa, poleg lastnih vtisov, tudi koristne informacije potovanja.

Pravzaprav pa ne razumem ljudi s tako nizko samopodobo, da ga že par komentarjev, ki mu niso povšeč, tako spravi v obup in zaradi tega preneha s pisanjem, ali pa s pisanjem sploh ne začne prav zaradi strahu, da komu kaj ne bo všeč, ker pričakuje le kimavčke. Ali se tak človek, če mu nekdo zažuga ob cesti, ustavi in hitro obrne nazaj domov?........... No, npr. Snecer je povsem drugi kaliber, ko nevmesne komentarje obrne v svoj prid in z "loleki" na hitro besedno obračuna in jih navije okoli malega prsta...meni vedno zabavno branje...

....aja, zašel sem s poti, kot velikokrat na potepanjih:slap:.........tema je IRAN.....nestrpno čakam na nove prispevke vezane na naslov teme:book:.....prihaja obdobje potopisov:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, Kmet2 pravi:

Sem isti, kot ti, samo mi zaradi operacij in poškodb  nič ne vstane v glavi po 14 dneh, zato pišem, za sebe, bolj kot za vas.

js mam raj lastno arhivo potovanj v tiskani in CD obliki .. pa če kdo kdaj želi, rade volje dam za prebrat ... 

:P

@Kmet2 - a pa itak vedno rad berem ... :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, maus pravi:

js mam raj lastno arhivo potovanj v tiskani in CD obliki .. pa če kdo kdaj želi, rade volje dam za prebrat ... 

:P

@Kmet2 - a pa itak vedno rad berem ... :D

 

Se priporočam:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če smo že malo zašli:

Sam marsikatero idejo pa tudi dobro prakso poberem prav iz potopisov na tem forumu.

Zato se mi zdi korektno, da tudi sam kaj prispevam.

Pa še to: osebno raje preberem zgoščene vtise s poti, ki vsebujejo koristne informacije.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, xtzs pravi:

Se priporočam:)

pa ja 365x Ride-Kal-Ride? :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, nekaj časa prebiram, pa vedno mi nekje odzvanja v ozadju:

koristne informacije, koristne informacije, koristne informacije, koristne informacije, koristne informacije, koristne informacije, koristne informacije, koristne informacije, koristne informacije, koristne informacije, koristne informacije, koristne informacije, koristne informacije, koristne informacije, koristne informacije, koristne informacije, koristne informacije, koristne informacije, koristne informacije, koristne informacije, koristne informacije, koristne informacije, koristne informacije, koristne informacije, koristne informacije, koristne informacije, koristne informacije, koristne informacije, koristne informacije, koristne informacije, koristne informacije, koristne informacije, koristne informacije, koristne informacije, koristne informacije, koristne informacije, itd do neskončnosti.

Pa me res zanima, kaj so to koristne informacije, a da vam kdo da kar GPS rute, al je dovolj, kje se je kdo potepal, kak plan je bil, pa malo gori doli.

Vse, ma prav vse kar sem prebral, je imelo dovolj koristnih informacij. Nekateri daj GPS izpisek, drugi gugl maps sliko, tretji napišejo kraje, pa kaj so si tam ogledali. Ne vem, nisem še prebral potopisa brez "koristnih informacij"

Za razvajene, ki pa radi dobijo na pladnju vse, se pa avtor velikokrat potrudi, pa še dodatno pove , če kdo želi še "dodatne koristne informacije". Ampak poudarjam, ga ni potopisa, kjer ne bi bilo koristnih informacij, le te so, če pa jih bralec ne zna izluščiti in uporabiti si je pa čisto sam kriv.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker tole očitno leti name...

Ravno tvoji (ali pa vaši, da vas ne naštevam) zapisi so, vsaj nekoč, na koncu običajno vsebovali koristne informacije. Sedaj pa sprašuješ, kaj je to....

Sem pa potoval tudi pred motosvetom in sem nekako zmogel. In verjamem, da tudi sedaj preživim brez. Pravzaprav še veliko lažje!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Joker pravi:

Ker tole očitno leti name...

Ravno tvoji (ali pa vaši, da vas ne naštevam) zapisi so, vsaj nekoč, na koncu običajno vsebovali koristne informacije. Sedaj pa sprašuješ, kaj je to....

Sem pa potoval tudi pred motosvetom in sem nekako zmogel. In verjamem, da tudi sedaj preživim brez. Pravzaprav še veliko lažje!

 

ne, ni nate letelo, ampak na splošno, ker se toliko omenja "koristne informacije".

Tudi jaz včasih rabim kake info, pa jih dobim. koristne info so pa tudi pri meni/naših potopisih (če si me že omenil). Ker pa so zgodbice zelo različne in ker potovanje po nekih bivših republikah naše Yuge res ni potrebno opisovati v detajle z vsemi rutami, je lahko "koristna informacija" samo en del. Recimo pri trio čelos je to bil letos vzpon na Kapetanovo jezero, ki je vsaj po mojem mnenju dovolj dobro opisan, da se približno ve, kje je, kaka je pot gor in kaj lahko vidiš. Vse ostalo pa je bolj zabava kot ne.

Nikomur pa ni bilo nikoli in nikdar ukazano, da mora slediti Motosvet. Celo nekateri tako radi poudarjajo, da jim gre brez njega lažje in zato se vedno vprašam, pa zakaj za vraga in kdo vas sili tukaj ostati. tukaj trpeti :P Nekaj pa že mora biti tule (beri na Motosvetu) zanimivega ali dobrega, da z enim učem sem poškilite.

Hočem pa povedati, da prav vsak avtor takega ali drugačnega potovanja, porabi nekaj časa, energije in dajmo spoštovati bilokatere potopise.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Kmet2 ima rad, da kaj napišemo, drugače ne funkcionira njegova objava :) 

potem nam postreže še z dodatnimi pojasnili.

v drugih potopisih (od drugih) pa ne vidim, da bi se sploh kaj dosti komentiralo, zato ne vem, zakaj je takšen jok nekaterih oziroma zakaj se zgoraj nek uporabnik vsaja, moderacija pa tudi bolje funkcionira kot nekoč

ps

grafe objavljam še bolj iz razloga, ker je nekoga to motilo :) itak jih ne razumejo

 

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pri teh potovanjih samo zanimajo stroski... rute si itak rajs sam zmislim in se peljem tam ko sam zelim in pogledam kar sam zelim. Itak vse te info kaj je za vidt in kje se je za pelat vsak napise... Naceloma me vedno zanima kolk priblizno se kj cekinov porab na takih potovanjih... Tako da mi je res hudo kako scharfninja naredi svoj potopis kjer na koncu napise kolk jo je kostal dopust. Potem si ze lahko sam priblizno skup namecem kaj in kako in koliko bom zagonu... Itak napises nekje na grobo kolk na glavo je kostal dopust... eni zmecejo neki kesa za razne oglede... jest ne dam nic za oglede ampak vosu en kup za pir :D jebiga kot gostinca me zanimajo gostilne :D

pred 6 minutami, Snecer pravi:

@Kmet2 ima rad, da kaj napišemo, drugače ne funkcionira njegova objava :) 

potem nam postreže še z dodatnimi pojasnili.

v drugih potopisih (od drugih) pa ne vidim, da bi se sploh kaj dosti komentiralo, zato ne vem, zakaj je takšen jok nekaterih oziroma zakaj se zgoraj nek uporabnik vsaja, moderacija pa tudi bolje funkcionira kot nekoč

ps

grafe objavljam še bolj iz razloga, ker je nekoga to motilo :) itak jih ne razumejo

 

Je pa vcasih zanimivo pogledat tvoje grafe... ceprav nimam pojma za kaj se gre :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, Snecer pravi:

@Kmet2 ima rad, da kaj napišemo, drugače ne funkcionira njegova objava :) 

potem nam postreže še z dodatnimi pojasnili.

v drugih potopisih (od drugih) pa ne vidim, da bi se sploh kaj dosti komentiralo, zato ne vem, zakaj je takšen jok nekaterih oziroma zakaj se zgoraj nek uporabnik vsaja, moderacija pa tudi bolje funkcionira kot nekoč

ps

grafe objavljam še bolj iz razloga, ker je nekoga to motilo :) itak jih ne razumejo

 

Tudi tvoji potopisi niso moteči ampak fajn. Veliko informacij, grafi so pa že zaščitna znamka Snecija. A veš kok folka jih podrobno analizira, pa ugotavlja zakaj ti je nekje utrip poskočil na 180. Drama ti povem :P

Kar pa se Kmeta in njegovega potopisa tiče, je posebej tema brez komentarjev ( z veeeeliko koristnih informacij, celo rute so narisane, pridobivanje dokumentov opisano), tule pa čvek.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Kmet2 ... slike ki jih objavljaš v drugi temi imajo letnico 2017 ... sicer neumestno, ampak verjetno nisi opazil, ali pa jaz nisem prebrau .. pa ne mi zdj zarad tega roke in noge polomt :dry: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, maus pravi:

@Kmet2 ... slike ki jih objavljaš v drugi temi imajo letnico 2017 ... sicer neumestno, ampak verjetno nisi opazil, ali pa jaz nisem prebrau .. pa ne mi zdj zarad tega roke in noge polomt :dry: 

Sm glih hotu vprašat kako je zdj to on skombiniru. Da ni on vanjzemaljac, pa se tle norca iz nas dela :eek: :kva2:

Popravljeno . Popravil farang
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, farang pravi:

Sm glih hotu vprašat kako je zdj to on skombiniru. Da ni on vanjzemaljac, pa se tle norca iz nas dela :eek:

lej se zgodi .. da nau kdo drug pol pametovau, bolj da js ... ker sem slučajno opazil ... pa nj mene zlom do zloma .. sm že navajn :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Kmet2 pravi:

Nisem nastavil datuma na fotoaparatu , upam ,da preživite ......

Komi smo prežvel :P  
Sam tebe je pa res užitek brat, top shit izražanje. Že ob branju objav na FB sm umiru od smeha, zdej pa še enkrat 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, farang pravi:

Komi smo prežvel :P  
Sam tebe je pa res užitek brat, top shit izražanje. Že ob branju objav na FB sm umiru od smeha, zdej pa še enkrat 

pol si 2 x umru :huh: 

pred 13 minutami, Kmet2 pravi:

Nisem nastavil datuma na fotoaparatu , upam ,da preživite ......

valda prjatu ... :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

pol si 2 x umru :huh: 

Slab ti to men bereš, morš bl pučas.

Prvič sm kumi preživu, drugič pa umiru od smeha, ampak čist umru pa nism, tko da sm še kr tle :bounce:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kmet2 pravi:

Nisem nastavil datuma na fotoaparatu , upam ,da preživite ......

Nastavu si ga že, sam narobe. In zarad tistih fotk, točno eno leto pred potovanjem, sem zdele zgubu eno uro živlenja ob prebiranju tega čveka, da ugotovim a sm jst fuknjen, a si ti datum narobe nastavu. :bum::bum:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Mi smo dva tedna nazaj prišli iz Irana (po luftu).

Skratka situacija je trenutno zelo ugodna za potovanja sploh kar se tiče stroškov. Če menjaš na ulici dobiš za 1 EUR med 150.000-200.000 rialov. Samo nekaj stroškov

Poln rezervoar goriva (cca 35l): 2 EUR

Obrok v restavraciji (1-1.5 EUR)...top shit restavracije (cca. 3 EUR)

Vstopnine 0,25-1,5 EUR

Turistov praktično ni zaradi vse propagande v medijih......

So pa sedaj uvedli elektronsko vizo, ki je zaradi USA ne lepijo več v potni list ampak jo imaš na ločenem papirju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 3. 10. 2018 ob 14:55, gasperX pravi:

Mene pri teh potovanjih samo zanimajo stroski... rute si itak rajs sam zmislim in se peljem tam ko sam zelim in pogledam kar sam zelim. Itak vse te info kaj je za vidt in kje se je za pelat vsak napise... Naceloma me vedno zanima kolk priblizno se kj cekinov porab na takih potovanjih... Tako da mi je res hudo kako scharfninja naredi svoj potopis kjer na koncu napise kolk jo je kostal dopust. Potem si ze lahko sam priblizno skup namecem kaj in kako in koliko bom zagonu... Itak napises nekje na grobo kolk na glavo je kostal dopust... eni zmecejo neki kesa za razne oglede... jest ne dam nic za oglede ampak vosu en kup za pir :D jebiga kot gostinca me zanimajo gostilne :D

Je pa vcasih zanimivo pogledat tvoje grafe... ceprav nimam pojma za kaj se gre :D

Stroški nekoga drugega je lahko varljiv podatek, a vseeno dobrodošel. Mene bolj zanimajo podatki o okvirnih cenah, tako dosti lažje ocenim svoj strošek:blush: potovanja. Iznajdljivost , zahteve in pričakovanja posameznikov zelo varirajo, temu primerno tudi stroški.

Podatki, kot jih je zgoraj navedel Leteči , so najbolj uporabni.

Popravljeno . Popravil xtzs
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, xtzs pravi:

Stroški nekoga drugega je lahko varljiv podatek, a vseeno dobrodošel. Mene bolj zanimajo podatki o okvirnih cenah, tako dosti lažje ocenim svoj strošek:blush: potovanja. Iznajdljivost , zahteve in pričakovanja posameznikov zelo varirajo, temu primerno tudi stroški.

Podatki, kot jih je zgoraj navedel Leteči , so najbolj uporabni.

Kakor za koga. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!