Skoči na vsebino

P....rije z diskom - Help !!!


Priporočene objave

Vceraj sem si naredil veliko p.....rijo. Upam da mi boste pomagali to resit, seveda ce se da.

Disk imam razdeljen na tri dele. WinMe imam instalirane na C, na D in E pa sem imel podatke.

Preden sem instaliral Linux sem vse podatke iz D presnel na E, da bom lahko na D dal Linux. Tukaj je bila najbrz napaka. Podatke bi moral presnet na D, na E pa Linux... samo to je ze druga zgodba, ki bi se uspesnejse koncala.

Torej imam trenutno stanje C->WinMe, D->Prostor za Linux, E->Podatki.

In instalram Linux, boot dela, Linux dela, WinMe dela ....??? podatkov pa ni!!!????

Pod WinMe vidim C in D. Ta D je bil pred instalacijo E. Software je E preimonoval v D in s tem 'pobrisal' podatke. Upam, da jih ni.

Upam da ste ze dojel moj problem.

Kako dobiti nazaj podatke? Ce preimenujem D v E bom kaj naredil.

PS: Moje osebno mnjenje je da tu ni moja krivda (jaz sem vse naredil tako, da bi ohranil podatke), ampak je krivda na strani tako Micro$ kot Linuxa. Ko nekdo dela software naj ga testira do konca, oz mora predvidet vse pi...rije, ki jih lahko uporabnik pocne. Zdej lahko kdo rece: vsega se ne da predvidet. To ni problem, problem je v tem, da se skoraj nic ne predvidi, vazno da dela. A ni to tako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cakaj ... heh. V linuxu numas nobenih bedarij C:, D:, E: ... diske imas kot sam ves razdeljene na hdXY, kjer je X crka ki oznacuje mesto na vodilu, Y pa stevilka particije ... in to je tako vedno, ne glede na to kako so particije v windows poimenovane, tam so lahko tudi Z:, ni pomembno ...

Ce si imel tocno enako veliki particiji (sklepam, drugace se ne bi mogel kar tako zmotit) bi se vedno lahko "prostor za linux" oz. tisto particijo zbrisal in pustil prostor nesformatiran ... potem ne bi bilo dileme ....

Ampak saj sploh ni receno da je karkoli narobe ... ce Windows particije ne vidi, oz. ce ni njegov datotecni sistem, ti je pac ne pokaze ... raje povej kaj je na oni drugi particiji, ki jo vidis v windows ... ce je prazna, je dokaj jasno kaj si naredil ... (pocil linux na particijo s podatki).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Disk mam razdeljen na

particija 1: WinMe (3GB)

particija 2: Linux(4GB)

particija 3: Podatki (12GB)

Pred Linuxom so bili na par2, podatki, ki jih je bilo vec kot 5GB, in ne bi sli drugam kot na par3. In so sli.

Na par3 ne vidim nic, zasedeno pa je okoli 300Kb, jaz pa tej stevilki ne verjamem.

Stanje, ki je ratalo, ti je znano:(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh, ce imas tretjo 12GB particijo prazno pomeni samo to, da podatkov pac nisi prekopiral preden si sel particijo 2 povozit z linuxom ... itak pa - kje hudica je tu swap particija?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

podatki na par2 so bili ze prej, dodal sem samo nove, tako da nekaj mora biti.

Linux se da nalozit tudi brez swap particije, pri namestitvi te opozori, da se bo sistem odzival pocasneje, to je pa tudi vse.

Dela pa brez problema

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Disk mam razdeljen na  

particija 1: WinMe (3GB)

particija 2: Linux(4GB)

particija 3: Podatki (12GB)

Linux še nikoli ni pri instalaciji, zbrisal windows particij, razen seveda, če mu pri instalaciji UKAŽEŠ, da naj se instalira na to particijo.

In še nekaj, kje je SWAP particija, ki jo ustvari Linux ?!?

Kakorkoli pri instalaciji bi ti moral Linux narediti tudi mount pointe na windows particije, poglej kaj se dogaja tam (vsaj pri Mandrake, Red Hat in Suse je tako) in če linux vidi podatke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si ne znam razloziti, kaj si to pocel - ce bi linuxu karkoli narocil naj pocne z ono 12GB particijo, bi ti spremenil datotecni sistem ... ce je ta se zmeraj FAT32 ... :?: :!: Je pa tako, da ce mu eksplicitno ne reces naj nekaj naredi s particijo, tudi ne bo naredil ... sam od sebe nic. Morda kaki wizardi za particioniranje, ampak ti bi ti tudi spremenili datotecni sistem ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj zihr varianta za čekiranje - odšraufaj diske in pejt v drug računalnik, jih priklopi kot sekundarne diske in poglej, kaj je kje. Če podatkov ne bo nikjer, jih verjetno ni več. Oziroma so, ampak je particijska tabela anulirana :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Particijska tabela je zapisana na vecih mestih, ampk ce si ti ukazal kako brisanje ipd. je tudi povsod enaka ...

Obstajajo pa programi, ki znajo v neki meri nazaj sestaviti podatke ... "po toci zvoniti ..." varjanta. Enkrat sem enega izmed njih preizkusil, ko je kolega naredil neumnost, pa sem po pricakovanju dobil bolj bedne rezultate ... del podatkov je dejansko resil, ampak po Murphyju izkljucno popolnoma neuporabni del.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

al pa probi tole

Probal sem ravno tole. Hvala BC

Problem je zelo elegantno resen z programom EasyRecovery za Windows.

Program te vprasa, katero particijo zelis popraviti, skenira disk, nastavis mu pot kam naj skopira in to je to. V bistvu 3x pritisnes next, pa je 'vse' nazaj.

Resil sem priblizno 75% podatkov, po Murphyju najvaznejsih nisem :)

Program ima tezave z dolgimi imeni.

Itak te pa taka stvar izuci da delas backupe fizicno na drugem PC-ju. Saj upam da me je.

Hvala za pomoc

:wink:

MM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naslednjic, ko bos izgubil podatke, te bo pa verjetno izucilo, da se backupe dela na CDje, trak ipd. :twisted: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naslednjic, ko bos izgubil podatke, te bo pa verjetno izucilo, da se backupe dela na CDje, trak ipd.  :twisted:  :wink:

A backup na drug PC ni dovolj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A backup na drug PC ni dovolj?

Ce gre samo za cas ko se igras z raznimi namescanji druhgih OSov in nimas cesa res pomembnega za shraniti, ja.

Nam ne pride na pamet da bi si source, dokumentacijo ipd. shranjevali samo se na en drugi PC ... ampak OK, on je mislil domaco rabo. Dokler so "podatki" savegamei, bookmarki in pr0n je precej vseeno .... :) Seminarske, diplomske, clanke ipd. se pa za moje pojme ze splaca vsake toliko casa zapect na CD, saj so skoraj zastonj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!