Skoči na vsebino

Registrirana nova motorna kolesa v Sloveniji


John2005

Priporočene objave

  • 2 tedne pozneje...

Jp od leta 2013 (december ) do danes  registriranih samo 2 1190 in 2  1050.......:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 12/19/2015 at 1:06 PM, Kmet2 said:

Jp od leta 2013 (december ) do danes  registriranih samo 2 1190 in 2  1050.......:P

To mi pa ni jasno, če pa uporabniku Dark piše v profilu, da ima 1290? Tudi sam je napisal, da ga ima. Pa v SLO je bilo prodanih vsaj 13 KTM-ov 1190. Še takrat, ko je Laba imela KTM (trinajs so jih imeli na zalogi) so jih prodajali pod ceno, samo, da so se jih znebili.. Pa še za enega 1290 vem posredno preko prijatelja. Registrirani  tujini?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 58 minutami, skalar36 pravi:

To mi pa ni jasno, če pa uporabniku Dark piše v profilu, da ima 1290? Tudi sam je napisal, da ga ima. Pa v SLO je bilo prodanih vsaj 13 KTM-ov 1190. Še takrat, ko je Laba imela KTM (trinajs so jih imeli na zalogi) so jih prodajali pod ceno, samo, da so se jih znebili.. Pa še za enega 1290 vem posredno preko prijatelja. Registrirani  tujini?

Če kupiš revijo December,Januar Moto sI boš dobil ta podatek ,oni lažejo ,jz lažem :P bom pa pogledal  ,mogoče sem kaj narobe razumel ,če jo imam še doma ,pa slikam in prilepim .

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej te noben ne obtožuje da lažeš. Lohko te pa obtožim, da si star in\ali slabo vidiš, ali se slabo zapomniš :jezik:;)

Narobe si prebral, ker se spomnem, da so jih imeli v Labi precej novih zato se mi je čudno zdelo. Nekaj malega vem tudi zakaj ne prodajajo več KTM-a to ni za na forum.

 

20151226_191919.jpg

20151226_191928.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

E Skalar to je to .:OK:....star ,pa dementen jbg :P 

pred 13 urami, Snecer pravi:

Renome znamke, folk ma raje bmw na ulici kot proizvajalca kosilnic

 

:lol1:

 

11039096_938356462907923_2004303372756294162_n.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Sem preveril malo podatke: po statističnem uradu RS je v Sloveniji bilo na dan 31.12.2016 registriranih 61.131 motornih koles in 42.553 koles z motorjem. Če torej upoštevamo oboje skupaj, je številka res približno takšna, kot si jo navedel ti. Iskreno povedano si nisem mislil, da je res toliko mopedov v Sloveniji. Vtis s ceste ne daje takšnega občutka. Res, da je poleti veliko mopedov na cesti, ampak toliko pa spet ne. Kot zanimivost je bilo na isti dan v Sloveniji registriranih 1.096.523 osebnih vozil. To pomeni, da ima vsak drugi Slovenec avto, sem pa vštevamo tudi otroke in stare mame. 

Leta 2016 je bilo na novo registriranih (prva registracija, torej novi mopedi) 4.743 mopedov. Sprašujem zato, ker že hitro spomladi zmanjka motorjev, zdaj pa ne vem, ali se jih res toliko pokupi, ali pa jih uvozniki dobijo tako malo. V tem trenutku sta recimo na voljo samo še dve Hondi NC 750 SA, pa naj bi ta moped veljal za enega najbolj prodajanega v Evropi. 

Zasledil sem podatek za leto 2013. Med skuterji se je najbolj odrezal Piaggio, med motorji pa Honda. Za nove motorje IN skuterje se je tega leta odločilo 296 kupcev, najbolj prodajan model je bil NC 700 XA, ki ga je kupilo 40 ljudi. To potrjuje zgoraj naveden podatek, da je NC 750 eden najbolj prodajanih mopedov v Evropi in tudi pri nas. Na drugem mestu je bila Yamaha z 262 prodanimi mopedi, ampak njihov najbolj prodajan model, ki je vštet v to številko je skuter X-max 400. BMW je bil tretji in prodal 209 enot. Kawasaki je recimo tega leta prodal 64 kosov, koliko je bilo od tega recimo SX-ov ni podatka. 
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 let pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!