Skoči na vsebino

Zastava 750-fičo


batzajla

Priporočene objave

če kdo ne ve kaj bi kupu za dedka mraza..... :rolleyes: miniatura fičkota se že prodaja

post-1275-1103992094_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GRETJE PRI Z750/850

Zdaj ko je mraz in veliko vlage, pa se vam v fičku rosijo šipe, bo mogoče tole prav prišlo. Zadeva je preizkušena na mojem (rdeč 750 l.83, z mašino l.85). Zapelješ na kanal in odpreš zunanjo hladilno loputo (čisto zadaj, mislim da levo). Spodaj sta še dve loputi, ki se obe prek vzvodov odpirata s tistim hebelčkom pod zadnjim sedežem. Zgornja je za gretje zadnejga sedeža, spodnja pa za gretje spredaj (al pa mogoče obratno, mal sem že pozabu). Tista zgornja pa žal pobere ves topel zrak. Snemite vzvod te lopute in ga zataknite tako, da bo loputa stalno zaprta. Hebel za gretje bo sedaj odpiral le spodnjo loputo in ves topel zrak bo pihal v noge in na sprednjo šipo. :OK:

Popravljeno . Popravil premza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: Jaz sem pa prav zadovoljen kako moj fizzeratti greje. In tudi prednja šipa se ne rosi pretirano... Spet dokaz, kako so v Kraguljevcu res izdelovali same custome - ni dveh enakih :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

če koga zanima nakup fičota...pri nas, v okolici radgone je en starejši mehanik, ki se ukvarja z obnovo fičotov in jih potem dalje proda, mislim pa da se da pri njem dobit tudi takšne v slabem stanju, če ga želi kdo sam zrihtat.prav tako pa se s svojim fičotom udeležuje raznih oldtimer rallyjev.

če koga kaj več zanima naj me kontaktira na PM, pa se bom jaz bolj podrobno pozanimal pri njem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz imam fička 750 SC letnik 1979. Skoraj popolnoma obnovljen. Spomladi gre še malo k ličarju pikice popravit. Je pa vožnja z njemu bolj razburljiva kot pa z motorjem. Bog ne daj, da bi se čelno zaletel. Spredaj je tank za bencin, ki te najprej polije in nato vžge!? Lahko pav njemu med vožnjo komot laško piješ :OK: . Pri cca 100 km/h je adrenalin na višku, ker samo čakaš kdaj bo kaj odpovedalo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tam je precej te robe na enem mestu in kar v redu zrihtano. Jaz se držim enega načela. Ne kvantiteta ampak kvaliteta :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

22.03 - Na pohodu je novodobni fičo! FOTO!

Fiat 500 je za bil celinsko Evropo to, kar je pomenil mini v Veliki Britaniji. Majhen in ekonomičen avto, ki mu gre zasluga za motorizacijo tudi tistih ljudi, ki niso imeli veliko pod palcem. Mali avto je kmalu dobil kultni status, enako pa se obeta tudi novemu modelu.

»Reinkarnirani« model je dolg 3,35 metra, širok 1,65 metra in visok 1,49 metra. Na voljo bodo tri izvedbe, dve z bencinskim in ena z dizelskim motorjem.

Manj zmogljiv »bencinar« bo s pomočjo 1,2-litrskega motorja razvil 70 konjskih moči, zmogljivejši 1,4-litrski motor pa bo avtu dal športni pogon 101 konjsko moč. Dizelski motor je že od prej znan 1,3-litrski 16-valjni multijet s 70 konji. Menjalniki bodo ročni, s petimi ali šestimi stopnjami. Fiat je kupcem obljubil višjo raven udobja in varnosti, pa tudi dodatne opreme ne bo manjkalo.

Kljub temu se bo težko upreti primerjavi s starim fiatom, ki je bil simbol povojne motorizacije (v nekdanji Jugoslaviji je imel takšen status legendani fičo oziroma izvedba zastave 750), medtem ko je nov model predvsem avto za zabavo. Podoben koncept je pred desetimi leti ubral Volkswagen in se ni zmotil. Premiera novega fiata 500 bo v začetku maja v Torinu, natanko 50 let po predstavitvi starega. Izdelovali ga bodo na Poljskem. (dnevnik)

post-2154-1174583805.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče sem kje spregledal, ampak nisem zasledil koliko bi pa naj bila cena tega novega ''Fičeka''?

Ker zgleda res ''hujdo''! :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:wub: faaajn :OK: sej vrjetn se bo kšn najdu pa bo dau ud kšne hayabuse al pa zx 14 mašino notr :D :hmm: no sej niti neb blo tok slabo :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fiat 500 ni in nikoli ni bil fičo...

je pa zelo luškan :)

Se popolnoma strinjam!!! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče sem kje spregledal, ampak nisem zasledil koliko bi pa naj bila cena tega novega ''Fičeka''?

Ker zgleda res ''hujdo''! :evilgrin:

Okol 10 000 €. Reinkarnacija se plača. Imel bo 3 mašine ( 1,2 in 1,4 becinski in 1,3 dizel ). Dolžina okol 3,5m.

Ime FIČO je pa se mi zdi prišel s fiatom 600 in zastavo 750.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak mu vsi pravijo FIČO... :yea1: samo vidva ne...
imaš težave z branjem ali razumevanjem besedila?
Popularni malček , sorodnik zelo priljubljenega fiata 600 oz. fička, bo, ko se bo julija pojavil na tržišču, zelo verjetno velika uspešnica med ljubitelji manjših avtomobilov.
Fiat 500 je naslednik BMW-jevega minija in volkswagnovega hrošča.
:lol1: :lol1: :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!