Skoči na vsebino

Kako do motorja-finančne konstrukcije, pufi itd ...


Frenk 67

Priporočene objave

pred 47 minutami, sesir pravi:

Zakaj? Jz nikoli kreditno sposoben pa imel "vedno" mopi še... 

Vidim da nisi dojel moje zajebancije ;)

Drugace me pa nikoli ni zanimalo kako si nekdo privosci motor.... mi je cisto vseeno sam da vsak uziva po svoje.... 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, ukica pravi:

@skalar36

ti nemorm pisat v tisti temi ker je zaklenjena..

vem da si gledal fz1.. ta zgleda ok, ter ima ABS

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12987252&display=Yamaha FZ1-Fazer

@ukica Hvala. ampak iščem letnik 2009 ali novejši. Hvala vseeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 24/03/2018 ob 11:38, sesir pravi:

Tu na forumu oz na tipkovnici sami z ok plačami očitno...Pol vas še manj razumem zakaj kredit imate pa ja očitno po vašem tipkanju v letu tuk večji dohodek,da ga kupite na keš...Vsi palamudite,da vam ostane vsak mesec nekaj in koliko mesecev,let že hodote v službo...pol tak ni problem al vas moti,da bi kupili nkeš,ker ni potrebno,dati za obresti kaj?

Maš recimo 15 jurjev na strani. Hočeš nov motor. Kaj je boljša strategija:

1 - 5 jurjev pologa, ostalo kreda in 10 rezerve

 2 - Vso rezervo fuknit v nov motor

 

Meni je popolnoma jasno, da je cenejša varianta 2. Je pa tudi bolj tvegana. Lahko čez kak mesec al pa leto ostaneš brez službe in bo popolnoma brez rezerve hitro kriza, moped na avto netu s spodobnim skontom in pripisom nujno prodam. Po drugi strani pa ti (v nespremenjenih okoliščinah) dražja varianta 1 omogoči par mesecev lufta v primeru izgube službe. Al pa relativno brezskrbno kritje nenačrtovanega večjega izdatka brez panicnega letanja na banko po kredo za to.

Če hodiš po kredo ko nimaš za burek, kupuješ stvari ki si jih ne moreš privoščiti... v tem primeru sam vabiš probleme na obisk.

 

Ob 24/03/2018 ob 14:28, Kawalir pravi:

sicer pa v gospodarstvu s faksom ni noben problem imeti vsaj 1.500 EUR neto. 

Za precej višje neto dohodke ne rabiš faksa sploh. Marsikdo s faksom pa ne zasluži niti tega jurja pa pol. It depends.

 

Btw, ne morejo si vsi privatniki odrejati plače. Samostojni podjetniki nimamo plače. Imamo dohodek iz dejavnosti. In od tega se lepo plačuje kolker Država hoče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, jskrablin pravi:

Maš recimo 15 jurjev na strani. Hočeš nov motor. Kaj je boljša strategija:

1 - 5 jurjev pologa, ostalo kreda in 10 rezerve

 2 - Vso rezervo fuknit v nov motor

 

Meni je popolnoma jasno, da je cenejša varianta 2. Je pa tudi bolj tvegana. Lahko čez kak mesec al pa leto ostaneš brez službe in bo popolnoma brez rezerve hitro kriza, moped na avto netu s spodobnim skontom in pripisom nujno prodam. Po drugi strani pa ti (v nespremenjenih okoliščinah) dražja varianta 1 omogoči par mesecev lufta v primeru izgube službe. Al pa relativno brezskrbno kritje nenačrtovanega večjega izdatka brez panicnega letanja na banko po kredo za to.

Če hodiš po kredo ko nimaš za burek, kupuješ stvari ki si jih ne moreš privoščiti... v tem primeru sam vabiš probleme na obisk.

 

Za precej višje neto dohodke ne rabiš faksa sploh. Marsikdo s faksom pa ne zasluži niti tega jurja pa pol. It depends.

 

Btw, ne morejo si vsi privatniki odrejati plače. Samostojni podjetniki nimamo plače. Imamo dohodek iz dejavnosti. In od tega se lepo plačuje kolker Država hoče.

Koliko ljudi pa ima od plače prišparanih 15.000eu....sam ne poznam niti ene take osebe!

Pogoj,da delavec,ki nima poleg še s.p

Sem bil privatnik...najbolj srečen bi bil,če bi mesečno plačeval milijon eurov davka!Država vedno vzame le procente...V najlepšiš spominih so mi ostali meseci,ko sem plačal ful davka državi,saj sem tisti mesec tudi z lahkoto preživel...

Tudi dohodnine sem si vedno želel plačevati,ne pa da sem jo še nazaj dobil...A srečen bi bil ko pes,če bi je mogu vsaj 1000eu plačati!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Xebec pravi:

Fantje, jst bl k berem, mnj mi je jasn.

Jst k delam na črno, a mam zdj lohk motor al ne?

Hvala in lp, lep pozdrav

... lahko ... sam more bit črn ... :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, maus pravi:

ne morm verjet kako se sekirate, kako si kdo kupi motor ...  :huh:

 

Aha, aha. Zdej si se pa izdal. Tud ti ga maš na kredit :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, pik1 said:

... lahko ... sam more bit črn ... :kva2:

Ja, vozi ga pa predvsem ponoči,.. odvisno kakšne sosede ima. :P 

1 minute ago, maus said:

ne morm verjet kako se sekirate, kako si kdo kupi motor ...  :huh:

 

Za ta večje firbce manjka tema " S čim se ukvarjate, da si lahko privoščite motor":slap: :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, skalar36 pravi:

Aha, aha. Zdej si se pa izdal. Tud ti ga maš na kredit :jezik:

Prvič ima miška plačo lepo oz lepšo od večine delavcev!

Drugič ga jz poznam več kot 10 let in že ko sem ga spoznal bil star motorist,ki ve kaj hoče od mopeda...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, jskrablin pravi:

Maš recimo 15 jurjev na strani. Hočeš nov motor. Kaj je boljša strategija:

1 - 5 jurjev pologa, ostalo kreda in 10 rezerve

 2 - Vso rezervo fuknit v nov motor

 

Meni je popolnoma jasno, da je cenejša varianta 2. Je pa tudi bolj tvegana. Lahko čez kak mesec al pa leto ostaneš brez službe in bo popolnoma brez rezerve hitro kriza, moped na avto netu s spodobnim skontom in pripisom nujno prodam. Po drugi strani pa ti (v nespremenjenih okoliščinah) dražja varianta 1 omogoči par mesecev lufta v primeru izgube službe. Al pa relativno brezskrbno kritje nenačrtovanega večjega izdatka brez panicnega letanja na banko po kredo za to.

Če hodiš po kredo ko nimaš za burek, kupuješ stvari ki si jih ne moreš privoščiti... v tem primeru sam vabiš probleme na obisk.

 

Za precej višje neto dohodke ne rabiš faksa sploh. Marsikdo s faksom pa ne zasluži niti tega jurja pa pol. It depends.

 

Btw, ne morejo si vsi privatniki odrejati plače. Samostojni podjetniki nimamo plače. Imamo dohodek iz dejavnosti. In od tega se lepo plačuje kolker Država hoče.

3. kupiš versača za 6 in imaš miren spanec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, jskrablin said:

Btw, ne morejo si vsi privatniki odrejati plače. Samostojni podjetniki nimamo plače. Imamo dohodek iz dejavnosti. In od tega se lepo plačuje kolker Država hoče.

Samo na eno malenkost si pozabil: samostojni podjetniki imajo veliko vzvodov, da SAMI določijo, KOLIKO jim bo pobrala država, če sploh. Enim namreč na koncu leta še vrača :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Kawalir pravi:

Samo na eno malenkost si pozabil: samostojni podjetniki imajo veliko vzvodov, da SAMI določijo, KOLIKO jim bo pobrala država, če sploh. Enim namreč na koncu leta še vrača :)

Komaj čakam da mi poveš kako si lahko znižam davčno osnovo. Kr s predlogi na dan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, jskrablin pravi:

Komaj čakam da mi poveš kako si lahko znižam davčno osnovo. Kr s predlogi na dan.

Stroški

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi tule vela, ostanite pri temi. Nekje naj bi se debatiralo o tem, kako kdo kupi motor ali:

1. keš

2. lizing

3. polni kredit

4. delni kredit

5. stara mama

6. odškodnina

Če kdo ve kaj več z besedo na dan, vse ostalo je popoln nesmisel, Šešire vzdrži se komentarjev, ki letijo preveč iz teme.

Če povem samo eno dejstvo:

imel sem redno službo, letno sem delal 70kkm za podjetje, sem delno vzel kredit in avto izplačal/preplačal. Sem imel redno službo in gradil bajto, sem vzel kredit in ga 110% preplačal a bajto sem zgradil. Torej se da, če imaš prave kalkulacije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Snecer pravi:

Igralnica?

 

Sicer poznam ljudi,ki bi si ga z dobitkom lahko kupili a ti ne povedo oz sploh ne vedo koliko več so že znosili not...

Sem pa na videz poznal tudi ljudi,ki so izgubili vse,tudi hišo in na koncu storili samomor....

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glejte, jest prodajam travo. Pa ne rabim jemat kredita. Ker prodajam zraven še gnojilo za travo je še več dobička. Mam pa tud zemljo za travo, pa lonce tud. Evo. Trava me je spasila kredita za moto. Se splača!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, XTR pravi:

7. kriptovalute   

tulejt, če sedaj začneš :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, DAMI34 said:

tulejt, če sedaj začneš :D

 

Ja ja, morde tu lejtu,... počakaj da se odbije. :) Al pa tudi ne. :hmm:

 Eni kučice kupujejo iz profita, jaz pa čakam da nulo nazaj naredim.. :(      

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, skalar36 pravi:

Glejte, jest prodajam travo. Pa ne rabim jemat kredita. Ker prodajam zraven še gnojilo za travo je še več dobička. Mam pa tud zemljo za travo, pa lonce tud. Evo. Trava me je spasila kredita za moto. Se splača!

o tem sem govoril pod 8. kolk plačaš elektrike? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!