Skoči na vsebino

Cena bencina - Malce za jokat!


Priporočene objave

Na spodnjem naslovu si lahko ogledate cene benza v ZDA in njihovo jamranje, da so cene resnično že astronomske.

http://www.msnbc.com/news/881667.asp?cp1=1#BODY

P.S.

Da boste znali pretvoriti Galon v Litre:

1 US gallon :arrow: 3.785 litrov.

Na tej strani pa so vse možne pretvorbe: http://www.thetipsbank.com/convert.htm

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja očitno so oni 30 let za ostalim svetom! Mi smo imel krizo v 70 pa bone v 80, zadnji čas da jih sedaj tudi oni dobijo in razmišljajo tudi o čem drugem ne pa samo V8/ 5L/16v :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno stane povprečnega Američana gorivo toliko kot Evropejca.

Njihova prevozna sredstva požrejo od 16 litov dalje.

V neki ameriški reviji so se čudil, ko so gledali VW pasata diesel da žre sam 6 litrov. Za njih popolnoma nedoumljivo.

Res pa je, da vozijo večji del neke pick-up in terence ki tehtajo od 3 ton naprej.

8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno stane povprečnega Američana gorivo toliko kot Evropejca.

Njihova prevozna sredstva požrejo od 16 litov dalje.

V neki ameriški reviji so se čudil, ko so gledali VW pasata diesel da žre sam 6 litrov. Za njih popolnoma nedoumljivo.

Res pa je, da vozijo večji del neke pick-up in terence ki tehtajo od 3 ton naprej.

8)

Pri njih je problem dobiti diesel, saj ga nimajo na vsaki črpalki. Oni imajo tudi tovornjake in avtobuse bencinarje, vsaj v večini. No ja, ne vem sicer, če so se zadeve v zadnjih dveh letih kaj spremenile, amapk tako je bilo še nedolgo nazaj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst bi se kr preselu!

Sam imajo pa oni take avte ki porabijo na 100 km 30 litrov bencina.....pa smo tam!! :o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najbolš de začnemo po bencin kr v ZDA hodet :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko je meni sestra rekla, da njen avto papca 16 litrov, se mi je skoraj zrolalo... ampak ko sem pretvoril v nase cene, je bilo to ravno 8 litrov na 100 km. Pa se klima stalno dela, ker je na Floridi neznansko soparno... ampak klime imajo pa take, da je v eni minuti ledenica v avtu (pa se ne zafrkavam)... nase klime niti priblizno tako ne hladijo... moja se mi je zdela ob prihodu nazaj kot kaksen malo boljsi ventilator... ehehehehehe.... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko je meni sestra rekla, da njen avto papca 16 litrov, se mi je skoraj zrolalo... ampak ko sem pretvoril v nase cene, je bilo to ravno 8 litrov na 100 km. Pa se klima stalno dela, ker je na Floridi neznansko soparno... ampak klime imajo pa take, da je v eni minuti ledenica v avtu (pa se ne zafrkavam)... nase klime niti priblizno tako ne hladijo... moja se mi je zdela ob prihodu nazaj kot kaksen malo boljsi ventilator... ehehehehehe.... :D

A ti imaš pa kar sestro na Floridi!

Dobr si da še vstrajaš v Domovini!

:lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kaj menite kolikšna bo cena 95 bencina prvi torek po 1.aprilu '03?

Kot veste je vlada svoj delež v ceni (trošarina) že močno znižala in je sedaj še naftnim trgovcem prepovedala dvig cene do 1. aprila. Mogoče bo vojna še ta mesec.

Vsak naj napiše le znesek.

Leon: 230 SIT

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kaj menite kolikšna bo cena 95 bencina prvi torek po 1.aprilu '03?

Kot veste je vlada svoj delež v ceni (trošarina) že močno znižala in je sedaj še naftnim trgovcem prepovedala dvig cene do 1. aprila. Mogoče bo vojna še ta mesec.

Vsak naj napiše le znesek.

Leon: 230 SIT

sem nekoliko bolj optimističen ... 193 SIT 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kaj menite kolikšna bo cena 95 bencina prvi torek po 1.aprilu '03?

Kot veste je vlada svoj delež v ceni (trošarina) že močno znižala in je sedaj še naftnim trgovcem prepovedala dvig cene do 1. aprila. Mogoče bo vojna še ta mesec.

Vsak naj napiše le znesek.

Leon: 230 SIT

189 sit po litrci

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakorkoli, vlada MORA omejiti inflacijo...

Upam, da vlada ne cilja na cene, ki bi bila enake cenam v Nemčiji:

1.13, 1.16 oz. 1.19 € odvisno na kateri bencinski tankaš, zdaj si pa preračunajte.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

preko 200 ne bo šlo po moje pa če gre cel iraq v luft! saj 1.4. ne, Kasneje pa je možno!

Codeine: :wink: Neki mi ni jasno v tej SLO. Imam občutek da naši politiki in ekonomisti se samo na bencin zgovarjajo zard inflacije! Pa si napisal da se tudi drugje draži! Zdaj sem pa res čist zmeden! Očitno smo res svetovni fenomen! :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Američanom kurjo avti 100/100!!!! :D

Hm če bi bil benz pr nas 100 sit bi se vozu za 500 sit za motorčkom!!! :D :shock:

Benz bo aprila 03 stal 184sit!!!!Iz nezaupljivih virov!!!! :idea: :twisted: :D :roll:

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakorkoli, vlada MORA omejiti inflacijo...

Upam, da vlada ne cilja na cene, ki bi bila enake cenam v Nemčiji:

1.13, 1.16 oz. 1.19 € odvisno na kateri bencinski tankaš, zdaj si pa preračunajte.

potem bo se v AUT ceneje tankati - but only just. :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakorkoli, vlada MORA omejiti inflacijo...

Upam, da vlada ne cilja na cene, ki bi bila enake cenam v Nemčiji:

1.13, 1.16 oz. 1.19 € odvisno na kateri bencinski tankaš, zdaj si pa preračunajte.

Ne morjo si privoščit preveč visokih cen, ker potem vsi tisti turisti, ki gredo na Kroatien na morje, ne bi pri nas tankali, kar bi lahko pomenilo zlom slovenskega gospodarstva in nenapovedano močno inflacijo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!