Skoči na vsebino

Leasing za cenejše vozilo


NejcZ

Priporočene objave

Zdravo, zanima me kako je z lizingom za avto vreden tam 4 do 5 jurjev? Iščem en mali avto za sem in tja, verjetno kakšna Kia Picanto ali kaj v tem smislu, vendar mi zaradi takšnih ali drugačnih interesov ustreza da ga imam na lizing. Gredo takšni majhni zneski čez? Višina pologa mi je nepomembna, samo da je čas odplačevanja vsaj nekaj let (ubistvu ga nikoli nebi rad odplačal, ga bom prej menjal :)  )

Preden vsi sprašujejo zakaj, odgovor je preprost., zato kot je sistem v Sloveniji takšen kot je :)

Hvala in LP,

Nejc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebno da sem v tvojem primeru....

Bi dal polovico pologa,da ne potrebujem kasko zavarovanja in imaš pol le obrok cca 70eu pet let...

Seveda so tudi ljudje,ki kupijo avto za 5500eu komplet na leasing...a imajo obrok 120eu+ kasko...in jih tako pride avto dobrih 200 na mesec...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ni problem strošek, ali pa da avta nebi mogel kupiti takoj, nočem ga, ker me "lastništvo" stane več kot "uporaba" :) Svoj avto imam sicer na GB leasing, motorja pa mi niso hoteli dati na leasing, sicer bi še motor imel. V bistvu me zanima če kdo sploh ponuja leasing za tako majhne obroke in kdo je v tem trenutku najugodnejši? Razlike os namreč precejšnje, ko sem svoj sedanja avto jemal so obroki variirali tut do 10%, končna cena pa tudi, kar ni bilo malo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo je bolj ugoden kdarkoli bil pojma ne vem...nikoli resno zanimal...hyundai Mlakar v Grobelno vem,da da poceni avte na leasing a to je vse...

Dohodki za življenje in ne za obresti...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni važna vsota, dobiš na lizing vse, pogoj je da avto ni starejši od 12 let ko ga izplačaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, isarajli1 pravi:

, pogoj je da avto ni starejši od 12 let ko ga izplačaš.

Je še ta pogoj?Ker mislim,da imajo znanci 2006 in bodo še vsaj dve,če ne tri leta odplačevali...ne vem....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre se za to, da v primeru lastništva pade otroši, naraste vrtec, pa še miljon ostalih stvari. Najprej bom poskusil kar pri GB Leasing, tam že imam en avto, problem je samo da moraš potem od podjetja kupit, ali pa nekomu plačat 100-300e ali še več za posredništvo, tak da bom v takem primeru iskal avto od pravne osebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, NejcZ pravi:

Gre se za to, da v primeru lastništva pade otroši, naraste vrtec, pa še miljon ostalih stvari. Najprej bom poskusil kar pri GB Leasing, tam že imam en avto, problem je samo da moraš potem od podjetja kupit, ali pa nekomu plačat 100-300e ali še več za posredništvo, tak da bom v takem primeru iskal avto od pravne osebe.

Cifre na list papirja in boš videl. 100 - 300 EUR več je verjetno zanemarljiva vsota napram manjšem otroškem dodatku in dražjem vrtcu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, NejcZ pravi:

Gre se za to, da v primeru lastništva pade otroši, naraste vrtec, pa še miljon ostalih stvari. Najprej bom poskusil kar pri GB Leasing, tam že imam en avto, problem je samo da moraš potem od podjetja kupit, ali pa nekomu plačat 100-300e ali še več za posredništvo, tak da bom v takem primeru iskal avto od pravne osebe.

Ko bodo otroci v šoli, boš lahko izkoristil še šolski sklad za pomoč socialno ogroženim. 

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cifre na listu. Če imam trenuten avto na leasing, imam dodaten strošek (kolikor stane leasing) pokrit prej kot v enem letu. V obdobju 5 let torej prihranim par tisoč evrov.

 

Scarabeo500, brez komentarja. Plačujem kot je treba, dokler se pa na takih bedarijah delajo ogromne razlike pa hvala lepa.

Skratka, priporoča kdo dober lizing in posrednika v kolikor kupim avto od fizične osebe?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam dobre izkušnje z Summit Leasing, ki pokriva kar veliko avtohiš in trgovin. Je pa res, da sem vedno redno plačeval in tudi predčasno. Pokliči jih pa se pozanimaj kako in kaj. So pa zahtevali vsaj 10-20% pologa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, sesir said:

...hyundai Mlakar v Grobelno vem,da da poceni avte na leasing a to je vse...

...usput te pa se nategne kolikor si dolg in sirok. Mojega tasta je pri novem avtu nategnil, jaz sem gledal tri rabljene, pri vseh treh me je njegov sin poskusal nategniti.

6 hours ago, NejcZ said:

Gre se za to, da v primeru lastništva pade otroši, naraste vrtec, pa še miljon ostalih stvari. Najprej bom poskusil kar pri GB Leasing, tam že imam en avto, problem je samo da moraš potem od podjetja kupit, ali pa nekomu plačat 100-300e ali še več za posredništvo, tak da bom v takem primeru iskal avto od pravne osebe.

Avto so mi ocenili na malo pod 10k eur, in mi ga prikazali kot 46 al 49 eur letnega dobicka... ...ker smo pri bajti trije, to pomeni 12-13 eur letnega dohodka po glavi, na kratko - ne spremeni nicesar ne pri otroskih, ne pri vrtcu. Socialne pomoci nisem nikoli prejemal, niti je ni prejemala zena ko je bila brez zaposlitve, tako da ne vem, kaksni so pogoji. Naj jo prejemajo (le) tisti, ki jo resnicno potrebujejo.

Ce imas namen izkoriscati socialno pomoc in ti ni tezava izplacati avta za 5k eur, pa tako sam ves, kam spadas.

Popravljeno . Popravil Zok
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Clovek pac poslusa ex premjeja. Ne jamra, isce resitve. Ce ti vrhovni politik rec, znajdi se....pol....pol nikomur ne smemo prevc zamert. Se posebej, ker problemov v drzavi ne povzrocajo otroski dodatki. 

 

Nism vesc izogibom, mislim pa, da ti avta starejsega od 10 let ne stejejo nikamor. Leasing za vse, tud rabljeno in poceni,  ima sawal. 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Socialne nisem nikoli prejemal, tudi moja ne, ko je bila brez šihta. Sicer pa to ni predmet debate. Večkrat pa komu dam kaj, tako da ni treba umeščat malo na pamet :)

Se bom pa verjetno odločil kar za GB leasing kjer imam tudi svoj avto. Niso verjetno najcenejši, ampak funkcionira normalno. Avto bo tam, 2012-2014, tako da starost ni težavna.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Kugelschreiber said:

mislim pa, da ti avta starejsega od 10 let ne stejejo nikamor.

Mislim, da ni tako, moja gajbica je letnik 2007, in lani se mi je stela v dohodek. Razen, ce gre za starost do 11. leta - potem pa mozno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Zok pravi:

Mislim, da ni tako, moja gajbica je letnik 2007, in lani se mi je stela v dohodek. Razen, ce gre za starost do 11. leta - potem pa mozno.

Vreden preveč...

https://www.mamintwist.com/2017/03/30/otroski-dodatek-dohodki-premozenje-izracun-in-visina/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, sesir said:

A tako, ocitno gre na vrednost. :) Potem pa - ali si nisem prav zapomnil vrednosti, ali se je zakon spremenil, ali pa so kaj zasustrali - ne vem, in se mi zaradi majhnosti in nepomembnosti vsote ne da iti razkopavati fasciklov. :)

Izvlecek gornjega clanka:

Quote

Pri izračunu otroškega dodatka se upošteva tudi nekatero premično in nepremično premoženje, vendar le v deležu 3,86% na letni ravni (od dejanske vrednosti premoženja), kar pomeni od 1.000 eur prihranka le 38,60 eur na letni ravni, med premično in nepremično premoženje, ki se na tak način upošteva pri izračunu otroškega dodatka pa sodi:

  • nepremično premoženje – razen stanovanja ali hiše, kjer upravičenec in družina dejansko prebivajo in imajo prijavljeno stalno prebivališče,
  • osebna in druga vozila – v vrednosti nad 8.191,68 eur in ne vozila prilagojena prevozu težko gibalno oviranih oseb ,
  • vodna plovila,
  • lastniški deleži gospodarskih družb ali zadrug,
  • vrednostni papirji,
  • denar na transakcijskem ali drugem računu, hranilne vloge in druga denarna sredstva po izjavi posameznika (prihranki da, plača ne),
  • drugo premično premoženje.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15 May 2018 ob 10:25, NejcZ pravi:

Socialne nisem nikoli prejemal, tudi moja ne, ko je bila brez šihta. Sicer pa to ni predmet debate. Večkrat pa komu dam kaj, tako da ni treba umeščat malo na pamet :)

Se bom pa verjetno odločil kar za GB leasing kjer imam tudi svoj avto. Niso verjetno najcenejši, ampak funkcionira normalno. Avto bo tam, 2012-2014, tako da starost ni težavna.

In kakšni procenti so pri GB leasingu? Recimo pri porsche leasingu so obresti nenormalno previsoke, tam okoli 20%, pri summit leasingu pa okoli 7,5%. 

Popravljeno . Popravil Arzen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še vedno mislim, da je bolje kredit in si takoj lastnik ... če zagusti prodaš in poravnaš dolg ... pri lizingu je pa to malo drugače, ker ne moreš kar tako prodati

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, maus pravi:

še vedno mislim, da je bolje kredit in si takoj lastnik ... če zagusti prodaš in poravnaš dolg ... pri lizingu je pa to malo drugače, ker ne moreš kar tako prodati

Država gleda drugače...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, sesir pravi:

Država gleda drugače...

ne razumem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, maus pravi:

ne razumem

Če vzameš kredit...si lastnik avtomobila..če imaš kasko tvoja stvar...

Leasing njih ne briga kva voziš,kasko imaš in okoli 44% plačila za kasko že takoj dobi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je. No če se bo kdo boljše počutil, bo avto kupljen na gotovino :) Sicer pa na splošno glede ponudb, za 4k leasinga z 1ke pologa, bi prišlo cca 500€ "preplačila" na obdobje 4 let, +100e darila avtohiši za posredništvo. To je najugodnejši komplet kar sem našel.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, NejcZ pravi:

Tako je. No če se bo kdo boljše počutil, bo avto kupljen na gotovino :) Sicer pa na splošno glede ponudb, za 4k leasinga z 1ke pologa, bi prišlo cca 500€ "preplačila" na obdobje 4 let, +100e darila avtohiši za posredništvo. To je najugodnejši komplet kar sem našel.

Dobra ponudba. :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, NejcZ pravi:

Tako je. No če se bo kdo boljše počutil, bo avto kupljen na gotovino :) Sicer pa na splošno glede ponudb, za 4k leasinga z 1ke pologa, bi prišlo cca 500€ "preplačila" na obdobje 4 let, +100e darila avtohiši za posredništvo. To je najugodnejši komplet kar sem našel.

Se pravi...

Za avto za 4000eu

Z pologom jurja je3000eu leasinga preplačaš 500eu+100eu+ kasko=kuk,mogoče 400/leto? Se pravi preplačaš 2200eu cca...

Z pologom 2000eu je leasinga 2000eu,če plačuješ isto velike obroke je preplačila manj kot 400eu...ker pa to tebe ne briga imas pač manjši obrok...in preplačaš cca 350eu+100 avtohiši+ kasko ne rabiš...

Se pravi če daš jurja te avto pride v 4 letih preplačila 2200eu,če pa daš 2000eu pa preplačaš 450eu...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!