Skoči na vsebino

Dohodnina 2002


Priporočene objave

Smo ze! :D Sam se napisat na obrazec, pa na posto. (kera je ze dezurna, ce do 6-ih ne znese, za svaki slucaj???) :oops: :lol:

Jeba,... vedno, vse... zadnji trenutek. Pol pa

PANIKAAAAAA!!!

Reminder na GSM-ju piska kot zmesan.

:lol: :roll: :onfire:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smo ze! :D Sam se napisat na obrazec, pa na posto. (kera je ze dezurna, ce do 6-ih ne znese, za svaki slucaj???) :oops: :lol:

Jeba,... vedno, vse... zadnji trenutek. Pol pa

PANIKAAAAAA!!!

Reminder na GSM-ju piska kot zmesan.

:lol: :roll: :onfire:

Dezurna pošta je una pri avtobusni postaji.....

8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dijaki in študentje.

Če ste lani zaslužili denar preko študentskega servisa in če ste hkrati dobili še dividende od kakšnih delnic, potem morate, kljub temu, da je vsota zaslužka pod dovoljeno mejo, oddati napoved dohodnine za leto 2002.

Torej, čim je študentski servis in še kakšen drugi dohodek, je potrebno oddati napoved.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je to "dohodek"? :?

Kam ga vpišem? :?

Kje dobim obrazec? :?

Kaj je to "olajšava"? :?

Kam jo vpišem? :?

A gre na isti obrazec? :?

Kdo je to "zavezanec"? :?

A ga kdo pozna? :?

. . .

Ajajaj...

Vrni se nazaj v jamo. Le kdo te je klical, da si ven prilezel... :twisted: :P :shock: :wink: :lol:

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dijaki in študentje.

Če ste lani zaslužili denar preko študentskega servisa in če ste hkrati dobili še dividende od kakšnih delnic, potem morate, kljub temu, da je vsota zaslužka pod dovoljeno mejo, oddati napoved dohodnine za leto 2002.

Torej, čim je študentski servis in še kakšen drugi dohodek, je potrebno oddati napoved.

Kolk pa je letos meja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dijaki in študentje.

Če ste lani zaslužili denar preko študentskega servisa in če ste hkrati dobili še dividende od kakšnih delnic, potem morate, kljub temu, da je vsota zaslužka pod dovoljeno mejo, oddati napoved dohodnine za leto 2002.

Torej, čim je študentski servis in še kakšen drugi dohodek, je potrebno oddati napoved.

Tudi če je skupaj manj kot 11% povprečne plače ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dijaki in študentje.

Če ste lani zaslužili denar preko študentskega servisa in če ste hkrati dobili še dividende od kakšnih delnic, potem morate, kljub temu, da je vsota zaslužka pod dovoljeno mejo, oddati napoved dohodnine za leto 2002.

Torej, čim je študentski servis in še kakšen drugi dohodek, je potrebno oddati napoved.

Tudi če je skupaj manj kot 11% povprečne plače ?

ni treba napisat dokler ne presežeš tisti 1,3 mio ali kolikor je že. meni bojo letos vrnili samo 57 jurjev. shit šele zdaj sem videl kako malo sem zaslužil lani, saj ni čudno da sem bil skoz brez denarja :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni bojo letos vrnili samo 57 jurjev.

Kar ti vrnejo je preveč.

Zakaj bi kdo na svoje stroške kreditiral državo :) :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brrrm se popolnoam strinjam s tabo. Točno zarad nekaj ksit divedend od Gorenja so punco letos februarja pobarali z DURS-a češ da ni za 2001 vložil anapovedi čeprav bi jo morala. :oops: Je potem kar naenkrat vložila dve napovedi (2001 in 2002 upam da ji ne bodo kake kazni obesl :evil: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TOREJ ZAMUDNIKI :oops: :

upam, da vas ni sploh.... :roll:

Napoved za 2002 lahko oddate le se na dezurnih enotah POSTE.... :wink:

Zdej pa gasa pa opravit drzavljansko dolznost ali pa zacnite nastevat 50 jurjev za kazen :idea: :arrow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TOREJ ZAMUDNIKI :oops: :

upam, da vas ni sploh.... :roll:

Napoved za 2002 lahko oddate le se na dezurnih enotah POSTE.... :wink:

Zdej pa gasa pa opravit drzavljansko dolznost ali pa zacnite nastevat 50 jurjev za kazen :idea: :arrow:

1) A ni 100 jurjev kazen?

2) Eno leto sploh nisem oddal napovedi, so mi poslali kazen, sem se potem po telefonu pogovoril in povedal, da se tako ne grem in da s takšno upravo DURS-a, kot je pri nas, ki e-dohodnino obljublja že x let, ne grem več, in da naj mal razmislijo, ...

No, pa so, pa so mi kazen skenslali ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TOREJ ZAMUDNIKI :oops: :

upam, da vas ni sploh.... :roll:

Napoved za 2002 lahko oddate le se na dezurnih enotah POSTE.... :wink:

Zdej pa gasa pa opravit drzavljansko dolznost ali pa zacnite nastevat 50 jurjev za kazen :idea: :arrow:

1) A ni 100 jurjev kazen?

2) Eno leto sploh nisem oddal napovedi.....pa so mi kazen skenslali ...

Ce se vedno ne bos oddal napovedi do 30.4.03 ti bodo zaracunali 100k sit kazni :wink: v vmesnem casu, torej mesec dni po roku, pa 50k sit

2. Nimam podatka o takem ravnanju vestnih dacarjev :idea: :arrow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No zdaj pa je končno prepozno zato kar pripravite $ za kazen. Ampak mislim da se da zmenit. Če se je symru in punca se bo tudi kdo drug razen če kake hude $$$$$ skrivate

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja in?

...se en nepotreben post vec...

Podajam samo podatke za katere sem 110% da veljajo... :!: :?:

Max, ne moreš biti niti 100%, kamoli 110%. In če nimaš podatka, in potem jaz povem svojo izkušnjo, imaš podatek.

Daj nehi že enkrat nabijat tjavendan...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So ble pa snoči na dežurnih poštah vrste daljše kot takrat, ko se je vplačevalo tisti bajni loto :)

Svašta, kako ta država da opravit državljanom. Pa najbolj smešno je, da itak imajo vse podatke :) ---> sam ljudi je treba z neumnostmi zaposlit, da ja ne bodo gledali šefom pod prste, kako kradejo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja in?

...se en nepotreben post vec...

Podajam samo podatke za katere sem 110% da veljajo... :!: :?:

Max, ne moreš biti niti 100%, kamoli 110%. In če nimaš podatka, in potem jaz povem svojo izkušnjo, imaš podatek.

Daj nehi že enkrat nabijat tjavendan...

Pa kaj je zdaj to? SymRu, Max če nauta nehala :agrue: :arrow: :roll: :roll: :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lucy ne sekiraj se. Takale situacija je idealna za kakih 10 do 20 postov nabit. Če je mogoče bi se v prepir vmešal tudi jaz. :twisted: :P :lol: 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takale situacija je idealna za kakih 10 do 20 postov nabit. ...

Samo toliko? :wink: :twisted:

No, pa smo spet zašli z naslovne teme... če se malo vrnemo na dohodnino :arrow: kdaj ponavadi začnejo pošiljat odločbe? A je kdo tle z davčne -a kej veste, če prej oddaš potem tud kaj prej dobiš odločbo? Jst komi čakam, ker dobim eno malenkost $ nazaj :multi:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi mene zanimajo izplačila, brezobrestnih kreditov, kijih plačujemo državi vsak mesec, pol pa enkrat sredi drugega leta blagovolijo poplačat svoje kredite :twisted: :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni ravno strogega pravila, a imam občutek, da zadevščino uravnotežujejo, kolikor se le da. Najprej izdajo odločbe, s katerimi dobijo n denarja od premalo plačane dohodnine, nato pa izdajo tiste odločbe, da lahko s tistim n denarja izplačajo preveč vplačane dohodnine.

To vse v manjših porcijah, da se lepo zamaskira.

Da bi to, kdaj si oddal, kaj pomagalo še nisem opazil. Sem delal že vse, oddal zelo zgodaj, pa zadnji dan in malo vmes, a povračila prihajala po svoje. Največkrat tam nekje julija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brezobrestni krediti niso stvar države, temveč tvojega računovodje.

Je stvar taka, da je potrebno približno predvideti, kakšno bo gibanje povprečja osebnih dohodkov in se nato odločiti, koliko akontacije dohodnine odvajati državi. Včasih to računovodstvu uspe bolje, včasih pa slabše.

Če se hočeš izogniti kreditiranju, prijavi v službi otroka, čeprav ga nimaš in ti bodo odvajali manj, pri napovedi dohodnine ga pa ne vpišeš, ker ga ni in potem si dolžnik in je država tebe kreditirala. Samo ne porabiti tistega denarja, ki ga boš moral doplačati. Ga naloži, tebi ostanejo obresti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!