Skoči na vsebino

Močnejši skuterji


zanzibar

Priporočene objave

Pozdrav vse skupaj, ki ste se tukaj zbrali...... :-)

Zdaj sem na priveslal na pravo stran!!

Zanimajo me skuterji - 125 ali 180 ccm. Zadeva naj bo bolj "sportna" - ne zanimajo me potovalne zadeve.

Poznam Gilero Runner - nekaj v tem stilu.

Predvsem mora imeti dober pospesek, koncna me toliko ne zanima (mora biti vsaj 120 km/h)

Ce kdo kaj bolj pozna to podrocje, kateri modeli, izkusnje, kake pospeseke imajo, cene, primerljivost s cestnimi motocikli enakih prostornin ...

Pa kak dober link tudi lahko pripopate gor.

LP, Damjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam enga kolega k ma Runnerja 125 in mu gre okrog 120-125 po števcu, glede pospeskov pa lahko povem le to da se kar dost po tazadnmu voz :roll: Pa cisto nic se nima zamenan, vse original :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj casa smo imeli pri hisi Runnerja 180 :arrow: malossi alu. cilinder, 25 fargazar, prestavno razmerje, malossi avspuh, zamenjane sprednje in zadnje vilce :arrow: pa je sel okrog 160km/h po relativno laznivnem stevcu :wink: . Samo ga je oce prodal :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drugac bi jst kupu italjet dragstra 180

al pa formulo 125

:)

Mislim da je Runner 180 boljši od Dragsterja 180. Vsaj vsi podatki govorijo tako. (hitrost, pospešek, teža, udobje in uporabnost) Je pa res, da je dragster malo bolj zanimiv za pogledat.

Na runnerju sem delal 300km ture za šalo. Na ovinkasti cesti si glavni. Veliko ljudi to ne verjame, dokler ne vidi. Nekateri motosvetovci to že vedo. :wink:

Če bi kdo rad kupil dobrega Runnerja 180, ga mogoče jaz prodam. Če pa koga zanima Formula 125, jo proda moj brat. Za ostale informacije mi pošljite PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potovalne ?

drugac bi jst kupu italjet dragstra 180

al pa formulo 125

:)

Boknedaj! Rezervnih delov še v Italjiji ne dobiš. Tudi tista "roka" je prej slaba kot dobra rešitev, saj se preveč pogreza in prehitro se zlomi. Dokaj pirava. Potem pa je tu še ne kaj velik bencinski tank, pirava plastika, zic za sovoznika je mazohističen, da ne govorim, da števec ne pozna meja. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj casa smo imeli pri hisi Runnerja 180 :arrow: malossi alu. cilinder, 25 fargazar, prestavno razmerje, malossi avspuh, zamenjane sprednje in zadnje vilce :arrow: pa je sel okrog 160km/h po relativno laznivnem stevcu :wink: . Samo ga je oce prodal :(

Hudoooo :D Jas ga mam tudi namen kupit. Sem ga že peljal in sem bil dokaj impresiran nad preformansami motorja. Sicer se zna zlo upirat pri vožnji v ovinek, ampak kasneje se ga pa navadiš. Tistih 120km/h mi je blo takrat kr dovolj, čeprav je števc kazal 130km/h. Edino kar je pereče pri Runnerju je to, da so vilce pirave, še posebno, če se voziš po zadnji, tako kot tvoj prijatl. Pol se lahko posloviš od njih, ker semeringi pa vse razpade. Pa še finta je, da so zračne in ne oljnate. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še kar super zadevca sam mal drago ani??

Runner je bil vedno na interšpar varjanto. Predvsem zato, ker pač ni iz zelo dobrih materialov in tako prišparajo na ceni. Ampak mislim, da je vseeno 180-ka vredna tistih 591.000s sit, čeprav rabljeno že dobiš za okol 450.000sit (kakšno leto staro). :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Runner 180 je pri nas hudo poceni. V Nemčiji stane 760.000 SIT (če se preračuna; seveda govorim o dvotaktnem - da ne bo pomote) Nizka cena pri nas, je verjetno posledica relativne nepopularnosti skuterjev večjih od 50ccm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko gdo tu omeni kaki močnejši skuter vsi pravite runer 180 je zakon, samo kaj je že gdo pomislo npr. na gilero dna 125/180 ????

danes sn se pelo z dna-kom od _Robe_-ja ki je 50cc+leo zx+športni filter in sn ful impresioniran

tak da jas priporočam dna 125/180 tistemu ki hoče met skutera z ornk mašino :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakorkoli obrneš je Runner 180 (2T) še vedno zakon. Tudi na trgu jih je (relativno) dovolj, tako da rabljenega ni težko dobiti.

Zdaj ko si se ti peljel z eno rahlo sfrizirano 50 kubično DNA, pa folku kar priporočaš 125/180 štiritaktno DNA.

Tisti ki hoče da ga skuter dobro sune, mora vzeti 2T mašino. Runner 180 je tukaj najboljši glede na to koliko dobiš za njegovo ceno (novo ali rabljeno).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ja, kot da je te kaka razlika v stilu vožnje med 50 in 125/180

Koliko si pa že prevozil z runnerjem 180? Misliš, da če ima isto obliko kot 50cc, da je to kar enak motor. Če ne drugega, je razlika v tem da moraš pri 180-ki uporabljat tudi bremze in 1/2 gasa, za razliko od 50cc, ko je fas skoz na full. OK, mal se hecam. Sicer pa nima smisla razpravljat, ker nikoli še nisem vozil nobene DNA.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko gdo tu omeni kaki močnejši skuter vsi pravite runer 180 je zakon, samo kaj je že gdo pomislo npr. na gilero dna 125/180 ????

danes sn se pelo z dna-kom od _Robe_-ja ki je 50cc+leo zx+športni filter in sn ful impresioniran

tak da jas priporočam dna 125/180 tistemu ki hoče met skutera z ornk mašino  :wink:

Jas sn samo sedo gor enkrat, pa morn rečt, da je glih tak na knap vse ko na Aeroxu. Mali je vbistvu, za moje mere in pojme premali. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi kdo rad kupil dobrega Runnerja 180, ga mogoče jaz prodam. Če pa koga zanima Formula 125, jo proda moj brat. Za ostale informacije mi pošljite PM.

Bi se to dalo kako pogledat? Od kod si?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

med 125 in 50 je velika razlika...

in mislim da vseeno ni premerjave...čeprav mene marsikdo s 50 nese dol po končnii nima pr pospeških kaj iskat...ful se pozna recimo če ima 50/70ccm 10 konjev in če ima 125ccm 10konjev..več navora pr 125 se dost pozna..sploh v kake hribe, alpa k se morta dva na motorju pelat..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest bi tut priporocou runnerja 180...pac je zakon ni kej vec povedat:)

aja Jason zdej mam pa zrihtanga in mi gre okrog 140-145 po stevc tko da se greva loh se enkrat pomert :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja Jason zdej mam pa zrihtanga in mi gre okrog 140-145 po stevc tko da se greva loh se enkrat pomert :D

Kaj pa si zrihtal?

(Jaz svojega nisem vžgal že od novembra.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sn danes vido, da se da kupit en športni auspuh za FX-180. Reče se mu Scorpion (pa ni ga Akrapovič naredo) in zgleda ubijalsko, ker je kromiran, po obliki pa spominja na ZX Leovince. Kolko pa da kaj poleg pa nevem. Nekaj malega ziher. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jason menjan je bil jermen pa elektronika...pa opravljen servis

tomosaki.....ta avspuh sm pa ze vidu na netu ja...sam to je cist predraga stvar....to ni enih 20 al pa 30k ampak kr okrog 100

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jaz mam zdej Runnerja 180, pa me zanima kaj se da kaj tunat pri tem skuterju, mislim na na manjše predelave ala menjava filtra, valčkov, jermen, vzmeti na sklopki itd. Men gre original 130 po števcu. A je to premal ? Mrzu mi ful trokira zaradi zauga. A imate vi enake izkušnje ? Pa une Maxxis gume mi tudi niso glih ena huda zadeva ... ? Dejte akšno napisat o Runnerju 180.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej zamenjaj masino za malosijevo 180, ki ma obilico konjev, sel in potegnil pa ti bo se bolj kot zdaj. Pol mas pa tudi leovincija evolution za 70k sit pa kake vilice bi si lahko kupil in valjcke nastelal pa se kaj. In pol po stevcu gre ziher okoli 160.

Ampak to je za tega skutera vec kot dovolj:) pa itak se ubijes lahko zelo hitro ze z "navadno" 180ko.

Moj peugeot pa gre priblizno tako (mogoce zdaj z novim variotom celo bolj:)) kot runner 125, ce sta gor dva. Ampak 125ka tudi z dvema gre kar precej. ni take vlke razlike kot ce das na 70ko dva gor...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej,kaj pa če daš v okvir od runnerce 180,mašino od 50 ke,ima ojačan okvir,močnejše vilce,večji hladilnik,diske...

pa zaka ni dirk z močnejšimi skuterji..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!