Skoči na vsebino

Iskanje lastnika motorja za prepis (papirji)


valyx

Priporočene objave

Just now, BIF said:

Dal sem samo predlog, da se ne spuščaš v stroške za nični izkupiček...ker vidim, da se treseš za vsak evro.

Hja jebat ga. Sem takšen ker sem živ ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Odvetniki so kot turizem - še senco ti prodajo. Primeš kljuko vrat pa si brez gat. :lol1:

Meni pa je zanimivo, kako se v Sloveniji delo ceni samo, če je fizično. Če zidar ali mehanik dve uri šarita po gradišču ali motorju, potem je samoumevno, da se to plača. Če nekdo dve uri brska po papirjih, nekaj spiše ali izriše, ta pa itak ni nič naredil in je v bistvu oderuh.

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Odvetniki so kot turizem - še senco ti prodajo. Primeš kljuko vrat pa si brez gat. :lol1:

Ponavadi je lih obratno - ljudje pametujejo po svoje brez ustrezne podpore v pravu, pol pa ostanejo brez gat.

pred 33 minutami, valyx pravi:

Sej, NE vem, to me najbolj skrbi. Če reče 5€ ni problema :)

Pokličeš odvetnika XYZ, poveš kaj te zanima in vprašaš za oceno stroška.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

42 minutes ago, valyx said:

Drži se teme. Vsak po svoje ceni robo.

:lol1: ja ce si v resevanje zapleta pripravljen vlozit 5€, zna bit, de Ne bos nc resu. Ce pa je motor dragocen, pol pa tud teh 500 za odvetnika ne bo problem. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po odv. tarifi stane poizvedba/pribava podatkov 30 EUR + ddv.

Verjetno kakšna pribava kopije-prepisa prometnega dovoljenja iz arhiva ne bi škodila.

Nato pa kontaktiraš lastnika in gresta na UE oziroma na "registracijo" uredit prepis... Si še sestavita ustrezno pogodbo.

Nekje je potrebno začet...

Lahko poskusiš tudi sam pridobiti ta podatek, z vogo na UE, izkažeš pravni interes, zakaj potrebuješ podatek itd.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Snečer pravi:

Po odv. tarifi stane poizvedba/pribava podatkov 30 EUR + ddv.

Verjetno kakšna pribava kopije-prepisa prometnega dovoljenja iz arhiva ne bi škodila.

Nato pa kontaktiraš lastnika in gresta na UE oziroma na "registracijo" uredit prepis... Si še sestavita ustrezno pogodbo.

Nekje je potrebno začet...

Lahko poskusiš tudi sam pridobiti ta podatek, z vogo na UE, izkažeš pravni interes, zakaj potrebuješ podatek itd.

 

še dobr, da vem čigav je moj motor, če ne bi me olupu do gat :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj zahtevo na UE.

Oni bodo potem "vprašali" lastnika, če dovoli posredovanje svojih podatkov.

Dejansko je v njegovem interesu, da se ga "znebi" , ker če ga "najdejo" v kakšnem grabnu, mora plačati stroške.

Večina jih s tem nima problemov, so pa izjeme.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...kaj pa, če je bil motor pripeljan iz npr. Italije brez papirjev ali je lastnik že pokojni?

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse se da...samo vprašanje je koliko imaš časa, volje in sredstev za tak podvig. Se pa da uz "primjerenu financijsku nadoknadu" zadevo registrirat v Bolgariji (EU), potem pa ga "uvoziš" v SLO...:smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf. Ti stari italijanski motorji se na našem koncu pogosto znajdejo brez papirjev, ker so v Italiji odjavljeni in uradno sprešani, zaradi davščin. Ni pa nujno, da je tudi pri temu tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj sem spregledal? V oglasu nič ne omenja pomanjkanje papirjev. Ja italjani so malo posebni, pri njih je orepis cela investicija, sicer ne vem kako je za motor ampak za avto je lahko prepis komot okoli 500€. Zato marsikje ko kakšni dilerji prodajajo piše export cena, ali pa da je "veicolo radiato" po domače ga ni več. Teoretično se da stare stvari homologirat z Svazam naredijo oni poizvedbo in certifikat pride za motor mislim da okoli 400 do 500 eur. 

Jaz sem malce skeptiče do teh procesov, no ne do procesov ampak birokracije, nekaj je govoril ekspert za oldtajmerje drugo je trobil tisti na homolohacijah... jaz sem pa umes nesrečno čakal... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

da malo updajtam. Greš na upravo s "prošnjo/vlogo" da bi poiskal lastnika oz. naredil prepis na sebe. zraven priložiš še ostale papirje če jih imaš npr. kupoprodajno pogodbo (kopijo). poveš situacijo in nato oni kontaktirajo z lastnikom, saj so pooblaščene osebe. Traja nekje 2 tedna da to realizirajo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Približno.

Razen, če lastnik reče "ne" , se zadeva ustavi (ne vem sicer nekega normalnega razloga zakaj bi to naredil, ampak sto ljudi sto čudi) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potem pa lastniku izstaviš račun za hrambo in ker je večji kot vrednost motorja se mu bolj splača narediti prepis .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

prepis včeraj tudi uradno narejen

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 20. 8. 2019 ob 11:07, dlicen pravi:

Meni pa je zanimivo, kako se v Sloveniji delo ceni samo, če je fizično. Če zidar ali mehanik dve uri šarita po gradišču ali motorju, potem je samoumevno, da se to plača. Če nekdo dve uri brska po papirjih, nekaj spiše ali izriše, ta pa itak ni nič naredil in je v bistvu oderuh.

Seveda, če mi dela za 20 € na uro, ga z veseljem plačam.

Če uro brska po papirjih in mi zaračuna 3 ure po 100 € je oderuh, kaj tukaj ni jasno ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Bmflar pravi:

Seveda, če mi dela za 20 € na uro, ga z veseljem plačam.

Če uro brska po papirjih in mi zaračuna 3 ure po 100 € je oderuh, kaj tukaj ni jasno ?

Če dela eno uro zaračuna pa tri je goljuf, ne oderuh. Boš pa pri določenih zadevah težko dokazal da je račun potegnjen iz lufta.

Ob predpostavki da je vse pošteno - če te lastno brskanje po papirjih in posledični zafuki s finančnimi posledicami stanejo več kot storitev, ki bi take posledice preprečila (kot se rado zgodi) - kdo je pol tu neumen? On ki plača storitev, al on ki plača posledice lastnega neznanja? Sam to je marsikomu težko razumeti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
2 hours ago, Mtl said:

Kakšen je bil pa celoten strošek?

prepis 7, poštnina 1, za pir 10, on poštnina 1, pa notar ga je olupo za 20, ker mu una ni hotla overit za 5 na upravni...

to je pa to se mi zdi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!