Skoči na vsebino

Yamaha FZS 1000 fazer


SiR

Priporočene objave

Ne bit hud no. Mal heca nikol ne škoduje. :grim

To so resne stvari, resno sm spraševal.... no odgovara tko nism dobu sam to da mate vsi suprdupr motorje jest nj pa svojga u grabn zapelem......

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ful je odvisno ker mi ga je takoj po servisu požrlo ogromno, potem ko sredi nedelje v vodicah ni bilo drugega sem nalil primerno

avtomobilsko olje Castrol in od takrat naprej je blo vse lepo in prav....  pred tem sem imel tudi občutek povečane obrabe olja...

 

Me pa zanima ker imam namen leto narediti zopet en večji servis. V drugi prestavi pri 6k obratih mi preskoči zbnik, ne vedno ampak samo takrat, ko ga žgem na polno. Bojda bi moral menjat zobnik in potem naj bbi blo vse vredu.

 

Če pa že dam vse to zamenjati in imam odprto mašino, sem premišljeval če bi zamenjal obročke in teflone, seveda odvisno koliko je to cenovno drago.....

Takoj po servisu povečana poraba olja, veš katero olje ti je dal serviser?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ful je odvisno ker mi ga je takoj po servisu požrlo ogromno, potem ko sredi nedelje v vodicah ni bilo drugega sem nalil primerno

avtomobilsko olje Castrol in od takrat naprej je blo vse lepo in prav.... pred tem sem imel tudi občutek povečane obrabe olja...

Me pa zanima ker imam namen leto narediti zopet en večji servis. V drugi prestavi pri 6k obratih mi preskoči zbnik, ne vedno ampak samo takrat, ko ga žgem na polno. Bojda bi moral menjat zobnik in potem naj bbi blo vse vredu.

Če pa že dam vse to zamenjati in imam odprto mašino, sem premišljeval če bi zamenjal obročke in teflone, seveda odvisno koliko je to cenovno drago.....

men se zdi, da je delo bistveno drazje od materiala ki ga omenjas, in ce bo motor na kosih, go for it. Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katero olje pa si imel sedaj noter?

Jaz v moji uporabljam običajno Motul 5100 pa mi ga nič ne porabi med servisi, je pa res, da ne vozim po dirkališču, nekje polovico km naredim v dokaj normalnih obratih in hitrostih, nekje polovico pa malo bolj poskočnih. Je pa možno, da če si prej uporabljal pol sintetiko in si sedaj prešaltal na sintetiko, da ti ga začne porabljati. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ful je odvisno ker mi ga je takoj po servisu požrlo ogromno, potem ko sredi nedelje v vodicah ni bilo drugega sem nalil primerno

avtomobilsko olje Castrol in od takrat naprej je blo vse lepo in prav....  pred tem sem imel tudi občutek povečane obrabe olja...

 

Me pa zanima ker imam namen leto narediti zopet en večji servis. V drugi prestavi pri 6k obratih mi preskoči zbnik, ne vedno ampak samo takrat, ko ga žgem na polno. Bojda bi moral menjat zobnik in potem naj bbi blo vse vredu.

 

Če pa že dam vse to zamenjati in imam odprto mašino, sem premišljeval če bi zamenjal obročke in teflone, seveda odvisno koliko je to cenovno drago.....

Hmm čudno-veš kako olje ti je dal not? Zna bit da je mehanik pozabu po tem ko je natoču olje pržgat mašino + dofilat. Če bi ti ga res veliko žrl bi se vsaj mičkeno plavo kadil iz izpuha.

Če ti meče iz druge so obrabljeni zobčki na strani zobnika-a ang. tako imenovani ˝dogs˝ http://www.google.si/imgres?sa=X&espv=210&es_sm=93&biw=1536&bih=1078&tbm=isch&tbnid=3NrtxBxR6UTFCM%3A&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.aperaceparts.com%2Ftransmissions.html&docid=2W_5YFqbNPJPZM&imgurl=http%3A%2F%2Fwww.aperaceparts.com%2Fresources%2Ftransmissions%2Fundercut.gif&w=230&h=230&ei=Y0EHU436OoviywP-j4KACA&zoom=1&ved=0CGAQhBwwBA&iact=rc&dur=727&page=1&start=0&ndsp=32 In ja-zobnik morš menjat. Zna bit pa to žal znak teranja motorja. Če bo mašina že enkrat odprta naj se pregledajo še bati in obročki,...

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm čudno-veš kako olje ti je dal not? Zna bit da je mehanik pozabu po tem ko je natoču olje pržgat mašino + dofilat. Če bi ti ga res veliko žrl bi se vsaj mičkeno plavo kadil iz izpuha.

Če ti meče iz druge so obrabljeni zobčki na strani zobnika-a ang. tako imenovani ˝dogs˝ http://www.google.si/imgres?sa=X&espv=210&es_sm=93&biw=1536&bih=1078&tbm=isch&tbnid=3NrtxBxR6UTFCM%3A&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.aperaceparts.com%2Ftransmissions.html&docid=2W_5YFqbNPJPZM&imgurl=http%3A%2F%2Fwww.aperaceparts.com%2Fresources%2Ftransmissions%2Fundercut.gif&w=230&h=230&ei=Y0EHU436OoviywP-j4KACA&zoom=1&ved=0CGAQhBwwBA&iact=rc&dur=727&page=1&start=0&ndsp=32 In ja-zobnik morš menjat. Zna bit pa to žal znak teranja motorja. Če bo mašina že enkrat odprta naj se pregledajo še bati in obročki,...

 

Uf zdejle na pamet res nevem ampak mislim da je notri dal Yamalube olje, jaz pa veno dolival Motul 5100.. Ma mislim da se ni nikoli plavo kadilo iz izpuha, vsaj nisem nikoli opazil, niti mi ni noben nikoli rekel da bi kdaj opazil... 

 

Dirkališča iz moje strani motor nikoli ni videl, kaj  in kako se je motor pred mano vozil nevem. Neki dirkač na cesti tudi nisem.

 

Škoda mi je motorja izato malo sprašujem o cenah in kje se kaj da na netu vidit koliko te stvari stanejo, da si lažje predstavljam koliko me bo stalo servisiranje. Ampak bo servis veliko cenejši kot pa menjava motorja, zato bom popravil to in se vozin naprej ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ima mogoče kdo kako sliko kje je rele žmigavcev??

Pod sedezem na sredini, takoj za akumulatorjem
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Google + yamaha fzs 1000 blinker relay mi je svetoval, naj ti napišem, da išči nekaj takgega ...

 

blinkerrelay.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pod sedezem na sredini, takoj za akumulatorjem

 

Našel še isti dan, ampak vseeno hval za trud.

Google + yamaha fzs 1000 blinker relay mi je svetoval, naj ti napišem, da išči nekaj takgega ...

 

blinkerrelay.jpg

Spraševal sem kje je, ne kaj je.. ampak hvala vseeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej pravim, našel, po nekaj urnem brskanju pšo manualih in netu.. zdej morm sam še zmontirat :D upam da kej nezajebem, znam bit kr specjal pri  zajebanju stvari...

Ampak če ne probaš se nenaučiš nikoli, za vsako malenkost vozt  k serviserju pa tut ni CAJTA  :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa smo zrihtal. Namesto releja uporabil 10w upore spredaj 1 upor na žmigavec, zadaj 2x10w na žmigavec( to je blo pri roki nevem ali obstajajo 20w upori ) cel projekt je blo distančnike dobit.... 

post-19555-0-69473500-1398192469_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cel projekt je blo distančnike dobit.... 

 

Prihodnjič poišči en kos 2-3mm debele trde plastike in jih izreži sam. Ne bo noben imel zamar, da niso kupljeni in vse skupaj bo zrihtano zastonj v 15 minutah :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ja problem ko nimam nobenega kosa plastike doma.. tako da je blo lažje 10€ zagont....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ja problem ko nimam nobenega kosa plastike doma.. tako da je blo lažje 10€ zagont....

 

Ja, potem pa ni druge.. Pri meni je ponavadi ravno obratno, še preveč takšne in drugačne šare okol bajte :)  No, glavno, da si zrihtal!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri men ni nič šare, dnarja pa tut ni nč preveč :D , no maš prav zrihtal smo bankrotiral nebemo, jest sm pa veseu k 5 let star otrok :D uiiiiii 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 3 mesecev pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

Žiu fejzerasi. Evo se en na novo iz gorenjskega konca :) navabu sm ga letos ene dva mesca nazaj letnik je 2004 pred mano ga je mev en starejsi prdec ;) zj ga mam pa jest. Prevožen je kao 38.000 lep,ohranjen in upam da bo tko tudi ostalo. Tastar je reku, da je not vlivov motul 5100 15w 50. Zj kok je to dobr ne vem...? Ampak zih je. Gor so Dunlop sport max qualifirer ce ma kdo kj izkusnje s telimi gumicami? Poleti sm vozu hondo vfr800 2002, ampak ko sm tegale sprobov se honda itak skrije ze zaradi samega hendlinga tegale motorja... drug let morem se izpit do konca spact potem je pa to to :D

Popravljeno . Popravil fitipaldi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Olje naj bo 10w-40, Motul bo vredu. Gume...odvisno od stila vožnje. Glede na to, da ima tale zverina kr zajetno konjenico po keslom, bo Qualifier šla kmal po gobe. Jaz ti iz mojih izkušenj po petih sezonah s takim motorjem (letos prodal :( ) priporočam Roadsmartko. Sredina trša od stranskega dela....optimalno za vse stile vožnje (je šlo tud po tačkah :yes: ). Drugače pa super motor, ne bo ti žal. Imam tudi delavniško knjigo, če boš rabil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!