Skoči na vsebino

Policaji in kazni


nagajiček

Priporočene objave

dobro da se vsi tak pošteno motite...kazen lahko dobiš in sicer prepoved da nesmeš delat izpita...in denarno kazen od 120k naprej...če je majnši prekršek se dajo ukori in podobno...če pa je kaj večjega potem pa ni glih milosti...jaz osebno bi dal vsem kazni, ker potem bi se mogoče nehalo z temi pizdarijami, da lečete brez registracij in čelad ipd...potem se pa nekaj zgodi in se jočete pri mamici doma...

preveč se zanašate na mladoletnost...res je da vam nemorejo nevem kake astronomske kazni dat...vendar lahko pa vseeno marsikaj

primer:

kolega so ustavili z rsko,predelano vse kar je možno...moral je vse dele menjat nazaj na original,seveda je moral vse novo kupit...stalo ga je nekje 300ksit,potem še je pa dobil kazen ketero točno nevem...vem pa da ni bilo tako malo...tako da če vas vstavi kaki zajeban policaj lahko hitro dobite kazen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, hitr se zaje*eš :yes: Ampak to da moreš menjat vse dele nazaj na orginal nism pa še nikol slišu.

REcimo, jst mam arrowa gor in mam homologacijo, ampak motor jasno ne gre samo 45 kmh. A mi lahko zarad tega kej težijo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, hitr se zaje*eš :yes: Ampak to da moreš menjat vse dele nazaj na orginal nism pa še nikol slišu.

REcimo, jst mam arrowa gor in mam homologacijo, ampak motor jasno ne gre samo 45 kmh. A mi lahko zarad tega kej težijo?

a zaradi arrowa ti gre motor več? ali imaš motor še brez blokad?

glej... motor ti mora iti 45 km/h. če te dobijo na radar (že pri 50 km/h) ti zasežejo motor, pokličejo vlečno službo, peljejo na pooblaščeni servis, motor predelajo z original deli!, ga po predelavi odpeljejo na postajo in čakajo, da poravnate kazen. kazen pa znaša: vlečna služba (za okoli 2 km stane okoli 10.000 sit), predelava ne vem koliko stane, pač odvisno od tega, koliko je motor predelan, vsak dan, ki je garažiran na policijski postaji ti prav lepo zaračunajo (ne malo) in potem je kazni še primbližno za 100.000 sit.

to so podatki izpred parih let!, katere se je poslužil moj mladoletni bratranec! za zdaj pa ni nič drugače... postopek je enak, medtem ko višino kazni, prevoza in predelave ne vem.

če nimaš denarja za plačilo kazni, potem oni lepo dajo tvoj motor na licitacijo in iztrženi denar porabijo za kazen. če ga še kaj ostane, ti ga radodarno vrnejo, če pa ga je premalo bremenijo tebe oz. tvoje starše.

če pa te dobijo brez izpita, potem imaš prepoved opravljanja izpita (mislim da 3 leta po novem zakonu, nisem pa čisto 100%).

blindek... s tabo se pa popolnoma strinjam. tole brez kazni je mal tak tak, če si mladoleten.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U Ljubljani ti nuben za predelave ne mori B) če te pa že na radar merjo pa si itak brez tablce kaj ti bo :P zaplenjo ti ga pa (če si mladoletn) če si že tok prekrškou naredu da jih ne morjo več preštet :D po pouleta + ga dubiš nazaj ;)

Popravljeno . Popravil Jur3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolko čujem v lj glih kaj extra ne predelujete...

bol prinas tukaj(območje štajerska) je vsaka druga hiša pomalem team xsh tuned...

ne me dobesedno vzet...vendar enostavno več ni skoro 50cc mopedov...

medtem ko slišim da tam davlejo filtre na 50cc samo zato da brni...

privas verjetno zato policaji ne dajo kazni ipd ker enostavno majo več dela z drugim...vendar moje mnenje...to ni prav kar delajo

Popravljeno . Popravil blindek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ja..kle ma(m)jo namest predelav 125+ skutrje pa je :D tist k si pa za filtre reku je pa čist res :D haha sej k to vidš se ti človek zasmil ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če rabiš motor, da brni in ropota, potem hit po zračno in parkrat vstrelit v izpuh. lahko pa tudi dušilec dol vzamete se bo fajn drlo. to sem jaz imela na mini motu, ko mi je original dušilec odletu in se je drlo ko sam vrag. :topic: :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tem tednu so me 2x ustavl modri angeli!

In oba sta mi rekla da dokler nisem polnoleten ne mors dobit nobene

kazni razen kakega opomina!

Popravljeno . Popravil MotoBoy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mudel ti se prou nastaulaš da jih lohk pol prašaš če ti loh dajo kšno kazn al ne :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja samo veš kak je...125 je tak ne...ni to to :P

jaz ciljam na 600+...pa lepo v prometno 25kW in je toto :)

poceni registracija pa še leti kot mora...

drugače pa...ne izzivat ker neboš vedno mel tolko sreče...jaz sem mel 4leta srečo,potem pa 2× v roku 3tednov nesrečo...sodnik še me čaka...nasrečo se poznamo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a zaradi arrowa ti gre motor več? ali imaš motor še brez blokad?

glej... motor ti mora iti 45 km/h. če te dobijo na radar (že pri 50 km/h) ti zasežejo motor, pokličejo vlečno službo, peljejo na pooblaščeni servis, motor predelajo z original deli!, ga po predelavi odpeljejo na postajo in čakajo, da poravnate kazen. kazen pa znaša: vlečna služba (za okoli 2 km stane okoli 10.000 sit), predelava ne vem koliko stane, pač odvisno od tega, koliko je motor predelan, vsak dan, ki je garažiran na policijski postaji ti prav lepo zaračunajo (ne malo) in potem je kazni še primbližno za 100.000 sit.

to so podatki izpred parih let!, katere se je poslužil moj mladoletni bratranec! za zdaj pa ni nič drugače... postopek je enak, medtem ko višino kazni, prevoza in predelave ne vem.

Jst mam pa doma še čist original auspuh in mi bojo za novega računali namesto da bi tega gor dali :blink: Sej če se zamena auspuh pri TZR je motor že brez blokad (ena v loncu, druga je skoraj na začetku auspuha) .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeva je takšna. Štajerska ima veliko več "50ccm" skuterjev, ki so brez blokad ali so frizirani, vendar so vsi skuterji (rečimo 99,9%) registrirani, izpravni, legalni in vozniki nosijo čelade ter ostalo opremo (rokavice, ščitnike, jakne itd.). Policisti tudi veliko bolj gledajo po cesti in te ustavijo. Če ne gre zlepa, znajo tudi zgrda. Poznam en primer, ko je en pubec priletel v radar s SpeedFightom 130km/h, nakar sta ga ustavljali dve patrulji, dokler mu ni zmanjkalo goriva. Plačal je kompletno predelavo skuterja nazaj na 50ccm in ga kasneje tudi prodal (deloma zaradi stroškov predelave, deloma zaradi kazni). Dobil je kazen za prehitro vožnjo, kazen za neustavljanje na znak policista, kazen za poizkus pobega in še bi lahko našteval. Pri nas si tega nihče ne upa, kar se dogaja v Ljubljani. Tu je stanje skoraj kaotično, saj predelav, ko je rekel Jur ni, vsi se pa vozijo s skuterji 125ccm +. Preverja jih nobeden, ustavlja jih nobeden, policaji jočejo, da ni pooblastil (ki očitno na štajerskem so), registriranega skuterja nima skoraj nobeden (za večino je verjetno, zavarovanje predrago, ostali pa so verjetno ukradeni ali sestavljeni iz 5-tih različnih skuterjev), izpita nima nobeden, čelada je nepotrebna ovira, nekateri nimajo luči niti ponoči, če pogledam Celovško prav tekmujejo, kateri bo prvi podrl zvočni zid itd. Res je, da je veliko skuterašev čefurjev, za katere pa tako vemo, da se z veseljem poserjejo na zakon, če ga nobeden ne izvaja. Vozijo se itak samo po mestu, policija jih ne more ustaviti, če jih dobijo, se zgovarjajo, da so mladoletni in nimajo lastnih prihodkov in tako se krog konča. Zaščiteni kot kočevski medvedi :OK: Vse to in še več kaže, da bo v zakoniku potrebno temeljito preučiti določene člene, ki so protislovni in luknjasti. Verjamem, da si nekdo želi imeti Runnerja 180ccm namesto škripave 50ccm ampak, če si ne moreš privoščiti vzdrževanja in izpita za A kategorijo, pač to država ne bi smela dopustiti.

Spet se bo našel nekdo, ki bo rekel, da sem proštajersko usmerjen, vendar podajam samo dejstva, kar kaže na drugačno mentaliteto razmišljanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dans ko sem prodajal krosko se je kupec pelo celih 50m po glavni cesti na stransko in so policaji stali pa ko je priso nazaj se je policaj pripelal na dvorisce pa skoraj napisal kazen za celih 120 000 SIT :eek: vendar se je na koncu dobro izslo,samo z opozorilom :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Policaji si radi delo delajo po nepotrebnem.....................................

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsi paceki pa tud niso zaj***** :nono: . Mene so vstavli ene 500m od bajte :angry:, nisem mel zraven ne izpita, ne prometne, tablco sem mel nad kolo(aerox) pršraufano, dr se je skuter ko motorka pa 45 lih nisem pelo... pa je neke jamrau da je to da nijam polek papirov isto ko da jih sploh nijam, pa se za tablco pa auspuh(za hitrost sploh ni nic reko). pa sn mu reko da sn sou samo moped sprobat kak dela pa mi je reko da naj hitro letim domu po papire pa sn mu mobitel tam pusto pa pol papire prneso pa je reko srecno voznjo pa brez pizdarij :D

je pa res da ce bi mel gobec bi mi ziher reko :pozdravi sodnika :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kokr js vem da to ce nimas izpita sabo ni isto kot da ga nebi imel .) PA če ti že hočjo murit zmeri kšno stvar najdejo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav

nekaj me zanima... verjetno je že bilo omenjeno, pa sem preveč lena :angry2: da bi vse prebrala.

zanima me, kako je s temi laserskimi merilniki hitrosti. a policisti tudi merijo motoriste? verjetno da jih, samo mene zanimajo vaše izkušnje. koliko vas je že "plačalo" oz. so vas ustavili, ker so vas dobili na laserski merilnik?

zanima me, ker imam 50 ccm motor in gre itak več <_<

pa me zanima, če bodo oni merili recimo tak ko je 90 omejitev, pa se bom jaz pripeljala recimo 60, če me bojo ustavili.

itak se čez naselja in mesta ne vozim več kot so omejitve, samo zanima me za tista mesta, kjer so omejitve višje.

ali pa tako... čez naselje je omejitev 50, pa recimo, da se jaz pripeljem 50. a mislite, da me bodo ustavili? ker je namreč najvišja dovoljena hitrost 45 km/h za ta motor.

hvala za pomoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!