Skoči na vsebino

Policaji in kazni


nagajiček

Priporočene objave

ti merilniki dan danes so dokaj natančni in ja lahko ti izmerijo...

če se boš pa pelala 60 kjer je omejitev 90 te niti meril nebo...saj pa ni nor :)

vsak merilnik ma pa tudi svojo odstopanje tako da če bo njemu kazalo da se pelješ 55 te niti ustavljal nebo

motoriste lahko merijo ker so mojega očeta ustavli skoz naselje 83...33kmh preveč...kazen minimalno 120k sit + min 5kazenskih točk :P

sicer pa sam si kriv :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha. sej ta moj motor spredih itak zgleda kot nek težji motor, tako da če bo meril in mu bo pokazalo nekje v območju omejitve (beri do omejitve), me po moje itak ne bo ustavu, ker bo mislu, da se nekdo s težkim motorjem pelje bolj počasi. a mam prav? ali policaji tudi vejo, da je moj motor 50 ccm na ene 100 metrov?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če on meri z radarjem tak ne ustavlja tiste keri peljejo po predpisih

zato da bi vsakega ustavljal so tak drugi...on ti lepo reče da preverjajo fizične sposobnosti...in to ve biti usodno če kaj popiješ :BUA: v pon me čaka sodba...juhu kak se veselim :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Rosie:

Policisti te zmerijo na motorju, ko ti še veš ne...on lahko zmeri motorista na 500 m in to 100% natančno, ker laserski merilnik dela na pricnipu, da vsako sekundo spusti 3 laserske žarke iz "pištole", večina pa ciljajo al v luč ali pa nekateri v čelado. Glede omejitve na 90 in vožnje s 60, ne, ne bodo te ustavli, kot je reku blindek... ti se lahko pelješ 55 čez naselje pa te ne bodo ustavli, ker se jim preprosto ne da, to ni njihova prava plen... oni komi čakajo na kake ko gredo 60+ v naselju, tko so mene dobil 64, ko sm se čist spozabu glede hitrosti...men se zdel počasi...sm se zmenu, in so mi za prvič oprostil... prvič ti vse oprostijo, razen če res ekstremno odstopaš od omejitve... 70 in več...

Je pa tko ne...ti se lohk peleš 90 tm ko je 90 omejen, pa te ne bodo ustavli, ker oni ne vidijo odspredaj, da maš ti rumeno tablco... tut potem ti ne bodo nič, če bi opazli... pa tko je... ti se lohk peleš 90 na cesti s tolikšno omejitvijo, pa da ti oni pridejo za ritjo in vidijo rumeno tablco... nč ti ne bodo nardil ker njim ni važno kolk se peleš ampak jim je važni kolk oviraš promet in kolk oviraš ljudi okol sebe, če se pa po vasi peleš 90 bodo pa to smatrali kot oviranje vseh udeležencev v prometu in te bodo zaškifal... :)

Glede laserjev... če mislš, da te bo nekje na dolgi ravnini meril policaj z laserjem, se začni preprosto vozit cik-cak za največ 1,5 m. Njim to pomeni veliko na 500m razdalji, sam se žarki ne bodo več odpijali nazaj pod pravim kotom... razen če bo trofu u čelado, ki je zmeraj obrnjena proti njemu pod tapravim kotom, da se žarek odpije nazaj v "pištolo"... enga kolega niso mogli zmert, ker je migu s čelado levo - desno... fora :D :lol: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekateri pravijo, da te lahko zmerijo, nekateri da te ne morejo. Kako je s tem ne vem :doze: Bi me pa že parkrat morali ustaviti, saj sem se peljal, edini na cesti pri omejtivi 60, 80km/h, vendar me niso ustavili. Ampak vseeno raje ne drezam v osje gnezdo in se vozim (kolikor se da) po omejitvah. Te pa 100% lahko zmerijo z radarjem in Provido. Spomnim se še enega dogodka, ko sem še imel Aeroxa in sem "letel" po enem bregu, sklonjen za belanco cca 100+km/h, mimo pa ene 150km/h "zažge" en leteči :eek: Takrat mi je malo srce v hlače padlo :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Red Arrow lepo napisano :)

pomaga tudi če sunkovito zaviraš, potem mu lahko pokaže da se pelješ 400 al pa 30 :)

to še mi je policaj potrdil(poznanec) da se z tem lahko izogneš radarju...vendar te potem vseeno ustavi, ampak išče druge napake...bojše pa to kot pa kazen za preveliko hitrost

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Red Arrow lepo napisano :)

pomaga tudi če sunkovito zaviraš, potem mu lahko pokaže da se pelješ 400 al pa 30 :)

to še mi je policaj potrdil(poznanec) da se z tem lahko izogneš radarju...vendar te potem vseeno ustavi, ampak išče druge napake...bojše pa to kot pa kazen za preveliko hitrost

ampak tudi to, moraš praw v določenem trenutku to storit

ni tako lahko kot zgleda

rajši ko vidiš da te miri, zaviješ prva levo ddruga desno in je

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak tudi to, moraš praw v določenem trenutku to storit

ni tako lahko kot zgleda

rajši ko vidiš da te miri, zaviješ prva levo ddruga desno in je

glede momenta, v katerem moraš to nardit je res hudo... on te že čaka izza ovinka, tko da jst če mislm, da me bo zmeru, ker običajno vem kje stojijo, začnem že pred ovinkom maharije počet... ampak kaj ko mene slišijo že na 2 km, ka mam filter ko mi ropota ko prasica. :devil:

le zakaj bi prvo zavil levo in potem desno, jst se pelem 0,5 - 1,0 metra od črte, torej bolj proti sredini... jst bi v take primeru zavil prvo v desno in potem v levo... :D :OK:

@blindek:

ja, res je, bolš da ti najde neki druzga, ker včasih so ble kazni za vlko hitrost VELIK manjše kokr zdjle, tko da če tko pogledaš se ti j*** če te ustavi pa ti ne more računat kazni za hitrost... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po glavi ti bo sral v vsakem primeru. A si prehitr al bo pa kej drugega najdu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po glavi ti bo sral v vsakem primeru. A si prehitr al bo pa kej drugega najdu

to smo že omenli ampak bolš kot pa da si prehitr...se ti ne zdi?

Najdt mi pa nmore nič, ker so škifi tolk zabiti, da ne ločijo original od športnega auspuha...pa tut za to mam homologacijo, ampak za zaprtega, oni pa še tega ne vedo...potem kit mi ne bo mogel najti, ker nima pojma, merit mi pa itk ne smejo na samem kraju dogodka, lohk je edino tko razpičkan, da te odpelje na postajo... ampak fora je, da se ti lpo nedolžnega nardiš, in potem se mu tut dalo ne bo, mal te bo ustrahoval, ti se mal nardiš kao da ti je žal in da se lepo peleš in tko... pa ti bo reku, da ti bo "drugič" vse dol pobral, če te dobi, pa se mu ti tazga zastrašenga nardiš, pa te pusti :devil:

verjem, deluje 100% :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem ja. Sm vidu sošolca k se je prizadetega naredu pred policajem (tko kokr da je malo gluh) :P amšak šolicaju se je zdel pa skrajno neumno in ga je napizdu nej se ne dela neumnega. Pol ga ta moj sošolc vpraša če bi se dalo kako drugače zment in policaj reče da ga bo na mestu prefu*al. :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej samo vedet morte da tut policija bere te strani. Tko da se bodo od nas naučil kaj je originalno na mopedu in kaj ni. Pol nas bodo pa res jebal, ker nas bodo znal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, policaj te "zmore" udart, če ni nobene javne priče okol, če pa te, pa ga seveda prjaviš...kr nj mene udar, bo že vidu gobca, ko mu bom vrat zavil, policaji mislijo, da so džeki...oni so močni samo s tonfo, brez nje pa ne... (pendrek) ...najhujš je, če se mi zgodi, da me hoče policaj udart, pa ga blokiram in da bi ga nazaj speku... to se mi je že zgodil... hotu me je klofnt okol ust, jst sm ga pa blokiru z šolskim blokom iz ju-jitsa (treniram) in seveda ta me je mau začuden pogledu, nakar je vidu, da sm nategnu drugo roko ampak nism udaru, ker sm takoj pomislu, kwa bi to pomenl...sodišče in tako...raj sm mu reku, nj me spusti, preden si želi kakšnih neprijetnih posledic (ne samo fizičnih). Me je seveda spustil, biu je sam, pa še nek začetnih ampak pol ko sm se pelu mi je šele šinlo v bučo, da mogoč sm ga pa preveč ustrašu, ker bi po mojem on mene nabil z uno tonfo, baje je udarec v nogo tako boleč, da človek misli, da bo umrl, verjem, mam doma človka iz posebne... hudoooo... ne, ne bom se več je** s policaji, tko da se rajd tumastega nardim...če me pa upali da ga na blokiram... pol pa nwem... verjetn ga bi nagonsko nazaj... :doze:

ej samo vedet morte da tut policija bere te strani. Tko da se bodo od nas naučil kaj je originalno na mopedu in kaj ni. Pol nas bodo pa res jebal, ker nas bodo znal

kr nej berejo... bom jim jst mal zakone razložu, če si jih ne bodo dost prebral... :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je laserska pištola brez slikovnega zapisa, kot recimo radar, ali je mogoče, da se sklicuješ na to, da so izmerili pred seboj vozeči avto? :hmm: Pištola se namreč resetira v roku 30 sekund.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

m aitak tudi če vas dobi dokler niste pounoletni vam nemore nič

edino registracijo pobere in to je to

kot je meni

na sodišču pa dobu samo opomin

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je laserska pištola brez slikovnega zapisa, kot recimo radar, ali je mogoče, da se sklicuješ na to, da so izmerili pred seboj vozeči avto? :hmm: Pištola se namreč resetira v roku 30 sekund.

dj mal razlož, kako to mislš... :)

m aitak tudi če vas dobi dokler niste pounoletni vam nemore nič

edino registracijo pobere in to je to

kot je meni

na sodišču pa dobu samo opomin

fora je v tem, da že imam opomin zaradi nenošenja čelade... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Policaj meri avto, ki vozi pred tabo in če bo tisti avto vozil čez predpisano hitrost, pa ga ne bo policaj ustavil, ampak bo tebe. In potem se ti sklicuješ na to, da je izmerjena hitrost pripadala avtu pred tabo :) Vsaj tako sem jaz razumel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Policaj meri avto, ki vozi pred tabo in če bo tisti avto vozil čez predpisano hitrost, pa ga ne bo policaj ustavil, ampak bo tebe. In potem se ti sklicuješ na to, da je izmerjena hitrost pripadala avtu pred tabo :) Vsaj tako sem jaz razumel

Vseeno nisi nič dosegel, ker ima naprimer na sodišču policaj večjo besedo kot ti, saj ima poleg sebe najmanj še enega sodelavca/ko in to sta dve priči... če seveda pride do sodišča... "policist ima vedno prow"...tko da mu ne moreš nič... raje se ne skicevat na to, razen če res velja, če se hočš zlagat in tako zmuznit ti ne bo uspelo. :)

a lohk kej kapsi tezijo ce se neki cajta furas po kroznem

odvisno od kapsa...niso vsi enaki... eni dajo povdarek bolj na promet, eni na varnost v prometu, eni na okolje, eni na nič, eni pa na vse :D

jst se ne bi hecal z rondojem, ampak če se 3-krat zapeleš okol ti ne mordo nič... ne bi smel, zmuzneš se jim, pa jim rečeš, da se nisi mogu odločit :D

kazen ti sigurn ne mordo napisat...vsaj po sedajšnem zakonu ne...tko da kr deli kroge... ;) :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1: :lol1: :lol1:

S tem sklicevanjem je podobno kot z lisicami na avtu (če koga zanima, mora biti lisica nameščena na prednje levo kolo. Če si pretkan, boš avto parkiral tako, da bo nemogoče nataknit lisico na prednje levo kolo).

Sorry za offtopic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lepo razpravlate v tej temi :) no nej vam sam še omenim mojo izkušno ku sem 80 prleto iza ovinka in sem zagledo radar... vendar sem meu srečo ka me je mero v glavo tak da ku sem vido pikico na čeladi (to je blo bol podvečer) sem sam glavo mu zmakno in silovito zabremzal. in potem se mimo peljem 50... vglavnem najbol fora je blo ku sta me gledla ku butla .) sam da ste vidli te face bi se 3 dni skup režal :OK: :kva2: :lol1:

mam srečo pač :)

Popravljeno . Popravil Jumb0 NRG
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No mene so tut na radar ustavl oz. sva bla 2 še frend z atxam ki ni meu registriranga, bla sva pa namenjena na tehničnga od frenda. Naletela sva pa na gun stoječ radar k se mem pelš pa te slika. Ustavla naja je pa gospodična policistka hehe, ampak na srečo smo se poznal tko de je blo sam slišat, srečno pa po pamet :D . tkt huh mi je kr fajn odlegl. :OK: :OK: :OK:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej danes sem mel sodnika za 2 prekrška...in sicer ko sem lani napihal :)

šel sem na razgovor...povedal kje sem bil,kam sem se peljal...

sicer pa se z sodnikom poznam tudi osebno :)

dal mi je upomin in rekel da dobim po pošti domov...vse skup trajalo 5min in to je to :)

mel sem več sreče ko pameti :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Kak vam vela k vas hočjo ustavit, js pa se nalašć vozim mimo (po predpisih seveda, nočem kazni), pa me nočejo ustavit :( (zdej k mam use dokumente me nočjo ustavt, a prej k nism mel so me vedno)

:wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

men se pred nekaj meseci z frčotom ustavl. se pelema s frendom domov. pa bi lahk že prej dol zavila in se jim izognila. sam sma raje šla po daljši poti. pa itak sma jih že na daleč zagledla. men so takrat prvič ustavl. tk da me je blo kr malo strah. on naju ustav pa dokumente pa to. na srečo sma imela vse s sabo. men je blo pol strah da mi bo šov kaj težit. sam upal sem da ne bo šov aupuha glet k sm glih ene par dni prej 3 lukne not zvrtu. sam pol ko je pregledo dokumente pa popiso vse je sam reko srečno pa varno vožno. tak da ni blo kakih zapletov. pa upam da jih ne bo kdaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!