Skoči na vsebino

Policaji in kazni


nagajiček

Priporočene objave

n zakaj so tudi njega popisali????

policija je pa prišla zaradi mojega dirkanja po mestu. in namesto mene so ulovili tisti dve punci. še dobro da niso mene ustavili.

:kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kdo ve kje se bi dalo dobit kak cenik kazni(ker to mi govorimo na pamet) zanima me točno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

itak ce nisi povnoletn mors dobit sodnika ne pa kazni in tm je pa razloično od primera do primera še kej se lohko zlažeš pa rečeš da nimaš dohodkov in ti ucasih sploh nedajo kazni plačat pa morš u usakmu primeru sodnika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kdo ve kje se bi dalo dobit kak cenik kazni(ker to mi govorimo na pamet) zanima me točno

cenik ? Sej nisi v štacuni :lol1:

-vožnja brez čelade = 20.000 bivših sit

-vožnja brez izpita = 120.000 bivših sit

Preberi si ZVCP, vse notri piše ! (posebaj 84.člen-čelada, 94.člen-odgovornost staršev in 138.člen-vožnja brez izpita)

2Fric: za mladoletne odgovarjajo starši ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj vse piše spodaj, zato zgolj na hitro:

500 EUR + najmanj 8 kazenskih za vožnjo brez izpita

200 EUR lastniku vozila, ki da v uporabo vozilo osebi, ki ne sme voziti takega vozila

200 EUR je vožnja brez čelade

Zaščitna čelada

84. člen

(1) Voznik in potnik na kolesu z motorjem, motornem kolesu, trikolesu, lahkem štirikolesu in štirikolesu brez zaprte kabine, mora med vožnjo nositi na glavi pripeto homologirano zaščitno motoristično čelado.

(2) Ne glede na določbo prejšnjega odstavka zaščitne čelade ni treba uporabljati vozniku in potniku na vozilu z vgrajenim zadrževalnim sistemom, ki izpolnjuje pogoje, predpisane s posebnim predpisom, ki ga izda minister, pristojen za homologacijo vozil, kadar uporabljata v vozilo vgrajeni zadrževalni sistem.

(3) Oseba, mlajša od 14 let, ki vozi kolo ali kolo s pomožnim motorjem, mora med vožnjo nositi na glavi pripeto homologirano zaščitno kolesarsko ali motoristično čelado. Enako velja tudi za otroka, ki se na kolesu ali kolesu s pomožnim motorjem vozi kot potnik.

(4) Jahač mora imeti med ježo na glavi zaščitno čelado.

(5) Z globo 20.000 tolarjev se kaznuje za prekršek voznik ali potnik, ki ravna v nasprotju s prvim odstavkom tega člena, in jahač, ki ravna v nasprotju s prejšnjim odstavkom.

Pogoji za vožnjo vozil

138. člen

(1) Motorno oziroma motorno in priklopno vozilo sme voziti oseba, ki:

– je telesno in duševno zmožna voziti vozilo;

– je dopolnila predpisano starost za vožnjo vozil;

– ima veljavno vozniško dovoljenje za vožnjo vozil tiste oziroma tistih kategorij, v katero spada vozilo ali skupina vozil, ki jo vozi in ne vozi vozila ali skupine vozil v nasprotju z omejitvijo, vpisano v njenem vozniškem dovoljenju;

– ji v času, ko vozi vozilo, vozniško dovoljenje ni odvzeto ali se ji ne izvršuje sankcija prepovedi vožnje motornega vozila določene vrste ali kategorije;

– ji ni izrečen varnostni ukrep odvzema vozniškega dovoljenja ali ji ni izrečena sankcija prenehanja veljavnosti vozniškega dovoljenja;

– uporablja pripomočke za vožnjo, ki so vpisani v njenem vozniškem dovoljenju.

(2) V cestnem prometu se ne sme uporabljati vozniškega dovoljenja, namesto katerega je izdan dvojnik.

(3) Z globo 20.000 tolarjev se kaznuje za prekršek voznik motornega vozila, ki vozi z vozniškim dovoljenjem, katerega veljavnost je potekla, pa predložitev veljavnega zdravstvenega spričevala ni pogoj za podaljšanje njegove veljavnosti.

(4) Z globo 30.000 tolarjev se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju s prvo, drugo ali šesto alineo prvega odstavka tega člena.

(5) Z globo 120.000 tolarjev se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju s peto alineo prvega odstavka ali z drugim odstavkom tega člena.

(6) Z globo najmanj 120.000 tolarjev se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju s tretjo ali četrto alineo prvega odstavka tega člena. Vozniku motornega vozila se izreče tudi najmanj 8 kazenskih točk.

(7) Z globo 50.000 tolarjev se kaznuje za prekršek oseba, ki da motorno vozilo v uporabo osebi, ki ne sme voziti takega vozila.

Popravljeno . Popravil Drejči
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp....s frendom sma se peljala in naju je ustavil policaj....in rekel, da voznik ni dost str da me pelje... kako je s tem prvic slisim da more bit voznik 16

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp....s frendom sma se peljala in naju je ustavil policaj....in rekel, da voznik ni dost str da me pelje... kako je s tem prvic slisim da more bit voznik 16

to ni nc novga ..

max. kazen za to je 40 bivsih tisoc tolarjev, ce se ne motm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti niso na CPP povedali da moraš biti star 16 da lahko koga zadaj furaš? Nam sicer glede tega ni nikoli noben policist sral..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ouuu:S ka mislte da bo sodnik reku?

pridigou ti bo, da to ne smes delat itd ... pa pomoje kazni nebo, sodnika bos pa mogu itak placat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem bla na banki,sem šla menjat eurote za kune samo zaradi policajev na CRO.Namreč grem malo pogledat na morje.Mam rajši ležeče policaje kot pa stoječe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma sej kazni ponavadi ne pošiljajo v tujino

jaz je ne bi plačal če pa ti kaj pošljejo plačaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzame ti dokumente, dokler ne plačaš kazni.

Dajte nehite klanfe metat ven, kak ne bi kazni plačal in ne vem kaj še vse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja mela sem tudi že situacijo dnevnega pripora,čakanje sodnika in globo 7000 kn,pobral mi je vozniško,prometno in osebno :eek: a sem rešila na mestu s ponujenim 100 kn policaju,pa sem se lepo vrnila na slo.stran.JU HU :grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja mela sem tudi že situacijo dnevnega pripora,čakanje sodnika in globo 7000 kn,pobral mi je vozniško,prometno in osebno :eek: a sem rešila na mestu s ponujenim 100 kn policaju,pa sem se lepo vrnila na slo.stran.JU HU :grupni:

ma osebne ti nima kej jemat, to nima veze z voznisko in prometno, samo pogleda jo lahko ce zeli

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma osebne ti nima kej jemat, to nima veze z voznisko in prometno, samo pogleda jo lahko ce zeli

To ti policaju razlož :headbang:

:whistle: Jest grem v Hrčekland vedno z dvemi dokumenti (pasoš+osebna) :worship:

Sicer še ni :nono: bilo potrebno, a po povratku bi še vedno lahko prijavil odtujitev dokumentov :slap: pa še zlagal se ne bi preveč :lol1:

:yea1:

Popravljeno . Popravil zverac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ko jebe policaje pa vse skup, dopizdli so mi... zakoni so itak zato, da jih kršimo hehe :whistle: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma osebne ti nima kej jemat, to nima veze z voznisko in prometno, samo pogleda jo lahko ce zeli

Eh škoda bilo kaj razlagat, ko vsak misli da ima najbolj prav. Upam samo, da se ti nikdar ne bo treba kregati z tujimi oblastmi....za tvoje dobro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma osebne ti nima kej jemat, to nima veze z voznisko in prometno, samo pogleda jo lahko ce zeli

pogledat jo more, ker je osebna osebni dokument, katerega potrebujes pri bivanju v tuji drzavi, vozniska pri tem ne velja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pogledat jo more, ker je osebna osebni dokument, katerega potrebujes pri bivanju v tuji drzavi, vozniska pri tem ne velja!

pogledat ja, kaj pa uzet ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej....če oblast meni, da se mora zasigurat, da boš izvršil/plačal kazen, se pojavil pri sodniku ti lahko zadrži osebni dokument.

Iz hrvaškega ZVCP-ja (ker glih govorimo o sosedih)

Članak 295.

(1) Novčanu kaznu na mjestu izvršenja prekršaja naplaćuju policijski službenici, odnosno za prekršaje za koje su ovlašteni postupati na osnovi članka 5. stavka 3. ovoga Zakona i službenici nadležnog upravnog tijela jedinice lokalne i područne (regionalne) samouprave.

(2) Sudioniku u prometu koji ne plati novčanu kaznu na mjestu izvršenja prekršaja policijski službenik, odnosno službenik nadležnoga upravnog tijela jedinice lokalne i područne (regionalne) samouprave izdat će prekršajni nalog s uputom da novčanu kaznu može platiti u roku od osam dana od dana uručenja prekršajnog naloga.

(3) Radi osiguranja izvršenja kazne ili zaštitne mjere, odnosno osiguranja nazočnosti u prekršajnom postupku, policijski službenik može strancu naložiti mjeru opreza privremenog oduzimanja putovnice, odnosno druge isprave koja služi kao zamjena za putnu ispravu, do tri dana

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!