Skoči na vsebino

Policaji in kazni


nagajiček

Priporočene objave

z izpitom kat.H pa voziš tudi motorna kolesa, katerih konstrukcijsko določena hitrost ne presega 50 km/h

Hkrati prav in narobe.

Odvisno od tega, kdaj je bil opravljen izpit H in izdano vozniško dovoljenje.

Če pred zadnjo spremembo ZVCP, potem da.

Če po zadnji spremembi ZVCP (uvedba omejitve do 45 km/h), potem ne. V tem primeru dobiš pravico voziti motorna kolesa z do 50 km/h s starostjo 16 let (in seveda predhodno opravljenem izpitu H), ko ti v vozniško zapišejo A do 50 km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pred zadnjo spremembo ZVCP, potem da.

Če po zadnji spremembi ZVCP (uvedba omejitve do 45 km/h), potem ne.

Tudi če narediš izpit za moped sedaj, po sedaj veljavnem ZVCP (sprememba C) lahko voziš tudi vozila kategorije A katerih hitrost ne presega 50 km/h...identično določilo je tudi v delovni verziji novega ZVCPja.

Eno leto po polnopravnem članstvu SLO v EU pa se zadeva s kategorijami malce spremeni...

kar se pa tiče vpisa kategorije A-do 50km/h jo mora zahtevati imetnik VD na svoji upravni enoti...

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj sem vedel, da ni pravice na tem svetu. :angry:

Se vedno najde eden bolje informiran. :rolleyes:

MaraudeR, hvala za pojasnilo. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Danes sem na kolegovem runnerju videl zanimivo varko kako narediti tablico nevidno za policaje in njihove fotoaparate. Na notranji strani blatnika ima pritrjen elektromotorček (od vetrnice, fena ali nekaj podobnega) na drugi strani blatnika pa ima na os motorja pritrjeno tablico. Ko vidiš da se želijo plavi ob cesti malo pogovoriti s tabo enostavno rukneš stikalo in tablico začne vrtet k zmešano. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja zajeban je če se kšnmu tažaku zaletiš v rit k tipoj še z policijo mori :fight2: ... sam ponavad se da zment z kupončkam pa adijo O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo kot prvo je javni red krso(cviljenje) drugo kot drugo pa je uniceval okolico(dim od gume) tretjo kot tretjo pa je uniceval tujo lastnino(ausvalt od cestnega podjetja maribor oz.last tusa)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

joj.

včere okoli 23. ure sem šel od moje punce domov in seveda se mi je modilo (kot vedno sem zamujal) zato nisem šparal z hitrostjo, in naekrat ob cesti zagledam kareto :huh: da bi zmanjšal hitrost in se mimo pelal kot nedolžni je bilo že prepozno. zato sem nadaljeval z hitro vožnjo, ker sem tudi vido da so se pržgale luči na kombiju.

v hitrci sem si v mislih narisal zemljevid spuhlje in potem tudi ptuja, kje bi bilo najpametneje vujt. iskal sem seveda ozke ulice, in take ki se iz glavne ceste niso vidle, hitro sem našo pravo pot, in že sem bil iz spuhlje vun in v rogoznici, še vedno pa sem mel občutek da me policija resno zasleduje, zato nisem šel domov skozi center ptuja (ker tam bi že npr. lahko me čakali drugi policisti) (ja vem malo preveč sn igral GTA :afro1: ) in sem zato se odločil za pot okoli ptuja, in na koncu prek peš mosta, ko pa sem bil tam sn si tak že malo oddahno, saj policija z kareti težko pride prek peš mosta :hmm:

pol pa samo hitro domu, pa v garažo skutera in spat :)

huh, kak me je blo strah :unsure:

skratka ni blo fajn :xx: :xx:

danes vjutro pa me foter vpraša, če je mene že kdaj policija lovila :huh:

pa nisn vedo od kot mu ta ogotovitev, samo mi je pol povedo da me je en človek iz naše vasi pred parimi mesci prijavil, da se delal nemir z skuterjem :o :huh: :angry: :blink:

ok, tudi prav, samo še zaj newem kdaj bi to lahko bilo :? <_< :wacko: :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dokler te trikrat ne lovijo, pa enkrat ulovijo ni panike:)

mene so lovili kr v naravnem parku, pa ni blo panike, pa mimo njihove postaje kjer gledajo za begunce(varjanta razgledana točka), kjer je omejitev 40 grem vedno kolkor da motor, pa vejo kdo sm, pa ne težijo nikoli, pa enkrat sm jih prehiteval po nekem makedamu, pa tudi nič, ne se bat vglavnem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

joj.

včere okoli 23. ure sem šel od moje punce domov in seveda se mi je modilo (kot vedno sem zamujal) zato nisem šparal z hitrostjo, in naekrat ob cesti zagledam kareto :huh: da bi zmanjšal hitrost in se mimo pelal kot nedolžni je bilo že prepozno. zato sem nadaljeval z hitro vožnjo, ker sem tudi vido da so se pržgale luči na kombiju.

v hitrci sem si v mislih narisal zemljevid spuhlje in potem tudi ptuja, kje bi bilo najpametneje vujt. iskal sem seveda ozke ulice, in take ki se iz glavne ceste niso vidle, hitro sem našo pravo pot, in že sem bil iz spuhlje vun in v rogoznici, še vedno pa sem mel občutek da me policija resno zasleduje, zato nisem šel domov skozi center ptuja (ker tam bi že npr. lahko me čakali drugi policisti) (ja vem malo preveč sn igral GTA :afro1: ) in sem zato se odločil za pot okoli ptuja, in na koncu prek peš mosta, ko pa sem bil tam sn si tak že malo oddahno, saj policija z kareti težko pride prek peš mosta :hmm:

pol pa samo hitro domu, pa v garažo skutera in spat :)

huh, kak me je blo strah :unsure:

skratka ni blo fajn :xx: :xx:

danes vjutro pa me foter vpraša, če je mene že kdaj policija lovila :huh:

pa nisn vedo od kot mu ta ogotovitev, samo mi je pol povedo da me je en človek iz naše vasi pred parimi mesci prijavil, da se delal nemir z skuterjem :o :huh: :angry: :blink:

ok, tudi prav, samo še zaj newem kdaj bi to lahko bilo :? <_< :wacko: :)

:lol1: :lol1: :lol1:

Mogoče je foter Danija mislo in njegov pregon :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe, ti pa maš jajce :notworthy:

haha, ma ja, mojega kolega so 10 min snemali z alfo, pa je šel 100 po njihovim meritvah, pa so ga stran spustili, brez kazni :yea2:

ne rabiš jajc, sej če te ne zmerijijo ti nič ne morejo, za vožnjo po naravnem parku ap ne vem kako je

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na sreco (vsaj pri nas) policaji niso tako strogi. vceraj sta me ustavila, ko sem se vozil na motorju se brez izpita in brez registracije in sta me samo popisala, preverila resnicnost podatkov in lahko sem ga tisal za usesa do doma :) . je pa res, da sem mu rekel, da danes delam izpit (sem ga uspesno pravil :D ) in je verjetno tudi zaradi tega popustil.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tudi mene so ustavli z neregistriranim motorjem,brez celade in brez izpita pa sem dobil cez 2 tedna domov samo opozorilo! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene so dobli ko sem sel prek rdece :rolleyes: pa sem dobo cez 6mesecev domov da so me dali za predlogo sodnika za prekrske zdaj je minlo 2 leti pa se vedno nic :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma te polcaji pa zkoni so vsi skp prfuknjeni

kle morijo če maš skuter mau navit a pol se greš pelat po mestu in vidš ene 'frajereje' k se furajo brez čelade kljub temu da je ful polcajev (zgleda da jih noben ne ustavi)

nej nardijo zakon al pa možnost registracije kolesa z motorjem 70 kubikov ker res ne vidm problema u tem da se mau hitrej peleš pa da pač mau šraufaš motor

pa itak dajo vsi takoj vn blokade razn kšni dediji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...js pa cakam posto, da vidim ka sm naredu na obisku pr sodniku za prekrske... <_<

...ce mislte delat sranje, ga delite dokler ste mladoletni, ko bote enkrat polnoletni, ne bo vec lahko. <_<

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma toti ko si si zakon za 45km/h zmislili so vsi lulike™, me zanima keri bi se upal z skuterjem peljat po cesti ptuj-maribor, kjer 24 ur na dan vozijo tovornjaki, avti, kombiji,....prehitevajo ko norci, pol pa se ti pelaš 45, pa te tak prehiti, da glih da se te ne dotakne joj :fight2:

skratka keri si je ta zakon zmislo :stupid: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa je zadnjič tak stisnilo ne :) Mudilo se mi je pa prehitevam kolono po nasprotnem pasu čez polno črto po partizanski. Pa čujem kak nekdo zategne zadaj, potem pa samo kak spusti sireno :xx: :cry: :wacko:

Bil je rešilec :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!