Skoči na vsebino

Policaji in kazni


nagajiček

Priporočene objave

učeri okol 21:00 sm meu tako srečo, da ko sm pršu s kolegom s košarke so

čakal policaji (ne vem na koga..vrjetno kake dilrčke al koga tazga) za garažami pri mojem bloku.

Ker sm jih prepozn vidu,sm ugasnu motor in ga zapeljal v garažo. Ni blo 3min ko se mi je

prasc pojavu za hrbtom in zahtevu da zapeljem motor vn iz garaže, da preveri Št. šasije.

Je pregledu..meu sm use dokumente ni blo problema. Pol me "povabu" do njegovga auta,

da mi napiše kazen, ker pač nimam izpita in motor še ni registreran. Dobil sem 500€+500€

brez izpita + neregistreran in če pač plačam v roku enga mesca je to polovička. Zdej me pa zanima

naslednje:

- Oba policaja sta bila brez kape..kot vem je to v zakonu da mora imet med opravlanjem dolžnosti kapo...je tako?

- Vozil sem se cca. 300m po neprometni cesti lahko rečem ulici..to kaj pomaga?

- Motor je že bil v garaži, parkiran, zaklenjen..ima on pravico zahtevat brez kakršnega koli naloga da

zapeljem motor iz lastne garaže?

Tako ali tako bo padla pritožba oz. ugovor..kašen nasvet pa bi bil tudi dobrodošel ;)

Popravljeno . Popravil Jur3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

učeri okol 21:00 sm meu tako srečo, da ko sm pršu s kolegom s košarke so

čakal policaji (ne vem na koga..vrjetno kake dilrčke al koga tazga) za garažami pri mojem bloku.

Ker sm jih prepozn vidu,sm ugasnu motor in ga zapeljal v garažo. Ni blo 3min ko se mi je

prasc pojavu za hrbtom in zahtevu da zapeljem motor vn iz garaže, da preveri Št. šasije.

Je pregledu..meu sm use dokumente ni blo problema. Pol me "povabu" do njegovga auta,

da mi napiše kazen, ker pač nimam izpita in motor še ni registreran. Dobil sem 500€+500€

brez izpita + neregistreran in če pač plačam v roku enga mesca je to polovička. Zdej me pa zanima

naslednje:

- Oba policaja sta bila brez kape..kot vem je to v zakonu da mora imet med opravlanjem dolžnosti kapo...je tako?

- Vozil sem se cca. 300m po neprometni cesti lahko rečem ulici..to kaj pomaga?

- Motor je že bil v garaži, parkiran, zaklenjen..ima on pravico zahtevat brez kakršnega koli naloga da

zapeljem motor iz lastne garaže?

Tako ali tako bo padla pritožba oz. ugovor..kašen nasvet pa bi bil tudi dobrodošel ;)

Mislim da ce nimajo kape ga lahko preprosto ignoriras, ker ce ni v polni uniformi ni uradna oseba in nima pooblastil za karkoli. Samo glede na to, da so ti kazen ze napisali in da sta bila dva bosta rekla, da lazes. Pomoje.

Ne vem pa kako je s tem, da ti motor potegnejo iz garaze...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če te niso ustavljali in jim torej nisi pobegnil ti načeloma nebi mogli nič, to da si odklenil garažo in ven potegnil moped je samo tvoja dobra volja, niti tega nebi rabil naredit. torej če jim nisi pobegnil te niso ustavili in niso ugotovili da si ti vozil, lahko bi bil kdo drug in sploh ni nujno da je bil tvoj moped.

glede na to, da si dobil lepo kazen se pozanimaj kako in kaj in se pritoži, AMPAK ne ti napisat neko pritožbo, mora biti taka, ki vsebije prave člene in razloge zakaj postopek ni bil izpeljan pravilno.

kit80:

ti je že jern3j odgovoril: to ni mogoče, na tehničnem merijo hitrost (pa še to samo do 70 km/h) in nimajo mašine za merit moč, tako da se v tej zgodbi nekdo lepo laže :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za odgovore :)

glede tega da bosta rekla da lažem..imam kar večje število prič med njimi tudi fotra in

mamo, ki sta ravno v tistem času prišla domov kot tudi soseda, ki je ravno v tistem času

rovaril nekaj okoli garaž, da kolega, ki je bil z mano sploh ne omenjam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za odgovore :)

glede tega da bosta rekla da lažem..imam kar večje število prič med njimi tudi fotra in

mamo, ki sta ravno v tistem času prišla domov kot tudi soseda, ki je ravno v tistem času

rovaril nekaj okoli garaž, da kolega, ki je bil z mano sploh ne omenjam.

nažalost ti priče pomagajo bolj malo - ti rabiš dejatva in ta so "člen ta in ta pravi, da mora postopek legitimacije biti......", "člen ta in ta pravi, da mora policist nedvoumno ugotoviti......" itd.

starši in kolegi so bil slabe priče proti "poštenim" policistom, lahko pa zahtevaš soočenje in naj policist pred tabo in sodnikom še enkrat ponovi njegovo zgodbo, ki se bo verjetno razlikovala od tvoje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za odgovore :)

glede tega da bosta rekla da lažem..imam kar večje število prič med njimi tudi fotra in

mamo, ki sta ravno v tistem času prišla domov kot tudi soseda, ki je ravno v tistem času

rovaril nekaj okoli garaž, da kolega, ki je bil z mano sploh ne omenjam.

kakor hitro sta skupaj 2 policista, proti njima ne moreš skoraj nič, ker ona 2 sta "bogova".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolko je lahko kazen za nesreco

majhne poskodbe, lažje, zdrs s ceste na levo stran v desnem ovinku

z m. in sopotnica

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

učeri okol 21:00 sm meu tako srečo, da ko sm pršu s kolegom s košarke so

čakal policaji (ne vem na koga..vrjetno kake dilrčke al koga tazga) za garažami pri mojem bloku.

Ker sm jih prepozn vidu,sm ugasnu motor in ga zapeljal v garažo. Ni blo 3min ko se mi je

prasc pojavu za hrbtom in zahtevu da zapeljem motor vn iz garaže, da preveri Št. šasije.

Je pregledu..meu sm use dokumente ni blo problema. Pol me "povabu" do njegovga auta,

da mi napiše kazen, ker pač nimam izpita in motor še ni registreran. Dobil sem 500€+500€

brez izpita + neregistreran in če pač plačam v roku enga mesca je to polovička. Zdej me pa zanima

naslednje:

- Oba policaja sta bila brez kape..kot vem je to v zakonu da mora imet med opravlanjem dolžnosti kapo...je tako?

- Vozil sem se cca. 300m po neprometni cesti lahko rečem ulici..to kaj pomaga?

- Motor je že bil v garaži, parkiran, zaklenjen..ima on pravico zahtevat brez kakršnega koli naloga da

zapeljem motor iz lastne garaže?

Tako ali tako bo padla pritožba oz. ugovor..kašen nasvet pa bi bil tudi dobrodošel ;)

S kapo ali brez (to ti nič ne pomaga).

Prometna ali neprometna ulica (ravno tako ne).

Če si se vozil še brez čelade, ti tudi to, da je bil motor že v garaži ne pomaga. V primeru, da si imel čelado in je le ta po možnosti zaprtega tipa, bi se mogoče lahko zagovarjal, da nisi bil ti, ampak to je delikatna zadeva, lahko te "prepoznajo" po kakšnih drugih značilnostih (npr. obleki, ipd).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je stal v garaži si nardil osnovno napako da si mu sploh dovolil da je pršu tak douč. Naloga ni mel da bi lahk stal ker to je zasebno last za katero potrebuje nalog da lahk vstopi ;) lahk se pritožiš sam velik ne boš dosegu pa če bi bla policaja na pol gola ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna je kazen še se voziš brez izpita in brez registracije pa da nisi polnoleten?Ter da je motor malo predelan in neizpravn za cesto?Kaj če te po možnosti še lovijo in potem dobijo?bolj nastradaš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna je kazen še se voziš brez izpita in brez registracije pa da nisi polnoleten?Ter da je motor malo predelan in neizpravn za cesto?Kaj če te po možnosti še lovijo in potem dobijo?bolj nastradaš?

Miško slabo se ti piše,še posebno fotru-nesekirej se. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna je kazen še se voziš brez izpita in brez registracije pa da nisi polnoleten?Ter da je motor malo predelan in neizpravn za cesto?Kaj če te po možnosti še lovijo in potem dobijo?bolj nastradaš?

Kot se je zgodilo mojemu kolegu pred... leti. Mladoleten, brez izpita, neizpraven motor, pobeg. Ko so ga dobili, so ga malo ''pretipali'', napisali kazen (ki so jo plačali starši...). Potem ga je pa še foter spustil skozi svojo šolo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... napisali kazen (ki so jo plačali starši...).

A "zlata leta" so pol mimo? :whistle: Ko je mene metala pubrteta je bila nekakšna luknja v zakonu, da enostavno nisi plačal kazni za prekrške (okol leta 1993), če nisi bil polnoleten. Se pravi da se zdaj plačuje? Hmm....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A "zlata leta" so pol mimo? :whistle: Ko je mene metala pubrteta je bila nekakšna luknja v zakonu, da enostavno nisi plačal kazni za prekrške (okol leta 1993), če nisi bil polnoleten. Se pravi da se zdaj plačuje? Hmm....

ja zej je tako da od tebe ne morjo nc zahtevat ampak se vse zvali na starse :trance_33_sleep: ....to bi bla sola doma :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolko je lehko kazen za zdrs s ceste

na levo stran s sopotnico ?

Mal vec povej..... si v kak avto prletu ob zdrzsu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Miško slabo se ti piše,še posebno fotru-nesekirej se. :lol1:

sam da u čuzo ne grem če bo pa treba plačat bo pa fotr :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kokr jst vem glede tega če si mladoletn..ne dobiš nč za plačat niti starši. Dobiš sodnika za prekrške, ki ti v tem primeru dodeli ukor.

Usaj tko je blo pr mene parkrat ko sm biu tm :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pr nas ko smo se s tomosi gonili okol ti je spraznu gume pol pa si ga mogu porivat domov al pa je opomin pršu domov plačov ni noben

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pr nas ko smo se s tomosi gonili okol ti je spraznu gume pol pa si ga mogu porivat domov al pa je opomin pršu domov plačov ni noben

Enim frendom se je tut to zgudil ampak men pa nč zaenkrat :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!