Skoči na vsebino

Policaji in kazni


nagajiček

Priporočene objave

No problem, sam poklič

vesele praznike, lep pozdrav z Kopra.

Popravljeno . Popravil SEOI-NAGE
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je res da te z škodo in podobnimi avtomobili težko ujeli. Toda če se zavzamejo, te bodo ujeli 100%! Pokliče še druge patrulje,

kakšnega letečmana, zaprejo pot itd.

Sploh pa nebi smel razmišljat o bežanju pred policaji :whistle: Če bo le mogoče, ustavim (tudi brez izpita)!

Letečmana se ne kliče zaradi navadnega pobega nikoli!!!!, tudi raznih ovir ti ne smejo nastavljat, z vozili, lahko tudi z rs-kami, ki jih imajo ter drugimi precej slabšimi vozili(drugimi providami,130km octavijami, tuaregi, tudi bmw motorji, itd pa te ne dobijo, če vmes seveda ne posežejo vreme, ekstremni dogodki na cesti(zaprta cesta, resnično zabasano križišče, itd.), ne govorim na pamet, je pa res, da je potreben pravi motor.

Res je :D :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Družba, bežat se sicer splača, ampak se potem splača tudi prodat motor, s katerim se je bežalo. Ali pa vsa prebarvat, še posebej, če ste na isti cesti večkrat. In kombinezon je tudi treba zamenjat. Ker najmočnejše orožje policista ni beretta, ampak kemik in beležka.

Poleg tega z bežanjem ogrožate sebe in druge udeležence v prometu. Policist bo po 10 minutah pozabil na vaš beg, sami pa ga ne boste, če boste pri tem uničili motor, si nakopali trajne posledice (voziček) in npr. 2000 EUR kazni.

Meni je bežalo že veliko motoristov, pa mi je vseeno. Ni mi pa vseeno za tista dva, ki sem ju 2 km od mesta zaustavljanja našel v živi meji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Družba, bežat se sicer splača, ampak se potem splača tudi prodat motor, s katerim se je bežalo. Ali pa vsa prebarvat, še posebej, če ste na isti cesti večkrat. In kombinezon je tudi treba zamenjat. Ker najmočnejše orožje policista ni beretta, ampak kemik in beležka.

Poleg tega z bežanjem ogrožate sebe in druge udeležence v prometu. Policist bo po 10 minutah pozabil na vaš beg, sami pa ga ne boste, če boste pri tem uničili motor, si nakopali trajne posledice (voziček) in npr. 2000 EUR kazni.

Meni je bežalo že veliko motoristov, pa mi je vseeno. Ni mi pa vseeno za tista dva, ki sem ju 2 km od mesta zaustavljanja našel v živi meji.

Meni osebno se je do sedaj vedno splačalo,sem pa vedno le peljal mimo in nikoli nisem npr. zafrkaval policaja, ki me je ustavljal, mu kazal ne vem česa, itd., kadar pa sem ustavil (ko ne naredim nekega ekstremnega prekrška), pa sem imel do sedaj samo pozitivne izkušnje(tako z motorom kot z avtom-so me vedno spustli oz. enkrat min. kazen, z avtom tudi enkrat čez rdečo(pa se ni glih pržgala!!, pa so me sp.), pa z nereg. motorjem(sfalilo bencina, pobeg nemogoč - sp.). Policistu itak nič slabega ne narediš, če greš mimo, sebi pa precej koristi. Najbolj pomembno je, da ostaneš miren, kar je pa seveda zelooo težko, se pa ta mirnost znatno poveča z dobrim obvladovanjem kvalitetnega motorja ter zaupanjem vase.

Popravljeno . Popravil EAST
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Družba, bežat se sicer splača, ampak se potem splača tudi prodat motor, s katerim se je bežalo. Ali pa vsa prebarvat, še posebej, če ste na isti cesti večkrat. In kombinezon je tudi treba zamenjat. Ker najmočnejše orožje policista ni beretta, ampak kemik in beležka.

Poleg tega z bežanjem ogrožate sebe in druge udeležence v prometu. Policist bo po 10 minutah pozabil na vaš beg, sami pa ga ne boste, če boste pri tem uničili motor, si nakopali trajne posledice (voziček) in npr. 2000 EUR kazni.

Meni je bežalo že veliko motoristov, pa mi je vseeno. Ni mi pa vseeno za tista dva, ki sem ju 2 km od mesta zaustavljanja našel v živi meji.

Prodat motor, kombinezon...?!? :headbang: zakaj ? Če policist ne vidi oz. si ne zapiše registerske tablice, ti vbistvu ne more nič.( razen če te naslednjič ujame - preseneti, ravno med prekrškom in v nemogočem položaju za beg .... ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodat motor, kombinezon...?!? :headbang: zakaj ? Če policist ne vidi oz. si ne zapiše registerske tablice, ti vbistvu ne more nič.( razen če te naslednjič ujame - preseneti, ravno med prekrškom in v nemogočem položaju za beg .... ).

Poglej kaj je napisal fireball : " Meni je bežalo že veliko motoristov, pa mi je vseeno. Ni mi pa vseeno za tista dva, ki sem ju 2 km od mesta zaustavljanja našel v živi meji. "

Iz tega sklepam da je mogoče prometnik ki točno ve kaj si policaj zapomni pri pobeglemu motoristu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej kaj je napisal fireball : " Meni je bežalo že veliko motoristov, pa mi je vseeno. Ni mi pa vseeno za tista dva, ki sem ju 2 km od mesta zaustavljanja našel v živi meji. "

Iz tega sklepam da je mogoče prometnik ki točno ve kaj si policaj zapomni pri pobeglemu motoristu.

Ja, se popolnoma strinjam...Samo če ne vidi tablice ti ne more nič - so nemočni.

Ni mi pa vseeno za tista dva, ki sem ju 2 km od mesta zaustavljanja našel v živi meji. "

Drugače pa vsaka čast...še so med nami policaji, ki jim ni useno.... :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, sem prometnik.

Nečesa ne razumem in mi naj prosim nekdo razloži. Zavarovalnice so v zadnjem času (5-6-let) strašno prizanesljive do motoristov, saj zavarovati motor ni več strošek, vreden glavobola in odrekanja. Zato...

... je smiselno prodajat glavo na cesti in bognedaj, v primeru prometne nesreče, v kateri si povzročitelj sam, še leta sponzorirati zavarovalnico, ta drugega udeleženega, cestno podjetje, ki je pometlo cesto za teboj...?? Že res, da s preskenirano reg. tablico prihraniš 400 eur na leto (12 obrokov po 33,3 eur), vendar boš prej ali slej naredil neumnost, oz. jo bo naredil kdo drug in boš padel in te bo to stalo 60 obrokov po 200 eur (karikiram, ampak je realno).

Sam sem že nekaj let na motorju, službeno in privatno in... ko najmanj pričakuješ, takrat gre ponavadi za las.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, sem prometnik.

Nečesa ne razumem in mi naj prosim nekdo razloži. Zavarovalnice so v zadnjem času (5-6-let) strašno prizanesljive do motoristov, saj zavarovati motor ni več strošek, vreden glavobola in odrekanja. Zato...

... je smiselno prodajat glavo na cesti in bognedaj, v primeru prometne nesreče, v kateri si povzročitelj sam, še leta sponzorirati zavarovalnico, ta drugega udeleženega, cestno podjetje, ki je pometlo cesto za teboj...?? Že res, da s preskenirano reg. tablico prihraniš 400 eur na leto (12 obrokov po 33,3 eur), vendar boš prej ali slej naredil neumnost, oz. jo bo naredil kdo drug in boš padel in te bo to stalo 60 obrokov po 200 eur (karikiram, ampak je realno).

Sam sem že nekaj let na motorju, službeno in privatno in... ko najmanj pričakuješ, takrat gre ponavadi za las.

Saj se ne gre zdaj za ponarejene tablice(čeprav sem jih mel različne tudi sam(potegno sem jih iz uradne strani republike slovenije)), no skratka, registriran motor je vsekakor fajn met oz. se splača ja(tistih par evrov), samo vseeno moraš pobegnit, če se npr. v naselju pelješ 90+++, po zadnji, pa čez polno, po odstavnem, ipd., saj vam, policajem pa itak ne naredim s tem nič slabega, mogoče še celo malo preženem dolgčas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, sem prometnik.

Nečesa ne razumem in mi naj prosim nekdo razloži. Zavarovalnice so v zadnjem času (5-6-let) strašno prizanesljive do motoristov, saj zavarovati motor ni več strošek, vreden glavobola in odrekanja. Zato...

... je smiselno prodajat glavo na cesti in bognedaj, v primeru prometne nesreče, v kateri si povzročitelj sam, še leta sponzorirati zavarovalnico, ta drugega udeleženega, cestno podjetje, ki je pometlo cesto za teboj...?? Že res, da s preskenirano reg. tablico prihraniš 400 eur na leto (12 obrokov po 33,3 eur), vendar boš prej ali slej naredil neumnost, oz. jo bo naredil kdo drug in boš padel in te bo to stalo 60 obrokov po 200 eur (karikiram, ampak je realno).

Sam sem že nekaj let na motorju, službeno in privatno in... ko najmanj pričakuješ, takrat gre ponavadi za las.

Pri tako dragem "športu" se po moje ne špara pri registraciji in obvezni opremi za motor. Lahko se ti zgodi neumnost na prvem ovinku, ali pa nikoli. No čim manj takih dogodkov :worship: :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjamem, da ste mojstri na motorih in vam zavidam. Niti na kraj pameti mi ne bo padlo, da se bom podil za vami, ki imate pod ritjo 150 konjev, s svojim 100 konjkim in 300 kilskim BMW-jem.

Prej je bilo omenjenih 90 in več kilometrov nauro skozi naselje. Marsikatero naselje se da zvozit s 120 km/h, če ne srečaš starejše občanke, ki se s svojega dvorišča z Nissan Sunnyem odpravlja k opoldanski maši in ima dioptrijo 2+ (in en lep klobuček na glavi).

Pri 90 km/h v eni sekundi prevoziš 25 metrov in 1 sekunda je potrebna, da možgani preglodajo sliko, ki jo vidiš in se prične reakcija, ko pričneš zavirati. Po eni sekundi zaviranja na polno se boš morda peljal le še 30 km/h, ampak boš v tem času prevozil že okoli 40 metrov. Če bo to na ravni cesti in se boš izognil - super. Če je to sredi ovinka - ni več super. In če te je mamka spregledala na 40 metrih - ni super. Če je pa mamka namesto v Nissan Sunnyu v Štoretu 404 in ima zadaj pripete brane - mene ni treba pošiljat na tako prometno nesrečo.

Nočem vam moralne spuščat in nočem vam morit. Presrečen bi bil, če na relaciji Ribnica - Grobnik v sezoni 2009 ne bi bilo nobene smrtne, ampak močno dvomim, da bo ravno to sezono mir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri tako dragem "športu" se po moje ne špara pri registraciji in obvezni opremi za motor. Lahko se ti zgodi neumnost na prvem ovinku, ali pa nikoli. No čim manj takih dogodkov :worship: :worship: :worship: :worship:

Zadetek v polno... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjamem, da ste mojstri na motorih in vam zavidam. Niti na kraj pameti mi ne bo padlo, da se bom podil za vami, ki imate pod ritjo 150 konjev, s svojim 100 konjkim in 300 kilskim BMW-jem.

Prej je bilo omenjenih 90 in več kilometrov nauro skozi naselje. Marsikatero naselje se da zvozit s 120 km/h, če ne srečaš starejše občanke, ki se s svojega dvorišča z Nissan Sunnyem odpravlja k opoldanski maši in ima dioptrijo 2+ (in en lep klobuček na glavi).

Pri 90 km/h v eni sekundi prevoziš 25 metrov in 1 sekunda je potrebna, da možgani preglodajo sliko, ki jo vidiš in se prične reakcija, ko pričneš zavirati. Po eni sekundi zaviranja na polno se boš morda peljal le še 30 km/h, ampak boš v tem času prevozil že okoli 40 metrov. Če bo to na ravni cesti in se boš izognil - super. Če je to sredi ovinka - ni več super. In če te je mamka spregledala na 40 metrih - ni super. Če je pa mamka namesto v Nissan Sunnyu v Štoretu 404 in ima zadaj pripete brane - mene ni treba pošiljat na tako prometno nesrečo.

Nočem vam moralne spuščat in nočem vam morit. Presrečen bi bil, če na relaciji Ribnica - Grobnik v sezoni 2009 ne bi bilo nobene smrtne, ampak močno dvomim, da bo ravno to sezono mir.

Dragi prijatelj, zelo lepo napisano. Mislim da bo veliko ljudem dalo mislit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjamem, da ste mojstri na motorih in vam zavidam. Niti na kraj pameti mi ne bo padlo, da se bom podil za vami, ki imate pod ritjo 150 konjev, s svojim 100 konjkim in 300 kilskim BMW-jem.

Prej je bilo omenjenih 90 in več kilometrov nauro skozi naselje. Marsikatero naselje se da zvozit s 120 km/h, če ne srečaš starejše občanke, ki se s svojega dvorišča z Nissan Sunnyem odpravlja k opoldanski maši in ima dioptrijo 2+ (in en lep klobuček na glavi).

Pri 90 km/h v eni sekundi prevoziš 25 metrov in 1 sekunda je potrebna, da možgani preglodajo sliko, ki jo vidiš in se prične reakcija, ko pričneš zavirati. Po eni sekundi zaviranja na polno se boš morda peljal le še 30 km/h, ampak boš v tem času prevozil že okoli 40 metrov. Če bo to na ravni cesti in se boš izognil - super. Če je to sredi ovinka - ni več super. In če te je mamka spregledala na 40 metrih - ni super. Če je pa mamka namesto v Nissan Sunnyu v Štoretu 404 in ima zadaj pripete brane - mene ni treba pošiljat na tako prometno nesrečo.

Nočem vam moralne spuščat in nočem vam morit. Presrečen bi bil, če na relaciji Ribnica - Grobnik v sezoni 2009 ne bi bilo nobene smrtne, ampak močno dvomim, da bo ravno to sezono mir.

WORD! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma jst mam zdele prbližn en let ispit za 125ccm pa se skoz vozm kranj in okolica, pa me niti enkrat pulcaj še ni ustavu, :trance_33_sleep: srečov sm jih pa doskrat že pač se peleš mim kt da nč ni an pa zmeri mal upočasnim k ne vozm glih po predpisih. :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Kaj pa če policaj sumi, da imaš predelan skuter-50ccm in si se peljal hitreje kot 45in te pošlje na tehničnega, pridržijo skuter na koncu pa ugotovijo, da ti gre skuter 45

Ali je tudi treba plačat za tehničnega itd.?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če policaj sumi, da imaš predelan skuter-50ccm in si se peljal hitreje kot 45in te pošlje na tehničnega, pridržijo skuter na koncu pa ugotovijo, da ti gre skuter 45

Ali je tudi treba plačat za tehničnega itd.?

v tem primeru mislm da ne :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

''policaji..glede na to da je polletni tečaj dovolj, da te polapismeno ščene na cesti zaj...va... mislim, ministrstvo za notranje zadeve je v deblo sesalcev vneslo novo pasmo... po zadnjih podatkih je pasma zelo podobna psu, saj strokovno laja.

mene ustavijo tu pa tam... in glede na vzorce oobnašanja imam občutek da še niso vnešeni v register živali, katere treba obvezno cepiti proti steklini.. :evilgrin: ''

vsak si naj k sebi vzame, koliko mu paše a ne? :grim

vseeno pa mislim, da ni isto če voziš prehitro zato, ker moraš nekoga nujno spravit na urgenco ali pa če se ti mudi do prve gostilne... ampak, MNZ pravi, da bomo/smo vsi enaki pred zakonom...ja-oni se lahko te finte grejo, ko majo svoje šoferje in par tisoč EUR plače... kaj pa če bi kazni prilagodili na plače? da bi bil en manager procentualno isto kaznovan kot delavka Laboda? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nočem vam moralne spuščat in nočem vam morit. Presrečen bi bil, če na relaciji Ribnica - Grobnik v sezoni 2009 ne bi bilo nobene smrtne, ampak močno dvomim, da bo ravno to sezono mir.

Jap... mi na PP v Kočevju se že mal bojimo sezone... Naša cesta Kočevje-Petrina je vzela že kar nekaj življenj, tudi izkušenih motoristov, prav tako cesta Kočevje-Novo mesto. No lani smo se tudi mi "oborožili" z dvema motorjema, ampak kot praviš fireball, s 100 konji in tristo kilami pod ritjo se nihče ne bo spuščal v dirko z 150konji. Sreča pri nas je le, da je na koncu relacije Kočevje-Petrina mejni prehod...

Upam, res upam, da se letos ne bo pokrivalo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če te ustavjo pa si brez izpita mislm da je najbol rect da ga nimas ce te pa prasa kje si motor dubu pa reces da si ga doma tastarmu sunu pa da on nc ne ve saj jest tko mislm :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa saj ko te prvič ustavijo tak ali tak ne dobiš kazni če se voziš brez ispita, registracije, s predelanim mopedom... vsaj pri nas ne :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kazen če si brez izpita je 500€.Pomojem se bl splača bežat :D :chase:

Z 50ccm to niti ni tako enostavno (pupi 13).

Popravljeno . Popravil EAST
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kazen če si brez izpita je 500€.Pomojem se bl splača bežat :D :chase:

Odvisno, koliko je za nekoga vredno življenje in koliko je pripravljen rezkirati. Ker stroški pogreba so večji, a na srečo ne bremenijo mrtvega. Potem pa lahko tam gori razlagaš, kako si prišparal 500. eur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!