Skoči na vsebino

Registracija cross


NNN

Priporočene objave

super tema,  zna bit da bo natolkala 100 in več strani al jo kam premaknem?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uživaj v yotubu, ta je bil eden izmed prvih 

 

V Zloveniji mislim da ne bo šlo... ampak pustimo se presenetit kaj bo vse nastalo v tej temi,čez 3 poste bomo že v globokem OFF TOPIC

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, NNN pravi:

Pozdravljeni, 

mene samo zanima ali lahko cross motor registriraš in se tudi po cesti voziš.

 

Hvala za odgovor.

cross motorja ne moreš registrirat, ker nima luči in smernikov, lahko pa registriraš hard enduro motor, kateri je za offroad vožnjo precej primernejši od cross motorja, pa tudi na progi se dobro obnese. Da ne bom tu preveč dolgovezil, si poglej za primer KTM EXC, ali, če ti dvotaktni motorji vzbujajo strah KTM EXC-F. Demontaža tablice, smernikov in zadnje luči ti vzame 10 minut ;) (če te motijo, ampak pazi to pri nas ni legalno!) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Brez luči, smernikov in drugih stvari se itak ne da, ampak mogoče kdo ve, če bi se dalo v primeru, da se vse to namontira v skladu s predpisi? Bi se lahko vse homologiralo? Ali lahko to namontiram sam ali more pooblaščeni mehanik? Kaj vse bi potreboval za to izvesti? Vem da se bo našel kdo ki bo rekel naj raje kupim endurota ampak me zanima izključno za krosa in še nikjer nisem našel konkretnega odgovora od nekoga, ki je že poskusil ali kaj več ve o tem. Torej zanima me če je teoretično mogoče ali je kakšen predpis, ki ne dovoljuje registracije vozila, katero ni že tovarniško homologirano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teoretično se da marsikaj, praktično pa so pri nas precej nesposobni ali pa neusposobljeni. Ko sem imel še visoko leteče plane in idejo da bom nekega dne sestavil "ki car" (okvir, malo fajbrglasa in ostanki enega avta...) sem zvedel da se tega praktično v Zlo ne da, vse ki sem vprašal so peljali tako vozilo v nemčijo na Eu homologacijo in potem pri nas. 

No, ampak teoretično je postopek sledeč:

https://www.avp-rs.si/vozila/postopki/posamicna/

Praktično je kršenje zakona, ampak na cross motor daš vse kar si olupil iz hard endurota vključno z identifikacijskimi številkami... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!