Skoči na vsebino

Mr.EVIAN!


J

Priporočene objave

Ena majhna lekcija o "Pomembnosti"!

Prijatelj mi je razlagal, kako je leta nazaj kelnaril v neki boljši restavraciji

v Parizu. No v glavnem, en večer je bil lokal poln do zadnjega kotička in

so bili zelo zaposleni. Za eno manjšo mizo je prisedel starejši, dokaj

nemarkanten mozakar in čakal, da ga postrezejo. Ta gospod je večkrat

nakazal prijatelju, da si zeli postrezbe, ker je pa bila izredna guzva, je

prijatelju končno uspelo pristopit po priblizno dvajsetih minutah. Gospod

pa tebi nič meni nič naroči kozarec mineralne vode. Prijatelj je sprejel

naročilo in pravi, da mu je v tistem momentu začelo tuuutuuu para izven

ušes. Nadaljeval je z ostalo postrezbo in po cca.15 minutah nekako preko

kurca odnesel kozarec vode temu gospodu in seveda nadaljeval z "bolj

pomembnimi" gosti. Kasneje je šel mimo tega gospoda, nakar ga ta mirno

pokliče k sebi in reče: "Garcon, vidim da ste me zelo površno postregli,

če bi me malo bolje opazovali bi videli, da ne nosim ure, opazili bi lahko

tudi, da imam ogromno časa, prišel sem pa v renomirano restavracijo na

kozarec vode. Kot prijatelj vam priporočam, da v bodoče postrezete

vsako osebo, kot da je naročila najdrazji Cognac v Bacarrat kristalu, pa

če tudi naroči navadno vodo!" nakar mu je gospod stisnil v roke en zelo

substančen šop bankovcev, se zahvalil in šel na svojo pot. Prijatelj mi

pravi, da sploh ni vedel kaj ga je zadelo, da pa je od takrat naprej za

njega vsak "pomemben"!

Morala,če ze, je da smo vsi pomembni - ti, jaz, vi, ona, on, oni, stranke,

kupci, vsi.......Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pepe, nisem spet tako zanimiv :lol: sicer pa upam kmalo, predaja motorja

se je podaljšala na petek, tako da se mi bo mogoče nabrala nova zgodba..

upam, da ne, ker pena se mi pa ze nabira na ustih :evil: zato tudi mala

temica o kupcih/prodajalcih!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Max! tudi to, ki si naštel.

Glavna morala prigode pa je v bistvu v mojem podpisu!

Če se komu da, bi prosil za kakšno izkušnjo - dobro ali slabo - kot

stranka bilo kje!...mogoče tudi kdo, ki ima opravka s strankami?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz delam v poslu, kjer se dostikrat srečujem z ljudmi in delam z njimi. Lahko samo to povem, da bolj ko se mi oseba zdi "boga", nevedna, malce zgubljena itd... bolj poskrbim, da je dobro postrežena, da so njene delnice dobro prodane in da vse štima. Navadno si vzamem tudi več časa, da vse razložim, kar je potrebno itd.....

Zakaj?? Ker bolj ko je oseba "pri kešu" več sranja ti bo delala, bolj te bo "preverjala" in predvsem hotela zvedeti za neke notranje (kao) informacije, s predpostavko, da si boš ti roke mel ob misli, kaj ti lahko ta stranka vse prinese......... fuck them...... snobe.....

Poznam pa en primer, ko je starejši gospod stopil v prodajalno (mislim da Audijev al BMW-jev) in gledal med avtomobili. Bil je malce slabše oblečen (znucane kavbojke, stara malce že raztegnjena majica itd....) in noben od prodajalcev se ni menil zanj. Ko se je vsedel v enega od avtomobilov, je le en prodajalec stopil do njega, pa ne zato, da bi mu pomagal, ampak ga je hotel spraviti ven iz avta - saj veste - da ne bo kaj ukradel, zasvinjal itd..... ta gospod je tega prodajalca spraševal o podatikih, prodajalec mu je nemarno in površno odgovarjal.........Možakar se je lepo zahvalil in šel. Čez par ur je prišel s kufrom nazaj in avto kupil s kešem...... Seveda so mu potem takoj ponudili stol, kavico, vsi so se vrteli okoli njega.... ampak too late.......

Večina nas pa tudi pozna zgodbo: Pretty woman......... tudi en dokaz, da delaš z ljudmi, ne z njihovim outlookom......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Večina nas pa tudi pozna zgodbo: Pretty woman......... tudi en dokaz, da delaš z ljudmi, ne z njihovim outlookom......

Pa na Officer and a gentlemen ne puzabit 8) :idea: :arrow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Večina nas pa tudi pozna zgodbo: Pretty woman......... tudi en dokaz, da delaš z ljudmi, ne z njihovim outlookom......

Pa na Officer and a gentlemen ne puzabit 8) :idea: :arrow:

...pa Ko to tamo peva tud ne :roll: :idea: 8) :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Večina nas pa tudi pozna zgodbo: Pretty woman......... tudi en dokaz, da delaš z ljudmi, ne z njihovim outlookom......

Pa na Officer and a gentlemen ne puzabit 8) :idea: :arrow:

...pa Ko to tamo peva tud ne :roll: :idea: 8) :wink:

Jel ti umes da gadjas...

Da.

Buuummmm...

Piiijjjuhhhh.... Pa ti nebi pogodio ni vazduh :twisted:

(by maratonci)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, J, če praviš, da nisi zanimiv, ti pač verjamem :twisted: :wink: , čeprav je vedno osvežujoče prebrati kak post, ki ima glavo in rep.

Spomnil sem se pa ene blage zgodbice, ki tudi na nek način sodi v zastavljeno temo:

Par let nazaj se je na poslovni obisk najavil nek Lah iz Toscane. Možakar je po nekem ključu presodil, da mi, balkanski medvedje pač ne obvladamo blagozvočnega italijanskega jezika in se je potrudil, da je z nami komuniciral v Angleščini (uot a mistejka tu mejka sistem :? ). Malo sva oba trpela, ampak ovirati ga vseeno nisem hotel pri njegovih naporih. No, ko se je čas najinega klepeta iztekel, sem se mu vseeno zahvalil v Italijanščini in mu izrazil svoje navdušenje nad srečanjem. Dobri mož je malo spreminjal barve, potem pa me je le vprašal, zakaj mu nisem povedal, da govorim tudi njegov materni jezik. Hebiga, kako pa naj slutim, da ga to zanima :?: :?: :twisted:

PEPE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznam pa en primer, ko je starejši gospod stopil v prodajalno (mislim da Audijev al BMW-jev) in gledal med avtomobili. Bil je malce slabše oblečen (znucane kavbojke, stara malce že raztegnjena majica itd....) in noben od prodajalcev se ni menil zanj. Ko se je vsedel v enega od avtomobilov, je le en prodajalec stopil do njega, pa ne zato, da bi mu pomagal, ampak ga je hotel spraviti ven iz avta - saj veste - da ne bo kaj ukradel, zasvinjal itd..... ta gospod je tega prodajalca spraševal o podatikih, prodajalec mu je nemarno in površno odgovarjal.........Možakar se je lepo zahvalil in šel. Čez par ur je prišel s kufrom nazaj in avto kupil s kešem...... Seveda so mu potem takoj ponudili stol, kavico, vsi so se vrteli okoli njega.... ampak too late.......

Jaz tudi poznam nekoga, ki je svojih 150 nemških orlov odnesel drugam zaradi ignorance in slabe postrežbe ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pepe, tvoja izkušnja je bit mojega podpisa/tudi zgodbe! BTW! Kjerkoli na

svetu, pa naj bo Barcelona, Sydney, Auckland blablabla...večina ve kje

je Slovenija, ko grem pa recimo odcep Padova-Trst in vprašam Italijane

za Slovenijo me pa gledajo kot, da sem prišel iz Andromede! L.A. let do

Malpensa/Milano in me zadrzijo, ker ne poznajo slovenski passport in

morajo čekirat če rabim vizo :evil: :roll: (A so Italijani neumni al se sam

delajo?) Leta 93 mi Italijanska tur.agencija proda Letalsko karto za

Costa Rico in mi obenem povejo, da ne rabim vize, nakar me zadrzijo

na Linatah, ker so končno spregledali, da le rabim vizo (dolga zgodba

tozb, kletvic itn...pa raje ne zaenkrat!)

Italijo se izogibam, če se le da! - Ze zato ker so polni "assumption"-ov!

Glede "večjih" nakupov: Jaz ne rabim, da skačejo prodajalci okoli mene,

pričakujem pa (mogoče naivno), da so obzirni, olikani...pač ljudski, dober

dan itn...in naj nas potencialne kupce gledajo enako, tako unega, ki pride

z diamantnim Rolex-om kot unega v neki levi trenirki itn...Zadnje čase se

pri vsakem malo drazjem nakupu spremenim v klošarja in, če zavoham

diskriminacijo, rečem naglas "Grem pa drugam zapravljat!"

Vsi smo pomembni, pa ne samo iz komercialnega vidika!....tukaj neham,

ker naprej je ze filozofija :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

J s tabo se ne bi morala bolj strinjati.

Ok, to nima niti ne take veze, ampak sem se ravno zadnjič spraševala, zakaj ta MAKSI društvo, zakaj to, če niti nimam izpita, kaj šele motor, kaj mi bo to prineslo. In sem potegnila iz vsega: za lastno zadovoljstvo. Da vem, da lahko nekomu pomagam, da lahko nekomu olajšam in če bom vedela, da sem zaradi tega rešila eno življenje je moja misija potrjena.....

In tega bi se nekako morali vsi veliko bolje zavedati. Da ni vse v življenju samo za nas in se tudi ne vrti vse okoli nas.... včasih je treba pogledati tudi druge in kaj narediti za druge. Včasih je že dovolj, če jih vsaj obravnavaš kot ljudi.

Avtobusar se je komaj navadil, da ga zjutraj pozdravljam na avtobusu. Ljudje v službi so se navadili, da jim vedno rečem v petek, lep vikend in sedaj tudi že sami rečejo. Tudi stranke v službi vedno lepo pozdravim, jim podarim nasmeh, na koncu pa obvezno lep dan, lep vikend.. itd.....

In ko vidiš, kako malo je potrebno, da nekomu izvabiš nasmeh na obraz, potem veš, da ni zamanj.

(hmmm jst tut že malo filozofiram ne??? :oops: :roll: :wink: ).

Zaključek: za začetek začnite ljudi obravati kot ljudi in že za to vam bodo hvaležni........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

J s tabo se ne bi morala bolj strinjati.

Ok, to nima niti ne take veze, ampak sem se ravno zadnjič spraševala, zakaj ta MAKSI društvo, zakaj to, če niti nimam izpita, kaj šele motor, kaj mi bo to prineslo. In sem potegnila iz vsega: za lastno zadovoljstvo. Da vem, da lahko nekomu pomagam, da lahko nekomu olajšam in če bom vedela, da sem zaradi tega rešila eno življenje je moja misija potrjena.....

In tega bi se nekako morali vsi veliko bolje zavedati. Da ni vse v življenju samo za nas in se tudi ne vrti vse okoli nas.... včasih je treba pogledati tudi druge in kaj narediti za druge. Včasih je že dovolj, če jih vsaj obravnavaš kot ljudi.

Avtobusar se je komaj navadil, da ga zjutraj pozdravljam na avtobusu. Ljudje v službi so se navadili, da jim vedno rečem v petek, lep vikend in sedaj tudi že sami rečejo. Tudi stranke v službi vedno lepo pozdravim, jim podarim nasmeh, na koncu pa obvezno lep dan, lep vikend.. itd.....

In ko vidiš, kako malo je potrebno, da nekomu izvabiš nasmeh na obraz, potem veš, da ni zamanj.

(hmmm jst tut že malo filozofiram ne??? :oops: :roll: :wink: ).

Zaključek: za začetek začnite ljudi obravati kot ljudi in že za to vam bodo hvaležni........

Pupa,

tale tvoj spis me spomne na neko reč, ki sem jo nekdaj prebral, ali slišal ali videl ... ne vem več

Ali je kdo, kdaj, karkoli, po svoji volji, za nekoga drugega naredil nekaj, ne da bi od tega imel korist ???

... po moje ne ...

Če pomagaš drugim, ponavadi to narediš, da se tudi sam bolje počutiš in se ti zdi, da si koristen, boljši človek, se bolje počutiš, ker si dal nekaj kar ti pomeni manj in dobil nekaj, kar ti pomeni več ... torej vedno delaš zase ... ne za druge !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja samo to je že v drugem kontekstu..... imaš pa prav, če se konec dneva dobro počutiš, potem si naredil vse to zase...... a ni to lepo??????

.....zasluzis nic zraven?! :twisted: :wink: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena mogoče BTW o "100ljudi 100čudi", odnosih in kako "denar ni nujno

predpogoj snobizma"!

Jaz sem nekaj časa delal na ladji QEII, se srečeval in komuniciral z raznimi

Rod Stewart, Buzz Aldrin, Neil Sedaka, Carly Simon, Prince Edward itn...

Na tej ladji je en določen gospod Mr. Bloomberg, ki zakupi dva apartmaja

za dobo treh mesevev vsako leto, torej priblizno 1000000$ na leto,

da pluje po svetu in kontrolira svoj imperij via sattelite ( dolarski milijarder pač, lahko bi si kupil ze jahto ane :lol: ).......z vsemi pa najbolj

prijazna, neprevzetna, topla oseba kar si lahko sploh zamisliš! - vsakemu

vedno "Zivjo, kako gre tebi danes....?" torej tip, ki skoraj izplača Cunardu

gorivo za okoli sveta! Drugi ekstrem: Spoznal "kmetavza", ki je po nekem

naključju izumil eno druzabno igrico, "Scrabble"..nisem siguren! in s tem

obogatel čez noč! V glavnem, tale vse pošiljal v rit, odnos do ljudi 0 od 10,

snob itn... Še en vmesen! Arabc...bivši (ne vem če še zdajšnji!) lastnik

F1 team McClarren in TAG Heuer pljuje na QEII 14 dni letno, komplet v

spremstvu številnih zen in tajnikov. Gospod vedno zadnji dan svojega

dopusta priredi party izključno za posadko - gostje off limits, pa če so

bogovi! - Šampanjec v neomejenih kolečinah (...and not the cheap crap!)

za nameček pa vsakemu iz Bar osebja ta zadnji top model TAG ure namesto TIP-a!

Mene ljudje vsak dan nekaj naučijo, life je zanimiv!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je zanimiv, prav res!!

Ah, J.... ti imaš tako zanimive (resnične) zgodbice, da te jaz lepo prosim, če vsak dan kako objaviš....... ok?? :roll: :oops: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Evo, včeraj se je zgodila ena taka prisrčna mr-evian-story v prodajnem salonu Peugeot v Ljubljani. Tistem na Viču, pri Intersparu. Odvijalo se je pa nekako takole:

Ena meni draga & prijazna oseba vozi sicer čisto fleten avtek z malo km. Ampak zadeva (avtek namreč) je stara že 6 let in ker sva se po naključju ravno motala tam okoli, naju je prešinilo, da bi malce prečekirala, kaj nudi Peugeot. Ni naju motilo, da sva bila odeta v neformalne dopustniške cunjice. Mogoče sva ga na tej točki pobiksala.

Kakorkoli, Peugeot nudi precej. V startu sva škartirala razne 607ice in 806ice in se osredotočila na 206ice ter 307ice, ker se osebi pač dopadejo.

Peugeot je nudil tudi 1 komad prodajalca. Čeden primerek moškega spola, kolikor sem lahko presodil. Bil je pa žal strahotno zaposlen. Zelo zbrano je namreč izdeloval sestavne dele za kugllagerje. Surovino je sproti pridobival iz lastnega nosa. Rafinirano!

Oseba (tista tamoja spremljevalka) je bila dovolj nerazsodna, da si je zaželela dodatnih informacij. Promptno jih je dobila. Na razdaljo 7-8 metrov, iz sedečega položaja, slabo artikulirano. Logiš. Pa poskusite vi artikulirat z lastno roko, do komolca zakopano v (pravtako lastni) nos. Ne gre, ane?!

Razumela sva sporočilo. Bilo je takole:

DO NOT DISTURB!

Z lahkimi srčki sva odšla na kavico. Pravzaprav bi si lahko privoščila cele galone kavice. Prišparala sva namreč par mio. toloresov! B)

Hvala, Mr. Peugeot.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drugič pa si ogleduj rabljene avte, več izbora na enem mestu pa tudi kako laž izveš (bolje kot če nič ne izveš)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drugič pa si ogleduj rabljene avte, več izbora na enem mestu pa tudi kako laž izveš (bolje kot če nič ne izveš)

Ideja ni slaba, ima pa eno luknjico & posledično ne drži vode:

Rabljen avto namreč oseba že ima.

Škoda. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!