Skoči na vsebino

"ZLATI NASVETI" za varnost vsakega motorista!!!!!


bobokrajnc

Priporočene objave

Zima je očitno popustila, pričela se je nova sezona kjer nekateri že pridno nabirajo km, drugi se mrzlično pripravljamo na reg., tretji kupujejo....Vsi smo "fokusirani" na svoje jeklene konjičke,ture....in želimo "not spravit" minulo zimo. Le redko kateri pa se zavedamo nevarnosti ki nas čakajo v tej sezoni oz. "zajcev v grmu" ,ki prežijo na nas! Sezona se še ni niti začela pa že prebiram o prvih nesrečah(baje danes pop. spet v Pragerskem). "Life" je samo en in preveč dragocen da bi ga izgubil po neumnosti. Tudi za nas motoriste ki spadamo v "rizično skupino" veljajo določena pravila in iz izkušenj drugih, starejših se lahko kaj naučimo in vsaj zmanjšamo rizike na cesti.

Moj namen je napisati nekaj pravil, katerih se SAM največ držim (vozim 5let, 40000Km), želel pa bi slišati predvsem nasvete od drugih motoristov. :roll:

MOJI NASVETI:

1.NIKOLI NE PREHITEVAM KOLONE V "PAKETU" AMPAK AVTO PO AVTO(posebej izven avtoceste, iz lastnih izkušenj povem kako slepi so nekateri.)

2.NE VOZIM PONOČI( Slovenci so(smo) pijančki, zvečer so vsi heroji še posebej na cesti pri rezanju ovinkov. Da se o mačkah, psih srnah... sploh ne pogovarjamo)

3.NEPREGLEDNE OVINKE VOZIM PO NOTRANJI STRANI( "Jebiga ziher je ziher"

4.V NASELJIH ZMANJŠAM HITROST(SKORAJ OMEJITEV) IN "OKE NA PECLJE"

5.DOPUŠČAM MOŽNOST DA ME PREHITI AVTO!

Nekako tako na kratko, rad bi slišal tudi druge pa ne tiste o usodi in da vsakega čaka svoj ovinek!

LP Bobo 8) pa čimboljšo sezono!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozi, razmeram na cesti in svojim vozniškim sposobnostim primerno !!!

... kako ugotoviti, kje so meje ... eeee to je pa drugo vprašanje ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozi, razmeram na cesti in svojim vozniškim sposobnostim primerno !!!

... kako ugotoviti, kje so meje ... eeee to je pa drugo vprašanje ...

Vsekakor se ni treba precenjevat na cestah :wink: bolje pustiti hitrjsega naprej... klinc, ce ne gre, ne gre :idea: :arrow:

Sploh pa se motorji po voznih lastnostih prevec razlikujejo 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene včasih tudi prehiti kakšen avo,nasploh zdaj ko imam nov motor in ga nisem vajen.Tudi ko ga bom obvladal bom vozil z rezervo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čarobne besede za 100% varen način vožnje, ni ! Prva naslednja je pa : predvidevaj !

Tipičan primer iz prakse je, kadar voziš za avtom ki z glavne ceste zavija na stransko. Na stranski čaka drug avto in v trenutku ko zagleda desni žmigavc na prihajajočem vozilu se brez razmišljanja odloča za izstop na glavno cesto pri čemer ti zapre pot. Trčenje je neizogibno razen če stvar nisi predvidel. Doslej v praksi ,letno, doživim takšno situacijo vsaj dvakrat-trikrat.

Z komentarji predhodnika se strinjam razen pri prehitevanju kolon. Jaz to opravljam vedno v paketu in sicer zato ker smatram da je vsako prehitevanje riziko in ga je treba opraviti v najkrajšem možnem času. Pri tem poskrbim za naslednje:

- opozorim prehitevana vozila na svojo navzočnost(dolga luč, hupa)

- vozim odmaknjen na levi strani da imam v rezervi prostor v primeru da nisem bil viden

- spremljam v dolgi liniji pred seboj da ni kakšne stranske ceste ali parkinga od koder se mi lahko kdo nepredviden vključi v promet in mi zapre pot.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zima je očitno popustila, pričela se je nova sezona kjer nekateri že pridno nabirajo km, drugi se mrzlično pripravljamo na reg., tretji kupujejo....Vsi smo "fokusirani" na svoje jeklene konjičke,ture....in želimo "not spravit" minulo zimo. Le redko kateri pa se zavedamo nevarnosti ki nas čakajo v tej sezoni oz. "zajcev v grmu" ,ki prežijo na nas! Sezona se še ni niti začela pa že prebiram o prvih nesrečah(baje danes pop. spet v Pragerskem). "Life" je samo en in preveč dragocen da bi ga izgubil po neumnosti. Tudi za nas motoriste ki spadamo v "rizično skupino" veljajo določena pravila in iz izkušenj drugih, starejših se lahko kaj naučimo in vsaj zmanjšamo rizike na cesti.

Moj namen je napisati nekaj pravil, katerih se SAM največ držim (vozim 5let, 40000Km), želel pa bi slišati predvsem nasvete od drugih motoristov. :roll:

MOJI NASVETI:

1.NIKOLI NE PREHITEVAM KOLONE V "PAKETU" AMPAK AVTO PO AVTO(posebej izven avtoceste, iz lastnih izkušenj povem kako slepi so nekateri.)

2.NE VOZIM PONOČI( Slovenci so(smo) pijančki, zvečer so vsi heroji še posebej na cesti pri rezanju ovinkov. Da se o mačkah, psih srnah... sploh ne pogovarjamo)

3.NEPREGLEDNE OVINKE VOZIM PO NOTRANJI STRANI( "Jebiga ziher je ziher"

4.V NASELJIH ZMANJŠAM HITROST(SKORAJ OMEJITEV) IN "OKE NA PECLJE"

5.DOPUŠČAM MOŽNOST DA ME PREHITI AVTO!

Nekako tako na kratko, rad bi slišal tudi druge pa ne tiste o usodi in da vsakega čaka svoj ovinek!

LP Bobo 8) pa čimboljšo sezono!!!!!

No pa je le nekdo ki misli podobno kot jaz!!!

Pa še najini motorji so podobni!!!No sej to je če bi pa cestaka vozu bi te pa drža 'prisilila' v hitrejšo vožnjio!!No to sploh ni res!!! :!:

No nekatere sem slišal govorit lej ga k mu je avto v rit skakal, so f... what sej jest s svojim cliotom marsikdaj kakega počasnejšega motorista dol udarm!!!Ni vse v brzini!!Vozimo po svojih sposobnostih (in sposobnostih motorja :!: :!: :idea: ) in uživamo!!

Ej z veseljem bi šel enkrat s tabo na vožnjo!!!!

Torej LT!!!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet se bo modrost prodajala........ :roll:

Učasih je pa useen cool da se o teh stvareh pogovarja!!!

Ljudje nehote začnejo mal razmišlat :idea: , to pa ni nikol narobe!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja samo enmu pametnemu, ki ima vse prav in vse ve, ne boš kaj dosti dopovedu. Sem pozal modela, ki ustreza opisu, pol se je pa enkrat zložu v en graben, pol je blo pa vse drugo krivo, samo on ne. Ja je bil prah na cesti, pa ne vem kaj še, samo to pa ni priznal, da je prehitro pelju in da je precenjeval samega sebe. Sicer tudi sam naredim kakšno napako, pa vendar nikoli take, da bi lahko koga ugrožal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kdo pravi da imam vse prav, vsak si izbere svoj način vožnje katerega potem bolj ali manj uspešno prakticira. Ne mislim nobenemu pamet solit ali pa toplo vodo prodajat. :!: Valjda ne moreš predvideti prihodnosti, tudi sam sem se že zložil in pobiral motor, vendar pa vseeno mislim da sem bolj izkušen in manj nor kot včasih. :shock:

Do svojih pravil, ki se jih skušam bolj ali manj držati sem prišel na podlagi lastnih izkušenj. Izgovori "mater nisem te vido", znak od ZETORJA na pol metra ali roka pred usta so bili dovolj da sem začel drugače razmišljat.

Povdaril pa bi še eno zelo važno specifiko, to so naše ceste. Slovenske ceste so zelo neugodne, ozke in polne nepreglednih ovinkov ter prometa, da se o "kmetijski sezoni" sploh ne pogovarjamo.

Kljub vsemu pa mislim da te debate nikomur ne škodijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povdaril pa bi še eno zelo važno specifiko, to so naše ceste. Slovenske ceste so zelo neugodne, ozke in polne nepreglednih ovinkov ter prometa, da se o "kmetijski sezoni" sploh ne pogovarjamo.

Kljub vsemu pa mislim da te debate nikomur ne škodijo.

Meni se pa ne zdijo tako slabe ... vedno uživam v vožnji ... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem rekel da so slabe, rekel sem da so "neugodne" kar se varnosti tiče!!

Tudi sam obožujem ovinke.

LP Bobo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja samo enmu pametnemu, ki ima vse prav in vse ve, ne boš kaj dosti dopovedu. Sem pozal modela, ki ustreza opisu, pol se je pa enkrat zložu v en graben, pol je blo pa vse drugo krivo, samo on ne. Ja je bil prah na cesti, pa ne vem kaj še, samo to pa ni priznal, da je prehitro pelju in da je precenjeval samega sebe. Sicer tudi sam naredim kakšno napako, pa vendar nikoli take, da bi lahko koga ugrožal.

Mogoče je bil pa res prah na cesti :?:

Kaj je zdej to zate prehitro :?: :?:

Nikoli ne reci nikoli :idea: , še prehitro se ti lahko kej zgodi, kar pa seveda nobenemu ne želim.

Varno sezono vsem!!! :wink: 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko se vključujem na glavno cesto, ne verjamem nobenmu, ki ima pržgan žmigovc, da bo zavil, raje čakam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. V mestni guzvi smiri zivce in ne pospesuj kot v formuli 1 ker bos prej kot slej enega nabasal, al pa bo kdo nabasal tebe :roll:

2. Odpri auspuhe in glej da bo prevsem v mestu cimbolj pokalo! 8) :lol:

3. Uporabljaj tudi mozgane in ne samo desne roke in leve noge.

P.S.: kar se pa tice predvidevanja - to pride z izkusnjami, spontano. Ne predstavlajam pa si kak bi se pocuto ce bi se mi v glavi kar naprej odvijali vsi mozni crni scenariji, voznja bi zgubila ves car.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvidevanje niso črni scenariji, temveč vživljanje v ravnanje drugega in s tem predvidevanje njegovih namer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvidevanje niso črni scenariji, temveč vživljanje v ravnanje drugega in s tem predvidevanje njegovih namer.

Jap....to pride z leti!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi da če nisi ravno Einstein vozi bolj počasi, da maš več cajta za razmišljanje in opazovanje predvidevanj drugih. :idea:

P.S. Zakaj so imeli kamikaze med 2 svet.vojno čelade na glavi??.......................BREZVEZE!!!! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prehitevaš tolko časa, da zmanjka avtov, takrat pa ugotoviš, da si na off-roadu, kjer avtov (prometa) sploh ni

brrrmovo predvidevanje je ključni pripomoček v prometnem premikanju, še posebej, če je tvoja hitrost ++

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo Bobo :D kako kaj ?? vidim, da si se malo prikljuco :D 8)

glede prehitevanja pa se strinjam z novincem ??? :

Z komentarji predhodnika se strinjam razen pri prehitevanju kolon. Jaz to opravljam vedno v paketu in sicer zato ker smatram da je vsako prehitevanje riziko in ga je treba opraviti v najkrajšem možnem času. Pri tem poskrbim za naslednje:

- opozorim prehitevana vozila na svojo navzočnost(dolga luč, hupa)

- vozim odmaknjen na levi strani da imam v rezervi prostor v primeru da nisem bil viden

- spremljam v dolgi liniji pred seboj da ni kakšne stranske ceste ali parkinga od koder se mi lahko kdo nepredviden vključi v promet in mi zapre pot.

aja Bobo tvoj podpis pa mi je nekam znan :D 8) :wink: :arrow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne se spravit na motor, pa ne boš padel z njega. Sicer pač treba vzet v račun da se tut to lohk zgodi, pa narest vse kar se da, da ne pride do tega.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj bi jaz dodal še klele!Probam se ne usest na motor z manjvrednostnim kompleksom in kadar sem resnično razkurjen, ker takrat je nesreča hitr na vidiku!!! 8) 8)

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!