Skoči na vsebino

J.R.R. Tolkien in vse o Ardi


Priporočene objave

V sredo v OLP-ju sva se z Mačico kar lepo zadebatirala (vsaj meni je blo fino). In bi bilo fajn tudi s profesorjem kdaj podebatirati v živo... Samo predlog.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej, mislim, da to pa sploh ni problema. Sam ko bosta debatirala me morta obvezno zraven povabit, da še kaj novega zvem. Mam še določene luknje v znanju :D :D :D :twisted: :wink: . Pa mi je zgodovina sicer zelo všeč....

Aja, pa sva res prav fino podebatirala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo v samohvalo, koncno sem se spravil brat Silmarillion (jebiga sele zdej sem si svoj izvod kupil), pa da ne bo neumnih vprasanj - v anglescini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst ga mam že vsaj 2 meseca v kompletu sprintanega pa lepo zvezanega. Sam prebrala pa nisem še nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst ga mam že vsaj 2 meseca v kompletu sprintanega pa lepo zvezanega. Sam prebrala pa nisem še nič.

jaz sem pa prejsnji teden prejel komplet Hobbit, LotR (vsako knjigo posebej) in Silmarillion za obupnih 26$. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V sredo v OLP-ju sva se z Mačico kar lepo zadebatirala (vsaj meni je blo fino). In bi bilo fajn tudi s profesorjem kdaj podebatirati v živo... Samo predlog.

Debata? O Middle-earthu? Definitivno, z največjim veseljem in radostjo... ampak ne v OLPu - dokončno sem sklenil da dokler ne bomo lahko zunaj, na zraku, me ne bo več, ali pa vas bom prišel samo pozdravit in vija vaja ven - dosedaj sem vsakič napolnil pralni stroj po prihodu domov :cry: , jest pa ždel pod tušem :( ... Zdaj imam pa tega dost :roll: .

Lahko si pa tudi sami naredimo priliko: npr jutri izgleda da mogoče le bo primeren dan za kakšno vožnjico, pa bi se lahko potem ustavili npr na pikniku na Bledu, pa (kot Hobbiti, hehehe) zraven rečemo še kakšno Middle-earthovsko. Če sta/ste ZA napišite ali pokličite.

Moj predlog vožnjice (seveda če bo vreme primerno): dobimo se pri meni na Vrhniki ob ene 11 uri, skočimo do Kalc, pa levo do Stare pošte in nazaj, nato do Idrije (tam na sladoled) potem pa se mi zdi da se nekje pride do Škofje Loke in od tam planemo proti Bledu. OK?

ZELO me veseli, da ste se (vsaj nekateri) začeli lotevati Silmarilliona :!: :idea: Se mi zdi da šele tu dobiš nekakšen meter in znaš oceniti, kako velik/bogat je Middle-earth. Ko sem ga prvič prebral sem opazil tudi, da je JRRT kljub nasprotnim govoricam vseeno dokaj velike (ali vsaj pomembne) vloge dajal tudi ženskam. No, boste povedali, če se lahko strinjate s tole izjavo ko boste prebrali.

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem sicer prepozno prebral, ampak sem bil na pikniku v soboto - pa te (Suzuki) nisem videl tam :arrow: verjetno smo se zgrešili. Pa še motorja nimam registriranega :x (ampak dovolj - to ni tema tega foruma :) )

Se moramo pa res enkrat dobit skupaj, zunaj, ko bo lepo vreme - bomo kot v Shire-u :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej, ideja ni slaba... Lahko naredimo piknik JRRTjevih navdušencev! Glede na tale topic smo itaq samo štirje :roll: :? ...

Če ste ZA, predlagam začetek junija in kraj, ki ni bil sprejet za TSSSR: Rabeljsko jezero (pod prelazom Predel na I strani). Lepa zelena travica, "ognjišče", prostor celo za kakšen šotor, čeprav mislim da bo dovolj armaflex in spalka (ups, mislil sem elven-cloak).

Če ste ZA, se naknadno zmenimo še podrobnosti. Prinesemo seveda tudi literaturo in zemljevide :wink: :lol:

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk pa morm do takrat prebrat? Al bom takrat uspela zvedet vse podrobnosti?

Drgač pa sem za. Poženem sam še svojega Shadowfaxa pa gassssssssaaaaaaaaaa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem sicer prepozno prebral, ampak sem bil na pikniku v soboto - pa te (Suzuki) nisem videl tam  :arrow: verjetno smo se zgrešili. Pa še motorja nimam registriranega  :x  (ampak dovolj - to ni tema tega foruma  :) )

Se moramo pa res enkrat dobit skupaj, zunaj, ko bo lepo vreme - bomo kot v Shire-u  :P

Pozabil pojasnit: jest nisem preveč zborovski človek, zato sem pred prihodom na Bled naredil dobrih 100 km, bil približno eno uro na Bledu potem pa odkuril (okoli 15 ure?) naredit še malce čez 200 km - mi je blo škoda dneva samo za sedet in pit! Prav zaradi tega sem tudi za naš piknik predlagal Rabeljsko jezero in ne Iškega Vintgarja :wink: ... Upam, da bo izbira všeč tudi vam, če ne predlagajte kaj drugega.

Mimogrede: kaj pa čakaš z registracijo - glih zdej bo spet zima in sneg :shock: :? :roll: :wink: :lol:

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk pa morm do takrat prebrat? Al bom takrat uspela zvedet vse podrobnosti?

Drgač pa sem za. Poženem sam še svojega Shadowfaxa pa gassssssssaaaaaaaaaa

Hja, kolikor hočeš, ljuba duša; fajn pa bi blo čim več, vsaj Silmarillion. Saj ne da te sekiram: če hočeš, beri; če ne, pač ne - vse je v tvojih rokah. Bereš zase, za svoj užitek, ne za moj :wink: :lol: !

V Silmarillionu se ne samo precej več dogaja, predvsem je to osnova, zgodovinski okvir, da veš kaj (kdo) kam paše in šele od tu vidiš logiko zakaj je nekdo tisoče let kasneje nekaj naredil itd. Npr 99% LotRa se zgodi v dobrega pol leta (22 septembra gredo na pot, 25 marca je prstan uničen; pred tem je le Bilbov rojstni dan, ki se je zgodil 17 let pred odhodom na pot), v Silmarillionu pa imaš (krajši ali daljši) vpogled v kakih 20.000 let zgodovine celotnega Middle-eartha...

Vseh podrobnosti pa nikakor ne moreš izvedeti, hehehe. Pa ne zato, ker ti npr jest ne bi hotel povedat (saj nisem ne vem kako zlobno bitje - prepričan sem, da bi kot Ork zelo hitro pogorel), ampak ker je enostavno preveč vsega, tako za zapomniti kot za povedat... Pa saj veš tudi sama o čem se ponavadi pogovarjamo/debatiramo: o kakšnem zanimivem delčku zgodbe, o nepričakovanem zasuku, pa kaj bi lahko kakšna izjava neke osebe pomenila, kako smo (vsak zase, čisto subjektivno!) razumeli pomen kakšnega dogodka itd - ne delamo pa nobenih obnov in prostih spisov, to je za šolo :wink: ...

Aja, pa vesel sem, da si ZA Middle-earthovski piknik :lol: Upajva, da bo še kakšna prijava. Muuuuuuustang...

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Piknik - jaz - za!

samo ce bo kak vikend, ko ne bo kaj drugega v igri (to je pa treba preverit).

BTW: kaj ko bi se povabilo se uno Tolkienovo drustvo?

PS: jaz bi bil pa najraje ork, ampak samo Uruk-Hai drugo ne steje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odlično, Ein! Smo že štirje! (saj boš imel sopreprogo s seboj, kajne?)

Predlagam da datum postavimo na tisti vikend v juniju ko:

- ne bo 2. TSSSR

- ne bo babji shod

- ne bo forumsko

- ne bo dežja

A ste za 14 in 15 junij? Kakšni drugi predlogi?

Kar se tiče povabila Gil-galadovcev pa takole: glede na to, da je njih več kot nas bi se IMHO kvečejmu mi lahko pridružili njim :wink: ... Tole zadevo sem si zamislil nekako kot srečanje Middle-earthovske sekcije MotoSveta. Kaj mislite ostali?

Kar seveda ne pomeni, da ni bi rad spoznal tudi Gil-galadovcev! Najprej bi se udeležil kakšnega njihovega rednega mesečnega srečanja, potem pa še Velikega letnega srečanja. Vse to si lahko ogledate na njihovem HPju ( http://www.drustvogil-galad.si/main.htm ). Tam je vse: o društvu, poročila s preteklih (treh) letnih srečanj, ki jih imajo ponavadi v začeteku avgusta pri Antonu v Čepovanu (pri Novi Gorici), pa s srečanja z italijankimi ljubitelji JRRTja...

Najbrž se da izvedeti tudi kdaj bo letošnje srečanje. Me je že lani mikalo, da bi šel... (Ein, tebe bo zagotovo mikala borba z gorjačami, kajne :wink: ). Če ste za to, se lahko dogovorimo in gremo skupaj tja (hua... mislim, da je potrebno da postanemo člani. Sitnica, 1500 SIT/leto). Imajo tudi forum, a je slabo obiskan in (meni osebno) zoprn, ker se ti vmes prikazujejo reklame itd itd... ne tko kot NAŠ :shock: :wink: :lol: 8)

Bi šel še kdo z mano na njihovo srečanje?

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej, Suzuki, za se na goriško pelat pa ja ni problem. Sploh če je lepo vreme :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaenkrat meni datum ustreza, kar pa se gil-galadovcev tice, bi bilo tudi fajn enkrat uletet na njihovo srecanje v knjiznico...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, torej datum velja, rezervirajte si ga.

Jest se bom pozanimal točno kje in kdaj so srečanja Gil-galadovcev in uletimo ob prvi priliki :wink:

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, torej datum velja, rezervirajte si ga.

Jest se bom pozanimal točno kje in kdaj so srečanja Gil-galadovcev in uletimo ob prvi priliki :wink:

Vsako zadnjo soboto v mesecu v Knjiznjici Otona Zupancica (ob ljubljanski univerzi - ex-pravni fax)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hua, Ein, ti si pa dobro informiran... Še dobro, da imamo emajl, kajne :wink: ? (Jest sm samo slišal, da niso več v Črni luknji...)

Zadnja sobota ta mesec je 26... ko bom jest, če bo le vreme dopuščalo, na Korziki ali Sardiniji. Torej grem lahko šele naslednji mesec :( . Ob kateri uri se pa dobivajo?

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem za, da se dobimo motosvetovci posebej na svojem malem zboru - tako lahko lepše podebatiramo, imamo mir in mislim, da če dobiš približno 4 motoriste, ki taborijo nekje ob tabornem ognju v naravi, da se že zelo približaš kakšni Tolkienovi sceni :P

Vseeno se pa lahko kdaj udeležimo še zboru Gil-galada. Ampak svoje srečanje pa moramo met a ne?

Upam, da pridobimo še kakšnega za "Fellowship of the Moto-ring" :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hua, Ein, ti si pa dobro informiran... Še dobro, da imamo emajl, kajne :wink: ? (Jest sm samo slišal, da niso več v Črni luknji...)

Zadnja sobota ta mesec je 26... ko bom jest, če bo le vreme dopuščalo, na Korziki ali Sardiniji. Torej grem lahko šele naslednji mesec :( . Ob kateri uri se pa dobivajo?

No vidis, ure pa ne vem.... (mine 15 min. v pregledovanju starih mailov) in povem, da se dobivajo ob 10 dopoldan. Traja pa stvar do 11.30.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No vidis, ure pa ne vem.... (mine 15 min. v pregledovanju starih mailov) in povem, da se dobivajo ob 10 dopoldan. Traja pa stvar do 11.30.

:shock: :? :roll:

Ob 10 dopoldne? ? :?: Ob 10 dopoldne v soboto ? ? :?: To mora bit neka elfska fora al kva, nč ne zastopim... ob 10 dopoldne do 11:30... hja... a to ko grejo s trga? MISLM! Kdaj se pa vozijo, pa meče brusijo, gorjače delajo, oblekce šivajo? Moram ob prvi priliki vprašat od kje jim ta termin...

Jaz sem za, da se dobimo motosvetovci posebej na svojem malem zboru - tako lahko lepše podebatiramo, imamo mir in mislim, da če dobiš približno 4 motoriste, ki taborijo nekje ob tabornem ognju v naravi, da se že zelo približaš kakšni Tolkienovi sceni

Odlično, nas je že pet! Ja, tudi jest sem imel v mislih nekaj takega: pogovor ob ognju, na obali jezera (hej, lahko se delamo da je to Lake Cuivienen ali pa vsaj Lake Nenuial!), pa v eni roki pivce, v drugi kakšno bedro :wink: ... Pravo (hobbitsko) vzdušje!

O čem bo tekla beseda na srečanju MS Middle-earthovcev? Mislim, da tale citat iz LotRa najlepše pojasni kaj, zakaj in čemu sploh:

" 'Mercy!' cried Gandalf. 'If the giving of information is to be the cure of your inquisitiveness, I shall spend the rest of my days in answering you. What more do you want to know?'

'The names of all the stars, and of all living things, and the whole history of Middle-earth and Over-heaven and of the Sundering Seas,' laughed Pippin. 'Of course! What less?' "

The Two Towers III 11

The Palantír

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No vidis, ure pa ne vem.... (mine 15 min. v pregledovanju starih mailov) in povem, da se dobivajo ob 10 dopoldan. Traja pa stvar do 11.30.

:shock: :? :roll:

Ob 10 dopoldne? ? :?: Ob 10 dopoldne v soboto ? ? :?: To mora bit neka elfska fora al kva, nč ne zastopim... ob 10 dopoldne do 11:30... hja... a to ko grejo s trga? MISLM! Kdaj se pa vozijo, pa meče brusijo, gorjače delajo, oblekce šivajo? Moram ob prvi priliki vprašat od kje jim ta termin...

Kaj pa mislis, zakaj se nisem bil tam :)

No ja, mislim, da se samo pogovarjajo ne pa ravno tepejo :>

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsako zadnjo soboto v mesecu v Knjiznjici Otona Zupancica (ob ljubljanski univerzi - ex-pravni fax)

Ja, v kotičku za mlade :lol:

Mlade po srcu - ej Suzuki - spet sva zvisela :))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!