Skoči na vsebino

Moje izkušnje - Arhiv


RobiRoberto

Priporočene objave

Morda ne paše ravno zraven, ampak bom vseeno pristavil;

Miran, seveda paše zraven !!! Res zelo vspodbudna informacija, da se da, seveda če se hoče !!!

Pa še besedica ali dve o moji depress mode. Z depresijo sem se srečal že prej v svojem življenju. Na žalost je tako, vendar po drugi strani mogoče tudi dobro, da sem takoj vedel za kaj gre. Takrat se mi zdi, da so me nadlegovali predvsem spomini na moje bivanje na Soči. In zato sem se zglasil pri moji osebni zdravnici in ji o tem tudi povedal, ter jo prosil, če mi lahko predoiše kakšen "močnejši" antidepresiv. Antidepresive sem zečal ponovno uživat že med svjim "bivanjem" na Soči. Zdravnica mi je odgovorila, da tega ne more kar tako storiti in naj se raje zglasim v psihiatričnem dispanzerju. Moja draga me je tudi takoj odpeljala na "naš grič", k dežurni psihiatrinji. Že med prevozom pa sva se dogovorila, da na kakršnokoli možnost sprejema, ne bova pristala. Dežurna psihiatrinja, ki ni prav 100 % obvladala Slovenščine, me je najprej bolj na splošno spraševala o moji nazgodi, ko pa je svoja vprašanja preusmerila na bolj osebne zadeve, ali hodim sam na WC in ali se sam umivam in tuširam, mi je bilo vse jasno. Lepo sva se poslovila in odšla !!! Kasneje sem celo prek plitičnih zvez dobil res dobrega psihiatra v Ljublana Polje, ki mi je pa dobesedno še najbolj pomagal z receptom za "spominske obliže, ki mi sedaj že toliko pomagajo, da se celo že spomin, kaj sem včeraj počel. Vendar se ta treni+utek vseeno ne spomin kaj je bilo včeraj za kosilo in večerjo ...

Daleč od tega da bi bil slabič in zato depresiven !!! V knjigi o poškodbah glave piše, da je ravno depresija po taki poškodbi možganov, kakršno sem doživel jaz, zelo dobro znamanje, da si na dobri poti k okrevanje, če ................................................. ne podležeš depresiji. Jaz temu rečem ZAČARAN KROG, vendar tudi mislim, da se zadeva le počasi tuda vztrajno tudi pri meni izboljšuje. Dragače tega prav verjetno ne bi pisal in delil z vami !!! :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Miran, pa še to! Tvojo knigo prav lepo in vztrajno prebiram vsak večer, pred spanjem, recimo 5 ali 10 strani, toda ob branju uživam in prav nič se ne sekiram ker pozabim, kaj sem prebral prejšnji večer. Vse se dogaja sproti in ni vezano na dogodke od prej. Boljše knjige verjetno ne bi mogel izbrati :notworthy: :notworthy: :notworthy:.

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daleč od tega da bi bil slabič in zato depresiven !!! V knjigi o poškodbah glave piše, da je ravno depresija po taki poškodbi možganov, kakršno sem doživel jaz, zelo dobro znamanje, da si na dobri poti k okrevanje, če ................................................. ne podležeš depresiji. Jaz temu rečem ZAČARAN KROG, vendar tudi mislim, da se zadeva le počasi tuda vztrajno tudi pri meni izboljšuje. Dragače tega prav verjetno ne bi pisal in delil z vami !!! :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BARBARA :notworthy::notworthy::notworthy:

Ti si našla svoj JAZ v veri, jaz pa ga ponovno pridobivam v mojem UMK - centru ... .)

Kar nekaj časa sem razmišljal ali moj današni prispevek bolj sodi na modelarski forum ali sem, toda ker je moje včerajšnje delo povezano tudi s čustvi, sem se raje odločil za sem !!!

Šele včeraj zjutraj (?) mi je moja draga povedala, da bo zvečer šla na zabavo, ki jo ob odhodu v pokoj prireja njena sodelavka, ki je bila nekaj časa tudi moja šefica. Seveda me je med dopoldanskim "šihtom" v mojem UMK skoraj ves čas motilo predvsem to, da bom zvečer sam! In potem mi je med kosilom v glavi kar naenkrat posvetilo, da bi za mojo nekdanjo šefico izdelal darilo. Izbral sem vrtnico, ki je zame ena lepših rož. Vsedel sem se za računalnik, v Googla vpisal VRTNICA, nato pa pritisnil še na gumb SLIKE. Seveda se jih je prikazalo precej, od katerih sem izbrak tri in se v medsebojni primerjavi odločil za to:

post-12027-0-09109300-1307077561_thumb.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem si sliko sprintal sem seveda takoj odšel eno nadstropje nižje. Iz svojih modelarskih spominov sem se še vedno spomnil, da se za prenašanje "načrtov" s papirja na les (vezano ploščo) uporablja likalnik. Prvi poizkus pa nažalost ni uspel, ker nisem upošteval tega, da mora biti "načrt" spritan na laserskem tiskalniku, moj pa je bublejet (?). V sosednjem prostoru, naši nekdanji pisatni, pa je še vedno prisoten fotokopirni stroj ... Zato sem sliko skopiral in kasnejše "peglanje" na vezanoploščo je bilo že kar usprešno, kar pa je manjkalo, pa sem dodal še s svinčnikom ... :notworthy:

post-12027-0-95017100-1307077949_thumb.jpg

post-12027-0-63321300-1307077990_thumb.jpg

post-12027-0-14956700-1307078022_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nato sem z rezbarsko žagico (v modelarskem žargonu - žaga za šniclanje) iz plošče izrezal to kar sem narisal, pred tem pa sem si narisal še podstavek, kakršnega sem si zamislil sam.

post-12027-0-97528900-1307078245_thumb.jpg

post-12027-0-48720800-1307078276_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko je bilo vse "izšniclano" pa sem se za nadljno obdelavo poslužil tehnike, ki niti ne vem kako se imenuje, siguren pa sem, da sem jo v take namen uporabil prvič ??? Najprej sem na veani plošči obdelal narisane črte z zelo tankim rezkarjem (?), pri čemer sem moral zaradi zelo slbega vida na blizu(kljub očalom) uporabljati celo povečevalno lupo, ki sem jo prav tako kupil pred kratkim. Nato sem "rezkar" zamenjal z debelejšim, ki je mojemu izdelku tudi dalo željeno obliko :notworthy:

post-12027-0-33539000-1307078688_thumb.jpg

post-12027-0-01580600-1307078705_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko je bilo rezkanje (?) končano sem orodje zamenjal z navadnim brusnim papirjem, s katerimi sem zaokroglil vse ostre robove in še mal "speglal" utore, ter sveda na fino pobrusil tudi vso površino !!! Po končanem brušenju, oa sem vrtnico prelepil na svoj podstavek. :notworthy:

post-12027-0-35780300-1307079154_thumb.jpg

post-12027-0-31652700-1307079194_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po brušenju, pa je prišlo na vrsto še lakiranje. Polakiral sem z nitro lakom, ki ga uporabljam tudi z modele letal, ima pa zelo dobro lastnost, da je v slabih petih minutah že suho in pripravljeno za nadaljno obdelavo. Polakiral sam 2 x.

post-12027-0-77985300-1307079425_thumb.jpg

post-12027-0-43049500-1307079453_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem ocenil, da je izdelek pripravljen za selitev v zgornje nadstopje, sem poslikal še uro. Do odhoda moje drage je manjkalo še 10 minut ... Torej sem za izdelavo vrtnice porabil skoraj točno 5 ur. In če zraven prištejem še svoje dopoldansko delo na modelu letala, bi bil lahko to skoraj že en cel šiht ... :notworthy:

V stanovanju me je moja draga spomila še to, da bi bilo dobro, če bi se na vrtnico tudi podpisal. Zato sem na spodni del podstavka napisal še včerajšnji datum in moje ime. Po tem opravilu pa sem vrtnico samo še dal v darilno vrečko, ki jo je moja draga že naslednji trenutek odnesla ...

post-12027-0-86840500-1307079868_thumb.jpg

post-12027-0-62233100-1307079896_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo prej mi je moja draga povedala, da so se na včerajšnji zabavi, v krogu Darinkinih najožjih sodelavk, imele zelo lepo, ob izročitvi mojega darila pa so Darinki pritekle solze in tudi jaz jih sedaj zadržujem prav s težavo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Keiko hvala. Dobi se tudi lepe (?) reči izdelane na plastični preši (?), toda tiste prav gotovo nisu unikat, kakor so moje .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Modelarstvo & gospodinstvo grest fkup !!! :notworthy: Ščipalke sem dobil za darilo ??? (rojstni dan ali hladni dedek ...), uporabljava pa jih oba z mojo drago. Ona (na srečo v manjše, številu) za pomoč pri pakiranju napolnjenih vrečk za v skrinjo, jaz pa ... .)

post-12027-0-96521800-1307118173_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po brušenju, pa je prišlo na vrsto še lakiranje. Polakiral sem z nitro lakom, ki ga uporabljam tudi z modele letal, ima pa zelo dobro lastnost, da je v slabih petih minutah že suho in pripravljeno za nadaljno obdelavo. Polakiral sam 2 x.

ROBI :notworthy:

Ma ti si genij :worship:

Jaz si pa želim en nagelj v takšni izvedbi......... :rolleyes:

Boš lahko naredil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boš lahko naredil?

Se bom moral potrudit, saj poslujem pod tvojim okriljem UMK ... .) Pa še za vsaj 5 ur v bližnji prihodnosti bom preskrbljen ... Pa še to moram napisati zraven. Želim si malo odpočiti !!! Vendar na žalost brez dela, počivati še vedno ne znam. Delo mi je namreč hkrati počitek in aktivnost. Ti boš to gotova raumela .. :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ti si genij :worship:

O tem pa se boš morala malo pogovoriti z mojim stricem, nekdanjim oficerjem (pilotom) v JLA s katerim na želost živem v isti hiše že celo življene ... Pa več o tem na 4 oči ...

Ker so vsi moji izdelki unkatni .) bom tudi zate naredil unikatno vrtnico :OK:. Še preslikam jo na fotokopircu in mogoče celo še kaj naprej, ker današnji obisk v Cernici odpade ...

post-12027-0-21715000-1307170346_thumb.gif

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

robi vrtnica je cudovita. tebi ti idej res ne zamnjka. obcudujem kako s svojim delom un zagonom osrecujes ljudi okrog sebe.

zelim ti lep dan in se ze veselim nadaljnega branja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Mojca vidim, da ti je nekdo dal minus. Koliko jih je do sedaj šele moral dati meni ??? :?

Ker mi je včeraj iz Meglene Dežele moja hčerak :wub: prinesla željeni japonski papir, sem dopldne nadaljeval z delom na svojem "avjončku", vseeno pa sem pred začetkom poskrbel tudi za to, da bom že čez 10 minut lahko začel s "šniclanjdm" vrtnice ... :wub::wub: :wub:

post-12027-0-97854200-1307186377_thumb.jpg

post-12027-0-06532100-1307186391_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm, očitno je minuske nekdo spremenil v pluske blush.gif. hvala.

jst sm v svojih srednješolskih dneh bolj s takimi ustvarjalnimi zadevami ukvarjala (risanje in take zadeve), potem pa je blo treba vedno kej za skavte urihtat (kake okraske za rutke in svašta drugih reči), zdej pa sm se kr nekam polenila v tej smeri. me pa razveseljuje bolj kuhanje in peka (če je cajt rata tudi dekoracija malo bolj spodobna). je res treba met neki da človek malo svojo ustvarjalno stran zadovolji.

Pr nas tata vedno reče, da delo dela človeka živega in mislim da res drži. Predvsem da človek vidi sadove svojega dela. Zato jst tudi rada malo "balkonsko vrtnarim", tako sm na balkon posadila vse živo začimb, malancan, pomidor in dva čilija in je prav lepo gledat kako raste (no zdej k mi jih je toča malo stolkla sm bla malo trance_13_cry.gif).

robi vse dobro!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

:notworthy: :notworthy: :notworthy: Tak tiramisu bi pa tudi jaz imel, seveda zaenkrat, na žalost, samo za gledat in vonjat ... :wallbash:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no sej to nrdit je lazje kot se zdi, glih tako slikco prekopiras na peki papir, potem pa rises s cokolado. ta je bil za rojstni dan od fanta (zato je njegova cbfka na tiramisuju). je pa res sel dobro v promet.

kako pa s tvojim zaznavanjem okusov je kaj bolje?

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh se ne spomnim več, kdaj sem zadnjič okusil še kaj druigega kot sladko, slano, kislo in papricirano. Pregled "v tej smeri" pa imam šele 1 x konec julija ... Še edino stvar, s katero bi se lahko malo "pocartal" so mi "ukradli" !!!

Dopoldne sem dokončno prekril "krilce" mojega "letalca" :notworthy::notworthy::notworthy:. Krilo je trenutno samo prekrito, sledi še napenjane (z vodo) japonskega papiraja in potem še lakiranje, 3 do 4 x ...

Malo pred 12-to sem zapustil moj UMK center :notworthy: in se vlegel na kavč ter si ogledal prenos obeh dirk :notworthy::notworthy::notworthy:. Pri gledanju sem ugotovil, da kadar mi hrošč ne bluzi po softeveru, moj srček še vedno bije v taktu bruuum, bruuuum ... :wub::wub::wub:. Če pomislim na to, da po vrnitvi iz Soče mopeda še zagledati nisem smel ... :surrender:

post-12027-0-75178500-1307279713_thumb.jpg

post-12027-0-19977900-1307279726_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Barbara, zadeve so v teku ... :naughty:

Mojca, pričakuj nepričakovano ... .)

Lepo! :kva1: Me prav zanima kakšen bo ratal tulipan...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!