Skoči na vsebino

Moje izkušnje - Arhiv


RobiRoberto

Priporočene objave

Kako pa kaj gre skuter v klanec, imaš 2 ali 4taktnega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da je Robi Roberto res nazaj dokazuje slika posneta danes v Sp. Idriji.

(Sliko je posnela žena z zadnjega sedeža, ko smo se srečali.)

Bravo Robi!

Kot je pri motoristih v navadi je veselo dvignil roko v pozdrav!

Z mojo boljšo polovico ti želiva MNOGO SREČNIH in PREDUSEM VARNIH kilometrov.

post-3530-0-48531200-1430075590_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri bom za nalepko 25 km/h šel najprej vprašati v "avtodele" v Idriji. In spotjo bom v lekarni vprašal, če imajo mogoče "gusarski trak ze eno oko", ker sem med mojimi dosedanjimi vožnjami že večkrat izgubil "gazice za ličenje", ki si jih pred vožnjo vstavim med levo oko in sončna očala in ker sončna očala pri slikanju vedno odstranim z oči, te "gazice" največkrat odletijo nekam ... :blush: Tudi sedaj ko to pišem imam levo oko zaprto, ker drugače ne vidim dobro tipk na tipkovnici, oziroma jih vidim drugje, kakor so v renici ... :blush:

 

gusar.jpg

 

Včeraj zvečer sem do konca prebral orbitrekova navodila, zato moram danes na njem odkriti še kje sta njegov akumulator in "prikazovalnik" zavorne tekočine v spredni disk zavori.

Med včerajšnjo vožnjo iz Idrije proti domu so me prehiteli tudi policisti, katerim se je najbrž zdelo zelo čudno, "zakaj ta vozi tak počasi" in ker bo mogoče po nalepko 25 km/h treba iti v Logatec me zanima, če se z mojim orbitrekom lahko peljem, zaradi njegove počasnosti, tudi po kolesarski stezi, kjer bom, by Roberto, promet sigurno manj oviral, kakor če bi se s 25 km/h vozil po "glavni cesti" ???

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno se ne motim, da so imele YAMAHE FZS 1000 "prikazovalnik" količine zavorne tekočine v posodici na desni polovici krmila, pred ročico za gas in spredno zavoro ???

 

yamaha-fzs1000-015.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V današnjem iskanju akumulatorja sem z odvitjem samo enega vijaka prišel le do "turbo polnilnika" :OK:  , za dostop do akumulatorja pa bi bilo treba skoraj sigurno odviti še nekaj njih, ker sem neke kable videl pod pokrovom z zadnje strani. Tudi posodica za zavotno tekočino je najbrž skrita nekje pod sprednjim pokrovom, kar mi bodo povedali in verjetno tudi pokazali na prvem servisu, po še 222 prevoženih km, ko bo števec pokazal 300 km, ker tako piše v "servisni knjižici" = navodilih za uporabo s "kuponi" za potrdilo o opravljnih servisih ...

 

img1298.jpg

 

img1297.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri bom za nalepko 25 km/h šel najprej vprašati v "avtodele" v Idriji. In spotjo bom v lekarni vprašal, če imajo mogoče "gusarski trak ze eno oko", ker sem med mojimi dosedanjimi vožnjami že večkrat izgubil "gazice za ličenje", ki si jih pred vožnjo vstavim med levo oko in sončna očala in ker sončna očala pri slikanju vedno odstranim z oči, te "gazice" največkrat odletijo nekam ... :blush: Tudi sedaj ko to pišem imam levo oko zaprto, ker drugače ne vidim dobro tipk na tipkovnici, oziroma jih vidim drugje, kakor so v renici ... :blush:

 

gusar.jpg

 

Včeraj zvečer sem do konca prebral orbitrekova navodila, zato moram danes na njem odkriti še kje sta njegov akumulator in "prikazovalnik" zavorne tekočine v spredni disk zavori.

Med včerajšnjo vožnjo iz Idrije proti domu so me prehiteli tudi policisti, katerim se je najbrž zdelo zelo čudno, "zakaj ta vozi tak počasi" in ker bo mogoče po nalepko 25 km/h treba iti v Logatec me zanima, če se z mojim orbitrekom lahko peljem, zaradi njegove počasnosti, tudi po kolesarski stezi, kjer bom, by Roberto, promet sigurno manj oviral, kakor če bi se s 25 km/h vozil po "glavni cesti" ???

kolikor jaz vem, se lahko voziš po kolesarski stezi, saj je tvoj "Orbitrek" kolo s pomožnim motorjem :grim

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takoj po kosilu sem šel preverit kar mi je pokazal video posnetek "v mojem oknu v svet" in akumulator je res tam, kjer mora biti ... :notworthy:

Položaj "indikatorja" (?) zavorne tekočine bom pa pustil za servis ... :blush:

 

img1299.jpg

 

img1300.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zavorna tekočina je na belanci pod masko :grim

 

Upam, da pot od včerajšnje teorije pred spanjem in današnjim iskanjem prakse, ne bo predolga ali celo neuspešna ... :blush:

 

img1303.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker deževna pošiljka iz sosednje države dopoldne še ni prišla do mene ...

 

radar.gif

 

... sem šel na dvorišče raziskovati, kje na orbitreku je posodica za zavorno tekočino, katere mi pa kljub temu, da sem odvil vse (???) vijake zgornjega in spodnjega "pokrova", vseeno NI USPELO najti, ker nobenega pokrova nisem uspel odstraniti ... :blush:  :blush:  :blush:

Sicer je pa delovanje zavor tako in tako ena "postranska zadeva", da so zato poševnooki posodico očitno lahko skrili na nevidno in nedostopno mesto ... :fight2:

 

img1304.jpg

 

img1305.jpg

 

img1306.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker deževna pošiljka iz sosednje države dopoldne še ni prišla do mene ...

 

radar.gif

 

... sem šel na dvorišče raziskovati, kje na orbitreku je posodica za zavorno tekočino, katere mi pa kljub temu, da sem odvil vse (???) vijake zgornjega in spodnjega "pokrova", vseeno NI USPELO najti, ker nobenega pokrova nisem uspel odstraniti ... :blush:  :blush:  :blush:

Sicer je pa delovanje zavor tako in tako ena "postranska zadeva", da so zato poševnooki posodico očitno lahko skrili na nevidno in nedostopno mesto ... :fight2:

 

img1304.jpg

 

img1305.jpg

 

img1306.jpg

špegle je treba dat dol, trije vijaki so, dva nad števcem in eden na sredini v višini smernikov, na tvojem mogoče še smernike, čeprav ne verjamem, ne vem, ker na orbit2 so poleg luči v maski, zato samo predvidevam :grim

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Naj jim bo oproščeno", ker Roberto "jim je že oprostil", zaradi tega, ker ga obremenjuje samo njegova radovednost in kadar zavore ne bodo več zavirale dobro = S E R V I S ! ! !

 

sym.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar sem v telefonskem pogovoru moje drage izvedel, da me nalepka  h/mk 25  .) že čaka pri Varadero Team Longathicum in jo bo treba prevzeti, seveda ne jutri :blush:  , ker je vremenska napoved za moped ugodna  :notworthy:  in se bosta Varadero Team sigurno kam odpeljala ... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ne bi dežnega kombinezona že kar pred časa nekomu podaril ... .)

Danes tudi Nalgesin proti bolečinam ne pomaga mojemu levemu kolku.   :blush:    Vreme?   :blush:

 

cln6924451.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes mi v zvezdah piše: KUPI SI ČELADO ZA SKUTER, akcija jutri kar v Idriji ... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako skuter čelado se lahko kupi v Velocenter tudi v Idriji in če nimajo prave velikosti jo lahko naročijo.  :hmm:  :hmm:  :hmm:

 

mds1.jpg

 

mds2.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaradi mojih včerajšnjih triatlonskih naporov bom čez 20 minut telefoniral svoji zobozdravnici, če ta teden sploh dela ???

 

:blush:

 

img1319.jpg

 

:blush:

 

img1320.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je bila danes moja zobozdravnica dežurna idrijska zobarica, sem v čakalnici kar precej časa čakal   :blush:   in zaradi njenega "današnjega statusa" mi je zob, iz katerega mi je včeraj izpadla plomba, samo "zagipsala", kar mi bo moralo zdržati nekaj več kakor 14 dni, ko imam pri njej zopet uro in bo dovolj časa, da mi bo zob zopet zaplombirala, čeprav se zobozdravnica že sedaj boji, da mi bo tudi ta nova plomba, zaradi njene velikosti, zopet izpadla ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po zobozdravnici je sledila "akcija" Velocenter Idrija = Roberto zadooovoooljen !!!   :grupni:

 

:010

 

img1321.jpg

 

:010

 

img1322.jpg

 

:010

 

img1324.jpg

 

:010

 

img1325.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej sem prodal še ne dokočano daljinsko vodeno maketo jadralnega letala DG 300, 4m razpona kril ...

 

dg300.jpg

 

,,, in danes še, še vedno letečo maketo akrobatsko jadralnega letalskega modela Swift, 2,5 m razpoona kril in nam s tem povrnil 6 / 13 cene "moje vespe" ... :OK:

 

swift.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Moje "moped korenine" niso samo s strani naše družine, ko naju, mene in mamo, je marca 1962 prišel v porodnišnico v Postojni po zasneženi cesti z mopedom obiskat moje oče :notworthy:  , ampak prihajajo tudi s strani moje drage, ker je njen oče imel Lambretto, s katero so se "ob nedeljah peljali na kakšne kotarček" kar vsi štirje:  1. starejši brat,  2. oče,  3. moja draga,  4. mama

 

:OK:

 

lambretta.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slike ozadja mi zopet ne bo treba zamenjati, zanima me pa, če je 100 € manj OK or NOT OK ???   :hmm:

 

Poštno sporočilo "od nekje" :

 

Pošiljam slike scooterja iz zaloge. Razvidne so poškodbe plastike. Scooter se je poškodoval pred našim salonom, pri prestavljanju je enemu izmed zaposlenim ušel dobesedno iz rok (ni nastala med vožnjo). Drugih poškodb nima.

 

1.jpg

 

dsc07971.jpg

 

dsc07968.jpg

 

dsc07969.jpg

 

dsc07970.jpg

Robi čestitke in veliko lepih, srečnih, ter varnih trenutkov na tvoji mašinci.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!