Skoči na vsebino

Moje izkušnje - Arhiv


RobiRoberto

Priporočene objave

Dve medicinski sestri in zdravnica v antirabičnem dispanzerju v Ljubljani (fffffffffffuuuuuuuuuuulllllllllll prijazne), so mi danes povedale, da se s steklino ni za igrati, zato sem danes v levo rame dobil prvo od petih injekcij proti steklini ...
Po vrnitvi v Idrijo je sledil še obisk pri moji osebni zdravnici, ki je najprej preverila, da minulih 5 let nisem dobil injekcije proti tetanusu, zato mi je njena medicinska sestra, dala najprej eno v levo ramo in za njo še eno v desno ramo, naslednjič bo samo ena čez 1 mesec in mesec dni za njo še ena - zadnja ...

Vsa datume so mi prijaaazne medicinske sestre vpisale v Knjižico o cepljenju, zato jih bom jaz takoj sedaj vpisal še v windows caledndar, seveda tudi ob dneva pred dejanskim datumom, da ne bi slučajno pozabil in spregledal ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je torek, katerega sem imel rezerviranega za vožnjo z MV v Bovec in obisk nekoga, vendar bo to zaradi mojega bližnjega srečanja s polhom preloženo za nedoločen čas, ker se bojim kakšnih zame neugodnih stranskih učinkov cepiva proti steklini. Trenutno imam občutek, da se mi v glavi "malo vrti", papir z obrazloženimi možnimi posledicami cepljenja proti steklini pa sem včeraj pozabil v "previjalnici" idrijskega ZD ... :blush:
Od stanovalcev zgornjega nadstropja sem izvedel, da je "ta zgornja ta mlada" v nedeljo dopoldne srečala polha na stopnišču in celo sobotno noč sta jih z njenim fantom poslušala, ko so se sprehajali po strehi ... :blush:

 

post-12027-0-57024500-1435650220_thumb.jpg

post-12027-0-81759600-1435650264_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stranski učinki cepiva proti stekline  =  Gogle  =  popodne mi ne bo treba kolesariti v zdravstveni dom po pozabljen "papir"...

 

Stranski učinki cepiva proti steklini

Cepivo je, kot katero koli zdravilo, mogoč vzrok za resne probleme, kot so npr. močne alergijske reakcije (), do katerih ponavadi pride v nekaj minutah do 1 ure po cepljenju. Znaki lahko vključujejo težko dihanje, piskanje ali hropenje, oslabelost, hitro bitje srca, omedlevico, bledico ali otekanje žrela. Resni zapleti zaradi cepljenja proti steklini pa so pri sodobnih cepivih zelo redki. Tisti, ki je po cepljenju proti steklini dobil resno alergično reakcijo na cepivo, mora zdravniku zanjo povedati pred ponovnim preventivnim cepljenjem proti steklini. Prav tako, kot je treba zdravniku pred preventivnim cepljenjem vedno povedati, če imamo hude alergije, oslabljen imunski sistem, raka itd. Blaga bolezen, kot je prehlad, pa ni ovira za cepljenje. Po izpostavitvi virusu stekline pa je cepljenje nujno potrebno, ne glede na kakršne koli morebitne bolezni.

Blagi stranski učinki cepiva proti steklini sier vključujejo razdraženost kože, rdečino, oteklino ali srbenje okoli mesta vboda (30 % - 74 %) in/ali glavobol, slabost, bolečino v trebuhu, bolečino v mišicah, omotico (5 % - 40 %), pod zmerne stranske učinke spadajo koprivnica, izpuščaji, bolečina v sklepih, zvišana telesna temperatura (pri okoli 6 % poživitvenih odmerkov), v nekaterih primerih cepljenja proti steklini so poročali tudi o drugih motnjah živčnega sistema, kot npr. Guillain Barréjev sindrom (GBS), ampak to se je zgodilo tako poredko, da se ne da z gotovostjo trditi, da je povezano s samim cepljenjem. Resna stranska učinka cepljenja pa sta (izjemoma) anafilaktoidna reakcija in koprivnica (kožni izpuščaj).

 

Zaključek

Sedaj pa se na koncu vprašajmo: glede na to, da je smrtnost pri steklini praktično stoprocentna, ali bi sebe ali svojega otroka cepili proti steklini, v primeru, da bi vas ugriznila stekla žival? Res je, vedno obstaja verjetnost, da žival res ni bila stekla in če se cepimo, v tem primeru tvegamo, da bomo morda en od redkih nesrečnežev, ki bomo imeli določene stranske učinke. Ampak v primeru, da žival je bila stekla in se ne bi cepili, bi bila pa posledica najprej do enega tedna trajajoče hudo trpljenje, na koncu pa neizbežno smrt. Ali strah pred stranskimi učinki pretehta to drugo možnost?

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še dobro da se danes nisem odpeljal v Bovec, ker je itak ves "Svinjski" ... .)

 

 

post-12027-0-75721400-1435667011_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dolgčas ???

"Was ist das ???"

 

Jutri:  ZD Idrija prevezovanje.

Četrtek:  Antirabični dispanzer na Zaloški cesti v Ljubjni, druga injekcija proti steklini (zakaj mi injekcij niso dali za domov, oziroma za mojo zdravnico, ker sem iz Idrije ???.

Petek:  Pregled pri okulistki v optiki v Idriji.

Sobota & nedelja:  Predlog moje drage za prevoz z avtom do Bovca in po preverjanju napovedanih temperatur za konec tedna, je bil najin skupen obisk Bovca soglasno prestavljen na mesec september.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robi.

Drugič zverino ujemi in odvleci s seboj (da ga pregledajo) in če ni stekel (kar verjetno ni) so ti prihranjenje sitnosti.

Lp

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar s "previjanja":

Z rano zaradi polhovega ugriza je vse vredu, manj vredu je pa to da je stric polh še vedno v spalnici, ker ponoči moti našo psičko Tačko :blush:  in zaradi nje tudi naju ...
Naslednji teden mi bo zdravnica še odstranila šiv.
Zdrvnico sem vprašal tudi: Ali se zaradi cepiva in njegovih stranskih učinkov lahko vozim s kolesom = YES = z MV tudi by Roberto = :OK:

 

post-12027-0-70254300-1435734354_thumb.jpg

post-12027-0-07468500-1435734382_thumb.jpg

post-12027-0-98122900-1435734389_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem preizkusil, ampak ko so polhi zasedli zidanico sem pregledal nasvete kako se jih znebiti. V top10 je Fructalova steklenica (jumbo) za sok (z velikim pokrovčkom) notri daš vabo in jo postaviš tako da lahko zleze notri (ven potem baje ne more). Mi smo na žalost morali uporabiti bolj drastične ukrepe (novo streho, ker so ob "pomoči" kune, ki jih je lovila "zjeb..." izolacijo) .

lp

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VS800, "polholovca" je že v nedeljo prinesel brat od moje drage, vendar mu nastavljen sir po vonju najbrž ni všeč, ker je "polholovka" še vedno prazna in sir nedotaknjen ... :blush:

 

post-12027-0-92381800-1435739679_thumb.jpg

post-12027-0-42893900-1435739688_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Danes v ZD medicinske sestre nisem prosil tudi za malo povoja preko "flajštra" (?), zato mi je ta začel odsopati od kože že samo zaradi tipkanja po tipkovnici računalnika :blush: in sem ga moral zamenjati z "domačimi zalogami" ... :notworthy:

post-12027-0-73230300-1435740107_thumb.jpg

post-12027-0-00661300-1435740115_thumb.jpg

post-12027-0-82344800-1435740121_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VS800, "polholovca" je že v nedeljo prinesel brat od moje drage, vendar mu nastavljen sir po vonju najbrž ni všeč, ker je "polholovka" še vedno prazna in sir nedotaknjen ... :blush:

Mal vabo zamenjej :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še dobro da se danes nisem odpeljal v Bovec, ker je itak ves "Svinjski" ... .)

 

Zakaj sem Svinjski pisal z veliko začetnico ??? Zato ker sem za poznavalce označen hrib preimenoval iz Svinjak v Svinjski, vendar tega ni nihče razumel. Hrib se res imenuje Svinjak in na njemu ponavadi jadralna letala nabirajo primerno višino, za kakšen "prelet" ... Tudi jaz sem kot potnik na Blaniku nabiral višino za nadaljni prelet in pilot me je prosil, naj zaradi gužve v zraku tudi jaz opazujem, kje so druga letala in ker sem zato ves čas obračal mojo glavo, mi je pričelo slabeti :blush:  in zaradi tega je bilo vseh mojih užitkov konec in tudi pristala sva zelo kmalu ... :blush:  :blush:  :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal vabo zamenjej :)

 

Svoje roke mu ne bi več nastavljal, ker mi ni do ponovitve ...   .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robi, to ni miš, daj kakšno dišeče sadje (mi smo jih lovili na divja jabolka polita z domačim sadjevcem, baje mu diši po prezrelem sadju, ki ga ima najraje, tako saj trdijo "notranjci" ) .

lp

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Franc HVALA za nasvet, ki je po mailu že odpotovel k moji dragi v službo ...   .)

Sicer pa ne vem, zakaj s tem polhom in steklino toliko komoliciram, "saj v najslabšem primeru od stekline lahko samo malo  umreš" ...  :blush:   :blush:   :blush: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes ponoči je polh tako motil našo psičko Tačko, da moja draga nikakor ni mogla spati in ko se je z njo vred selila na kavč v dnevni sobi in pri tem prižgala luč v spalnici, je na vrhu omare opazila njegove "velike črne očke" ... Na jutranjem "sindikalnem sestanku" smo se dogovorili, da se z njim ne bom več obremenjevali, ker je mogoče samo še vprašanje dneva, koliko časa bo še prežvel posledice ugriza Robertota ... .)

Danes sem v Ljubljani dobil drugo od petih injekcij proti steklini in na moje vprašanje, če bi mi lahko dali preostale tri injekcije "za s sabo v idrijski ZD", mi je prijazna zdravnica odgovorila, da bi bilo to izvedljivo samo s posebnim hladilnikom, o čemer se bi morala prej dogovoriti še z mojo osebno zdravnico = še trikrat v Ljubljano, lahko že takoj po 7.00 uri, potrkati na vrata in sprejeli me bodo, tudi če se njihov delavni čas prične ob 8.00 ... :worship:

 

post-12027-0-90053000-1435826920_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Včeraj popoldne sem malo pokukal v eno od mojih vzporednih življenj (National Geographic Channel) in videl, da sem v tistem življenu 6.9.2009 zjutraj prespal budilko, zaradi česar se nisem udeležil "sindikalnega moped izleta" in kmalu za tem uspešno prodal mojo yamaho, ter si kupil harley davidson V-ROD, s katerim se precej pogosto in z zelooo velikim užitkom vozim na kahwo v Zadar ... :OK:

post-12027-0-45089700-1435829425_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imej "zverinico" pod nadzorom, ker ti lahko pošteno ogloda pohištvo ali pa okno/vrata, ko se odloči da je čas da pobegne na prosto. Meni je en tak "sfrezal" vrata na zidanici (zdrži pa hudičevo dolgo, je bil zaprt dober teden, pa je bil še zelo poskočen) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Polhe najbolj moti vseskoznji hrup in je preverjeno najbolj uporabna zadeva, da namontiraš en navaden radio in daš na en kanal kjer vseskozi govorijo. Glasnost prilagodi, da ne bo tebi moteče in radio naj poje nonstop. Polh se bo to naveličal ker ne more spati in bo "spizdu".

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Polhe najbolj moti vseskoznji hrup in je preverjeno najbolj uporabna zadeva, da namontiraš en navaden radio in daš na en kanal kjer vseskozi govorijo. Glasnost prilagodi, da ne bo tebi moteče in radio naj poje nonstop. Polh se bo to naveličal ker ne more spati in bo "spizdu".

zadeva je takšna, al bo šou polh al pa RobiRoberto :kva2: Razmerje moči v bajti je sledeče, polh vodi 1:0 :lol1:

Popravljeno . Popravil builder
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj je radio stricu polhu prepepval popoldne in zvečer, danes mu bo pa tudi ponoči, ker bomo mi štirje prespali v dnevni sobi, če mi ne bo prej od vročine "zavrela kri" ... Čez 3/4 ure imam pregled pri okulistki ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na pregledu pri okulistki: 

 

Moj vid z levim očesom bo ostal 50 % (rahlo "meglen" in neoster), česar se tudi s kakšno dioptrijo ne da več izboljšati, vendar sem vseeno medicinski fenomen, ker s tem očesom še vedno toliko vidim, ker je bil čas med povešenjem mrežnice in operacijo preeeeeeeecej predooooooolg ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vprašanje:  Nad mojo prikazno sliko piše car, česar nisem napisal jaz in me zanima, kako se ta napis da spremeniti, če se ga sploh da, ker te možnosti ne najdem nikjer ???   :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Car = vaš profil = moj profil = uredi moj profil = članska titula = 25 km/h   :grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!