Skoči na vsebino

Moje izkušnje - Arhiv


RobiRoberto

Priporočene objave

Pri kupovanju čelade mi je prijazna prodajaka povedala in tudi pokazala, da imajo za skuterje tudi kovčke, vendar ker je treba tudi tega plačati, bom moral najprej še ugotoviti, če ga bom sploh rabil, ker ima "moja pomanjšana vespa" pod sedežem kar dovolj velik in uporaben "prtljažnik" .. :notworthy:

 

kovcek.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Denes sem se doma opravičil, ker ne bom mogel biti prisoten na kosilu:

 

1. Maraton treh src

2. Trnovski maraton

3. Maraton Franja

 

:OK:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri kupovanju čelade mi je prijazna prodajaka povedala in tudi pokazala, da imajo za skuterje tudi kovčke, vendar ker je treba tudi tega plačati, bom moral najprej še ugotoviti, če ga bom sploh rabil, ker ima "moja pomanjšana vespa" pod sedežem kar dovolj velik in uporaben "prtljažnik" .. :notworthy:

 

:notworthy:

 

img1328.jpg

 

:blush:  :blush:  :blush:

 

img1329.jpg

 

:blush:  :blush:  :blush:

 

img1330.jpg

 

Prostornina + €€ = ??? :blush:

 

kovcek2.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri (?) najprej v Velocenter v Idriji in če njihov kovček ne bo dovolj velik za mojo čelado, bo sledilo naročilo na mimovrste

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Včeraj popoldne taxi služba by moja draga :notworthy:  v Logatec k Varadero Team na kahwo :kava: in vrnitev nazaj domov z nalepko za mojo "vespo".  :OK:  Če boste v prihodnosti pred sabo na cesti zagledali "vespo" s tako nalepko, to ne pomeni, da morate tudi vi voziti 25 km/h, ampak pomeni to, da jo vozi Roberto, ki hitreje kakor 25 km/h brez vozniškega dovoljenja ne sme več voziti :blush: , seveda razen na lasten nožni pogon by bycycle :OK: ... HVALA Varadero Team Longhathicum in za kahwo tudi ... :grupni:

 

img1331.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po kovček za čelado & ostalo mi ne bo treba voziti vespe v Avtostil (?) v Logatec, ker kovčku, ki sem ga pred 1/2 ure kupil v Velocentru v Idriji čisto nič ne manjka, za ceno 5 km ... :OK:

 

:notworthy:

 

img1332.jpg

 

:grupni:

 

img1333.jpg

 

:notworthy:

 

img1336.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem "proučil" tudi "pomožne dele" za pritrditev kovčka na "Robertotovo Vespo" in zdeli so se mi zeooo znani, tako da je mogoče, da sem imel tudi na svoji "Yamamoto" Givijev kovček ???

 

fazer.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Kako je ponoči simpatični in prijazni prodajalki iz idrijskega Velocentra uspelo zamanjati moj GIVI kovček za kovček KAPPA  =  my memory ... :blush:

 

img1343.jpg

 

Zaradi mojega stanja so pri Kappi poskrbeli za zelooo natnčna navodia ... :blush:

 

img1340.jpg

 

img1341.jpg

 

Vse sem pripravil in seveda upam, da mi bo tudi uspelo... :hmm:

 

img1342.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Govoreče slike by Roberto ... :OK:

 

img1344.jpg

 

img1345.jpg

 

img1347.jpg

 

img1348.jpg

 

img1350.jpg

 

:grupni:

 

img1351.jpg

 

img1353.jpg

 

img1355.jpg

 

img1356.jpg

 

:hmm:   :hmm:   :hmm:

 

tnga.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali se zadnji sedež zaradi nosilca za kovček še lahko dvigne, ker je pod sedežem "vstopnik" za dodajanje goriva ???   :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Sicer mi je sedež uspelo dvigniti ...,

 

img1359.jpg

 

..., toda če bom to še nekajkrat ponovil se bo strgala "usnjena" obloga sedeža :blush:  , zato bom moral poizkusiti premakniti "ležišče" kovčka za 1,5 do 2 cm nazaj ... :hmm:

 

img1357.jpg

 

img1358.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Ker vsaj spim zopet dobro, toče ponoči nisem videl niti slišal, kar sta pa na mesto mene "opravili" moji dve najboljši "tretjini", ki sta tudi v naš vrt vložili največ truda ... :blush:

Menda je bila toča prav na območju Idrije "najmočnejša" ... :blush:

post-12027-0-15965300-1430992826_thumb.jpg

post-12027-0-62068800-1430992846_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Danes mi je uspelo z mojo vespo z omejitvijo hitrosti 25 km/h dosežti nov hitrostni rekord 42 km/h brez odstranitve blokade. Kako je to mogoče ??? Polovica odgovora je v sliki, drugo polovico pa ugotovite sami ... :?   :?   .)

 

img1374.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Kako je to mogoče  =  pretežko vprašanje za tiste, ki jim na URI Soča  ni bilo treba (hvala bogu) biti "rekorder" s pravilnimi rezultati v rešenanju testa logičnih zaporedij ...   :OK:

Nekdo mi je že razložil in jaz bom to napisal "malo približno", ker se tega ne spomnim več dobro, ne ljubi se mi pa iskati nazaj po tej temi ... :blush: Mislim, da za prenos vrtljajev motorja na zadnje kolo skrbi "centrifugalna sklopka", ki jo "vrti" motor, kateregaa obrati so pa omejeni na vespino hitrost 25 km/h. Na začetku spusta iz Godoviča proti pr' Barak, sem se iz mesta pognal samo s pomočjo obeh nog in do konca spusta ročico za plin uporabjal samo kakor krmilo, brez premikanja "tulca" za gas. Logično zaporedje  =  42 km/h ...   :OK:

Ker sem včeraj samemu sebi potrdil, da oba zmoreva, nekoč letos, UPAM: URI Soča, Valdoltra, Bovec.

 

urisoca.jpg

 

valdoltra.jpg

 

bovec.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med včerajšnjim vračanjem iz Logatca se je pri določeni legi moje glave in čelade, moje vidno polje večkrat "rahlo pordečilo", kar bi bila možna posledica ostanka lepila "zaščitne nalepke" na vizirju čelade, zato sem vizir danes uspešno odstranil s čelade :worship:  , ga očistil kar s pomočjo sredstva za pomivanje kuhinjske posode + H2O in "čas bo pokazal kako in kaj" ...

 

img1377.jpg

 

img1378.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dolgčas !!! Kaj je to ???

 

1. Danes okulistka v Idriji.

2. Ponedeljek pregled v Valdoltri.

3. Torek zobarica v Idriji.

 

:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uč je kar v redu, čez tri tedne, na naslednjem pregledu, bo še boljša, ko bo "izpuhtel" ves plin iz nje, brez očal z dioptrijo pa vseeno ne bo šlo, ker sem s povešeno očesno mrežnico menda prišel na prvi pregled prepozno ???   :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

16, marca sem v tej temi objavi sliko, kako sem si sam pomagal zaradi težav z mojim vidom (gaza med očali in levim očesom), 20. marca sem bil na pregledu pri okulistki, ki prihaja v Idrijo, 23. marca pa operiran, tako da njeno mnenje, da sem prišel k njej prepozno po odstopu moje očesne mrežnici NI PRAVILNO !!! Zato naj bo to tukaj napisano, da si bom pred naslednjim pregledom pri njej to prepisal na listek in ji potem to tudi zrecitiral ... :OK:

Kje v Tolminu je servis za mojo Vespo ??? .)

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Približno na včerajšnji polovici poti do Tolmina, sem moral odstraniti sončna očala, ker so me preeeveč tiščala "ob sencah" (?) in nad ušesi, pri čemer odstranitev očal niti ne bi bila tako "kritična" če ne bi bila ta sončna očala tudi z dioptrijo. Ali sem kupil premajhno čelado ali se to da rešiti tudi na kakšen drugačen način? Pri prejšnji čeladi "XLITE" (?) se takih težav ne spominjam, ker sem, kadar je bilo to potrebno", vedno uporabljal moja sončna očala z dioptrijo, tudi 6.9.2009 ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker me zanima kakšen je in ker "podiranje ne pride v poštev", Google + sym symply 50 motor =

 

gy6motorsekundaerluftkur.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izvid mojega včerajšnjega pregleda v Valdoltri, katerega mi je zdravnik ortoped "prevedel" v meni bolj razumljivo obliko:

1. Na včerajšnjih slikah desnega kolena in stegnenice, levega kolka in že starejših slikah mojega vratu, mi je pokazal vzroke mojih težav in bolečin, tako da te niso samo "sad moje domišljije".
2. Bolečine blažiti s sredstvi namenjenemi za blažitev bolečin (Nalgesin forte 550 mg, enako kakor že dooolgo časa).
3. Hoja in vožnja s kolesom priporočljiva za moje stanje, seveda z upoštevanjem omejitve praga mojih bolečin med in po teh dveh aktivnostih.
4. Zaradi mojega splošnega stanja, kakršenkoli operativni poseg "izvedljiv" šele po tem, ko me bodo bolečine desne noge "posedle" na invalidski voziček, ali bi mi zaradi mojega vratu "odpovedal" kakšen drug organ ... :blush:

 

 

post-12027-0-62974600-1431417580_thumb.jpg

post-12027-0-36043100-1431417592_thumb.jpg

post-12027-0-42164900-1431417609_thumb.jpg

post-12027-0-88673900-1431417622_thumb.jpg

post-12027-0-45314700-1431417638_thumb.jpg

post-12027-0-27869000-1431417654_thumb.jpg

post-12027-0-16154300-1431417671_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Internet + telefon = ponedeljek ob 13.00 prvi servis vespe v Tolminu ...  :grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno sliko so mi v Valdoltri pozabili prišvasati na CD, zato so mi jo danes poslali z DHL kombijem ... .)

 

slika-6.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takoj ko bo serviser v Tolminu opravil svoje delo, bom jaz mojo vespo malo modificiral, da bom med vožnjo lahko imel iztegnjeni obe nogi .)  , ker me sedaj zaradi njuni skrčenosti bolita obe koleni ... :blush:

 

 

post-12027-0-08259000-1431681099_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!