Skoči na vsebino

Moje izkušnje - Arhiv


RobiRoberto

Priporočene objave

Moj danes za silo delujoči spomin "od zelooo dolgo časa v preteklosti" +  moja zamisel  =  upam, da me danes čelada ne bo več tiščala zaradi sončnih očal s predebelimi "zaušniki" ...

 

 

post-12027-0-43855200-1431939291_thumb.jpg

post-12027-0-53128900-1431939302_thumb.jpg

post-12027-0-44342700-1431939313_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Današnji prvi servis v Tolminu po prevoženih 320 km:

 

- delo

- potrošni material

- olje (0,7 l)

- olje menjalnik (0,1 )

------------------------

  50,36 €

 

Danes zjutraj je SYM rabil kar nekaj časa, da je vžgal, kar je bil vzrok v "razglašenih" ventilih.

 

Naslednji servis bo pri 3.000 km, če se ne bom prej odločil zato, da mi bo mehanik odstranil blokado in dodal še 950 ccm ... :OK:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem z  Google Zemljevidi najprej ustvaril file z naslovom Nova Gorica, potem sem  mapo z naslovom Kolo preimenoval v Kolo-Vepa in vanjo premaknil tudi file Nova Gorica, ki bo najbrž tudi kar moja naslednja vožnja z "MV" (mojo vespo) ...

 

novegorica.jpg

 

Roberto in the kitchen 1 ...   :blush:

 

img1500.jpg

 

Roberto in the kitchen 2 ...   :notworthy:

 

img1501.jpg

 

Roberto in the kitchen 3 ...   :grupni:

 

img1502.jpg

 

Kam se bova odpeljala danes. Do "mesta" z mestnim avtobusom, ker imam ob 13.30 zobarico, vrnitev nazaj domov peš in po hoji počitek na kavču, zraven počitka pa tudi "prebavljanje" vremenske napvedi vsaj za dva prihodnja dneva ... :blush:  :blush:  :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prihranil sem si še 6 km poti in nekaj makadama ne cestnih gradbiščih, ker proti Novi Gorici lahko zapeljem že v Mostu na Soči ... :notworthy:

 

ajdovscina.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robertotova sanjska hiša, z bazenom v kletnih postorih in brezžično internetno povezavo ... :OK:

 

635674861407053571neprem.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Ker še vedno vsak dan, tudi večkrat, preberem in pregledam ves forum, sem v mapo Kolo-Vepa dodal še eno traso by Google Zemljevidi ki je tudi izvedljiva z MV v enem dnevu, če si bom na sedež pod "zadnji odbojač" dal en mehak povštrček, da me "odbijač" ne bo več tako bolel ... :blush:

Pravkar, QUEEN, I won't to break free ...

post-12027-0-58597800-1432113338_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker me od včeraj preveč bolijo vse mišice na obeh nogah :blush:  sem si danes do Idrijske Bele želel odpeljati z MV, toda tudi iz tega ne bo nič in po vremenski napovedi za 3 naslednje dni, tudi te dni ne bo nič od tega ... :blush:  :blush:  :blush:

 

 

post-12027-0-22272800-1432115060_thumb.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes me je zanimalo, če bo MV po servisu vžgala takoj, vendar sem bil zelooo raaazočaran, ker se pri stisku "gumba" za vžig ni zgodilo popolnoma nič, zato sem seveda takoj pomislil na položaj kontaktnrga ključa in za trm na izpraznen akumulator :blush:  , dokler se nisem spomnil, da je pri vžigu treba stisniti tudi ročko zadnje zavore, ker drugače se res ne zgodi prav nič ... Ker se na napakah učimo, upam da to velja tudi za dostop do te napake na mojem "hard disku" ... :blush:

Ko sem stisnil še ročico zavore, je MV res vžgala inmedeadedly ... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je blizu, ker ne bom potreboval veliko časa,ker od Čekovnika proti "priključku na vojskarsko cesto" res nisem še nikoli vozil in ker še nisem poizkusil zmožnosti MV v kakšen daljši klanec, bom verjetno najprej prevozil še rally Idrija 2014, HP 5 Čekovnik, v obratni smeri ...

 

 

rallyidrija2014hp5cekovn.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Rally Idrija, HP 5, bo Roberto v nasprotni smeri kar "prevespal" ... :OK:

post-12027-0-37067500-1432209408_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z MV bo tudi kamp Čikat na Malem lošinju za Robertota bolj dosegljiv: 

 

254 km  :  25 km/h  =  10 h + nekaj h za njamnjam in kahwa  =  24 h ...  :OK:

 

post-12027-0-83488900-1432212411_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je kamp Čikat ob morju, si z MV želiva tudi do njega pripeljati čim več časa s pogledom na morje, zato sprememba potovalnega plana in ukinitev pavz za njamnjm in qahwo, ker bom pri 25 km/h kaj za v  želodec lahko pripravil kar med vožnjo na "mini plinskem kuhalniku" na "armaturni plošči" na MV ... :OK:

Nekaj nekje "mi šepeta na uho", da sem to smer vožnje tudi res že izvedel, med vračanjem z Malega Lošinja ... :blush:

 

post-12027-0-96812100-1432286557_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robi, tole ti je večdnevni podvig (po etapah) , če nič drugega ti bo drugače "rit odpadla" . Moj Tomos je precej hitrejši, pa je bilo od Cresa (na Cresu) do Ljubljane več kot dovolj za en dan (pa še 33 let je minilo od takrat) . Pa še prej preveri kako imajo hrvati urejeno (če "priznajo" 25 km/h kot kolesa) , nam so takrat "srali na polno" , ker slovenija ni imela registracije za mopede.

lp

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tega o 25 km/h brez zpita in registracije v drugih državah se tudi sam zavedam ... :blush:   Važno je "da se nešto radi" (beri, da Roberto nekaj fantazira), kar bi bolj sodilo v temo o JLA ... .)

 

1. Sem že nazaj, ker "sem ujel vedro nebo" in se odpeljal do OMV-ja natankati prazen rezervar, v katerega je tokrat šlo 4,6 l, tako da sem sedaj lahko končno siguren, da rezervar res drži 5,2 l, ker do sedaj, kljub stanju na "števcu", še nikoli nisem natočil več kakor 3 litre ...
2. V Velocentru, kjer sem kupil čelado, mi je prijazna prodajalka rekla, da če me bo čelada slučajno tiščala, se bo morala njena notranja obloga najprej "uležti", toda ker se ulegla sama od sebe ne bo, ker je vremenska napoved taka kakršna je in ker se mi čelade na kavču res ne da imeti na glavi, sem si pomagal drugače ...

 

post-12027-0-23327500-1432296668_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem ženi "povečal" čelado s pomočjo nogometne žoge. 

Sem jo spraznil, vstavil v njeno novo čelado in jo napumpal(žogo). Po enem dnevu je ni vewč tišala (čelada)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem iskal kakšno žogo po vsej hiši, vendar mi je ni uspelo najti, najbrž zato, ker imamo kar dva potrošnika  =   hovhov ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zopet bi imel yamaho, ....................................................................., tokrat malo večji skuter, .................................................................., seveda za v Dolomite ... :OK:

 

 

post-12027-0-62138800-1432546116_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj, Robi, tole sem v živo videl, kaj bolj grdega pa še ne... Ko da bi dal "povšter" na gajbo...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je bilo samo za hec, ker sem našel spotjo, ko sem iskal novo sliko za ozadje namizja ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se danes cesta do 15.00 ure ne bo posušila  =  Idrijska Bela s kolesom jutri ...

 

post-12027-0-40557200-1432640136_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem ženi "povečal" čelado s pomočjo nogometne žoge. 

Sem jo spraznil, vstavil v njeno novo čelado in jo napumpal(žogo). Po enem dnevu je ni vewč tišala (čelada)

 

HVALA ... :worship:

 

Včeraj sem svojo drago prosil naj mi iz kakšne idrijske trgovine prinese žogo, za kar sem ji podal tudi zelo "točno mero": v velikosti moje ali njene glave ... .)   In prinesla mi je tako, kakor da bi jo šel kupit sam, seveda s čelado "za kalup" s sabo ... Jutri bo sledilo preverjanje" novega stanja ... :surrender:

post-12027-0-34642200-1432714545_thumb.jpg

post-12027-0-12681500-1432714556_thumb.jpg

post-12027-0-42024100-1432714567_thumb.jpg

post-12027-0-60142400-1432714576_thumb.jpg

post-12027-0-58275400-1432714585_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Med včerajšnjo vožnjo v Idrijsko Belo sem zopet slikal tudi Divje jezero in sicer z namenom, da se bom doma spomnil, zakaj je najbrž nastalo njegovo ime Divje jezero, česar prej verjetno sploh nisem vedel in sem nekaj časa nazaj zasledil na enem drugem forumu. Jezero, kadar je dovolj vode, "podivja od spodaj navzgor" ...

 

img1566.jpg

 

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!