Skoči na vsebino

Moje izkušnje - Arhiv


RobiRoberto

Priporočene objave

Z mojim "električnim trajkom" bi se lahkoodpeljal na Mali Lošinj, če bi nekdo za mano vozil še nekaj dodatnih akumulatorjev ... :blush:

Sedaj se bompotrudil najti še hrvaško zakonodajo glede skuterjev z omejitvijo hitrosti na 25 km/h, vendar do sedaj v hrvaških skuter oglasih nisem še nikjer našel podatka, da kak meni znan skuter z omejitvijo 25 km/h ne bi bil registriran in da zanj ne bi bilo potrebno vozniško dovoljenje ... :blush:

 

Dakle, električni bicikl  snage do 0,25kW  koji ima ugrađen elektromotor kao pomoć vozaču, ulazi u kategoriju bicikla te time za takav električni bicikl nije potrebna registracija, niti vozačka dozvola, niti osiguranje te se na njih ne odnosi postupak homologacije. Vozačka dozvola, osiguranje i registracija obvezni su samo za električne bicikle ili skutere koji se pokreću isključivo snagom elektromotora i prelaze navedene vrijednosti snage i brzine od 0,25 kW i  25 km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se prav spomnim še iz osnovne šole, ta voda pride "po rovih" iz črnovrške planote in v Divjem jezeru zopet "izbruhne na plan" ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj sem danes MV še enkrat slikal za ozadje namizja prenosnika. Morda mi že narejena slika v Godoviču ni bia všeč ??? NE, ampak zato, ker je "diagonala" (?) prenosnikovega zaslona v drugačnem razmerju (?) kakor diagonala fotoaparata Canon in mi slike iz Godoviča nikakor ni uspelo ustrezno pomanjšati, ker sem jo pri temu opavilu moral malo skrajšati, tako da ni več prekrila celega zaslona, v primeru nezmanjšnja dolžine slike, pa je "odstriglo" malo MV. Sedaj je ozadje končno tako kakor mora biti in češnje za malico bojo več kakor dobrodošle ... :OK:

 

post-12027-0-06145800-1433168673_thumb.jpg

post-12027-0-43591500-1433168694_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem "zadnjič" šel do plezalnega centra Strug sem nekaj korakov prehodil tudi po precej prijazni sprehajalni poti ...

 

img1678.jpg   img1679.jpg

 

... in ker se mi je nekaj zazdelo, sem se danes peljal s kolesom prepričati in potrditi, da sva z mojim kužkom Bilom nekoč večkrat najprej parkirala naš avto na parkirišču pri Divjem jezeru, prečkala Idrijco po mostu nad Stanovcom, nadaljevala svojo hojo mimu danes precej praznega jezu pr' Kobil do Fežnarja (gostilna) in se vrnila nazaj do avta po asfaltni cesti. To bo tudi moj naslednji "peš podvig", na žalost brez Bila, ker bom imel obe moji roki zasedeni s pohodnima palicama in prevozom, namesto z avtom s kolesom, kakor danes ... Moj "izračun" mi da rezultat 10 do 12 km peš hoje ...

 

post-12027-0-37954700-1433419678_thumb.jpg

post-12027-0-51511000-1433419685_thumb.jpg

post-12027-0-08492200-1433419705_thumb.jpg

post-12027-0-78198200-1433419721_thumb.jpg

post-12027-0-13633500-1433419730_thumb.jpg

post-12027-0-91699900-1433419737_thumb.jpg

post-12027-0-97901300-1433419749_thumb.jpg

post-12027-0-07395000-1433419762_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj "izračun" se je s pomočjo google zemljevidov skrajšal iz 10 do 12 na 8 km ... :OK:

Jutri "nič", ker imam pregled pri okulistki, zato v soboto ... :OK:

 

 

post-12027-0-88909200-1433422702_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes mi je na pregledu okulistka povedala, da moje levo oko sicer nikdar več ne bo videlo 100 % kakor pred povešenjem očesn mrežnice, toda vseeno je presenečena, da to oko vidi toliko kolikor vidi in če se ne motim je rekla 40 %. Dokončna ocena bo čez približno 3 tedne, ker bo do takrat ves plin končno "izstopil" iz mojega očesa in tudi kaplice proti zvišanemu pritisku v očesu bom v tem času nehal dajati v oko, zato bom "enkrat vmes" imel še meritev pritiska v očesu ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker mi je števec na kolesu, "zaradi notranjih motenj", že preeecej časa kazal hitrost samo 0,0 ali 99,9 km/h in se zaradi tega pri vožnji v Idrijsko Belo nisem mogel potruditi, da bi vozil ves čas z enako hitrostjo, sem se včeraj med vrnitvijo od jezu pr' kobil ustavil še v KC Bonča, ter vprašal in si ogledal in se danes "pri zmerni temperaturi"  :blush:  po kosilu odpeljal v KC Bonča, ki mi je novi števec tudi takoj namestil na kolo in "sprogramiral" ... jUhUhU   :OK:

 

 

post-12027-0-06777400-1433512408_thumb.jpg

post-12027-0-78812800-1433512413_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri kolesarjenje v Idrijsko Belo po petnajsti uri, da se mi po prihodu domov ne bo treba prhati, ker bo to zame naredila že narava. Slikal sem zunanji termometer na balkonu ob 16.45 uri ...

post-12027-0-06027900-1433689698_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od danes naprej bova z MV lahko štartala od doma vedno s polnim rezervoarjem goriva, tudi če bo v njemu manjkal samo liter ali dva in tako tudi lahko predvidela, kje najkasneje bova morala tankati, če bo najina predvidena vožnja daljša od 200 km ...

 

post-12027-0-97919400-1433765929_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj, zaradi preveč uporabljene moči pri uporabi pohodnih palic, ko sem po treh kamnih prečkal manjši potoček, ki je tekel čez mojo pot ... :blush:

Danes prvič, mi je uspelo sestaviti "prijemalni pas" na pohodni palici nazaj v uporabno stanje ... :OK:

Danes drugič, ker si moja draga ni predstavljala, da mi bo uspelo pohodno palico popraviti, imam sedaj kar dva para, brez da bi kdorkoli obiskal tgovino ... :notworthy:

 

post-12027-0-14520500-1433927652_thumb.jpg

post-12027-0-63793200-1433927658_thumb.jpg

post-12027-0-05323800-1433927667_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno prva pomoč ne spada v obvezno opremo skuterjev brez potrebne registracije in vozniškega izpita, toda ker so jih včeraj prodajali v Hoferju in mi jo je moja draga kupila, sem zelooo zadovoljen in jo bom spravil pod sedež MV, ker nikoli ne veš "kje, kaj, kako, zakaj, kdo" ...

 

post-12027-0-95312200-1434096537_thumb.jpg

post-12027-0-41196300-1434096547_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons = včeraj = NE = ker sem bil na myself bolniški, zaradi sobotnega pohoda ne Cerkovni vrh in tudi danes me vse nožne mišice & ostalo, še vedno precej bolijo ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj "ran" sem si v soboto res prislužil sam s polomljenimi vejami, toda vsaj pol so mi jih naredili "obiskovalci potujoče okrepčevalnice Roberto" v obliki "višinskih muh in obadov (?)" ... :blush:

 

 

post-12027-0-91284800-1434368027_thumb.jpg

post-12027-0-64338800-1434368037_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S približno polmesečnim potovanjem z MV v Dubrovnik in nazaj , na porcijo "domačih idrijskih žlikrofov" in kozarec pristnega domačega sicilijanskega črnega vina .) na bo nič :blush:  , ker "iz prve roke": 

 

Kod nas postoji varijanta da u prometu možeš koristi određena vozila koja su u kategoriji "invalidskih pomagala" s time da njihova brzina opet nije veća od brzine hoda (5 km/h). Bilo je nešto govora o prijenosu legislative iz zemalja članica EU na prostor RH, no koliko je meni poznato ovo ne spada pod to.  Imali smo nekih sličnih slučajeva ovdje kod mene pa je moj "glavni prometnik" objasnjavao da takva vozila jednostavno spadaju u kazegoriju "moped" i za njihovo upravljanje moraš posjedovati važeću vozačku dozvolu i urednu registraciju.

 

"In zato" sem sklenil, da bom še malo "planinec" in obiskal še Idrijski in Spodnjeidrijski RTV pretvornik. Mislim, da sem bil v soboto na Lomu že precej blizu njega (?), toda vzpona do nižje ležeče kmetije, čez vsa podrta drevesa, no bom več ponavljal, ampak tokrat startal kar od PB Idrija ...

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj bom shranil, da mi ne bo treba zopet iskati :blush:  To bo moja naslednja vožnja z MV in tudi krajša hoja do TV pretvornika in verjetno tudi kakšna slika, ker mi jo na internetu nikakor ne uspe najti ... "Bolj sigurno vreme" bo šele v nedeljo ... :blush:

Danes "med kosilom" merjenje pritiska v levem očesu v optiki v Idriji, če se je sličajno stanje kaj poslabšalo, od kar "po receptu" ne kapljam več v to oko kapljic proti očesnem pritisku ...

 

Kmalu nad vasjo (LEDINE !!!) so označevalne table s slovenskimi in latinskimi imeni dreves in grmov. Mimo Fojde (Ledine 23 – stara in nova hiša in hlev) se cesta vzpenja do razglednega slemena nad Kladnikom. Pri trafo postaji zapustite asfalt in levo po makadamu, mimo peskokopa vseskozi navzgor. Na vrhu je TV pretvornik. Razgled je lep, še posebno ko listje odpade. Vračate se po isti poti do Ledin, če ste s kolesom, pohodniki pa lahko nadaljujete proti vzhodu in strmo navzdol po stezi, ki se vije ob neizrazitem grebenu. Mimo vodnega zajetja in že ste na asfaltu, po njem levo in nato desno v Pečnik. Asfaltirana pot vodi med razglednimi senožetmi in se priključi cesti Razpotje – Ledine, ki jo prečkate. Po kolovozu ste hitro spet na izhodišču.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali bo kakšna od mojih nedeljskih slik podobna tej ???

 

Opis gore:

Gradišče je 998 metrov visok vrh, ki loči Ledinsko planoto v severozahodnem delu Rovtarskega hribovja od doline Idrijce. Na vrhu stoji televizijski oddajnik. Gradišče naj bi bilo utrjena postojanka iz časov zatona rimske antike in burnih dogodkov ob preseljevanju ljudstev.

 

 

gradisce.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem se s hčerko peljal kar z velikim strahom k "lokalnem optiku" na preverjanje pritiska v operiranem levem očesu, toda meritev je pokazala, da je pritisk idealen, zato sem se vrnil domov zelooo zaaadovoljen ... :OK:

 

 

post-12027-0-06450500-1434715250_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes zaradi današnje vremenske napovedi najbrž sigurno ne, jutri pa, "če bo vreme ubogalo svojo napoved", napad spodnjeidrijskega TV pretvornika z MV in malo tudi peš, najbrž šele po kosilu, ker je zjutraj in verjetno tudi del dopoldneva, napovedana megla ...

 

post-12027-0-76074100-1434792147_thumb.jpg

post-12027-0-70417000-1434792153_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Roberto je zopet na bolniški ... :blush:
Včeraj zvečer, ko sem prezračeval spalnico, se je po zunanjem zidu (grob omet) do priprtega okna povzpel stric polh in seveda, brez koga vprašati vstopil v spalnico, kjer ga je naša psička Tačka registrirala in iskala celo noč, kar sem s pomočjo moje hčerke in njenega fanta ugotovil šele zjutraj, ko smo za odmaknjeno nočno omarivo zagledali "storica nočnih mor", katerega sem jaz poizkusil prijeti kar brez "delavskih rokavic", ker sem na moje izkušnje s polhom iz preteklosti že pozabil in polh se mi je za to maščeval tako, da me je ugriznil in kri je iz te rane "brizgala kakor kakšen islandski (?) gejzir, zato me je fant od hčerke takoj odpeljal v urgenco idrijskega zdravstvenega doma, kjer mi je zdravnik rano zašil z enim šivom in napisal napotnico za ANTIRABIČNI DISPANZER v Ljubljani, proti kateremu me je odpeljala moja hčerka, in po poizvedovanju v porodnišnici "sva pristala" na urgenci UKC, kjer so nama povedali, da pri njih ustreznega "skupnega" cepiva proti steklini in tetanusu nimajo in da tudi antirabični dispenzer danes (nedelja) ne obratuje, zato jutri dopoldne še enkrat v Ljubljano, ko bom jaz s pomočjo googlovega zemljevida mesta Ljubljane tudi točno ugotovil, kje ta dispanzer je ... :blush:
Slika polha je sposojena z interneta in upam, da bo zvečer tudi že slika mojega polha ujetega v "polholovki" ...
:surrender:

 

post-12027-0-68093100-1435495708_thumb.jpg

post-12027-0-22022000-1435495716_thumb.jpg

post-12027-0-49867100-1435495722_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!