Skoči na vsebino

Moje izkušnje - Arhiv


RobiRoberto

Priporočene objave

Šele danes sem v mailu poslal svoji osebni zdravnici zadnji izvid iz Valdoltre :blush:  in v njem piše, da se moje bolečine v levem kolku da tudi malo omejiti:  Google:

 

Terapevtski ultrazvok
Vitalnost je lepa, zdravje je vse!
Terapevtski ultrazvok je zdravljenje z energijo zvočnega valovanja visokih frekvenc, ki ga človeško uho ne zazna. Ultrazvočno valovanje vpliva na zelo majhne celice in molekule v telesu ter povzroča njihovo gibanje. Mehanska energija se v tkivih, skozi katera prehaja, spreminja v toploto.

Učinki terapevtskega ultrazvoka
Terapevtski ultrazvok kontinuirane oblike ima mikromasažni in toplotni učinek, ki je pomemben pri obravnavanju različnih kroničnih vnetnih procesov in pred raztezanjem napetih struktur. Pulzni ultrazvok je zaradi manjšega toplotnega učinka primeren za zdravljenje svežih poškodb mišic, ligamentov, kit in hrustanca. Globina prodiranja ultrazvoka je odvisna od izbrane frekvence, izhodne moči in od vrste tkiva, ki ga obravnavamo.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... veeeliko vprašanje je pa tudi, kako je pri taki hitrosti in temperaturi z zračnim hlajenjem motorja MV-e ???

 

Ker sem včeraj še enkrat pregledal priročnik za MV, sem v tem pogledu sedaj brez skrbi, ker je zračno hlajenje prisilno, najbrž tako kot včasih pri "štirbrzincih", kjer je bil hladilni ventilator privijačen na magnet, ki se vmed delovanjem motorja vrti ves čas in tudi hladi cilinder ves čas ... :notworthy:

 

Ker so uradne ure med poletjem samo ob sredah med 09.00 do 11.00 sem danes odvespal v Idrijo in privespal nazaj iz nje kot "novopečni član" invalidskega društva Idrija Cerkno ... :worship:   +  :blush:

 

img2040.jpg

 

img2041a.jpg

 

img2042.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker moja glava ne sprejema več tudi (na fotografiji) levega in desnega, sem se po kosilu in kahwy pohladil malo drugače ... .)

 

img2048.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da mi ne bo mojih nog treba več hladiti v hladilniku .) , se je moja draga danes, kot nabavni referent, odpeljala do Merkurja, jaz pa njeno delo, po njeni vrnitvi nazaj domov, nadaljevak kot elektromehanik (mehatronik ???) ... :OK: 
Edina stvar, ki me je pri mojem delu razočarala in tudi malo prestrašila je bila ta, da se nisem takoj spomnil, da je zaradi smeri vrtenja "propelerja", navoj plastičnega vijaka za njegovo pritrditev lahko tudi z "levim navojem" (?) ... :blush:

 

img2053.jpg

 

img2055.jpg

 

img2056.jpg

 

img2057.jpg

 

img2058.jpg

 

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj popoldne, malo pred 17-to uro, je moja draga s pomočjo štirih koles odpeljala vse prisotne štiri noge in osem tačk na ranč, kjer je bilo v senci, v bližini Idrijce in z rahlim pihljanjem vetrca veeeliko bolj prijetno, kakor na kavču doma v stanovanju pri 28 oC ...

 

post-12027-0-77758900-1437377686_thumb.jpg

post-12027-0-57991500-1437377696_thumb.jpg

post-12027-0-79409200-1437377703_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker mi hladen čaj za žejo "teče že skozi ušesa", bi si v teh toplih dneh kdaj ob kosilu ali večerji želel tudi kaj drugega, recimo z okusom po pivu .)  , vendar res ne vem, kaj bi 0,5 % alkohola lahko pomenilo za mojo poškodovano glavo ??? V google sem vpisal pivo brez alkohola in ta v steklenici mi je bil še najbolj všeč ...

 

union.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker mi hladen čaj za žejo "teče že skozi ušesa", bi si v teh toplih dneh kdaj ob kosilu ali večerji želel tudi kaj drugega, recimo z okusom po pivu .)  , vendar res ne vem, kaj bi 0,5 % alkohola lahko pomenilo za mojo poškodovano glavo ??? V google sem vpisal pivo brez alkohola in ta v steklenici mi je bil še najbolj všeč ...

 

union.jpg

to pivo ima manj, tkole sem mi zdi da piše :smoke: ">0.5% alc.", drugače povedano pa, da neb smel jest tudi solate s kisom :kva2: , to je samo moje mnenje  :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto naj bi bila za kosilo pica ... :OK:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sta "naša odrasla otroka" že od sobote na Hvaru  :wub:  in bova zato sobotno pico jedla sama + moja mama, je eno tretjino dela naredila že moja draga v najbolšemu sosedu, drugo tretjino sem pravkar naredil jaz = so že vsi štirje v hladilniku :worship:  , tretja tretjina pa v soboto zopet čaka mojo drago ... :blush:

 

img2090.jpg

 

img2091.jpg

 

img2093.jpg

 

img2094.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V zadnjem izvidu iz Valdoltre je ortoped napisal tudi, da mi zaradi bolečin v levem kolku priporoča blokado :blush:  in terapevtski ultrazvok, na katerega mi ne bo treba čakat na myself Čatež v septembru, ker so mi idrijske fizioterapevtke danes odgovorile, da ga imajo tudi v idrijski fizioterapiji ... :grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker slikam termometer na našem balkonu vedno šele okrog 17-te ure, ko sonce končno le posije tudi na njega, sem danes "premični termometer" nesel na mamin balkon pred kosilom in takoj po kosilu ugotovil, da bom takoj sedaj s sabo v Idrijsko Belo peljal tudi potapljaško masko z dihalko in celo popoldne bo iz vode gledal samo označen del na dihalki, ker bo vse ostalo pod vodo ...   :OK:

 

img2121.jpg

 

maska.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem imel rajši Laško pivo kakor Union sem v googe vpisal laško brez alkohola in ugotovil, da ima tudi Laško to, kar si želim:

 

Laško Malt:

"Lažje je začeti, če veš, kaj te čaka na koncu."

Laško Malt je gaziran osvežilni napitek pripravljen na osnovi sladnega ekstrakta, v treh svežih okusih: jagoda, ananas in jabolko.

Primeren je za vse, ki jim je okus po pivu in ječmenovem sladu blizu, a ne uživajo alkoholnih pijač. Laško Malt je idealna osvežitev za ljudi, ki jih zaznamuje razgiban življenjski slog ter se aktivno ukvarjajo s športom.

Laško Malt je zaveznik 0,0 šoferjev.

 

malt.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem bil danes priden že zjutraj je za moje prijetno počutje poskrbelo še prijetno presenečenje na programu Eurosprt 2, najprej s prenosom "higlihts" z osemurne dirke v Suzuki ...

 

img2155.jpg

 

img2156.jpg

 

... in nato še z dirko motokrosa v razredu MX2 na Češkem.   :notworthy:

 

img2158.jpg

 

img2159.jpg

 

Kosilo "klasična" PICA in brezalkoholno PIVO. :notworthy:

 

img2160.jpg

 

Po kosilu pa še F1, ki še vedno traja. :worship:

 

img2161.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes, Ljubljana ob 7.30 = če bo od danes naprej kdo od mene prijel prijateljski ugriz  .)  mu ne bo treba skrbeti za to, da imam slučajno steklino in bo okužen tudi on ...    :OK: 
V sredo še predzadnje cepljenje proti tetanusu in če tri mesece  :blush:   še zadnje ...

 

img2162.jpg

 

img2165.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ja, sedaj se upaš zezat z mano, ker imam potrdilo, da te ne bom okužil s steklino ... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sobotna "pica na polenti" namesto na klasičnemu testu, ki je bila prestavljena na nedeljo in zraven katere sem popil celo unionovo pivo brez alkohola, mi ni pustila prav nikakršne neprijetnih posledice, ker je imelo pivo res 0,000 alkohola in poleg tega sem okusil še rahlo sladko grenki okus, kar je:  TO JE TO ...  :OK:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V zadnjem izvidu iz Valdoltre je ortoped napisal tudi, da mi zaradi bolečin v levem kolku priporoča blokado :blush:  in terapevtski ultrazvok, na katerega mi ne bo treba čakat na myself Čatež v septembru, ker so mi idrijske fizioterapevtke danes odgovorile, da ga imajo tudi v idrijski fizioterapiji ... :grupni:

 

Tudi pri nas imamo čakalno dobo, oziroma smo od julija naprej vezani na elektronsko čakalno knjigo. To pomeni, da za HITRO čakate 8 dni, za REDNO pa 28 dni. Štjemo od tistega dne naprej, ko dobimo delovni nalog na fizioterapijo. Samo v vednost. :blush: :blush: :blush: :blush: :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:notworthy:

 

Spoštovani,

Danes smo prejeli vaš delovni nalog  za FTH. Prvi možni termin je 27. 8. 2015 ob 11.30. Ura bi veljala za vse dni, razen srede, ko delamo popoldne in se naknadno dogovorimo za uro.

 

:notworthy:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar:  Še ena injekcija proti tetanusu čez pol do enega leta in vse moje obveznosti do simpatičnega strica polha bojo poravnane ... :notworthy:

 

post-12027-0-68347100-1438163804_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem moj današnji "dan i" zaradi "neprisotnosti vseh ostalih" moral prestaviti za nedoločen čas :blush:  ne morem priložiti mojega slikovnega dokaza, toda ker mi je to včeraj povedala moja draga, ki je to opazila med svojo vožnjo na Vrniko in nazaj iz nje, je to sigurno tudi resnično in sicer, da "moja smreka" ne bo nobenemu več lomila kosti in mečkala plehovja, ker so jo požagali. Uspelo mi je najti samo sliko policistov 6.9.2009, ki ni ravno najboljša, toda moje slike smreke so najbrž v temi Vtis dnevnih voženj, iskanje v njej bi bilo pa najbrž podobno "iskanju alpinista v snežnem plazu" ...

 

nesreca.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker nisem pozabil, da sem MV kupil v Postojni v letošnjem aprilu, se ja čas mojega iskanja slike v temi Vtisi dnevnih voženj zelooo skajšal, če bi pa pred tem šel pogledat še račun nakupa, na katerem je tudi datum ...

 

img1261.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sobotna "pica na polenti" namesto na klasičnemu testu, ki je bila prestavljena na nedeljo in zraven katere sem popil celo unionovo pivo brez alkohola, mi ni pustila prav nikakršne neprijetnih posledice, ker je imelo pivo res 0,000 alkohola in poleg tega sem okusil še rahlo sladko grenki okus, kar je:  TO JE TO ...  :OK:

UNION brezalkoholno pivo ni povsem brez alkohola, ima ga sicer zelo malo, a vseeno 0,5%. Tudi na spletni strani union.si piše tako. Tako, da malce previdnosti, zlasti za tiste s popolno prepovedjo (zanje so prepovedani tudi bonboni in alkoholni kis v solati).

Tudi vsa ostala piva imajo do 0,5%, še za Clausthaler - Extra herb Alkoholfrei - 0,5l Flasche - 0,0% Vol. piše v dodatnih informacijah:  Alkoholgehalt < 0,5%

Popolnoma brez alkohola je MALT (Laško), ki je sadni napitek.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5,2 % alkoholnega proti 0,5 % brezalkoholnega  =  še kakšno flaško ga bom zraven pice, ali zraven mesa z žara ... :OK:

Bomboni  =  trije čokolatini z višnjevim (?) likerjem =  po njih sem se počutil zelooo slabooo ... :blush:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

UNION brezalkoholno pivo ni povsem brez alkohola, ima ga sicer zelo malo, a vseeno 0,5%. Tudi na spletni strani union.si piše tako. Tako, da malce previdnosti, zlasti za tiste s popolno prepovedjo (zanje so prepovedani tudi bonboni in alkoholni kis v solati).

Tudi vsa ostala piva imajo do 0,5%, še za Clausthaler - Extra herb Alkoholfrei - 0,5l Flasche - 0,0% Vol. piše v dodatnih informacijah:  Alkoholgehalt < 0,5%

Popolnoma brez alkohola je MALT (Laško), ki je sadni napitek.

 

Tudi Sclossgold je brez alkota ...... pa tudi brez okusa ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!