Skoči na vsebino

Moje izkušnje - Arhiv


RobiRoberto

Priporočene objave

Popolnoma brez alkohola je MALT (Laško), ki je sadni napitek.

 

Seveda moram obvezno poizkusiti tudi MALT, saj sem tudi prej imel rajši kozoroga kakor zmaja ... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res se ne spomnim kdaj sem nazadnje polnil pnevmatike na bližnjem OMV bencinskem servisu na kateremkoli od mojih prevoznih sredstev, toda sedaj sem prepričan, da imata obe pnevmatiki 2 bara pritiska in ne samo 1,7 kakor ga je pred preverjanjem in polnjnjem imela zadnja ...

 

img2242.jpg

 

Druga slika je samo del pridelka moje drage in sicer tisti del, ki se ga samo spere z vodo in "brez manjšanja" da v naoljeno posodo in v pečico ...

 

img2244.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes imam tudi slikovni dokaz, da moje smreke res ni več, tako da ne bo mogla več nikomur lomiti kosti in mečkati pločevine ...

 

img1261.jpg

 

img2248.jpg

 

img2249.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj včerajšnji "vespa maraton" v Izolo je imel eno pozitivno in eno negativno posledico. Pozitivna je bila 12 ur spanja, negativna pa je na priloženi sliki in tudi po obrazu in vratu, oziroma povsod kjer je bila nezaščitena koža nastavljena letošnjemu močnemu soncu ... :blush:

 

img2268.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaradi včerajšnje "vročinske izkušnje" in zaradi  "strica ZAVS-a sem se odločil, da se prihodnji teden z MV ne bova odpeljala v kamp Čikat na Malem Lošinju, kjer bo od sobote naprej dopustovala moja draga ...

O mojem letešnjem "dopustu" me je vprala tudi že "moja" psihiatrinja in ko sem ji odgovoril, da bi med ostalima dvema v počitniški prikolici imel samo občutek, da sem ves čas "na zaslišanju", mi je odgovorila, da sem se odločil pravilno ...

 

malilosinj.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem se do Ankaranskega krožišča (?) pripeljal brz težav, tu so se pa takoj začele, ker mi je marsikdo s hupo hotel dopovedati, da se vozim po cesti rezervirani samo za motorna vozila, kamor moja MV s 25 km/h sigurno ne sodi. Allora na prvem izvozu ven in ne vem po kakšem srečnem naklučju, do kahwe v Izoli brez kakšnega dodagnega prekrška ... :notworthy:

Vrnitev nazaj iz Izole proti Črnem kalu seveda brez vstopa v center Kopra zame ni bilo izvedljivo in to mi je končno le uspelo po tem, ko sem se ustavil že v tretjem bencinskem servisu in mi je prijazen "bencinar" kar na listek papirja napisal in narisal porebno pravilno zaporedje, meni več ali manj neznanih krajev. Pred tem pismenim nasvetom, sem po "koprskem zaledju" prevozil vsaj 20 odvečnih kolometrov in porabil vsaj še eno uro in pol dodatnega nepotrebnega časa no soncu ... :blush:

 

img2270.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takšno je bilo moje včerajšnje pravilno vračanje proti Črnemu Kalu, vendar še nisem pozabil tega, da mi je prijazna gospa "v koprskem zaledju", kateri sem rekel, da sem najbrž v popolnoma napačni smeri proti Črnemu kalu rekla, da je to res in da se bom moral vrniti nazaj do Kopra ... :blush:

 

izola.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da sem prijazno gospo za pomoč prosil v Hrvatinih ... :blush:

 

izola.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S to sliko je Roertotova včerajšnja kahwa  v Izoli dokončno zaključena, oziroma tudi dokončno razkrita, kako je Roberto včeraj "približno bluzil" po Kopru in njegovi bližnji okolici pri too much oC na soncu ... :blush:

 

crnikal.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Robi, tale prometna ureditev okoli Kopra je eno sranje (brez vinjete cik - cakaš po Kopru ko idiot) označeno je pa tako, da lahko samo "bruhaš" .

Važno da si se dobro imel, si pa še kaj novega videl, kar nisi imel v planu.

lp

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj kahwa ravno v Izoli? Zato ker sva jo tam s kolegom in sodelavcem zadnjič skupaj pila 3.4.2009 in sva sedaj oba tudi "priklenjena" na vozila brez potrebe vozniškega dovoljenja, jaz zaradi posledic svoje nesreče, on pa zaradi "stranskih učinkov" sladkorne bolezni  =  tako poslabšan vid ... :blush:

 

342009.jpg

 

Med čelado in "odsevnim jopičem" (?) je bilo še nekaj "gole kože" in tudi tu je sonce zapustilo svoje posledice, ki me pečejo še danes ... :blush:

 

img2271.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena moja včerajšnja full dobra izkušnja. Zakaj sem se iz obale nazaj proti domu vozil veliko bolj sproščeno, kakor od doma proti obali ???

Zato, ker sem se spomnil "pravila", da se med vožnjo ne gleda pred sprednje kolo, ampak naprej pred njega, dokler se vidi potek ceste in tako ni treba več razmišljati "ali se bo izšlo ali ne", ker "videna konfiguracija" ceste to že sama pove ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem pozabil slikati števec MV v sredo po vrnitvi nazaj domov sem ga slikal pravkar in ker se od srede do danes z MV nisem nič vozil je slika števca še vedno "veljavna". Če ne lažejo Googlovi zemljevidi in števec na MV, sem v sredo, zaradi mojega neznanja, prevozil 42 km preveč ... :blush:

 

izola.jpg

 

img2245.jpg

 

img2273.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že nekaj časa imam v google zemljevidih "splanirano" tudi vožnjo s kolesom do Valdoltre, da bi se tako lahko na zame najlepši način zahvalil za kolensko protezo obema "mojima zdravnikoma",  vendar to v tej vročini ne bo izvedljivo in tudi kasneje bi rabil še prevoz nazaj domov. Med sredino vožnjo v Izolo sem srečal kar nekaj kolesarjev in kolesark, ki so kolesarili proti morju ... :notworthy:

218 km  /  2  =  109 km  =  malo več kakor 80 km naenkrat sem že prevozil in tudi padel, ker "me je malo zmanjkalo" ... :blush:

 

valdoltra.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Beleave or not beleave me, pravkar nameščam windows 10, po tem ko mi je fant moje hčerke potrdil, da lahko vse Canonove slike (21 Gb) premestim na preeecej večji disk C, ker sem na njemu rabil 5 Gb prostora za namestitev windows 10, bilo jih je pa le še nekaj 100 Mb. Roberto still (?) with time ... :OK:

Trenutno je nameščeno 4 %., tako da naprej "on line" najbrž enkrat jutri dopoldne ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomota ... :blush:

Windows 10 se niso namestili 17 %, ampak šele prenesli ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trajalo je celo popoldne in najbrž bo treba tudi precej kakšnih prilagoditev za druge programe, toda uspelo mi je, da bom danes šel spat "z WindoWs 10 v žepu" ... .)   :OK:   :grupni:

 

windows10.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kriza takoj  =  manjka "gumb" IZKOP RAČUNALNIKA, zato bom uporabil kar tipko nad tipkovnico ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tipka nad tipkovnico je samo "začasno spanje računalnika" :blush:  , Napajanje + Zaustavitev sistema =  :grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem si tudi zrihtal zdej čez poletje kolo ma tej vročinski vali me ne spravijo na kolo tako da boljš čakat na kasno poletje/jesen.  :OK:

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med mojima zadnjima dvema jutranjima kolesarskima vožnjama proti Idrijski Beli, so se mi zaradi mojega toplejšega obraza od toplote zunanjega zraku, stekla in plastika na očalih vedno zarosila, zato sem pravkar na njih nanesel sredstvo proti rošenju ki mi ga je podaril "moj očalnik" ...

 

img2293.jpg

 

img2294.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zunanja temperatura = "priklenjenost" na stanovanje = razmišljane česa nisem utegnil in sedaj ne bo več mogoče = :blush:

 

stelvio.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kriza takoj  =  manjka "gumb" IZKOP RAČUNALNIKA, zato bom uporabil kar tipko nad tipkovnico ... :blush:

Klikneš na okno spodaj levo (nekoč start), potem na Napajanje in dobiš možnost Zaustavitev sistema ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klikneš na okno spodaj levo (nekoč start), potem na Napajanje in dobiš možnost Zaustavitev sistema ... 

 

Na Snecerjevem video posnetku sem videl, da se na Veliki klek vozijo tudi s kolesi ...

 

grosslockner.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!