Skoči na vsebino

protest proti Vikini vzpenjači na Ljubljanski grad


SiR

Priporočene objave

Saj sem na srečo jaz tudi amater.

In še čisto vseeno mi je, ali boste imeli elevador v LJ, ali ne.

Glede na to, da gredo oni danes po LJ kričati, kako je elevador škodljiv, sem hotel pripomniti, da ponekod v svetu to celo funkcionira in je uporabno. :oops:

No, v Nici tudi funkcionira. Njihov Chataeu park je zelo obiskan - navzgor z dvigalom dol peš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prej sem tepko nevedni zapisal, da mi je vseeno okoli ljubljanskega elevadorja. Ko pa sedaj berem o visokih petah, sem pa takoj za. Obvezno :P

Najbolje, da danes najboljšim polovicam sunemo en tak čeveljc z visoko in špičasto peto in se dobimo in gremo z njimi protestnike po ljubljanskih ulicah pretepat :wink: :P :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolje, da danes najboljšim polovicam sunemo en tak čeveljc z visoko in špičasto peto in se dobimo in gremo z njimi protestnike po ljubljanskih ulicah pretepat :wink:  :P  :twisted:

Brrrrm, nisem vedel, da si transvestit - ja kako pa v petkah motor voziš? :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre pač za to - tisti denar bi lahko mesto marsikje drugje bolj učinkovito porabilo. Sploh po fiasku vladajoče kolaicije, k iso si ga povzročili z banko SIB, je malo hecno, da se še ena orjaška doza denarja z tisto lopato čez okn vrže...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: vsi, ki želijo petke in pod kiklo gledat: potem se zavzemite vsaj za to, naj naredijo sedežnico, ne tirno vzpenjačo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, Symru, ti je apriorno nasprotovanje malo vid zameglilo. Nisem nikjer napisal, da bom svoj čeveljc z visoko petko vzel, ali pa ga celo obul. Pa nič hudega, saj vemo, da si iz novinarskih vrst in je to normalno, zamegljeni pogled na jasno situacijo namreč :P :wink: :wink:

Kar se pa tiče kidanja denarja z lopato skozi okno, je pa itak znano, da oblast z denarjem ne zna ravno najbolje. Po nakupu banke je ostala skrahirana banka, ampak takih turisti ne hodijo gledat :roll: :wink: :P

Če bi pa elevador postavili, bi vam pa vsaj ta ostal potem, ko bi veter denar razpihal :P

S sedežnico ne boš petk zvabil na grad. Ni štos v petkah v elevadorju ali na sedežnici, temveč v poletnem vetrcu na gradu, ko zardai petk visoko nadzemljena meča oblivajo valovi šelestečih lahnih kril. Tudi to ti je oproščeno, novinar si pač :P :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre pač za to - tisti denar bi lahko mesto marsikje drugje bolj učinkovito porabilo. Sploh po fiasku vladajoče kolaicije, k iso si ga povzročili z banko SIB, je malo hecno, da se še ena orjaška doza denarja z tisto lopato čez okn vrže...

SymRu, dejstvo je, da se tega denarja nikjer ne bo UČINKOVITO porabilo. T o je metanje peska v oči. Sploh pa, karkoli se spravi kdorkoli delati, jih dobi po buči....

To me spominja na čredo ovc: ena za bbeee-meketa pa jo vse ostale po buči tresnejo, namesto da bi cela čreda sesula liderko.

Ne bom pozabila, ko je Vika dala pobudo za prenovo kanalizacije... kak rompompom je bil zaradi tega..... pa so zelo dobro in veliko ceneje naredili tisti Italijančki,kot pa bi naši.......

Če se bodo odločili tudi popestiti ponudbo NA gradu in spodaj, okoli vzpenjače zna zadeva še kako zaživeti. Saj so tudi naši ljubljanski snobi ruknjeni na to, da so tam, kjer se (kao) nekaj dogaja... se bo pa po novem na LJ. gradu....... ali pa ne, kurc če se dela, se dela za turiste......

In še nekaj. Kolikokrat vidim turiste, ki se ozirajo na grad. Ko pa hočejo gor priti, pa nimajo pojma, kje se gre..... in če jim omogočiš lažji in bolj pregleden dostop jih bo več šlo.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo vzpenjača, sem jaz tudi za tako, ki bo imela steklen poden, :P predvsem zato, da ne bi kvarila pogled na grad. :oops:

Sym-ju : delat takšne kalkulacije za upravičenost vzpenjače je brez veze.

Vzpenjača je zgolj roža v gumbnici. Najbrž se ne izplača, nekateri jo pa nosijo.

Če kakšna pade zaradi te rože, je vsa škoda tega početja v trenutku poravnana. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo vzpenjača, sem jaz tudi za tako, ki bo imela steklen poden,  :P predvsem zato, da ne bi kvarila pogled  na grad. :oops:  

Sym-ju : delat takšne kalkulacije za upravičenost vzpenjače je brez veze.

Vzpenjača je zgolj roža v gumbnici. Najbrž se ne izplača, nekateri jo pa nosijo.

Če kakšna pade zaradi te rože, je vsa škoda tega početja v trenutku poravnana. :D

RAN, saj je vse okej. Tudi ne bom koleričnih izpadov več dobival v debatah.

Je pa to malce draga roža v gumbnici... Pa tale gumbnica je v bistvu všita v en razpadajoč reklc, ki tudi "šarmanten" ali "ležeren" ni več, kaj šele, da ne bi potreboval drugih popravil.

In BTW - rože v gumbnici so običajno zastonj, ker jih tisti, ki nosi reklc, utrga mimogrede, na kakšnem tujem vrtu.. . No, je pa res, da je Viktorija Potočnik pogodbo o svojem liftku podpisala res zadnji dan pred strmoglavljenjem na realna tla, čisto na skrivaj, potihoma... Pravzaprav je res nihče ni videl, tako kot nihče ne vidi cigana, ko utrga rožo z vrta skrbne gospodinje... :)

Eh, "grem dans mal z mopedon na grad pohledat :)"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preseratorska politicna elita bi gradila vzpenjaco, ne vem zakaj ze..

Istocasno pa samo 1,5 km stran v stari vlazni propadajoci bajti (pediatricna klinika) lezijo hudo bolni otroci (levkemija, razni tumorji,...), za katere pa ni in ni denarja za izgraditev nove bolnisnice. Za njih se kot za najvecje sirote zbira denar s prostovoljnimi prispevki, z dobrodelnimi prireditvami.

Pa da vas nekatere ni sram, da sploh podpirate zamisel o graditvi vzpenjace :!:

Kaj pa gradnja novega Onkoloskega instituta, socialnih stanovanj za mlade druzine, neprofitnih stanovanj.... Ali pa posodabljanje KC. Samo poglejte v kaksni stari bajti lezi nas Hanzi.

Tadej

PS: pa da se nebi kdo spomnil, da nimamo novega stadiona, kot ga je obljubila Vika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Lizboni imajo imajo elevatorje, pa nisem nikjer protestnikov videl.  

:P

Pa ne mores ti Lizbone primerjat z naso balkansko Slovenijo.

Ce pa ze hocemo postati turistom prijazno mesto, naj mestni svetniki za zacetek poberejo vse pasje dreke s plocnikov, ki so ostali tam odkar se je sneg stopit. To bi bil lahko prvi korak.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: pa da se nebi kdo spomnil, da nimamo novega stadiona, kot ga je obljubila Vika.

Ja to pa je absolutno stvar, ki jo ljubljana najbolj nujno potrebuje :2gunfire: :fist: :x :x :x

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je mogoce kdo razmislal v to smer, da bi namesto ene velike vzpenjace zgradili vec manjsih, npr. takih, s katerimi bi se prevazali ljudje, ki so prikljenjeni na invalidski vozicek. In ti ljudje bi s takimi malimi vpenjacami lahko prisli v marsikateri muzej, galerijo, kinodvorano, sejem, urad, obcino....

Npr. v Londonu in veliki vecini zahonoevropskih mest je vse to urejeno. Vse arhitektonske ovire so premagljive.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa da vas nekatere ni sram, da sploh podpirate zamisel o graditvi vzpenjace

Ni me sram. Plačujem vse davke in prispevke in še kaj zraven.

Mi je pa rahlo nerodno zate, ko se naokoli prevažaš v avtu pa tudi motorcikel imaš, tam v Afriki pa kup lačnih zamorčkov :roll: :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa da vas nekatere ni sram, da sploh podpirate zamisel o graditvi vzpenjace

Ni me sram. Plačujem vse davke in prispevke in še kaj zraven.

Mi je pa rahlo nerodno zate, ko se naokoli prevažaš v avtu pa tudi motorcikel imaš, tam v Afriki pa kup lačnih zamorčkov :roll: :oops:

A si spet nisi mogel kaj :D :?:

A te je ta žlehtna zagrabila ? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem proti vzpenjači bolj iz estetskega razloga. Sredi starega mestnega jedra vzpenjača, a si predstavljate?!

Btw. Zakaj nebi na vrhu grada, če jim grad ne gre v promet, postavili reklamnih panojev in delali reklamo za McDonalds, Mobitel in ostale?

Ali sem pač jaz staromoden?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem proti vzpenjači bolj iz estetskega razloga. Sredi starega mestnega jedra vzpenjača, a si predstavljate?!

Btw. Zakaj nebi na vrhu grada, če jim grad ne gre v promet, postavili reklamnih panojev in delali reklamo za McDonalds, Mobitel in ostale?

Ali sem pač jaz staromoden?

Najbrž si res staromoden. :twisted: :D

Je treba ljudi gor spravit, da bodo gledali vse te reklamne panoje. Eni ne marajo peš gor hodit.

Ko bo teleferika gor speljana, bo tam narasel promet za 1000 %. Kšefta bo tolk da ni res. Davki se bodo stekali v občinsko in še kakšno blagajno in bo vse tisto kar pravi Tadej, da je treba še postoriti piece of cake.

V bistvu se vse v življenju dela, da bi bilo tako.

kakšna stvar uspe kakšna pa ne. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[

Ni me sram. Plačujem vse davke in prispevke in še kaj zraven.

A ni boljse, da gre ta tvoj denar za novo Pediatricno bolnico, nov Onkoloski institu, kot pa za eno vzpenjaco, brez katere lahko vsi normalno zivimo.

Mi je pa rahlo nerodno zate, ko se naokoli prevažaš v avtu pa tudi motorcikel imaš, tam v Afriki pa kup lačnih zamorčkov :roll:  :oops:

Naj ti ne bo! Vedno, ko je prisla na dom poloznica od UNICEFA za lacne otroke, sem nekaj prispeval. Sem pac zrtvoval en tak bencina.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pa kake imate sedaj.... zdej pa najbolje, da neham hoditi v službo, se odpovem denarju, civilizaciji... vsemu, ker ljudje v afriki nimajo kaj jesti. Najbolje da sem proti vsemu, ker delajo tako pediatrično kliniko,da boh pomagi, k bi bila lahko bolj skromna in bi tudi manj koštala......

pa ne vem kaj še vse.......

pediatrična bolnica je dobila od države toliko in toliko denarja. Fertik!!! To se je vedelo že od vsega začetka, pa mislim, da je še vseeno nekaj pritisnila zraven. Kaj zdaj naj pa vse v Ljubljani stoji in se ne razvija, dokler pediatrična klinika ne bo zgrajena. Oz. dej po novem še onkološka??

Tadej, onkološka klinika je že napol zgrajena... pa ne vem kdo tako žnara, da se je ni do konca še naredilo...... dela se jo pa že huhuhu let... tako da, do takrat, kose bo folk notri preselil, bodo potrebna spet prva popravila..... so much about naše zdravstvo......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pupa, tole mi je pa bilo všeč. 8)

Tud jaz nisem zato, da se trpi zarad trpljenja.

Svet je sposoben več sranja skuhat, kot smo ga sposobni odpravit.

A do takrat naj pa,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da je LJ v veliki 10-ki najbolj turističnih mest v Evropi :?: :roll: (od kod ta podatek) :?: :P :lol: :lol: , vam iz vsega srca želim, da postavite na grad to vzpenjačo. Vzrokov je več kot dovolj. Iz gradu je LJ všeč celo takemu MB lokal patriotu kot je Rocky, (priča je Pupa). Obljubim, da bom potem večkrat v močvirju. Glede na to, da imate večkrat meglo je prav lepo se dvigniti nad megleno zaveso in po par dnevih videti kako izgleda sonce. :wink: Ogledate si lahko med drugimi zanimivimi stvarmi tudi najstarejšo trto na svetu, ki smo vam jo podarili v obliki dobromedmestnih odnosov mariborčani. :lol: 8)

Kako izgleda takšna stvar je lepo videti pri naših severnih sosedih v Grazu, kjer na grad in vrh Schllossberga teče tirnata vzpenjača. O tem bi kaj več lahko povedal naš Ice. Lahko pa naredimo turistično motoristični ogled avstriske štajerske (dobre ovinkaste ceste) in se popeljemo z vzpenjačo na Schllossberg. Vodiča pa tako imamo-ata Ice. :lol:

Pozdrav izpod vinogradov! ROCKY 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

graz ima zraven tirne vzpenjace tudi dvigalo skozi hrib na vrh slossberg-a.se pa da zelo lepo tudi pes priti do gor (turske stopnice npr.).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot oseba ki se šteje za staroljubljančane sem ZA, kajti to kar se dogaja Stari Ljubljani zadnjih 15 let je sramota za neko glavno mesto.

Mislim, da sama vzpenjača ne bo pokvarila izgleda in prav tako ne uničila narave( razen tisti pas, kjer bo pač potekala).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem bil dve leti prisoten pri obnovi gradu in sodelavci so še vedno zato vam z 99,9% zagotovim da vzpenjača bo, ker sicer bo arhitekt, ki ima edini koncesijo za grad znoru! Kolikor je on živecev pustil na tej vzpenjači in posledično tudi mi(ker ga nikol ni blo) mislim da ne bo kar tako odstopil od tega!

Glede stroškov gradnje na Lj. Gradu! Če kdo misli da bo bistveno cenejši naj gre! Vse gre po kolikor toliko poštenih razpisih in ni problema pridet zraven s pravo ceno. Sam če pa boste imel na koncu 0 boste p alahko srečni! Saj določeni so in bodo zaslužil(monopolisti) sicer je pa borba za ljubljanski grad!

prevoz z motorjem gor je res prepovedan ampak jaz sem šel najmanj 200 gor in dol pa mi ni nihče težil zarad tega! včasih tud tako kot včasih, zarad katerega so cesto zaprl za motorje :oops: :?

Kaj več pa lahko PM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yep, bmw, tudi mene kdaj "zanese" tja gor. Je pa za motorje vožnja tja gor še vedno prepovedana. Starejši motoristi gotovo veste, zakaj, mlajši pa verjetno ne (več).  :roll:

Mislim, da ne bo držalo! Če se prav spomnim, je spodaj znak II-13

Prepovedan promet za kolesa z motorjem, ne pa II-12 Prepovedan romet

za motorna kolesa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!