Skoči na vsebino

protest proti Vikini vzpenjači na Ljubljanski grad


SiR

Priporočene objave

Takole kakih petindvajset let bo tega, kar je bil znameniti "ovinek" zbirališče takratnih razmeroma redkih ljubljanskih motoristov. Kot so mi pravili, naj bi bil med njimi tudi sedaj znameniti izdelovalec motociklističnih izpušnih cevi. Imeti "težak" japonski motocikel ali celo takratno nekakšno dirkaško repliko 750-kubičnega Ducatija s precej grmečim neposrednim izpuhom je bilo nekaj posebnega. Ovinek ni bil le zbirališče, bil je preizkusni poligon za polaganje. Oprema ni bila takrat nič posebnega, čelado pa je nosil le redkokdo, saj še ni bila obvezna. Po besedah nekdanjega lastnika omenjenega Ducatija so potem "poligon" prepovedali z znakom, ki menda še stoji, če ni bil vmes morda res že zamenjan s tistim "proti mopedom". :roll: Bom ob priliki pogledal, ampak na grad se bom v vsakem primeru še zapeljal... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O tem bi vedel precej povedati Igor Akrapovič-Fanatik, ki je lastnoročno narisal nekaj lepih križcev na ograjo znamenitega grajskega ovinka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole kakih petindvajset let bo tega, kar je bil znameniti "ovinek" zbirališče takratnih razmeroma redkih ljubljanskih motoristov

Jaz sem pa takrat hodil v vrtec, ki je pod gradom in smo vsak dan po kosilu hodili gor. Pot nas je vodila tudi mimo "ovinka" in takrat sem se zaljubil v motorje.

Gor na jasi so se deklice igrale s punckami, fantki smo si pa odtrgali eno vejo za balnco in smo po potkah "vozili" motokros. A kaksni casi!

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po besedah nekdanjega lastnika omenjenega Ducatija so potem "poligon" prepovedali z znakom, ki menda še stoji, če ni bil vmes morda res že zamenjan s tistim "proti mopedom".  :roll: Bom ob priliki pogledal, ampak na grad se bom v vsakem primeru še zapeljal...  :D

Tisti motor na znaku je bil neštetokrat posprejan z modrim spray-em, tako, da mislim, da je tapameten popustil!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole kakih petindvajset let bo tega, kar je bil znameniti "ovinek" zbirališče takratnih razmeroma redkih ljubljanskih motoristov

Jaz sem pa takrat hodil v vrtec, ki je pod gradom in smo vsak dan po kosilu hodili gor. Pot nas je vodila tudi mimo "ovinka" in takrat sem se zaljubil v motorje.

Gor na jasi so se deklice igrale s punckami, fantki smo si pa odtrgali eno vejo za balnco in smo po potkah "vozili" motokros. A kaksni casi!

Tadej

A zdej bomo pa sentimentalni postali???? :twisted: :twisted: :twisted: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A zdej bomo pa sentimentalni postali???? :twisted: :twisted: :twisted: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko smo že glih pr sentimentalnosti.Jaz sem bil tud v vrtcu pod gradom, sam predvidevam da ne na isti strani kot ti Tadej.( Gornji trg - Šentjakobska cerkev)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je v Dnevniku članek o vzpenjači tudi na Šmarno Goro oziroma bolje rečeno gondolo :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda. In danes je tudi 1. april.

Zato je v časniku Delo opisan načrt izdelave visečih vrtov na pobočju grajskega hriba v Ljubljani.

:wink: :P :lol: 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ne vem zakaj pa ne grejo protestirat na Pohorje al pa kam drugam kjer so vzepnjače in vlečnice. Se je lepo peljat u hribček pa gor kšen pirček uničt. Očitno imajo nekateri preveč časa pa neumnosti gruntajo.

Vzpenjača DA! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj pa ne grejo protestirat na Pohorje al pa kam drugam kjer so vzepnjače in vlečnice. Se je lepo peljat u hribček pa gor kšen pirček uničt. Očitno imajo nekateri preveč časa pa neumnosti gruntajo.  

Vzpenjača DA! :P

Vesna - krasno si to povzela. Čestitam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

V sredo smo bili na Tromostovju (Motosvetova sreda). Z zalostjo smo ugotovili, da takorekoc sredi poletja ni se lokalcka Plocnik niti sladolednaga vrta Samsare. Sramota za glavno mesto. Turisti lahko vidijo praznega Preserca oz. 3M.

In pol se bodo sli ti nesposobnezi v mestnem svetu graditi vzpenjaco na Lj grad. AHA malo morgen.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V sredo smo bili na Tromostovju (Motosvetova sreda). Z zalostjo smo ugotovili, da takorekoc sredi poletja ni se lokalcka Plocnik niti sladolednaga vrta Samsare. Sramota za glavno mesto. Turisti lahko vidijo praznega Preserca oz. 3M.

In pol se bodo sli ti nesposobnezi v mestnem svetu graditi vzpenjaco na Lj grad. AHA malo morgen.

Tadej

Valjda...

Ker bo potem kafič na vrhu in se boš MORAL peljati z vzpenjačo gor.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v propadli SIB banki je ostalo denarja za 3 in pol vzpenjače...

davkoplačevalskega denarja,se razume..... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma bojo poj tut smučišče naredl???? :lol: :lol: :lol: (sam bo treba tut na umetno oplojevanje - pardon zasneževanje mislt)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V cem je stos da ni Samsare?? Menda ne zato da motoristov ne bi bilo na 3M?!?! :huh: <_<

Debili v mestnem svetu tako dolgo carajo s papirji za javni razpis za oddajo prostora, da ja poletje ze tu.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V cem je stos da ni Samsare?? Menda ne zato da motoristov ne bi bilo na 3M?!?! :huh: <_<

iz dokaj zanesljivih virov sem slisal da je celoten prostor odkupil K4 (za čez poletje) in se bodo tam postavli lokalčki(baje 2) z živo muzko, pomoje da večje razlike nebo, sigurno pa je da samsare letos tam ne bo (saj ne v taki oblikiin z drugim lastnikom kot lani) :blink:

očitno so številke astronomske in je treba mal napolnt mestno blagajno, sam se je res mal zavlekl :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V cem je stos da ni Samsare?? Menda ne zato da motoristov ne bi bilo na 3M?!?! :huh: <_<

Ja, seveda... v celem centru bodo zaprl vse lokale in štacune, tudi tiste z volno in mesnice, da ja ne bi motoristov blo na 3M....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V cem je stos da ni Samsare?? Menda ne zato da motoristov ne bi bilo na 3M?!?! :huh:  <_<

Ja, seveda... v celem centru bodo zaprl vse lokale in štacune, tudi tiste z volno in mesnice, da ja ne bi motoristov blo na 3M....

;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, seveda... v celem centru bodo zaprl vse lokale in štacune, tudi tiste z volno in mesnice, da ja ne bi motoristov blo na 3M....

Saj jaz ne bi temu verjel, je pa ze nekdo na forumu to nekje zatrdil ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, seveda... v celem centru bodo zaprl vse lokale in štacune, tudi tiste z volno in mesnice, da ja ne bi motoristov blo na 3M....

Saj jaz ne bi temu verjel, je pa ze nekdo na forumu to nekje zatrdil ;)

Ja,seveda...

pa Tarzan pride v Ljubljano....

prodajat južno sadje... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, seveda... v celem centru bodo zaprl vse lokale in štacune, tudi tiste z volno in mesnice, da ja ne bi motoristov blo na 3M....

Saj jaz ne bi temu verjel, je pa ze nekdo na forumu to nekje zatrdil ;)

Ti pol je pa zihr res, ce je nekdo na forumu reku...

Sam, edin to, sm neki slisou... Baje je ene par modelov na motosvetu k ful modrujejo in vsako stvar ekspertno pokomentirajo, ceprov praksa ful zaostaja za teorijo... mogoce je bil pa en od teh? Teh se pa merki, ves.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!