Skoči na vsebino

Sušilni stroj


superca

Priporočene objave

Kupujemo sušilni stroj in me zanima, če ima kdo izkušnje oz. če kdo ve ali so boljši tisti s kondenzacijsko posodo ali tisti, ki imajo cev speljano ven ali pa med njim ni bistvenih razlik?

Ena trgovka je namreč naši babici rekla, da tisti, ki imajo cev speljano ven, boljše sušijo ( :?: ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prednost tistega je v cevi; ti ni treba odlivati vode rocno.slabost je,da potrebujes v blizini odtok za cev (cevi praviloma niso daljse od 1-2 m).susita oba enako dobro ali slabo; odvisno kaj pricakujes.

pri nas doma so stvari vzete iz susilnika popolnoma suhe; susilec brez cevi,je na rocno odlivanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

e, to mi je všeč, ko se prodajalke razumejo v sušilni stroj, doma pa še vedno terajo špago med drevesi........

popolnoma isti pes je, ali je kondenzacijski,ali ne.........toplo priporočam sušilni stroj s takoimenovanim "šestim" čutom,programom za volno im še kupček drobnih uporabnih stvari

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlika med njima je predvsem v ceni. Kondenzacijski sušilni stroj je dražji, vendar če nimaš okna ali urejenega zračenja, edina izbira. Razlike pri sušenju samega perila ni. Čas sušenja je odvisen od tega kako mokro perilo daš v sušilca, torej od obratov centrifuge pralnega stroja.

Je pa pomembno pri izbiru sušilca pa naj bo kondenzacijski ali z odvodom toplega zraka, da izbereš takšnega, da ti količina perila, ki ga lahko daš v sušilca, ustrezala količini opranega perila iz pralnega stroja (da ti ne polovica opranega perila ne ostaja). Poleg tega pa je pomembno, da izbereš tak model, ki bo po končanem sušenju še vedno vsake toliko časa obrača boben. To pa zato, da se perilo ne zmečka preveč. Pa še ena funkcija je zelo uporabna in sicer tista, ki omogoča, da sušilec samo zrači oblačila (vpihuje hladen zrak).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa se obnesejo kombinirane zadeve - prolno sušilni stroj???

Je ceneje, kot oba skupaj, vendar me skrbi kakovost opravljenega dela.

Ma kdo izkušnje???

:?: 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo imeli Candyjevo kombinirko. Je pralo in sušilo, po želji.

Ker v bajti ni problem cot na štrike raztegniti, smo sušilno funkcijo bolj poredko uporabljali, v glavnem le tedaj, ko je mularija še zadnje čiste hlače umazala, da je potem naslednji dan lahko šla v šolo.

Izkušnje dobre, ampak, ko je zadeva crknila, nismo ponovili nakupa, pa ne zato, ker bi slabo delalo.

Izkušnje dobre. Uporabno še posebej tam, kjer ni prostora za dva stroja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po temeljitih pogovorih z prodajalci in tehniki pred leti,ko smo to kupovali so nam odsvetovali "eno-za-vse".res,da dve staneta obcutno vec,zato pa opravi vsaka masina tisko kar bi naj maksimalno v redu.ce imas prostor in denar ni ravno ovira priporocam separatni masini.na vsak nacin bi naj bile medsebojno vsklajene kar se tice kapacitete in programov,ki jih premoreta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa se obnesejo kombinirane zadeve - prolno sušilni stroj???

Je ceneje, kot oba skupaj, vendar me skrbi kakovost opravljenega dela.

Ma kdo izkušnje???

zadnjic sem bila pri eni zenskici, ki ima Indesitov kombiniran stroj in ni zadovoljna, ker ji prevec zmecka cunje (ceprav je sprobala vse variante: razlicni obrati, razlicne kolicine etc.) ... in zdaj zato raje susi zunaj ... rekla je, da je bila pri kolegici, ki ima susilni stroj posebej in je bila totalno navdusena, da oblacila pridejo ven res nezmeckana ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker namenskega sušilnega stroja nikoli nismo imeli ne morem podati primerjave o stopnji zmečkanosti po sušenju. Mi smo bili s tistim takrat zadovoljni, je pa seveda vprašanje, če bi bili tudi po opravljeni primerjavi.

Občutek iz bežnih opazovanj v trgovinah mi pravi, da imajo sušilni stroji večji boben, kot pralni stroji (kombinirani) in je morda v tem vzrok za zmečkanost.

Če imaš prostorsko možnost je verjetno bolj smiselno imeti ločeni napravi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem mnenju sta ločeni napravi, če je možno, res boljši. Pri kombinirani napravi je problem ta, da daš prati, potem vzameš pol ven, pa daš sušit prvo polovico, ko se posuši, daš sušit še drugo polovico. V tem času pa sploh ne moreš prati ostalih stvari in še ves čas zlagaš noter in ven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem mnenju sta ločeni napravi, če je možno, res boljši. Pri kombinirani napravi je problem ta, da daš prati, potem vzameš pol ven, pa daš sušit prvo polovico, ko se posuši, daš sušit še drugo polovico. V tem času pa sploh ne moreš prati ostalih stvari in še ves čas zlagaš noter in ven.

Ker sem bolj lene sorte :? se mi res ne bi dal skoz okol mašin stat in se zezat, zato sem ravno razmišljal o kombiniranem stroju. Daš v stroj, pritisneš gumb, se vsedeš na motor pa gasaa na furo in ko prideš nazaj, da je vse fertiq. No pravte da ni glih tko :? :(

Škoda.... uf pa da bi hkrati znal še zlikat, ej za to bi bil pa prpravljen dat kr dost $$$ :wink:

No obzurju so stroški (beri> motor, bencin, gume,ufff, bom raj nehal) tko da strojev še neki časa ne bo. :(

Bom še neki časa napenjal štrike pa peglezn drgnu sem pa tja... :?

8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Posamezne nasvete (tiste za dodatke) si bom kar zabeležla, da potem ne pozabim prodajal-ki(cu) zatežit kaj vse želim, da stroj ima.

Za luknjo zvrtat možnost imamo, tako da o tem ali kupit tistega s kondenzacijsko posodo ali ne, bomo še razmislili (ali pa po odločila razlika v ceni; če bo dovolj velika seveda).

Dve kolegici sta mi sušilni stroj (obe imata takega s kondenzacijsko posodo) toplo priporočali, saj pravita, da občutno manj likata odkar ga imata.

Hvala za nasvete. Če se pa še kdo dodatno spomni na kaj je pri nakupu sušilnega stroja dobro pazit, pa bom dodala na svoj spisek. 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem bolj lene sorte :?  se mi res ne bi dal skoz okol mašin stat in se zezat, zato sem ravno razmišljal o kombiniranem stroju. Daš v stroj, pritisneš gumb, se vsedeš na motor pa gasaa na furo in ko prideš nazaj, da je vse fertiq. No pravte da ni glih tko  :?  :(  

Škoda.... uf pa da bi hkrati znal še zlikat, ej za to bi bil pa prpravljen dat kr dost $$$ :wink:  

8)

Kolegici s sušilnim strojem mi trdita, da ravno likata občutno manj odkar imata sušilni stroj. Samo, da je treba perilo takoj (ali čimprej) zložit, ko ga stroj posuši. Torej je treba dolžino vožnje z motorjem oz. njen konec prilagodit na konec sušenja perila :wink: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj mogoče pa ne bi bilo tako slabo če napišete kar katere znamke uporabljate in kako ste z njimi zadovoljni. Če bo vse po sreči, tudi mene kmalu čaka en tak nakup :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor imam jaz izkušenj s sušilci, se v njih oblačila ful prej znucajo, ker orenk zdelajo tkanino... Ker sem pač pogosto orenk navezan na svoje kobojke, pulover in srajco, si ne želim, da mi razpade v dveh letih, če lahko v njih uživam pet let :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:!: Kombiniran stroj je zelo praktična zadeva sploh če nimaš dovolj prostora. Deluje super (imam Candyja, 1300 obr.), z njim zadovoljna 100%! Tudi perila ne zmečka (kot baje nekateri), res pa je da mora biti pri sušenju le na pol nafilan (ampak to itak povsod piše!!).

Fajn je, da perilo pred sušenjem (takoj po pranju) dobro streseš (že s tem ga zelo zravnaš), takoj po opravljenem sušenju ga pa odstraniš in zložiš.

:idea: Dobra stran sušilca je tudi v tem, da ne rabiš mehčalca!!

:lol: Priporočam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hočeš rečt, da je zadeva taka, da ne morš npr zvečer vklopit vunkcije operi in posuši in tezjutraj čaka suho perilo, ampak da ga morš najprej oprat, pol pa ven vzet pa sam na pol nafilat, pa posušit, pa spet ven vzet pa drugo polovico nafilat, pa na konc še tisto ven vzet. Hudiča v tem času ga pa jst tud že obesim.

Pa noben me ne bo prepričal, da po tem ni treba perila več likat.

Sori če kake neumnosti stresam, samo nimam popolnoma nobenih izkušenj s sušilnim strojem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ima sušilni stroj in pralni stroj Candy ločena. Dobra stran je, da sta pralni in sušilni stroj enako zmogljiva - 5kg perila, zato lahko določene vrste perila samo prestavim.

Kar se pa mečkanja tiče, dobro je vzet ven perilo takoj, ko se posuši. Drugače pa tudi funkcija obračanja suhega perila dobro deluje. Sicer se pa iz izkušenj ugotoviš, kaj je najbolje oz. katerih kosov oblačil (kjub dovoljenju na etiketi) ni dobro dat v sušilca.

Pa noben me ne bo prepričal, da po tem ni treba perila več likat.

Odvisno kako občutljiva si. :wink: Nekateri likajo tudi nogavice, ki jih vzamejo iz sušilca. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj mogoče pa ne bi bilo tako slabo če napišete kar katere znamke uporabljate in kako ste z njimi zadovoljni. Če bo vse po sreči, tudi mene kmalu čaka en tak nakup  :D  :D  :D

Evo, sem eno od kolegic prosla za malo več informacij. Ona ima Gorenjevega WT 941 s kondenzacijsko posodo. Pravi, da je z njim ful zadovoljna, edino malo kopalnico ji kar zagreje (pred kopanjem pravi, da ji tudi to paše) in da se tudi po 2, 3 sušenjih zaporedoma čuti povečanje vlage v prostoru (sedaj edino ne vem, če je to slaba stran Gorenjevega sušilca ali je tako pri tistih s kondenzacijsko posodo).

Sama pravi tudi, da ko bo končana nova kopalnica, bo tega enakega uporabljala s cevjo, ki bo speljana ven.

In še njena zanimiva izkušnja: semiš srajce ji iz pralnega stroja pridejo ven s takšnimi grdimi črtami, pa pravi da jih ona potem samo malo (ne do konca) posuši v stroju in potem obesi - naj bi bile lepše kot če jih zlika.

Bomo vidli, če bom kaj manj likala, ko bomo kupli sušilni stroj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hočeš rečt, da je zadeva taka, da ne morš npr zvečer vklopit vunkcije operi in posuši in tezjutraj čaka suho perilo, ampak da ga morš najprej oprat, pol pa ven vzet pa sam na pol nafilat, pa posušit, pa spet ven vzet pa drugo polovico nafilat, pa na konc še tisto ven vzet.

ne ne..seveda lahko vklopiš oboje in te zjutri počaka...., fora je le v tem da sušiš lahko (pri večini je tako) max. 2.5, medtem ko lahko pereš do 5kg perila, torej če pereš polni stroj ga normalno moraš (mal) spraznit predno vklopiš sušenje...

priporočljivo je pa vse ven vzeti in perilo otresti...se pozna kasneje po mečkanju...

Hudiča v tem času ga pa jst tud že obesim.

sej bi jaz tudi, če bi imela več prostora!! :evil: :evil:

Pa noben me ne bo prepričal, da po tem ni treba perila več likat.

seveda ga je treba -odvisno od cot in ljudi no ;), ampak mečkanje ni pretirano!!

Sori če kake neumnosti stresam, samo nimam popolnoma nobenih izkušenj s sušilnim strojem

tud jaz sem prevprašala pol Slovenije pred nakupom in komentarji so bili različni...treba je dat mal več penezov, za kvalitetno robo..pa sej to veste vsi... :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno kako občutljiva si. :wink: Nekateri likajo tudi nogavice, ki jih vzamejo iz sušilca. :?

no tud to sm htela omenit...:oops:

a ja tle tud kakšen tak?? :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Karkoli boste kupovali, sam ne tacga kot ga ima moja žena.

Njen me obere in osuši, da sem vedno suh. :cry:

ran,to ni susilnik kriv....... tvoja boljsa polovica prej,se mi zdi. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pro nas imamo kombinirca Whirlpol,je star pol leta tko da dela brez problemov,žena je navdušena jaz pa tudi,ko se ne spotikam v stojala za perilo...

DAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa se obnesejo kombinirane zadeve - prolno sušilni stroj???

Je ceneje, kot oba skupaj, vendar me skrbi kakovost opravljenega dela.

Ma kdo izkušnje???

zadnjic sem bila pri eni zenskici, ki ima Indesitov kombiniran stroj in ni zadovoljna, ker ji prevec zmecka cunje (ceprav je sprobala vse variante: razlicni obrati, razlicne kolicine etc.) ... in zdaj zato raje susi zunaj ... rekla je, da je bila pri kolegici, ki ima susilni stroj posebej in je bila totalno navdusena, da oblacila pridejo ven res nezmeckana ...

Sestrična je točno te prodajala v BTC in je rekla sam to ne kupit! Mislim Indesit ne kombinacije da ne bo pomote! Seveda je kupcem morala govorit drugač, če je hotela kot študentka kaj zaslužit.

Sicer pa izkušenj s temi nimam ker pri nas še štrik nategujemo, in ga najbrž še kar nekaj časa bomo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!